Přejít na výpis diskuzí

Lidice - smutné memento nacistické hrůzovlády

9.6.2012 10:05
Danica Klein 24 příspěvků

Do druhé světové války byly Lidice jen obyčejnou vískou na Kladensku. Vše se ale změnilo před 70 lety, 10. června 1942, kdy byla vesnice obklíčena gestapem, její obyvatelé popraveni nebo deportováni do koncentračních táborů. Nakonec byly Lidice srovnány se zemí. Jejich vyhlazení bylo jednou z nacistických...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem nový antiparoubek zaměřený na nepoučitelné trotly jako je Vlk, Petr a jim podobní, doufám že se mi podaří je trochu převychovat a vzdělat, zatím tápou v naprosté neznalosti, snad se to díky mě brzy zlepší !!:-)))
  • gabčíka kubiše a ostatních nic to nemění na faktu že atentát z hlediska vojenského a zdravého rozumu byl nesmysl. bránit jsme se měli na hranicích v roce 1938 třeba i sami. tam byla země připravena. k obraně i k obětem. ovšem vydat zemi bez obrany, lidi předat do rukou esesáckých zrůd utéct do bezpečí za moře a pak pokrytecky ječet cosi o nutnosti odboje a dělat jakési sóloatentáty když mi nic nehrozí a účty zaplatí jiní v protektorátě, tomu říkám všivárna. je to jako bych otevřel dům dokořán lupičům, sám jsem utekl k sousedům, a poté když zloději ohrožují mou rodinu noži a pistolemi tak bych vydával výzvy aby se bezbranná rodina nechala "hrdinně" zapíchnout. no ale co taky jiného čekat od vyčůraných politiků že?
  • Lidice srovnali se zemí komunisti, a ruské buldozery, ruská výbušnina na základě atentátu na hodného, jakéhosi němce. Až po zásahu západu a hlavně USA bylo naše území osvobozeno včetně prahy a dal se tak průchod vzniku kryplů jako je petr a profesor historie vlk *16*
  • Právě proto, Vy lamo provokatérská a blbá *10*
    • ???
      Lama je ušlechtilé zvíře.
      • A nebo taky název pro super blba na internetu vědátore *16*
        • Děkuji za poučení, Lamo. *1*
          • Není zač Vy vole! *10*
    • Pro petr
  • Jestlipak by nebylo třeba se zamyslet nad tím, zda počin atentátu na Heidricha, který se nedávno tak oslavoval, neboť byl veden ze západu... stál za to , že by vyrovnal tolik nevinných obětí a utrpení nevinných lidí, kteří za něj zaplatili svými životy.
    • Taky mě to častokrát napadlo.On za tím, snad hlavně stál fanatický nacionalista Beneš, který si hraním na fýrera léčil své komplexy. Byli jiní, kteří mu to rozmlouvali.
      • To je po prvé co s Vámi nesouhlasím.Beneš mě zklamal hlavně podepsáním smlouvy s bývalým Sovětským Svazem a jeho chováním po roce 1945.Samotný atentát na Heidricha zvýšil naší prestiž u západních spojenců
        • tak to je pěkné, dva největší blbi se střetli, kikán Petr a JUDR.Karel Vlk který neovládá pravopis, oba by potřebovali dvacet ran bičem na holá chodidla, možná by prozřeli. :-)))
          • je to tak vy dva blbečci ?? kikán a Vlk ? :-)))
        • Ale pane doktore Vlku musel byste prožít zradu nejbližších přátel na které se E.Beneš spoléhal. Mnichov byla zrada demokratického Československa v jehož čele stál. A nebyli mu veškeré smlouvy na obranu republiky nic platné. Francie a Anglie nezradili jen v Mnichově Československo ale po napadení nacistickým Německém také Polsko! Ano, ihned po zahájení válečných oparací na územé Polska vyhlásili Něměcku válku. A to bylo vše.
          Žádné operace proti Německu zahájeny nebyly a té době se říká "Zvláštní válka.
          A Sovětský svaz nesl nejtěžší břímě válečných operací.
          Až po Haydrichiádě západní mocnosti uznali neplatnost "Mnichova".
          Hrdinství parašutistů Kubiše a Gabčika a dalších našich spoluobčanů tato doba nevyzdvihuje. Škoda. Byl to odkaz světu, že Československo se s porobou nesmířilo.
          Že padli za oběť nevinní? Válka strávila 50milionu Evropanů. Jakou vinu měli ony.
          • V roce 194O bojovala proti Německu jediná Anglie.Rusko mělo s Hitlerem pakt o neútočení a k tomu tajnou doložku.Na základě této doložky si Rusko a Německo rozdělilo Polsko, obsadilo Pobaltí,Besarábii a přepadlo Finsko.
        • To je pravda, že atentát na Heidricha zvýšil naší prestiž, ale otázkou zůstává, jestli ty strašné následky mstících se nacistů nepřevážily.
          • A za co se nám mstíte Vy a Vaše totalita?
            • Já to píšu furt, že Vám totalita modré lůzy zaslepila mozek, pardon, u Vás není co *16* To se to teď vyřvává co? Za komunistů mrzáček chudáček a na starý kolena jen blb. To je kariéra
            • Já to stále říkám, že přespříliš komunistické ideologie vede k degeneraci a posléze k totální zmatenosti.
        • A pak nám to dali do poslední ponožky zaplatit. Přílétli jste z marsu, nebo nečtete, nevíte. Nebo jste prostě provokatéři. Není možné aby takový lamy kvákali nesmysly. Celý západ se na nás vy.... z vysoka a utopil nás morálně a teď i materiálně.
          • Z marsu jsem nepřišel.USA zachránila Evropu v 1 a ve 2 světové válce , SSSR uzavřel nejprve smlouvu s Hitlerem a když byl napaden bojoval.A Váš slavný bývalý SSSR nás v roce 1968 okupoval, a po 2 světové válce k nám zatáhl Váš slavný komunismus, který má na svědomí miliony lidí.Neznáte vůbec historii a berete to co Vám napapouškovalo bývalé Rudé právo
            • Blbem lze nazvat jedině toho kdo ignoruje zjevná fakta.
            • Nemám co bych dodal, ať si každý udělá obrázek jaký jste blb *12*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit