Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • historik
  Adamovo žebro? Tradice leč vědecky nedokázána. Proč mlčí odborníci na DNA?
 • Vývoj jde ku předu, , avšak trochu prekotne. Všechny s9ucasne liberální tendence vedou i k erozi rodiny a oslabování partnerských vztahů. A tomu napomáhá i benevolentni ekonomická podpora těchto svazků . A toho zneužívají mladi. Maminky si poridí i 3-4 děti, pobiraji podpory od státu, neberou se záměrně. Vracíme se k prvotn3pospolne společnosti, kde matka neví, kdo je otcemail a identifikace existuje jen podle podoby, charakt3rovych rysů či tušení ženy
 • Z hlediska zodpovědnosti vůči svému osudu mají v podstatě lidovci a Čunek pravdu. Nerozlišují však případy, kdy se žena stane samoživitelkou ne svoji vino, třeba po rozvodu, po smrti manžela, partnera. To nejsou ženy, které svou nerozvážnosti v oblasti sexu zavinili svoje těhotenství a následně rodičovství a osamocení. Ale domnívám se, že v první řadě v kterémkoliv případě na prvním místě má být dítě a jeho potřeby. A to má být i zájmem státu udržovat zdatnou populaci, která má být budoucnosti nás všech.
  • To dzixi:
   Samozřejmě když ženě zemře muž a má děti, měla by jí být poskytnuta materiální pomoc z veřejných prostředků. Ale nikoli když se rozvede. To si měla dobře rozmyslet s kým vleze do postele. Pokud z toho ovšem vzešlo dítě, to si pomoc zaslouží. Ono to, že církev odmítala předmanželský sex mělo svůj význam.
 • Nemohu si pomoci, ale pokud vidím obzvláště tyto dva jedince, čuju vždy nějakou levárnu...
  Jeden řeší problémy na úkor občanů v jiných lokalitách a je "Hero" , ten druhý zase proslul rétorickými etudami a "nalejvárnami" od strýčka Sama.
 • O tom že Bělobrádek je kluzký vůči okolí nemůže být ani řeč. Důležité je , že největší odpovědnost za výživu dítěte mají nést rodiče. A to oba bez skrupulí. Pokud si nějaká žena vybere za životního partnera kohokoli a ten pak hodí roha je to její svobodná volba a v první řadě by se měla maximálně snažit vše vyřešit a né to hned hodit na stát. Ano stát má být garant ,který podá pomocnou ruku a to až poté co se vyčerpají všechny možnosti. Za každý skutek se musí nést odpovědnost .V přírodě ti co nědbají o blaho svých potomků , prostě vymřou.Jejich geny jsou špatné. Berte to jako fakt. Pokud budete pořád do něčeho kecat nic se nevyřeší.Proč pořád podporujeme ty nepracující neadaptabilní, nepřízpůsobivé, atd. Podporujme ty co si váží života, zázemí , svobody, To je budoucnost. *3*
  • Se závěrem příspěvku souhlasím. Lidé se někdy podle přírodních zákonů chovají, někdy ne, jak jim to vyhovuje.
   Chci jen dodat, že stát v praxi nemůže garantovat vymahatelnost práva, ačkoliv se všichni jeho představitelé bijí v prsa, že žijeme v právním státě. Pokud svými zákony a orgány činnými v trestním řízení nemůže zajistit vykonatelnost soudního rozhodnutí (alimenty), je nucen to vzít na svá bedra a starat se o jeho vymáhání sám. Má k tomu určitě víc a lepších možností než žena-samoživitelka.
   • Já si myslím, že lidé se naopak chovají podle přírodních zákonů: oplodnit samici, když je doba říje, sežrat svého bližního když má hlad po penězích nebo po majetku...
    Právo se u nás účelově ohýbá a zákony platí jen pro někoho: někdo si může nahrabat majetek nebo v opilosti porazit autem ženu nebo vykonávat práci vyžadující prověrku, aniž by tu zákonnou povinnost splnil... Někdo jiný si naopak zapomene v MHD cvaknout jízdenku a zapomene zaplatit pokutu a exekutoři mu vybílí byt.
  • Připojil jsem souhlasm S názorem plně souhlasím až na tu první větu, k níž se nevyjadřuji.
 • BeeJanet
  „V poddanosti Kristu se podřizujte jedni druhým: ženy svým mužům jako Pánu, protože muž je hlavou ženy, jako Kristus je hlavou církve, těla, které spasil. Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům. Muži, milujte své ženy, jako si Kristus zamiloval církev a sám se za ni obětoval“ (Efezským 5,21-25).

  Tak by to mělo být a ne jako je to dnes, že si ženská vyskakuje, zlatokopky vydírají chlapa za alimenty, které dosahují takové výše, že chlap živí dítě i ženu, která je často na sociálkách a žije z nehorázné výše alimentů. Rovnoprávnost si odsouhlasila minulá generace lidí, proč se mám podle toho řídit já. Čistě pragmaticky, co za to mám? Budu volit KDU, jako jediného garanta správného životního řádu.
  • Víte, bratře.. víra je pouze moje zkušenost s Bohem...nemohu chtít, aby to vnímali druzí stejně... vždy mě směřuje ve vztahu k druhému člověku bez ohledu na to, jestli je odpovídající odpověď/předpokládaná/ z druhé strany. Takže si, prosím odpusť takovéto zkratky, které jsi předvedl ve svém příspěvku. Je hloupý, primitivní a středověký, vytržený z kontextu... Vztah je vždy oběť/ dobrovolná, bez nároku na odměnu /a k tomu směřuje celá tato kapitola k Efezským... *3*
  • "Za blbost se platí", říká stará moudrost. A když chlap vleze bez rozmyslu na budoucí vyděračku a oplodní ji, tak musí platit. Ale chudák dítě, které nežije v harmonické rodině, ale
   s vyděračkou...Také mi připadá nejvhodnější KDU, je čitelná a stále stejná.
 • Vážení diskutující, trochu vám unikla v zápalu debaty o samoživitelkách jedna docela podstatná věc - a to rozdíl mezi pány Čunkem a Bělobrádkem. Názory mají sice celkem podobné, ale u Čunka aspoň člověk ví na čem je, neboť on si za svými názory stojí, klidně je zopakuje, a navíc nazývá věci bez tzv. politické korektnosti, zatímco Bělobrádek se občas neuhlídá, plácne naplno co si myslí, ale jakmile si všimne že by mu to mohlo uškodit v politické kariéře, tak zařadí zpátečku nebo začne kličkovat. Je to věrný pokračovatel tradic Josefa Luxe (a mnoha dalších, kteří kdy stáli v čele lidovců). Pamatujte na to u voleb !!!
  • Korektnost vnímám jako slušnost... pokud se nekorektnost povýší na pravdu, tak s křesťanskými hodnotami to nemá co dělat.. tam se myslím pan Čunek rád řadí...
 • Pokud si dobře pamatuji ze školní biologie, u savců musí být na početí nového života dva. Takže otec má k dítěti minimálně stejné povinnosti jako matka. Ta většinou bývá zodpovědnější než otec, ale jsou i výjimky. Ne každá žena má to štěstí jako Marie, která sehnala Josefa na pokrytí nemanželského "škobrtnutí", kdy do ní vstoupil Duch Svatý. Jinak by se stala také samoživitelkou. Jestli pánové Bělobrádek a Čunek mají takové Josefy ve své straně, ať je nabídnou. *4*
  • Ony v přírodě existují i kukačky. A asi nejen tam.
 • Sběratel placených funkcí, který by neváhal si přibrat ještě výpravčího na nádraží a tvrdit, že to všechno stihne protože on je prostě pracant.
  U mě je to sprostý populista jako Babiš, který jen vyzobává co se mu hodí a je populární ke získání vzestupu své kariery. Všichni kradnů a něrobí jen já robím za všetkých,- to už tu bylo pane Čunek !!!!
 • Vážení plivající. Ono je potřeba to chápat v kontextu křesťanského učení. A tam prostě samoživitelka neexistuje, protože manželství nelze rozvést. A pro ty co jsou bez manželství zase platí, že žena musí vstupovat do manželství jako panna a tím pádem nemůže být samoživitelka (Neposkvrněné početí bylo jen jedno). Jinak je opravdu ne vině žena (pokud ovšem nejde o znásilnění). A o té rodině to pochopitelně platí i pro muže. a dříve, pokud muž opustil rodinu, tak kvůli tehdejší morálce byl de fakto znemožněn a vyřízen, byť byl jakkoli schopný. Dnes si prostě každý zvykl na to, že je možno kohokoli vydírat (viz např. "Paroubkovy alimenty") a nebo že ho bude živit stát. (Ten pochopitelně může v krajních případech pomáhat dále).A pokud jde o alimenty, velice málo se využívá střídavá péče a právo muže na dítě.
  A vůbec je s podivem, že se ona t. zv. křesťanská strana doposud nepokusila o obnovení oněch vyloženě katolických manželství a to i pokud jde o ono právo nemožnosti rozvodu. A to vše právně podloženo se všemi důsledky. Tedy kdo opustí rodinu, je bez nároku na jakýkoli podíl i společného majetku. (Každý dostane pouze to, co si do manželství přinesl). Když nic jiného, tak by to alespoň formálně drželo rodiny, neboť mnohoženství je dnes (alespoň prozatím) trestným činem.
  • Tak kdu už mají z křesťanství snad jen název.
   Ono mimo manželství jsou tam další věci... kdy začíná život mají křesťani poměrně jasno... Sami si doplňte vetu: život začíná ... A opravdu se člověk nemnozi dělením jak se snaží někteří naznačovat.
   Tudíž i otázka tzv umělého přerušení těhotenství není pro křesťany věc pro diskusi. I když pro politiky v KDU samozřejmě ano.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit