Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • historik
  Adamovo žebro? Tradice leč vědecky nedokázána. Proč mlčí odborníci na DNA?
 • Vývoj jde ku předu, , avšak trochu prekotne. Všechny s9ucasne liberální tendence vedou i k erozi rodiny a oslabování partnerských vztahů. A tomu napomáhá i benevolentni ekonomická podpora těchto svazků . A toho zneužívají mladi. Maminky si poridí i 3-4 děti, pobiraji podpory od státu, neberou se záměrně. Vracíme se k prvotn3pospolne společnosti, kde matka neví, kdo je otcemail a identifikace existuje jen podle podoby, charakt3rovych rysů či tušení ženy
 • Já se také nechci zastávat všech matek samoživitelek, některé z nich se opravdu do této situace dostanou svou vinou, neváží si stávajícího fungujícího vztahu a jdou si sobecky "za svým", bez ohledu na děti i stávajícího partnera, ale tyto většinou ani v dalším životě nestrádají *3*
  Případy otců, kterým na dětech velmi záleží, plní své povinnosti vůči nim, ale jsou ve styku s nimi různě omezováni a těžko se dovolávají spravedlnosti, znám bohužel také. V životě nelze nic paušalizovat, tak ani toto.
 • Já si myslím, že lidé se naopak chovají podle přírodních zákonů: oplodnit samici, když je doba říje, sežrat svého bližního když má hlad po penězích nebo po majetku...
  Právo se u nás účelově ohýbá a zákony platí jen pro někoho: někdo si může nahrabat majetek nebo v opilosti porazit autem ženu nebo vykonávat práci vyžadující prověrku, aniž by tu zákonnou povinnost splnil... Někdo jiný si naopak zapomene v MHD cvaknout jízdenku a zapomene zaplatit pokutu a exekutoři mu vybílí byt.
 • To dzixi:
  Samozřejmě když ženě zemře muž a má děti, měla by jí být poskytnuta materiální pomoc z veřejných prostředků. Ale nikoli když se rozvede. To si měla dobře rozmyslet s kým vleze do postele. Pokud z toho ovšem vzešlo dítě, to si pomoc zaslouží. Ono to, že církev odmítala předmanželský sex mělo svůj význam.
 • Z hlediska zodpovědnosti vůči svému osudu mají v podstatě lidovci a Čunek pravdu. Nerozlišují však případy, kdy se žena stane samoživitelkou ne svoji vino, třeba po rozvodu, po smrti manžela, partnera. To nejsou ženy, které svou nerozvážnosti v oblasti sexu zavinili svoje těhotenství a následně rodičovství a osamocení. Ale domnívám se, že v první řadě v kterémkoliv případě na prvním místě má být dítě a jeho potřeby. A to má být i zájmem státu udržovat zdatnou populaci, která má být budoucnosti nás všech.
 • Se závěrem příspěvku souhlasím. Lidé se někdy podle přírodních zákonů chovají, někdy ne, jak jim to vyhovuje.
  Chci jen dodat, že stát v praxi nemůže garantovat vymahatelnost práva, ačkoliv se všichni jeho představitelé bijí v prsa, že žijeme v právním státě. Pokud svými zákony a orgány činnými v trestním řízení nemůže zajistit vykonatelnost soudního rozhodnutí (alimenty), je nucen to vzít na svá bedra a starat se o jeho vymáhání sám. Má k tomu určitě víc a lepších možností než žena-samoživitelka.
 • Nemohu si pomoci, ale pokud vidím obzvláště tyto dva jedince, čuju vždy nějakou levárnu...
  Jeden řeší problémy na úkor občanů v jiných lokalitách a je "Hero" , ten druhý zase proslul rétorickými etudami a "nalejvárnami" od strýčka Sama.
 • Připojil jsem souhlasm S názorem plně souhlasím až na tu první větu, k níž se nevyjadřuji.
 • O tom že Bělobrádek je kluzký vůči okolí nemůže být ani řeč. Důležité je , že největší odpovědnost za výživu dítěte mají nést rodiče. A to oba bez skrupulí. Pokud si nějaká žena vybere za životního partnera kohokoli a ten pak hodí roha je to její svobodná volba a v první řadě by se měla maximálně snažit vše vyřešit a né to hned hodit na stát. Ano stát má být garant ,který podá pomocnou ruku a to až poté co se vyčerpají všechny možnosti. Za každý skutek se musí nést odpovědnost .V přírodě ti co nědbají o blaho svých potomků , prostě vymřou.Jejich geny jsou špatné. Berte to jako fakt. Pokud budete pořád do něčeho kecat nic se nevyřeší.Proč pořád podporujeme ty nepracující neadaptabilní, nepřízpůsobivé, atd. Podporujme ty co si váží života, zázemí , svobody, To je budoucnost. *3*
 • Korektnost vnímám jako slušnost... pokud se nekorektnost povýší na pravdu, tak s křesťanskými hodnotami to nemá co dělat.. tam se myslím pan Čunek rád řadí...
 • Víte, bratře.. víra je pouze moje zkušenost s Bohem...nemohu chtít, aby to vnímali druzí stejně... vždy mě směřuje ve vztahu k druhému člověku bez ohledu na to, jestli je odpovídající odpověď/předpokládaná/ z druhé strany. Takže si, prosím odpusť takovéto zkratky, které jsi předvedl ve svém příspěvku. Je hloupý, primitivní a středověký, vytržený z kontextu... Vztah je vždy oběť/ dobrovolná, bez nároku na odměnu /a k tomu směřuje celá tato kapitola k Efezským... *3*
 • "Za blbost se platí", říká stará moudrost. A když chlap vleze bez rozmyslu na budoucí vyděračku a oplodní ji, tak musí platit. Ale chudák dítě, které nežije v harmonické rodině, ale
  s vyděračkou...Také mi připadá nejvhodnější KDU, je čitelná a stále stejná.
 • BeeJanet
  „V poddanosti Kristu se podřizujte jedni druhým: ženy svým mužům jako Pánu, protože muž je hlavou ženy, jako Kristus je hlavou církve, těla, které spasil. Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům. Muži, milujte své ženy, jako si Kristus zamiloval církev a sám se za ni obětoval“ (Efezským 5,21-25).

  Tak by to mělo být a ne jako je to dnes, že si ženská vyskakuje, zlatokopky vydírají chlapa za alimenty, které dosahují takové výše, že chlap živí dítě i ženu, která je často na sociálkách a žije z nehorázné výše alimentů. Rovnoprávnost si odsouhlasila minulá generace lidí, proč se mám podle toho řídit já. Čistě pragmaticky, co za to mám? Budu volit KDU, jako jediného garanta správného životního řádu.
 • Vážení diskutující, trochu vám unikla v zápalu debaty o samoživitelkách jedna docela podstatná věc - a to rozdíl mezi pány Čunkem a Bělobrádkem. Názory mají sice celkem podobné, ale u Čunka aspoň člověk ví na čem je, neboť on si za svými názory stojí, klidně je zopakuje, a navíc nazývá věci bez tzv. politické korektnosti, zatímco Bělobrádek se občas neuhlídá, plácne naplno co si myslí, ale jakmile si všimne že by mu to mohlo uškodit v politické kariéře, tak zařadí zpátečku nebo začne kličkovat. Je to věrný pokračovatel tradic Josefa Luxe (a mnoha dalších, kteří kdy stáli v čele lidovců). Pamatujte na to u voleb !!!
 • Tak kdu už mají z křesťanství snad jen název.
  Ono mimo manželství jsou tam další věci... kdy začíná život mají křesťani poměrně jasno... Sami si doplňte vetu: život začíná ... A opravdu se člověk nemnozi dělením jak se snaží někteří naznačovat.
  Tudíž i otázka tzv umělého přerušení těhotenství není pro křesťany věc pro diskusi. I když pro politiky v KDU samozřejmě ano.
 • Ony v přírodě existují i kukačky. A asi nejen tam.
 • A divíte se prosím, při současné feminizaci (někdy i doslovně) soudnictví a práva? Jsou přece známy i případy (alespoň z minulého tisku), kdy matka co zabila dítě vyhozením z okna byla soudkyní osvobozena. Zde se jaksi statistiky nevedou.
 • To že určitá skupina žen opravdu zvládne vychovat samostatne zdravého i psychicky stálého jedince ještě neznamená že je to pro dítě lepší a že v dospělosti tím nebude trpět. Výchova jedním rodičem je vždy z nouze ctnost. Jednak jsou již studie ohledně sebevražd a dalších psychických problémů lidi vyrostlych v neuplnych rodinách (najdete si je sám... Aby jste neříkal že se vymejslim a děsím obrovskýma cislama), Jednak je tu problém že i když se podaří single vychovat dítě až do dospělosti třeba i s maximální podporou statu a opravdu ideálně , hádejte kdo se bude muset starat o tu single maminku až jí začnou zdravotní problémy...

  Vždy je lepší failover řešení (řešení se zálohou) , obzvláště když jde o život. Začínat s premisou že failover je Zbytečny, ze rovnou pojedeme naostro, bez záložní varianty, s myšlenkou "ono se stejně nakonec nic nečekaného dalších 60let nestane" je prostě hloupost. A bohužel co sluchátka za osudy lidi, jedna taková hloupost se bohužel bolestne promítá často i do další generace.
  Navíc v době státu blahobytu se opravdu stát chová tak, že se nevyplatí mít zadní vrátka. Lze sobecky říci proč se zatěžovat možnosti co když se život nevyvine do puntíku podle plánu nebo nedej bože se to "nějak samo nezvladne", když je tu vlastně stát a plno jiných zodpovednych lidi, který můj osud v případě jakéhokoliv výkyvu nuceně zacvakaj.
 • Pokud si dobře pamatuji ze školní biologie, u savců musí být na početí nového života dva. Takže otec má k dítěti minimálně stejné povinnosti jako matka. Ta většinou bývá zodpovědnější než otec, ale jsou i výjimky. Ne každá žena má to štěstí jako Marie, která sehnala Josefa na pokrytí nemanželského "škobrtnutí", kdy do ní vstoupil Duch Svatý. Jinak by se stala také samoživitelkou. Jestli pánové Bělobrádek a Čunek mají takové Josefy ve své straně, ať je nabídnou. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit