Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • vanhorne

  out of date

 • KIMCID

  Tvé ne já nepotřebuji nikoho peníze

 • No nevím ale kouřící žena dle mých zkušeností není dáma ale pometlo.

 • A až budeš nemocný tak si to budeš platit ze svého? Nebu ti budou dobré mé daně???

 •  Každá civilizace se vyznačuje dodržováním platných norem (zákonů)

  Dnešní zkušenost,stojím na autobusové zastávce a vedle mne si bez okolků zapálí pán s tím , že vůbec neřeší , že jeho produkce donutí  několik dalších lidí poodstoupit, aby nebyli otravováni čmoudem z jeho ta báku pro vypalování skleníku( to aby ušetřil).Přijede autobus a dotyčný odhodí nedopalek mezi cca stovku dalších, po svých předchůdcích. Na vlakovém nádraží stejná písnička, Přijede vlak , vystoupí několik lidí a u dveří se srocují skupinky kuřáků , kteří majé krizi, co naplat , že mezi nimi jsou i průvodčí. Zbytek normálních lidí se musí zase přizpůsobovat temto arogantním jedincům , pokud nechce pasivně inhalovat jejich marast. Ještě mi chcete někdo namluvit , že jsou kuřáci v čr diskriminováni???  Prostě zákony chrání normální lidi , Nedodržování zákonů je vizitkou buranů a recidivistů.

 • Vážený pane JIrko.asi jste si všiml , že diskuze není o alkoholu ale o kouření a jeho nešvarech. Připadáte mi jako nezletilý , který na dotaz proč  provedl to nebo ono , odpověděl ."Protože to dělají i ostatní!" Prece nemůžete pádnou a věcnou argumentaci o škodlivosti  kouření a vlivu na ostatní negovat tím  , že je jsou i další drogy .Podle vaší logiky , to pak nemá smysl snažit se tyto následky minimalizovat. To už jejen krůček od tvrzení , že človék bude vždy hřešit, a proto to nebudeme řešit. Pokud tak toužíte po anarchii, doporučuji zájezd do rozvojové země. (egypt atd.) Možná se tam budete cítit více svobodně.

 • openhauer

  Závěr článku je přehnaný !!! Ti kdo jedí často čokoládu nebo pijí kafe, nebo cucají bonbóny neotravují svým návykem lidi kolem sebe a hlavně nekazí vzduch který dýcháme spolu s dětmi , vyjedete si do přírody s dětmi ze zakouřeného města na výlet a při procházce lesem po pěší stezce potkáte silně bafající turisty kolem kterých musíte projít a dýchat ten jejich odporný smrad cigaret i tady v lůně přírody !!!

 • KIMCID

  žijte v hospodě tam je čistej vzduch ,kuřáci jsou venku.

 • Hm, zajímavý názor.

  A co takhle země kde už řadu let platí téměř celoplošný zákaz kouření. př. Panama a nejen tam) Koupit tam cigarety je pak stejně snadné jak za prohibice koupit láhev alkoholu a např. za kouření na ulici nebo dokonce takový zločin jako odhození vajgla je docela citelně slušný flastr (a to bez diskuze s policistou a s platbou na místě).

  Dokonce i kouření na pokoji či balkoně hotelu není bez rizika fin. postihu. Ta paní co u ní mám "složený nábytek" by vám to mohla potvrdit z vlastní zkušenosti - a byla z kouření na zbytek pobytu "vyléčena" raz dva.

  Nejdou zde vložit obrázky, tak vám nelze ukázat foto s varováním potencionálním přestupcům- kuřákům - visícím na každém rohu. Místní, alespoň dle vlastních slov mají čechy celkem rádi, nejsme roztahovační, hluční, arogantní,... . Akorát jim vadí že jsme neskuteční bordeláři - vyplivnutá žvýkačka na chodník nebo odhozený vajgl je pro ně nepochopitelná drzost.

 • I kouřit se dá různými způsoby. Vzpomeňte jak elegantně kouřily ženy z lepší společnosti za první republiky 🙂

 • A alkohol pijete, když také není nutný absolutně k životu? Nebo to byl způsob, jak si za mlada zvednout ego a pak už se z toho stala vaše závislost?

 • KIMCID

  Nejsem kuřák ale dojímá mě jak o mé zdraví má zájem někdo komu po něm je úplný ouno

 • Novodobý hon na čarodějnice , co si asi vyberou příště ? Co třeba čokoládu na té se dá také vypěstovat

  závislost.

 • Víte kde se nejvíce kouří  ??? V rozvojových zemích!!  Proč na to si odpovězte sami. Pokud se někdo ztotožňuje s touto skupinou občanů , je to jeho volba , ale potom né na úkor mých daní a mého soukromí. Kouření není absolutně nutné k životu , je to jen způsob jak si zezačátku pozvednout ego a pak už jen závyslost.I to "hloupé" zvíře , když vidí kouř tak utíká, jen připitomnělý člověk v tom vidí způsob jak se nastřelit.

 • Vlastně jde o to, jak nazvat látky vyvolávající závislosti (a teď bychom mohli filozofovat o závislostech pozitivních a negativních). Ale nejsem hloubavý filozof a tady to ani nemá místo. 

  Jde o posouzení reality, protože každá společnost si vytváří své postoje sama.

  Například u nás nám vadí strejdové s viržínkem nad pivem ve vesnické hospodě, ale je nám šuma fuk, že desetileté děti statečně hulí marjánu už i ve škole. To jsme tedy kadeti. 

  A ještě se za tuhle zhovadilost (podle mého ryze osobního názoru, který nevnucuji) nestydí pochodovat centrem Prahy předseda legální a silné politické strany a primátor Prahy.
  Asi tu dnešní politickou realitu strávíme jenom notně zhulení. 

  Jak by se na to asi tvářili primátoři z počátku 20. století? Inu svět a doba se mění. 

 • To by pak musely být drogou i další alkaloidy, vedle nikotinu třeba tein a kofein.
 • Nejde o závislost, ale jde třeba o to, jak se zdokonalovat v ušlechtilém pijáckém umění. 😎
 • Nadšení protikuřáckých aktivistů mi připomíná nadšení jakobínských revolucionářů. Proto nejsem proti protivníkům nekuřáků. Chraňme své kuřáky, třeba v nějakém kuřáckém skanzenu. A buďme hrdí na to, že jsme nepropadli filosofii totální destrukce, kde nové pořádky ničí všechno předešlé. Iniciativně blbnoucí novátoři jsou nejhorší sortou lidské civilizace.
 • Kouřil?

  Kouřil!

  Tak za tu rakovinu může kouření!

  Ale on prý dělal i s asbestem.

  Na to nemáme kolonku. Prostě kouřil, tak hotovo! 

 • Už jen skoncovat s chlastem a bude na světě krásně. A pak ještě se lží a nenávistí, samozřejmě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit