Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • josef.chmela

  Že by konečně začátek konce smradlavých kuřáků?

  • Už jen skoncovat s chlastem a bude na světě krásně. A pak ještě se lží a nenávistí, samozřejmě.

  • jo,jo konecne.....a konecne se taky rozpocita dan z cigaret i mezi nekuraky,protoze kdyz se prestane kourit tak ty prachy proste budou chybet.....takze vysledny efekt....kuraci nebudou smet kourit a v globalu usetri...a nekuraci budou mit cisty vzduch a zaplati za to.....to je dobry...s tim jako kurak souhlasim.....  A jeste pro ty kdo by chtel argumentovat tim, ze se nebude vynakladat vice penez na zdravotnictvi(coz udajne vydelane penize z cigaret nepokryji), diky tomu ze zmizi nemoci z koureni.......Zjistete si jak se stanovuji nemoci z koureni.....jak se to zkouma, zdali to neni jen tak , ze kourite, treba dostanete infarkt a protoze jste kurak automaticky vas zaradi do skatulky kurak....a uz jdou penize ze zdravotnictvi na kuraky a jejich neduhy...,pritom klinicky neni nijak prokazano, ze za ten infarkt mohlo koureni......,treba to zrovna bylo z Coca-Coly, bramburku a bucku......(uvedeno jako priklad pro pochopeni systemu skatulkovani)

 • Která skupina lidí přijde po ostrakizovaných kuřácích na řadu ? Uvědomují si protikuřáčtí nadšenci, že roztáčejí nebezpečný kolotoč ?
  • Řekl bych, že pokud kolotoč, tak naopak bezpečný. Bezpečný pro všechny, kteří nechtějí podléhat tomuto zlozvyku, bezpečný pro každého, kdo si nechce přivodit rakovinu vlastní vinou, bezpečný pro děti.
   • No a potom muzeme roztocit kolotoc s alkoholem, dale potom s velmi tucnymi potravinami, posleze cukrem, pak nadmernou spotrebou masa, potom i se soli....a dalsimi nezdravymi potravinami a i jinymi vecmi...jiste souhlasite, ze ty co jsem uvedl jsou v nadbztecne mire konzumace zdravia i zivot ohrozujici, Proto navrhuji aby kazdy obcan byl dopodrobna zaevidovan, jeho spotreba techto skodlivych veci evidovana, kontrolovana a cilene omezovana.....a v pripade poruseni pokuta a v pripade opakovaneho poruseni snizeni pojistneho plneni ze strany zdravotnich pojistoven...a automatickeho navyseni pojistneho temto jedincum. je to prece v zajmu spolecnosti......jiste s tim souhlasite....Pote bychom mohli postoupit dalsi omezeni na jinou sferu, treba automobily...,protoze se procisti vzduch.....a lide se budou vice hybat,coz je zdravejsi......vyjjimku budou mit jen zasobovaci, bezpectnostni, obsluzne slozky,atd.,vsichni ostatni kdo pouzijou neekologicky automobil bez zavazneho duvodu budou nejprve sankcionovani...a pokud by k tomu dochazelo opakovane bude jim to znemozneno....To by take slo...to je take jiste v zajmu spolecnosti....to prece vsichni chceme....!

   • jo, kdyby to s tou rakovinou bylo tak jednoduchý
    • Kouřil?

     Kouřil!

     Tak za tu rakovinu může kouření!

     Ale on prý dělal i s asbestem.

     Na to nemáme kolonku. Prostě kouřil, tak hotovo! 

 • na veřejnosti není zakázané si třeba píchnout heroin, to vám nikdo nesmí nic říct protože se nejedná o trestný čin.

  ale zapálit si cigaretu je pomalu na šibenici.

  • On je totiž rozdíl v tom, že ten b.bec co si píchne heroin škodí sám sobě. Jenomže když si nějaký b.bec zapálí cigáro tak škodí nejen sám sobě, ale nutí ostatní vdechovat ty jeho čmoudy. Nehledě na to, že mnozí kuřáci jsou č.ňata a odhazují kolem sebe nedopalky.

   Člověk také nemůže m.čit nebo ká.et na rušné ulici když to na něho přijde. Tak jako máme kadibudky napojené na kanalisaci, tak by také měly být čmoudbudky napojené na vysoké komíny. 😀

   Než tady zase huliči dostanou hysterický záchvat a začnou tady na mně plivat své nikotinové a dehtové jedy, tak uvedu, že v raně postpubertálním věku jsem také patřil mezi ty, co zkoušeli to cigáro. Tenkrát jsme si mysleli, že se to holkám bude líbit. 😀

   • A jak jste smířen s tím, že na ulisích musí lidé nedobrovolně čichat zplodiny z výfuku vašeho auta, nehledě na to, že kolem sebe "rozhazujete" pevné částice, vzniklé spalováním v motoru, částice s vašeho brzdového obložení a pneumatik? Jak moc si děláte hlavu z toho, že vaše krásná dovolená, na kterou jste vyrazil letadlem, má mnohem, mnohem hoorší ekologickou stopu, než sto nebo tisív kuřáků? 

    Co pane pokrytče? 

 • Víte kde se nejvíce kouří  ??? V rozvojových zemích!!  Proč na to si odpovězte sami. Pokud se někdo ztotožňuje s touto skupinou občanů , je to jeho volba , ale potom né na úkor mých daní a mého soukromí. Kouření není absolutně nutné k životu , je to jen způsob jak si zezačátku pozvednout ego a pak už jen závyslost.I to "hloupé" zvíře , když vidí kouř tak utíká, jen připitomnělý člověk v tom vidí způsob jak se nastřelit.

  • A alkohol pijete, když také není nutný absolutně k životu? Nebo to byl způsob, jak si za mlada zvednout ego a pak už se z toho stala vaše závislost?

   • Vážený pane JIrko.asi jste si všiml , že diskuze není o alkoholu ale o kouření a jeho nešvarech. Připadáte mi jako nezletilý , který na dotaz proč  provedl to nebo ono , odpověděl ."Protože to dělají i ostatní!" Prece nemůžete pádnou a věcnou argumentaci o škodlivosti  kouření a vlivu na ostatní negovat tím  , že je jsou i další drogy .Podle vaší logiky , to pak nemá smysl snažit se tyto následky minimalizovat. To už jejen krůček od tvrzení , že človék bude vždy hřešit, a proto to nebudeme řešit. Pokud tak toužíte po anarchii, doporučuji zájezd do rozvojové země. (egypt atd.) Možná se tam budete cítit více svobodně.

 • jo,jo, nebudou kouřit škodlivý tabák, protože hulí léčivou marjánku.  

 • felix.julec

  Každé omezování se projeví zase jinde,jiným zlozvykem a možná i horšími a nebezpečnějšími následky ,než je to ostrakizované kouření cigaret.

  Pohůnci bojovníků proti kouření budou moci zase "bojovat" proti jiným,možná nebezpečnějším zlozvykům.

 • Je to Nizozemského království - potažmo města Groningen - víceméně privátní věc a naše zbytečná starost.

  I jinde jsou podivné zákazy, např. v Singapuru si žvýkačky koupíte pouze v lékárně po předložení osobního dokladu a za jejich odhození na ulici zaplatíte přinejmenším tučnou pokutu - stejně tak např. i za krmení ptactva v parku. 

  A to máte štěstí, že jste "pouze" cizinec - místní navíc obdrží i výprask ratanovou rákoskou na zadní část těla...

 • Jako v té pohádce sůl nad zlato. to už tenkrát věděli, že sůl není zdravá. Takže jsem pro zákaz soli.😀
 • Předesílám pro pořádek, že jsem nekuřák.

  Každé všechno nebo nic nemá co dělat s běžným životem. Existuje něco jako tolerance, slušnost a takt a snad také respekt.

  Komplexní zákazy jsou podivnou manipulací a nikdy nic dobrého nepřinesly. Nikotin je droga se kterou žije lidstvo už tisíce let. (tím jí neobhajuji, jen konstatuji). 

  • To by pak musely být drogou i další alkaloidy, vedle nikotinu třeba tein a kofein.
   • Vlastně jde o to, jak nazvat látky vyvolávající závislosti (a teď bychom mohli filozofovat o závislostech pozitivních a negativních). Ale nejsem hloubavý filozof a tady to ani nemá místo. 

    Jde o posouzení reality, protože každá společnost si vytváří své postoje sama.

    Například u nás nám vadí strejdové s viržínkem nad pivem ve vesnické hospodě, ale je nám šuma fuk, že desetileté děti statečně hulí marjánu už i ve škole. To jsme tedy kadeti. 

    A ještě se za tuhle zhovadilost (podle mého ryze osobního názoru, který nevnucuji) nestydí pochodovat centrem Prahy předseda legální a silné politické strany a primátor Prahy.
    Asi tu dnešní politickou realitu strávíme jenom notně zhulení. 

    Jak by se na to asi tvářili primátoři z počátku 20. století? Inu svět a doba se mění. 

 • Novodobý hon na čarodějnice , co si asi vyberou příště ? Co třeba čokoládu na té se dá také vypěstovat

  závislost.

  • Hm, zajímavý názor.

   A co takhle země kde už řadu let platí téměř celoplošný zákaz kouření. př. Panama a nejen tam) Koupit tam cigarety je pak stejně snadné jak za prohibice koupit láhev alkoholu a např. za kouření na ulici nebo dokonce takový zločin jako odhození vajgla je docela citelně slušný flastr (a to bez diskuze s policistou a s platbou na místě).

   Dokonce i kouření na pokoji či balkoně hotelu není bez rizika fin. postihu. Ta paní co u ní mám "složený nábytek" by vám to mohla potvrdit z vlastní zkušenosti - a byla z kouření na zbytek pobytu "vyléčena" raz dva.

   Nejdou zde vložit obrázky, tak vám nelze ukázat foto s varováním potencionálním přestupcům- kuřákům - visícím na každém rohu. Místní, alespoň dle vlastních slov mají čechy celkem rádi, nejsme roztahovační, hluční, arogantní,... . Akorát jim vadí že jsme neskuteční bordeláři - vyplivnutá žvýkačka na chodník nebo odhozený vajgl je pro ně nepochopitelná drzost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit