Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mun.go

    Co je špatné na průběžném systému, kdy už dnes pracující dítě odvádí část výdělku přímo na důchod rodičů - důchodců? Pravda, systém není adresný, ale solidární - tak jako zdravotní pojištění.

    Podobné myšlenky prosazuje pan Ivo Patta, zapřisáhlý nepřítel bezdětných občanů, kteří "žijí ve stáří z práce a daní cizích dětí a vykrádají tak vklady rodičů vložené do výchovy dětí". 

    S těmi investicemi - už emeritní prezident prof. Ing. Václav Klaus, CSc.považoval vyšší vzdělání za osobní  investici a byl zastáncem tržního placeného školství.

    • )

      Cituji: Ivo Patta, zapřisáhlý nepřítel bezdětných občanů, kteří "žijí ve stáří z práce a daní cizích dětí a vykrádají tak vklady rodičů vložené do výchovy dětí". 

      "Zapřisáhlým nepřítelem" PRAVDY a šiřitelem fake news jste Vy sám, anonyme mun.go. Pokud dojde konečně na mnou navrženou důchodovou reformu, tak bezdětní občané při odchodu do důchodu změnu nepocítí. Dostanou přesně stejnou výši důchodu, jako před reformou, DO KORUNY. 

      Více informací například na domovském webu ČSSD (cssd.cz/ke-stazeni/dokumenty-1/integrovane-reformy-duchodova-a-socialni-pro-ceskou-republiku/ 

      • mun.go

        V čem nemám pravdu? Takto napsáno, jak jsem vás citoval, jde o dehonestaci bezdětných.

        Citát je přesný - viz zde.



        • Jde o fakta. Dehonestace bezdětných se zrodila jen ve Vaší hlavě. Nevím na co Vám je, když ani nedokážete otevřít odkaz. Tam byste se dočetl podrobnosti, které jsem zmínil výše: 

          Co se stane s bezdětnými po spuštění Integrovaných reforem důchodové a sociální pro Českou republiku?  Jasná a jednoznačná odpověď zní: Bezdětní při odchodu do důchodu změnu nepocítí. Bezdětní dostanou přesně stejný důchod jako ti, kteří odešli do důchodu před spuštěním reformy, ani o korunu méně. Co si nestačí naspořit, to dostanou v přechodném období jedné generace ze státem garantovaného I. důchodového pilíře.    

          • mun.go

            Nejde mi o odkaz uvedený zde - s tím prozatím nepolemizuji. Ten jste doplnil dnes.

            dnešní odkaz Ivo Patty

            Jde o text na stránkách na gloria.tv, kde nemáte žádný vysvětlující komentář.

            V žádném případě nesouhlasím s vaším tvrzením "bezdětní žijí ve stáří z práce a daní cizích dětí a vykrádají tak vklady rodičů vložené do výchovy dětí".

            Ti bezdětní kromě jiného, dokud jsou v ekonomickém procesu, totiž svými odvody platí také vzdělání a příspěvky rodičům jiných dětí - už jen proto mají vyšší odvody.

            Že ve stáří žijí z práce jiných - to je vlastnost průběžného systému a platí pro každého.

            • Samozřejmě pokud nemůže mít někdo děti v pořádku,to je ta solidarita i ve stáří ,ale jestliže se někdo vzdá dětí aby život proužíval není to jeho věc i když si to myslí - je to úmyslné zabíjení společnosti jako takové a to i v případě dítěte jednoho.Co na tom je k nepochopení a žvásty kolik je nás na zemi a jiné si strčte někam.

    • Zdravotní pojištění není pojištění ani není solidární. Je to daň z příjmů placená na účely hrazení části nákladů zdravotnictví. Kdybych žil v Praze měl bych za stejné odvody násobně kvalitnější zdravotni péči než když člověk žije v jiném regionu... Takže neprazaci mají být solidární k čemu? K Pražákům ?



      • mun.go

        Zdravotní pojištění sice není pojištění, ale je solidární. Myslíte, že jste schopen platit operaci v řádu statítisíce korun nebo injekci v ceně desítek tisíc?

    • Pavel.Jegl

      „už dnes
      pracující dítě odvádí část výdělku přímo na důchod rodičů – důchodců
      …“

      Pane Mun.go, víte, kolik pracující
      dítě svým rodičům odvádí?

      Uvedu zjednodušený příklad
      se zaokrouhlenými ciframi:

      Zaměstnanec ze své mzdy
      odvede na důchodové pojištění (fakticky do rozpočtového kafemlejnku) 6,5 procenta,
      to znamená, že může zaplatit cirka 2000 kaček. Důchodců máme skoro dva miliony. Takže
      si vydělte dvě tisícovky počtem důchodců a dostanete …. 0,001 Kč.

      Taková částka rodičům příliš
      nepomůže, není-liž pravda? Nehledě na to, že ji správa sociálního zabezpečení ani banka na váš
      účet není schopna převést.

      • Mun.go v tom co citujete: "už dnes pracující dítě odvádí část výdělku přímo na důchod rodičů – důchodců…“, nemá pravdu. Odvody sociálního pojištění střední generace jdou přímo na důchody všech důchodců. ČSSZ praktikuje clearing - tj. systém pohledávek. Výše důchodu (pohledávky), je vypočítávána z hrubé mzdy a počtu odpracovaných let. 

        Upozorňuji na to, že skutečný odvod sociálního pojištění je úhrn pojištění za zaměstnance plus za zaměstnavatele. Podobně je to u zdravotního pojištění. Nevěřte na pohádky, třeba o tom, že hodní zaměstnavatelé platí SP a ZP ze svého. Je to do očí bijící u daně ze mzdy, která se vypočítává ze superhrubé mzdy, tj. ze mzdových nákladů zaměstnavatele. 

        • mun.go

          V čem nemám pravdu?

          "Odvody sociálního pojištění střední generace jdou přímo na důchody všech důchodců.", ergo část odvodu určitého jednotlivce (byť malá) jde na důchod jeho rodiče.

          • Pěkná dezinterpretace vlastního sdělení. Nejdříve zdůrazníte vztah dítě - rodič. Pak citujete mne a vyzdvihnete vztah dítě - všichni důchodci. Na závěr se profilujete v úloze Louise de Funese (ergo část odvodu určitého jednotlivce (byť malá)). 
            • No a co? Mám nebo nemám pravdu?

              Bohužel musím takto uvažovat - pokud bych v práci zanedbal číslice za desetinnou čárkou, (které se kumulují), došlo by fatálním nehodám.

          • Pavel.Jegl

            0,001 KČ je NIC. Pokud dostanete tuhle sumu, nedostanete nic!

            Já píšu o adresných penzích v řádech tisíců.

            • mun.go

              Rozumíme si, vím jak to myslíte. Jde mi o matematickou přesnost - jakákoliv částka větší než nula není nula.

              A samozřejmě také jde o zásadní pojetí důchodového systému - dosavadní průběžný nebo jiný kombinovaný (adresný a zásluhový), stále jen ve stadiu návrhu.

      • mun.go

        Pokud to berete takto adresně, jistě máte pravdu.

        Na druhé straně správné dítě se řídí pravidlem tří grošů: 

        • jeden si uloží na stáří, 
        • jeden dá rodičům za výchovu 
        • a utratí až ten třetí.

        • Mun.go, zkuste si pořádně přečíst pohádku "O králi a cestáři, neboli o třech groších". 

          Správně znějící sdělení cestáře královi zní: Vydělávám tři groše denně. Jeden půjčím (výchova dětí), jeden vracím (rodičům kteří mne vychovali), a z jednoho groše žiji. 

          Ta Vaše interpretace se hodí pro bankéře, který propaguje spoření na stáří do penzijních fondů (jeden si uloží na stáří).  

          • mun.go

            Máte pravdu, interpretoval jsem to z pohledu těch bezdětných a z pohledu bankéřů ...

            „Nu, nejjasnější pane,“ povídá chudák, „starám se o otce, už starého a
            bezmocného. Tomu vracím, protože mě vychoval. Ale starám se i o malého
            syna, tomu půjčuji, aby mi vrátil, až já zestárnu. Ze třetího groše jsem
            živ sám.“

            Tři groše

      • No oni ty rodiče odvádí za svůj život také jiné daně státu a ne malé ,nevidím důvod , jestliže vychovám dvě a více dětí a nikdy jsem nechtěl soc.dávky a děti řádně pracují po ukončení školy proč bych nedosáhl na bonus třeba  předčasný důchod a nekrácený!!!Nebo jako budeme Pilně makat do devadesáti a živit všechny ty netáhla co nic nevytváří a ten samý osud budou mít moje děti.Za komanče byla volská daň, kdo neměl v určitém věku dítě tak musel mít větší daně neb na něj nikdo v důchodu nedělal , dneska tlačí do hlavy at si od dvou let spoříte na důchod a co nejvíc a ideálně když jste bezdětný neb pak máte nelepší předpoklady se co nejvíce ekonomicky zúčastnit ,tak kde je chyba?

        • Velmi dobrá úvaha. Chyba je ve státním důchodovém systému, který zdůrazňuje falešnou zásluhovost (peníze kdysi dávno vydělané, zdaněné a POUŽITÉ NA DŮCHODY RODIČŮ). Co se týká skutečné zásluhovosti v mezigeneračně financovaném důchodovém systému, cituji J. Rusnoka z jeho přednášky „Udržitelný penzijní systém. Inovativní přístup": To, že je důchodový systém financován průběžně znamená, že jedinou
          možnou investicí do státního důchodového systému jsou dobře vychované děti

          Jedná se o účetní chybu, která se dá vyčíslit: bezdětní důchodci aktuálně tunelují 129 milionů korun denně z dividend pocházejících z investic rodičů kteří nejen pracovali, ale také vychovali tři a více dětí. To ale není to nejhorší. Tím je fakt, že investice rodičů ve výši 1,6 milionu korun (středoškolák), nebo 2,6 milionu korun (vysokoškolák), jsou dnes nevratné! Tak proč vychovávat děti? 

    • mun.go

      V podmínkách České republiky existuje skupina mnohodětných romských spoluobčanů, pobírajících sociální dávky, kteří určitě s povděkem nový systém přivítají ještě vyšší porodností.

      • Pavel.Jegl

        Omyl. V článku upozorňuji, že peníze by do systému rodičům od dětí přicházely z odvodu dětí do sociálního pojištění. To znamená, že čím víc by děti vydělávaly, tím víc by odváděly na jejich důchodový účet. Pokud budou děti brát sociální dávky, dostanou rodiče NULA KČ.

        • mun.go

          Ne ne - děti budou pracovat, rodiče brát dávky ...

        • To znamená, že bezdětní lidé by pak měli nižší daně, protože by nemuseli příspívat dětným sousedům na porodné, rodičovské příspěvky, školy a školky, pastelkové či žákovské jízdenky?

          Jsem pro!

          Pro pořádek upozorňuji, že mezi bezdětné občany nepatřím.


          • Pavel.Jegl

            ... tím víc by (děti) odváděly na důchodový účet rodičů.

            To znamená, že z vyšší mzdy máte vyšší odvody, jejichž procentní část by šla rodičům v penzi. Nemá to co do činění s počtem dětí.


            • Dobrý den. U odvodu SP je strop, který vznikl na základě causy  K. Sochora, člověka dobře vydělávajícího, kterému se znelíbilo, že platí vysoké sociální pojištění. Spočítal si, že se mu peníze vložené do sociálního, resp. důchodového pojištění nevrátí v podobě adekvátní výše starobního důchodu.  Jedná se o typický příklad nepochopení principu financování I. důchodového pilíře jak ze strany stěžovatele, tak následně ze strany většiny právníků Ústavního soudu v Brně, kteří v cause Sochor v plénu rozhodovali. Výsledkem tohoto systémového omylu ústavních soudců je nález Ústavního soudu v Brně ze dne 16. 4. 2010, potvrzující falešnou solidaritu ve věci změny výpočtu výše důchodu. Důsledkem byla tzv. Malá důchodová reforma.
            • Ano, z vyšší mzdy jsou vyšší odvody. Souhlasím. Ovšem můj příspěvek poukazoval na skutečnosti, že by musela proběhnout rozsáhlejší úprava daňového systému, nikoli populistický jednorázový zásah.

              A co teprve zdravotní pojištění, dětské nemoci, ošetřování...

          • je třeba tě s jasnou myslí tak v 70 odstěhovat mezi mladé a nezaměstnané asi tak s jiným náboženským myšlením a jiným hygienickým návykem🙂samozřejmě všechny dávky alá pastelky a pod.je kravina,existují také odpočty na děti pro ekonomicky činné občany a je vyřešeno vše.

            • Vy byste mě tedy chtěl z mého domu od mých dětí v sedmdesáti letech vystěhovat...

              Přesně tohle zažili mí prarodiče. Frank Zapa při své první návštěvě Prahy prohlásil, že se přijel podívat, jak zemřel komunismus, a podivoval se nad tím, jak kolem sebe ještě kope. Jak vidno, nezemřel dodnes a rád by ještě hodně kopal.

              Proč by měli mít ekonomicky činní občané odpočty na děti v případě, který je diskutován? 

              • Reakce na příspěvek:

                samozřejmě je to nadsázka ,ale bohužel nejlépe vychovaný člověk bez dětí je pro další vývoj společnosti horší než grázl s deseti dětmi ,tam je malá naděje ale je!!!, že to můžou být další členové společnosti ,na rozdíl od tak preferované výchovy pejsků místo dětí.Takže jestli nás vytlačí jiný druh z hlediska evoluce tak je to správné i když se nám to nemusí líbit.

        • Takový systém nemůže projít ... Pro politiky by to byla  volební sebevražda a lidi by měli menší pocit že se o všechno stará stát... Lidi chtějí mít pocit že se o ně postará nějaká vyssi moc... Myšleno stát .

  • KIMCID

    přispívat na auto.nekoupí

  • Babisova vlada nam koupi tak akorat velky PRD...

    Vtom lepsim pripade....

  • mun.go

    Mám nový odkaz:

    Češi moc děti nechtějí. Není to ale v penězích

    Když pominu to "Češi" (z toho plyne, že Moravané na rozdíl od Čechů děti chtějí), je zde předložen názor žen:

    „Není to otázka peněz, protože každé dítě představuje určitá omezení. Je to otázka životních priorit a smyslu života,“ řekla socioterapeutka Zdena Prokopová z centra pro ženy ROSA.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit