Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co to zase melete! *16* *16* *16*

    Měla jsem pouze jiný názor než vy. Proto ještě nejsem placená agentka.
    Jsem holka tak si oslovování v mužském rodě strč za flašku vodky.

    Německo bylo válkou zničené. Díky pomoci USA se změnilo na fungující prosperující stát.
    USA nabídla pomoc i nám. Naše vláda ji však na hrubý nátlak SSSR odmítla.
    Budování státu po Sověštském vzoru nikomu prosperitu ani svobodu nepřineslo.
  • dle tvé simčoidní teorie, sedíš na zadku tady a ne někde na západě? Už dááávno jsi měl dědku přežvykovat svou kašičku někde od němců a dál západně. To mi vysvětli, proč jsi to sám neudělal? *14*
  • No před 70ti lety to bylo obráceně....... Čímpak to asi bude ???
  • simčoida nepřesvědčíte. Bude si stále mlít ty svý simčoidy. Musí, páč je za to placenej. Berte jej s rezervou, je to v podstatě chudák, nějak se živit musí a nic jiného neumí.

    Porovnávat startovací čáru po 2 sv.válce mezi Německem, které podporovaly USA a SSSR, který nikdo nepodporoval, může jen troglodyt, nebo simčoid. V případě bádání po tomto živočichu si nejsem jist, který z nich to je. Ale, troglodyti nejsou obvykle tak zlí, takže... *14*
  • á to my vysvětli vezmeme jako příkad jednu firmu jednu pracovní pozici jedna pracovnice má plat 1473€ (německo) a nepracuje o nedělích a svátcích a druhá pracovnice má plat 330€ (česko) pracuje v neděli ve svátky a ještě navíc musí dělat neplacené přesčasy.... a ta si podle tebe přeje pečené holuby bez práce???? je to stejná firma stejný zaměstnavatel stejná práce (s tím rozdílem že u nás musí makat víc a déle...) smutné že?
  • Dodnes Západní Německo dotuje Východní ex komunistické Německo které
    po sovětském vzoru zbudovalo jen totalitu a chudobu.

    Berlínská zeď byla postavena aby režim zabránil lidem utíkat za svobodou a lepším
    platem na Západ. Dodnes lékaři a jiní odborníci z Východu odcházejí za lepším
    do Německa. Rudá slabá ekonomika na Západní neměla.

    Za lepším se vždy utíkalo a utíká z Východu na Západ. Ne naopak.
  • Jsem mladá holka! Tak si to dědkovské pomlouvání strč za rudý popelník.

    Sovětský režim byl stejně totalitní jako ten nacistický.
    V obou najdeme koncentráky parodii na volby pronásledování zavírání a vraždění opozice.
  • nesmíš zapomínat, dědku, že sssr vznikl na "základech" carského Ruska, takže ten přechod ze středověku se nedá jen tak pominout. Nebylo na čem stavět dál, vše se započalo od úplné nuly. Do toho dvě války, později zánik sssr a vznik RF, tedy, oproti tomu klídku v Evropě a USA mají podstatně co dohánět. Kdo se tomu směje a nechápe, je jeden velký ...simčoid. *12* *16* *12*
  • Totalitu a chudobu. To dokázal váš SSSR zbudovat.

    kdyby zde dále vládl prosovětský režim tak se ani tato debata nekoná protože
    jiný než rudý názor do éteru kontrolovaného cenzorem nesměl. *16*

    Pokud se vám po rudé totalitě s ostnatým drátem na hranicích nesvobodou gulagem
    a cenzorem stýská odjeďte do KLDR. Tam ji stále mají.
  • Co to dítě nešťastný blábolíte? Vždyť to znáte jenom z doslechu a z četby "špatné" literatury. Já jsem tam léta žil. Co dokázal SSSR za desítky let zbudovat? Kromě historických staveb a přírody jako takové, všechno, co tam teď je a za cara nebylo.
  • To je reakce správného (Slovák by použil slovo - RODUVERNÝ, Rus slovo NASTOJAŠČIJ) Čecha !!! Nech si ty svý fašistický proputinovský řeči do hospody ...někde daleko na východě a ty si nech ty svý fašistický protiputinovský řeči do hospody ... někde daleko na "vyspelém demokratickém západě" ...
  • Pane Kesanove pro píšete že pro Východní EUropu bylo tragédií že se rozpadl
    SSSR. To snad nemyslíte vážně. *16* *16* *16* *16*

    Právě totalitní vláda SSSR přivedla Východ do bídného stavu v jakém jsme dnes.
    Západ s pomocí USa vybudoval fungující prosperující státy.

    SSSR měl desítky let aby něco zbudoval. Co dokázal? Vytvořit chudou ekonomiku
    a ustrašenou nesamostatnou společnost. Protože aktivita a samostatnost se trestala.
  • Rozpad mnohonárodnostního Rakousko-Uherska, byla tragédií pro střední Střední Evropu. Stejnou tragedií byl zánik Svaté Říše Římské německého národa předtím. A pro východní Evropu a přilehlou část Asie byl tragedií zase rozpad SSSR (druhé S - sovět, znamená rada, ne komunismus!). Proč tragedii? Protože, je-li nás víc, nemusíme se VLKA bát nic. Jenže tak to ve světě chodí : Co vznikne, to také zanikne a co se jednou spojí, to se zase jindy rozpadne. A tak co občane? Český.
  • a nebylo by to marné...
  • No děda vzpomínal že šlo za korunu koupit v německu metr kabanosu...... Po válce se za marku nedalo koupit vůbec nic. Mohl jsi mít plat i miliardu. Pak nějací sociologové rozeštvali všechny proti všem slibovali blahobyt a rovnost a ve finále s toho vznikla křivda a utrpení a všeobecná bída.
    Tak že chyba nebude ani tak v Německu Rakousku ani v ČR chyba bude v hloupých lidech co si myslí že bez práce budou lítat pečení holubi do úst.
  • A ještě horší než Merkelová jsou ufouni..... Ti to všechno řídí s kosmu. *1* *1* *1* A až to tady převezmou budeme se mít špatně.... Viděl jsem to v bijáku a bylo to dle skutečné události.
  • vznik Česka jako historický omyl, tak určitě stačí se podívat jak jsme dopadli platy 10x menší ceny stejné oproti němcům jsme ubožáci
  • No a přesně o tohle Hamplovi jde....... Rozeštvat, naštvat a čím hůře tím lépe..... Tak jses chytil ..... Mám ti gratulovat ????
  • I my na Moravě máme své Hamply *1* *1* *1* Stejně jako vy v čechách *1* *1* *1*
    Štvát a prudit.... Čím hůře tím lépe...... Jmenovat se v originále Henlajn tak si dal přezdívku němec *1* *1* *1*
  • Jako správný (po slovensky - roduverný) Čech říkám : Není a nebude to tak ani tak, ale je to a bude to nějak. V každém případě na moje slova dojde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit