Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Je něco shnilého ve státě Českém.

  Když už i lidé čekají od svých vládců, aby na ně byli přísnější, důslednější, aby je vyvedli z krize.

  Když tito vládci v pudu politické sebezáchovy takoví být odmítají. 

  Je tady něco špatně. U kormidla potápějícího se korábu nestojí kapitán, ale vedoucí diskusního kroužku lidí, na které čeká za horizontem záchranný vrtulník. 

 • POCHYBOVAČE V DISKUSI SNAD PŘESVĚDČÍ NÁSLEDUJÍCÍ GRAF:

  věková kategorie..........úmrtnost v první vlně......úmrtnost ve druhé vlně

  -------------------------------------------------------------------------------------------------

  méně než 65 let....................0,30%..............................0,16%

  65 - 74 roků..........................8,79%...............................4,27%

  75 - 84 roků........................18,39%..............................11,08%

  85 let a více........................28,82%..............................17,06%

  _______________________________________________________________ Celkem.................................3,06%................................1,56%

  • Na člověka se koronavirus  bezpochyby primárně přenesl přes mezihostitele. 

   Čínští odborníci z oboru mediciny i z oboru parasitologie už před rokem diskutovali možnost, že se koronavirus dostal na člověku z netopýrů přes luskouny. 

   Celosvětově jinak "chránění" luskouni se v Číně loví 

   - pro maso, to se v zemích jako Čína, považuje za delikatesu,  

   - kvůli šupinám, jež se v tradiční čínské medicíně používají k léčbě mnoha nemocí, od rakoviny až po artritidu.

   A právě tržiště ve WuChan (kde se luskouni a produkty z nich prodávali) je považováno za významný primární zdroj infekce...

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------Netopýry a luskouny zmínil podle agentury Reuters na tiskové konferenci i vysoký představitel čínské národní zdravotnické komise (NHC), pan Liang Wan-nien, 

   • V roce 1971 se Němci stáhli od Paříže poté, co si ve  Versailles vyhlásili císařství, získali alSASKO-Lotrinsko a reparace. Proč by se nestáhli podobně, kdyby dobyli Paříž hned počátkem první světové války? Dostali by i některé kolonie. Takhle se Versailleskou "mírovou" smlouvou chtěli Francouzi mstít a generace Němců vyrostlá v ponížení se jim poté pomstila.  Stálo to MILIONY lidských životů. 

    ___________________________________________

    reakce na diskuzi  https://zpravy.tiscali.cz/krvava-bitva-pohrbila-plan-na-rychlou-valku-do-boje-povolali-i-taxiky-332950

    • A se současnou epidemiologickou situací ve vztahu k SARS, způsobenou virusem 2019CoViD má společného co ta Vaše pomýlená analýza, nadržující germánským vyvrhelům, kteří tyranisovali a stále chtějí tyranisovat Evropu?  

 • josef.chmela

  A mrtvých ještě přibyde. Dobře to dělá neustále kritizovaný Orbán v Maďarsku. Ten pro svůj lid zabezpečil dostatečný počet vakcín. Jen u nás je trend tzv. demoopozice neustále lidem tvrdit, že jim ochrání demokracii a lidská práva i za cenu smrti třeba 30 tisíc obyvatel. Přece se nebudeme očkovat vakcínou z nedemokratických zemí, kde se porušují tzv. lidská práva. To by teda nešlo.

 • Docela by mne zajímalo, jak si establišment, a nejen zdejší, nýbrž celosvětový představuje budoucnost. To jako už navždy budou respirátory, nouzové stavy, uzavření ekonomiky a běžného života? Zákazy vycházení a setkávání? A jak se budou mladí lidé seznamovat? To jako místo diskotéky bude rande virtuálně přes počítač? A děti se budou rodit ze zkumavky? Anebo bude seznámení typu "líbíš se mi, ukaž svůj kovidový test."? 😯 A po očkování zjistíme, že je tu britská, jihoafrická, australská, antarktická, případně marťanská mutace na kterou vakcinace nezabírá a celý cirkus začne znova? Korona nezmizí, jako nezmizela chřipka, rýma, ebola, žloutenka atd. Bude tu navždy. Jen si náš imunitní systém bude muset nato zvyknout. Někdo možná potřebuje život ve strachu, já se narodil na tuto planetu vědom si všech rizik, která život nese. Kdybych se měl třepat hrůzou, asi bych sem nechodil. Kdo jezdí na kole, musí počítat s rizikem občasného odřeného kolena. To k tomu patří.....když máš strach...nelez na kolo.....

 • A máme tu nositele čerstvých zpráv. Zdejšího Pavlíka. Že on si dokáže vždycky vybrat takové burcující téma. Přeci  v nynější situaci přiřazovat  počty zemřelých k městům je takové morbidní. Přesněji Jeglovské. A že třeba nevysekne poklonu termitům ve sněmovně. Jak statečně prosadili useknutí vyjímečného stavu. Německo neváhalo. Nasadilo hraniční kontroly jak za starých časů. Bohužel právem. Fronta kamionů na Rozvadově má 10 km. Kdo by tak asi vítal covidové vetřelce? Všude okolo nás se potápějí covidové Titaniky. A v ČR hraje kapela a na palubě se tancuje. Tak se děkuje všem ODSáků, TOPáků i STANákům. Zbytek termitů jsou korouhvičky ve větru.

 • Statistické údaje, shromažďované ČSÚ, potažmo ÚZIS MzdČR jednoznačně říkají, že většina zemřelých (62% všech úmrtí v Česku) odchází na:

  - nemoci oběhové soustavy

  - na novotvary (nádorová onemocnění).  

  Na nemoci oběhového systému, zejména srdeční infarkty a mozkové mrtvice, zemřelo od ledna do června 2020  36.000 obyvatel - na tato, tzv. kardiovaskulární onemocnění tedy zemřela více než třetina zemřelých občanů ČR (38 % všech úmrtí). 

  Druhou nejčastější příčinou úmrtí  v Česku jsou nádorová onemocnění, kdy víme, že v souvislosti se nimiž odešla ve stejném období více, než čtvrtina zemřelých občanů ČR (26.000 osob, t.j. 24 % zemřelých). 

  Co je proti tomu těch 18.596 zesnulých k dnešnímu datu (t.j. v přepočtu 16.435 zesnulých za kalendářní rokv souvislosti (nikoli na...) se SARS, způsobený virusem 2019-CoViD - NOTA BENE S VÝRAZNOU PŘEVAHOU ZEMŘELÝCH NAD 65 LET VĚKU  tedy ani ne 10% všech zemřelých? Do úvahy je třeba brát i to, že většina z nich měla totiž další jednu i více závažných diagnos, významně oslabujících organismus, jemuž pak chyběla síla na zvládnutí onoho SARS, t.j. Severe Acute Respiratory Syndrome = česky Souhrn příznaků těžkého dechového selhánízpůsobeného virusem 2019-CoViD..  A nejinak tomu bude i v dalších státech Evropy i v další - civilisované - části světa. Je tristní, že Ministerstvo zdravotnictví údaje a data vydaná  ÚZIS MZdrČR, resp. ČSÚ navíc mizerně interpretuje!  









  • Všichni umřeli na smrt a to ze 100 % .😎

   To nemá cenu jdu okousávat vrbu na zahradě.

 • Pro všechny ty blbouny , terminátory , okouny- rodriga , realisty , strbačky  a pod. dneska oficiálně Blatníček přiznal že vláda už to neřídí a je to na každém z nás . Tak tomuhle jsme se jako Česká republika mohli 100% vyhnout s poměrně dobrým zdravotnictvím .

  Tam kde jsme , tak za to má veškerou zodpovědnost estébácká nenažraná kreatura Babiš s krytím pročínského Emana z Hradu .

  Tak R<1 

  Brzký příchod jara s intenzivním slunečním svitem , větrat , větrat, větrat .To svinstvo se dá ředit ve vzduchu a acylpyrinem v krvi , pro vyznavače pouze přírodních produktů - okousávejte vrbovou kůru. Vypadá to na receptář a urob si sám dohromady.

  • Nechápu, že jsi ještě za ten rok nezalezl pod zem do protiatomového krytu a uprostřed hromady konzerv třepajíc se strachem nevyčkával "lepší zítřky"....? A my na povrchu bychom byli ušetření tvého "intelektuálního bohatství"  😉

   • 😎

 • Za absolutní fiasko, co se očkování týče, je  zodpovědný samozvaný, hlavní koordinátor soudruh Bureš...

  • On je samozřejmě odpovědný za všechno. Od toho je to premiér.

   Že se na to už dávno nevykašlal?

   Je to jako na fotbale. Rachitičtí diváci, kteří, kdyby uběhli 10 metrů, tak je skolí křeče, hulákají na zoufale se snažící hráče, urážejí je nadávají jim.

   Hulvátům mezi diváky se nic nemůže stát, jsou to přeci diváci. Když zareaguje hráč - dostane červenou a oslabí mužstvo (sám jsem takhle jednou dopadl, když jsem si vyzul kopačky a podal je jednomu dědovi, který mě celou dobu hry častoval nevybíravými vulgárními výrazy a požádal ho, ať mi to jde tedy ukázat, jak se to má hrát).

   Nepřipomínají Vám zdejší situace někdy něco podobného? Podobnost jistě čistě náhodná. 

 • Nikdo nikoho nestraší a to nepočítáme ty kterým se nedostala péče díky přeplněnosti nemocnic .Bohužel díky eštébácké tuposti a nadutosti jsme z premianta docela průserář .

  Nějak mi nejde do hlavy že se objevila britská  , brazilská , česko(slovenská) mutace a ne polská a to jsou na tom naši severní sousedé stejně neli hůř .Tak snad nám globální čínský syntetický  netopýr neposílá mutace kdo jak poslouchá , Británie má těžké výhrady k systému jedna země už ne dva systémy , ČR má problém s tím ostrovem co ho považujou za pevninu  a Brazílii se nelíbí cena a účinek té zazračné čínské medicíny -  vakcíny. Jen to Německo jako garant reinvestic PCR v EU je v klidu.

  Jestli tohle věděli soudruzi v PCR už od roku 2018 předem tak se jedná o biologický terorismus , ten přírodní netopýr co žije v těch jeskyní uletěl vzdušnou čarou 1300 km než spad na Wuchanský tržiště , no evidentně byl vysílenej po takovém výkonu . 

  Něco pro pana Jégla tak co šíří se to nervovou soustavou v těle a je to nákaza šířící se díky aerosolu ? Čím víc člověk křičí tím generuje více viru?

  • josef.chmela

   Zdejší dlouhodobý "odborník"  martinko, tu vyblil zase snůšku hloupostí.  Ale i takoví mentálně opoždění občané  mají právo na život.

   • nemůže bejt každý supermentálně urychlený komunista babišovec , pokud by nebylo superextrémních mentálů tak nevynikneš jako vychmelený  mentál , kapišto ?😎

    • No natřel jsi mu to martiňáku. Klasická lopaťácká mluva, zavedené obraty. Slovní zásoba tak do 65 slov. Ostatní pečlivě opsáno. A pořád dokola se tady koupeš v bažině vlastní blbosti. Pěkné je že s tím vším co jsi tady požaloval, nemůžeš nic dělat. A to je na tom to nejkrásnější. Ta tvoje naprostá bezmoc. Fajn život, co?

     • Jo fajn život , 53 slov , co rok to jedno slovo😎 Nezapomen na počátku bylo slovo takže stačí jedno.

      • josef.chmela

       To se namáš čím chlubit. Většina lidí v tvém věku má už rozum.

       • Reakce na příspěvek:

        zcela nestraně už se neblokuje , ale rovnou oznámení že do diskuze nelze přispívat a diskuze zmizí pokud  "někdo" uzná že téma je ožehavé  , hele něco tu nesedí - ecenzura jak vyšitá , tak si dej po ránu něco na zdraví ať se dožijeme vysokého věku a bez náhubků všeho druhu 😎 

       • Reakce na příspěvek:

        já ho ani nechci bude stačit 100 slov a pak .............klidně😱

 • Terminator

  Proč do článku dáváte kříž s hebrejským písmem? Tady opravdu není Izrael, takže to okamžitě odstraňte.

  • Náš Pán, pan Ježíš Kristus, právě v Judei přišel na svět, v Judei žil a Židem po matce i byl! 

   Ve svém učení však dospěl dále, než vykladači talmudu - proto ho tito nechali 

   mučit a odevzdali římským kolonisátorům k popravě...

   Je evidentní, že obvyklý nápis I.N.R.I. byl produkt tehdejších kolonisátorů z Říma,

   ale hebrejská transkripce je panu Ježíši Kristu myšlenkově i místně bližší...

  • Pavel.Jegl

   To má být výhružka, Terminátore? Tady není Izrael, tady je ale Karlův most. A Židé jsou součástí českých dějin.

   • Zřejmě se ten ... inspiroval jistým Juliusem Streicherem...

    Kdo ví, zda se neinspiruje v rodinném archivu jako potomek členů SdP a v tiskových elaborátech toho ..., zvanými "Der Stürmer".

   • Já myslel že chce odstranit Izrael 😎 , to asi bude mít termoš potíže s Mossadem a činky asi nepomůžou 😂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit