Přejít na výpis diskuzí

Na hlavy tisíce lidí v jihoafrickém Sowetu se při Mandelově pietě snáší déšť

10.12.2013 11:08
33 příspěvků

Tisíce lidí přišly dnes na stadion v jihoafrickém Sowetu, aby se zúčastnily pietního obřadu za zemřelého bývalého prezidenta Jihoafrické republiky Nelsona Mandelu. Pietu provází silný déšť, který podle agentury AP mnohé zřejmě odradil. Těsně před zahájením obřadu bylo podle AP na stadionu s více než...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jak to vypadá, čeká nás podobný seriál jako kdysi o vaškovi, tentokrát s mandelou v hlavní roli. Očekávám, že se ještě dozvíme, jak někdo přes noc tesal do kamene jeho jméno, o "spontánně" postavených improvizovaných oltářícch, kolik urniček/hrobečků bylo potřeba pro velikána, o všeobecném krasosmutnění atd. Opravdu se "těším." *1*
 • Když někdo napíše takovou blbost, že ( v JAR ) jim někdo ukradl půdu tak to je idiot.Když tak Holandané přišli tak tam byli pouze křováci.Zulu přišli v ten samý čas ze severu.Další věc je jedna-Negr nikdy nic nevytvořil a nevypěstoval.Kde dostali půdu tam dneska chcípají hlady.
 • Tyhle pokrytecké hry státníků nechávají převážnou většinu lidí na světě v klídku. Historie již mnohokráte ukázala, že jeden rok může být někdo pronásledovaným teroristou a druhý rok bojovníkem za svobodu nominovaným na Nobelovu cenu míru. To podle toho, jak se to těm mocným v pozadí hodí. A podle toho také jejich loutky- prezidenti a předsedové vlád, buďto hřímají o boji nebo roní krokodýlí slzy a kladou věnce. Nakonec přetvářka je jejich povolání.
 • Je neuveritelny, jak se behem tydne na Wikipedii nekdo cinil a smazal vetsinu podstatnych historickych faktu o tomhle cloveku. Nastěsti Wiki neni jediny zdroj informaci. To ze byl Mandela jednim z vysokych cinitelu komunisticke strany Jizni Afriky, spoluzakladatel a velitel teroristicke organizace Kopi naroda, kteri clenove meli zakaz vstupu do mnoha statu v Evrope a USA az do r. 2008, kdy byl zvolen Obama, ze privedl prosperujici a klidnou zemi do bidy a teroru proti bilym a ze diky nemu v zemi nehorazne stoupla nezamestnanost a kriminalita, to mu nikdo neodpare. Na seznamu teroristu neni hlavne diky Obamovi. Urcite to nebude kvuli stejne barve pleti.
 • Rusnok je jediný chlap na světě co slušně řekl, že na nějakého negříka kašle a ještě mu to rektální alpinisti vyčítají. Jen aby se z toho neříka nepodělali.
  • Je naprosto lhostejné jestli Rusnok chtěl a nebo nechtěl letět Mandelovi na pohřeb . To je vedlejší a nepodstatné . Podstatné je , že vyjadřuje jako ožralý dlaždič a je jedno jestli na veřejnosti nebo v soukromí . Prostě křupan je křupan . Jestli vy se tak v hospodě a nebo doma vyjadřujete je lhostejné . Nejste představitel státu .
   • Takze ten kdo pouziva v soukromym rozhovoru "vole" je automaticky ozrala, dlazdic a krupan. No to je uzasny. Tak to sme teda skoro vsichni *1*
    • P.S. Ještě mi prosím vysvětlete PROČ bych měl někoho oslovovat " vole " ?
     • Já ti to vysvětlím protože ty jsi obrvůl a magor, tak proto kikáne, pro tebe by slovo vole bylo velkou pochvalou a ctí!!
    • Do značné míry jste se trefil . Oslovení " vole " jsem použil naposledy když mi bylo asi patnáct.
     • To tvrdite vy, nelze to overit. Neni na tom ani co k vysvetlovani. Uprimne, je mi uplne jedno, jak se kdo pri soukromem rozhovoru oslovuje. Je to jeho vec a nikomu do soukromeho rozhovoru nic neni. Chapete co znamena respektovat neci soukromi? Je uplne jedno jestli je to dlazdic nebo politik.
  • Rusnok neřekl , že na něho kašle, prostě JAR je z ruky a on toho nemá málo, protože je již delší dobu nejen premierem, ale zaskakuje i za Zemana, který je pěkně dlouho mimo provoz, akorát kuje pikle - s Haškem a spol. Navíc jak bylo ze záznamu slyšet, jde i o peníze, kdo to zaplatí, je to dálka a asi i pěkná pálka, když letí speciál. Prostě z tohoto rozhovoru se udělala kauza naprosto zbytečně a ČT to zveřejnila schválně, protože ředitel Dvořák je Kalouskův kůň a tak na tom byl gigainteres. Prostě pomsta za pád trojkolky v čele s Kalouskem. Jednoduchá matematika.
 • Ty vole, Rusnok tam letět nemohl, prorože má oběd a včeři, ty vole. Ani Zeman tam nemohl letět, ty vole, protože by nesešel ze schodů u letadla, ty vole, a ještě by tam udělal nějaký pr.ser, ty vole. Tak tam nakonec letěl Kohout, ty vole, a zaplatil mu to Picek, ty vole.
  • Škoda, že ne jenom z vašeho, vy voliči volstva podle hesla voli volí voly *16*
  • Už nechlastej dědku tečko!! *15*
   • Pak se ti to motá v palici. *3*
 • Stejné davy by se srocovaly a tančily i na Mandelově veřejné popravě. Taková veřejná poprava byl oblíbený piknik Anglosasů i Američanů. Ani v Praze na popravách nechybělo publikum. Paní Mandelová *12* svým soukmenovcům také dopřávala podívanou. nejenom s "náhrdelníky" *16*
 • Taky bych mu šel na pohřeb a tančil , kdybych byl mladší .Konečně , konečně , že zcepeněl .
 • To je humbuku kvůli jednomu negrovi. Bojovník za svobodu, jo ? V minulosti používal pro "osvobozenecký boj" také gangsterské metody zavánějící terorismem. Ale prý to organizovala hlavně jeho bývalá stará. No, o tom se jaksi moc nepíše ! V JAR mají velkou kliku, že mohou žít "z podstaty", co tam dříve vytvořila bílá menšina - jinak by živořili nebo válčili doma mezi sebou, jako většina Afriky. Svoboda je drahá věc ...
  • Bílí přišli do jejich země a ne naopak, zabírali jejich půdu, kolonizovali zemi a z nich dělali otroky. Měli právo se bránit. Svoboda je drahá věc píšeš - tak se podívej, jak po pádu východního bloku západní země začaly porcovat Jugoslávii . Bojovníci Al-kajdy ve službách kosovských albánců nevadili, za to Srbové si to odskákali, humanitární bombardování, aby mohli odzkoušet nové zbraně obohacené o radioaktivní prvky a kolik státníků tehdy bylo pro včetně Havla a Zemana. Kosovo nakonec odtrhli od Srbska, Srby vyhnali pod dozorem OSN a USA v Kosovu postavily největší svoji vojenskou základnu. Proč asi?.Albánskou narkomafii přímo podporavali i s Al-Kajdou, až když Tatzi začal boj i s poslední zemí bývalé Jugoslávie Makedonií, tak USA teprve řekly dost, protože druhá část Makedonie leží v Řecku a to už nebylo na pořadu. Na BLízkém východě je jedna revoluce za druhou, pod rouškou lidských práv a demokracie řízená z venčí, velmocemi, a v Sýrii bojují žoldáci ze Saudské Arábie a Kataru opět za podpory velmocí. . Zabíjí děti když jdou do školy a ze školy. Ve jménu lidských práv a demokracie, jak to přednesla Clintonová. Do té doby tam žádné problémy nebyly, křesťané žili společně s muslimy v pohodě. A kdo za tím stojí? Sám si doplň. Mandela měl odvahu s tím něco dělat, zatímco my jsme nedokázali jít ani před Poslaneckou sněmovnu a donutit trojkolku k odchodu a zabránit tak prohlasování církevního megatunelu a dalších asociálních zákonů proti většině v tomto státě. Za tichého souhlasu necháváme tunelovat čtvrt století tuto zemi a zadlužovat naše děti. Volíme v podstatě stále ty stejné, nejsme schopni je ani vykroužkovat - Bendu, Bendla, Kalouska, Haška, Hulínského, Komárka, Stropnického, Němcovou, Kasla, Polčáka apod. 27 let ve vězení si zkus a v JARU to žádný med určitě nebyl.
   • Do naší země zase přišli cizinci, Němci, Židé a nebílí.. a ne my do jejich, kolonizovali a zabírali; kolonizují a zabírají zemi. PODLE VÁS SE MÁME PRÁVO BRÁNIT. Za pokus bránit se po Mandelovsku sedí Vítkovští 2x20 a 2x22 let v kriminále. A to bez jediné mrtvoly, kdežto v Afroce černí zamordovali nepočítaně bělochů. I Netanjahu se tam zřejmě bál a bojí přicestovat.
   • Máte tam chybu hned v první větě . Snažili se z nich udělat lidi a přimět aby slezli ze stromů a začali něco dělat . Zbytek těch plků jsem nečetl .
  • Škoda, že jsi se před 300 lety nenarodil jako černý Jihoafričan. 300 let bílý Britové
   zabírali tu nejúrodnější půdu černochům a zároveň je nemilosrdně masakrovali.
   Sám velký Britský vůdce Churchill prohlásil na úkor Němců , " odplata za způsobené zlo bude ještě hroznější než zlo způsobené " !
   Dnešní nenávist vůči přistěhovalcům v Evropě, zapříčinili právě kolonisté, kteří je otročili a vozili do Evropy jako lacinou pracovní sílu na úkor chudím pracujícím ještě pro větší vlastní bohatství.
   Tam je třeba obrátit svou oprávněnou zlost.
   Hledání jen útržkovitých nepravostí v okolí Mandeli je trochu slabé na to co dokázal.
   To byl skutečný bojovník proti útlaku zavřený 20 let a ne jako Havel , placený poskok.
   • Když jste hloupý a nevíte nic o černouškách tak raději držte zobák.Víte vůbec kde je Afrika ?
   • Tak si při čtení příspěvku vlka připadám jako při výuce socialistické Občanské nauky nebo čtení Rudého práva v 70.letech minulého století ! Takže vlku, respektuji tvůj názor, ale neoblbuj ...
   • tomascech
    Za příkoří bílého muže proti černým v minulosti budem platit my a naši potomci postupnou islamizací a negerizací celé Evropy. Na fotb. repre Francie stačí jen podívat.
   • Poněkud, dost se mýlíte . Současné černé obyvatelsrvo JAR je někdo naprosto jiné než když se tam Holaňďani vylodili . Tehdy tam byli Křováci a v současnosti hlavně Zulu kterým vůbec nevadilo hubení Křováků .Mají tam Zulu tedy co dělat ? Mandela byl pouze a jedině černý rasista a vůbec ho není škoda .P.S . nejste náhodou ten " známý " Vlk starší ze Psa ?
    • To není starý moudrý Vlk z vlkovoblobuje.. Tohle je nějakej PUDr.
     • Ten Rainhard je stopro cikán tečka, toho poznám hned podle jedné věty.
      • Takže PUDr tečka CSc *1*
    • Nejste vy náhodou ten cikán tečka?Vlkovi nechcete odporovat jako starému antikomunistovi tak se jako jmenujete jinak???
     • Pokud nepoznáte kdo jsem já tak je to těžké . Ne tečka nejsem , to byste asi poznal . Jestli je Vlk antikomunista netuším ale když píše hlouposti O JAR tak zaeraguji . Mimochodem , ten Vlk ze psa je vše jiné jen ne antikomunista .
      • Jo jo, jsi to ty parchante tečko, přede mnou se neschováš ty sračxxxko!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit