Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejsou peníze...?!


    Vždyť koblihář pořád hlásí, jak jsme na tom dobře...


    Důchod si zaslouží jen ten, kdo celý život pracovat - ne cikáni - a ti berou důchody královské + všemožné dávky -  kteří v živote nemakali...


    • Z podkladů České správy sociálního zabezpečení vyplývá, že na starobní důchod ti, kteří brali jen dávky, nemají nárok.

      Sociálně vyloučení občané dál dostávají pouze dávky v hmotné nouzi nebo minimální penzi ve výši 3100 korun měsíčně odvozenou od tzv. náhradní doby pojištění. To je například doba, kdy byla osoba registrována jako nezaměstnaná. 

    • Pavel.Jegl

      Královské důchody? Můžete uvést konkrétní příklady?

      Královské důchody jsou jen za královské odvody státu.

      Ten, kdo bere dávky, neodvádí daně, takže nemůže brát královské důchody.

      Je to jednoduchý systém, koloběžko.

    • Vážená Koloběžko. Nejsem zaměstnancem MPSV, ale přeci jen si myslím, že člověk, který nenaplnil podmínky pro přiznání starobního důchodu - tak jej nepobírá. Byť by byl sebečernější.

      Máte na mysli nejspíše jiné formy sociální podpory a pomoci, kterých (nejen) toto etnikum umně zneužívá - ale jen díky lenosti a liknavosti úředníků, kteří toto mají na starosti.

      Na to okrádání rozpočtu musejí být dva - ten kdo žádá - a ten, kdo dává. Když nebudou ouřadové připo.akaně rozdávat, tak podvodníci nic nedostanou. 

      • Mám na mysli důchod - ten se jim vypočítává z průměrné mzdy v ČR, protože nepracovali, takže se jim nedá vypočítat z odpracovaných let a mzdy...

        • Pavel.Jegl

          Milá koloběžko, nešiřte bludy. 

          Jak se počítá důchod: 

          https://www.finance.cz/513756-jak-se-pocita-duchod/


          • Ja vim, jak se duchody pocitaji a zadne bludy nesirim...

        • Žádný "důchod" jako takový není. Pokud někdo nepracuje, tak žádný nemá, ne že má "královský důchod." 

          Něco jiného jsou "dávkaři." To jsou fakt kouzelníci. Ale myslím, že si rozumíme, o co jde. 

  • 😬Kde na to vzít??? Komise, komise, komise, takřka i na vypouštění větrů --- do haj.lu se všemi

    komisemi, poradci na všechno, mluvčího má každý b.b a ti určitě nedělají za pár šupů jako

    většina normálních lidí. Minimálně odbourat třetinu byrokracie, zbytečných zákonů a vyhlášek.

    Tím i třetinu darmožroutů, netáhel a jiné sebranky. Hned by bylo dost lidí na práci a nemuseli

    bychom slyšet pištění o nedostatku pracovních sill...... Psí volání ale do nebe nedojde a vidím

    to jako marnost nad marnost.

  • Vážení, přestaňte psát blbosti !!  Já díky KALOUSOVI mám nižší důchod než manželka, i když jsem měl  celý život vyšší výdělek než ona !!! Jenže jsem šel do důchodu dříve než ona = za jiných "vzorných" podmínek výpočtu. Takže mám o 2.000.-Kč měsíčně méně než ona. To mně dorovnají také ? I když nejsem žena?

  • ve všech pracích chlap musí pracovat vždy víc a těžceji než ženy takže je to spravedlivé.

    chlap musí nosit těžší předměty, ženy nemusí pracovat v noci, chlap musí vždycky dělat víc a těžší práce.

    takže nevymýšlejte zase kraviny !

  • Za celý dlouhý život jsem neslyšel, že je peněz na něco dost. Nejsou peníze, nejsou peníze pořád si někdo stěžuje. Pokud nejsou peníze, tak se jednoduše natisknou, papíru je dost nebo někomu došel inkoust? Další možnost je ta, že se zruší a každý ať se živí jak chce. Jak není na důchody? Každý si platíme na svůj důchod, ne že děti pracují na můj toto vymyslel jedině horlivý politik. Úmrtnost u chlapů kolem 60 let je 50% tak kam ty prachy jdou?     

    • Pavel.Jegl

      To nikdo nevymyslel, to je realita, pane Rytíři. V průběžném
      systému si na důchod nespoříte. Sociální odvody z příjmů výdělečně činných
      jsou obratem propláceny důchodcům. Nikde se neukládají. Je to fakticky daň.

      Kam ty peníze jdou? Podívejte se na státní rozpočet,  na webu ministerstva financí to je rozepsáno po kapitolách.

      • Zapomínáte na rok 1993, kdy tehdejší ministr financí Václav Klaus přišel na „geniální“ nápad, že existuje PŘEBYTKOVÝ důchodový fond - i když fiktivní, vláda KSČ v roce 1948 zrušila Pensijní ústav a jeho fondy, které do státního rozpočtu jako "zvláštní fond" včlenila - v celkové výši přes 330 miliard korun – tedy fond pro vyplácení důchodů lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, aby na stará kolena měli z čeho žít. 

        Tento důchodový fond zrušila vláda s ministrem financí V. Klausem v roce 1993 tvrdým spojením se státním rozpočtem. 

        V intencích tohoto nápadu pokračovaly i další vlády - zejména vláda premiera ing. Topolánka (s ministrem financí ing.Kalouskem), která si z tohoto - i když fiktivního - fondu v roce 2012 vypůjčila přes 93 miliard Kč. Tyto peníze do důchodového fondu nikdy vráceny nebyly (přes Topolánkův slib, že do roka budou zpět) - a stále v něm chybí!

        Tvrzení o stárnutí obyvatelstva je minimálně přehnané a prognózy o vývoji věkových kategorií obyvatelstva jsou tendenčně zkreslené. 

        Vycházejí pouze z hlubokého poklesu počtu narozených dětí (až na polovinu současného stavu) a nepřihlížejí k přistěhovalcům. 

        Ani dnes nedostatek finančních prostředků z odvodů na sociální pojištění není důsledkem pouze většího podílu osob nad 65 let. 

        Hlavní příčinou nerovnováhy sociální části státního rozpočtu je nezaměstnanost! Oficiálně je bez práce kolem 500 tisíc lidí, ve skutečnosti kolem 700 tisíc. Snížení nezaměstnanosti na polovinu by zvýšilo prostředky penzijních fondů nejméně o 10 %. 

        Základním problémem nedostatku financí na důchody i na jiné potřeby společnosti je jen a pouze  špatný stav ekonomiky, který se ing Babiš svou politikou snaží napravit - výsledkem je snížení deficitu státního rozpočtu - až jeho přebytek v roce 2018! 

    • Což o to. Peněz je dost, lidé pracují víc než je nutné....všeho je dost....jenže to by tomu tady nesměl šéfovat spolek samozvaných politických darmožroutů a tasemnic kteří dokáží zbankrotovat i diamantové doly....😉

      • Ty samozvané politické darmožrouty a tasemnice jsme si sami zvolili.

        Pardon, zvolili je ovcané, soudní a zodpovědní občané je nevolili.

        • Ale proč my máme pykat za toho koho jsi volil? to je nefér....měl bys zato pykat jen ty....

          • Volili je OVCANÉ, já jsem OBČAN 🙂

            • Zajímavé tvrzení. Jak se vaše "já jsem OBČAN" v praxi projevuje?

               Proč se ptám? Protože je zde velká pravděpodobnost, že nakonec budu hrdý na to, že jsem OVCAN.

  • Bývaly doby, kdy existovala dělba práce: Úkolem ženy bylo rodit děti, starat se o ně a udržovat v jeskyni oheň. Zatímco muž šel na nebezpečný lov, aby pro všechny zajistil potravu.

    A pak přišly doby, kdy v rámci dělby práce žena udržovala domácnost a starala se o děti, zatímco úkolem muže bylo zajistit rodinu finančně.

    Pak však nastala "feminizace" a rozmazlené ženské se přestaly starat o domácnost a chtěly mít tolik peněz jako muži, ba i víc, aby měly na parádu, na šminky  a staly se tak nápadnými, aby nalákaly samečky a ti je oplodnili.

    A teď se do mě feministky pusťte. 😛

    • Hledat spravedlnost v důchodech je velmi těžké. Každý hodnotí onu důchodovou spravedlnost prizmatem svého čistě subjektivního přístupu a většina důchodců je přesvědčena o tom, že právě oni si zaslouží ten nejvyšší možný důchod. Důchody na základě předchozích platů jsou, slušně řečeno, nespravedlivé, když vidím spící poslance či senátory na jedné straně a na straně druhé udřenou ženskou na výrobní lince, kde dře za pakatel a nemůže si ani odskočit na záchod. Poslanci a senátoři by měli mít za léta "odpracovaná" ve Sněmovně či v Senátě minimální důchody.

    • Bývaly doby, kdy měl politik za mandát cca 100% skutečné průměrné mzdy, plus mzdu ze svého zaměstnání, nyní má politik 600% skutečné průměrné mzdy a své zaměstnání žádné, pouze vymýšlení tunelů, církevních restitucí a odklánění financí, čímž okrádá velmi úspěšné vlastní stáda.

      Bývaly doby, kdy šel zaměstnanec do penze ve věku, který byl stanoven i lékařskou vědou, v době pracovního procesu zaměstnance mu byly poskytovány lázně a ozdravné pobyty, které si dnes mohou dovolit pouze hrdinní veteráni třetí říše a její postpenzisté, až tak jste to dokázali, že to dokážete vrcholní DÉMONkraté.

      Dnes je doba, kdy je vynakládáno na vězně ve VTOS dvakrát tolik financí než na penzi člověka po celoživotní práci, totéž je i ve smyslu sociálních dávek a dávek na integraci z fondů MV přivandrovalcům, kteří zde neodvedli a neodvedou za korunu práce, kde je chyba politici, ano ve vašich kebulích.


      • Aby nebylo toho hnusu málo hledá Šojdrová jak ještě více odklonit finance od dań. poplatníků dovozem téměř dospělých sirotků pro svoji opětovnou volbu do EU Parlamentu, Petříček lobuje za fašisty u UKR, kterým naše země 10 500 000 občanů posílá desítky až stovky milionů, tedy státu jehož počet občanů je 46 000 000. Je to normální?


  • Kde na to vzít? Těch zdrojů bude patrně několik:

    - neplatit alimenty za nezodpovědné otce stejně nezodpovědným ženám (dítě je plodem obou)

    - neplatit sociální dávky "jako samoživitelkám," které nikdy samy nikoho neživily

    - neplatit dávky fyzicky a duševně zdravým, ale spekulujícím osobám (bez rozdílu barvy pleti), atd.

    Zvysoka se vykašlat na to, co si o tom myslí "politická korektnost" a sluníčkářská subkultura. 

    Tedy pokud se dá v lidské společnosti o nějaké "spravedlnosti" hovořit jinak, než v teoretické rovině. 

    Chceme naplnit sud, který má spoustu děr u samého dna.😛 

  • To byste ve jsménu "spravdlnosti" mohli stanovit pro všechny důchod jednou částkou. Ušetřila by se velká agenda s důchodovými listy, kam se výdělky jednou ročně zapisují a uštetřilo by se jistě i plno úedníků na České správě sociálního zabezpečení, kteří by nemuseli nic vypočítávat.

    A proč vlastně ten, kdo bral v pracovním procesu větší platy (mzdy)? Že odváděl více? No a co, jde přeci o spravedlnost, jinak bychom nemuseli nic řešit. Vždyť přeci muži s vyššími platy mají vyšší důchody než ženy a to je špatně? Nebo není,

    Nebo jak nastavit nespravedlivou spravedlivost? Sakra nění to nějaké zacyklené? 😀

  • V celkovém úhrnu je na důchody pro ženy vydáno mnohem více než na muže. Ženy se totiž v průměru dožívají podstatně vyššího věku a dříve jdou do důchodu.
  • Legendární pár lupičů Bonnie  a Clyde ve stejnojmenném filmu z roku 1967. Ti dva si na důchod nakradli dost. Jenže se ho nedožili. Jejich profese byla příliš riskantní,

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Protože byli blbí. Kdyby vstoupili do správné politické sekty, mohli beztrestně krást s imunitou a důchodu by se dožili. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit