Přejít na výpis diskuzí

'Náboženství může zmizet během jediné generace'

6.11.2014 12:05
František Strnad 132 příspěvků

Náboženství je zastaralý koncept, který může zmizet ze společnosti už během příští generace, tvrdí americký fyzik Lawrence Krauss. Postarat se o to má osvěta ve školách. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Náboženství vzniklo, když se sešel podvodník s hlupákem. /Voltaire/

  *5*
  • Jestlipak by to pan Voltaire zopakoval a podepsal dnes ?
  • Ja na certa neverim, ale jsem rad, ze na nej veri muj krejci: alespon mi neukradne latku na saty.
   /Voltaire/. *1* *2* Mimochodem, nepokousel se prave on o to, aby jej na hrbitove pochoval knez? *3*
 • prostředníka k Bohu vypasenýho D.Duku + další pedofilní satanistickou pakáž určitě ale určitě nepotřebuji *3*
  • že nepotřebuješ, ale kalous jim vydal Tvoje peníze, Ty zaplatíš restituce ! ! ! ! !
 • Veškeré náboženství, včetně předchozího "pohanství", je pouhá cílená manipulace s lidskou nevědomostí sloužící k získání moci a majetku pro úzkou, uzavřenou, přísně organizovanou komunitu jejich hodnostářů. Toť holá pravda. Rozbít tento byznys se za jednu generaci (podle mého) ale nepodaří, nicméně, jednou k tomu dojde. *1* *1* *1*
  • A čím se to nahradí? Ve jménu čistého rozumu a racionální pravdy lze konat zlo stejně dobře jako ve jménu náboženství. Pověrčivost se je přirozená vlastnost, která se vyvíjí. Viz americké filmy, kde se upíři léčí injekčními stříkačkami. Náboženství by mělo být spíš filozofie. Ať už má ten pán pravdu nebo ne, pro mě je to důkaz chybění historických znalostí a arogance (amerického typu?).
   • A proč by se to mělo něčím nahradit? "Proboha, jen to ne"! *1* *1* *1*
   • Krasny dukaz =VFR a Robesspiere. Za jakobinskeho teroru bylo zabito za pouhe 3 roky vic lidi nez za 300 let existence inkvizice, a za Ady a za Koby vic lidi, nez za celou ostatni existenci lidstva. *3*
    • Křesťanské USA a západní koloniální mocnosti zabily na 950 milionů lidí !!
 • Inquisitor
  Církev měla smysl v době kdy naši předci neuměli číst ani psát a tak církev mohla lidi udržovat jako poslušné ovce. Protože co řekl farář bylo svatý. Jak se zvyšovala vzdělanost, moc církve pomalu, ale jistě klesala. A co dneska? Skandály s neužíváním dětí apod.. Podle mě by se tahle organizace měla rozpustit. A nebo se čistě transformovat na dobročinou organizaci a zrušit celibáty a jiný nesmysly.
  • Ale církev také byla nositelem vzdělanosti. Obě varianty byly *14* *14*
 • tato blbost ovládá lidi po staletí dřív se dařilo církvím udržovat víru bičem a držet lidi
  v nevědomosti - dnes mají tyhle satanovi služebníci odzvoněno nějakej rok asi budou
  přežívat ale jejich konec je neodvratný
  • Dobře ses podepsal- démon! O tom neodvratném konci se stále mluví... Jeho dávní hlasatelé tady už nejsou a náboženství a církev je tu stále. Bylo by zajímavé, kdyby se tito teoretikové a osvícenci mohli vrátit, zda by opakovali své teorie?
 • Náboženství je podvod který staletí otroky - lidi - udržovalo v poslušnosti vůči
  vládnoucí církevní a šlechtické vrstvě. Lidu se kázala chudoba a strádání zatímco
  panstvo žilo v luxusu. Kdo se vzbouřil tomu církevní přežraný otec pohrozil peklem.

  Náboženství jsou tu pár tisíc let. Stopy života však ukazují že život tu existuje miliony let.
  O počátku nikdo nic neví takže všechny řeči o vzniku světa ( evoluce Bůh UFO:..)
  jsou jen neprokázané teorie.

  Sama církev prolévala staletí krev kradla a prznila chlapečky - měla být dávno zakázaná jako teroristická organizace která porušuje učení svého vlastního pána - Ježíše.
  • Evoluci považujete za neprokázanou teorii?
   • Nejen on. *14* *14*
    • A více o tom nepovíte? Co vlastně o tom víte?
     • Přečtěte si knihu zakázaná archeologie a pak vás evoluční blouznění rychle přejde.
      • Neřekl jsem, že neuznávám Váš pohled, jen si stojím za tím, že jedna kniha pravdivost teorie nevyvrátí, stejně jako názor kdekoho. Ani já sám o tom nerozhoduji, o tom se jedná v odborných fórech a konferencích. Takže vám může být skutečně fuk, z čeho mám doktorát.
      • Jinak řečeno neuznáváš nic co nezapadá do tvého vidění světa. To vzdělanci
       nedělají. Máte se ještě hodně co učit. *1* *1* *1* *1*
      • Takových knih Vám napíšu, kolik budu chtít. Raději publikuji v odborných časopisech, kde Vám jen tak leccos nezveřejní.
      • Nemusím. Jsem v oboru :-)
  • :-)
 • Citát z KHB:
  „Tak to chodí na tom světě, každou chvíli jinák: dneska ctí tě za svatého, zejtra budeš sviňák! Dnes vám, bozi, vy ubozí! kadidlo lid pálí; a zejtra vás jako smetí v kalužinách válí.
  Dělají si nové bohy dle svého pohodlí, koho včera oběsili, k tomu se dnes modlí.
  Přeji všem krásný den.
 • náboženství jsou falešná Bůh byl "stvořen" lidmi a vychází z jasného efektu, který je vyvolán tím, že realita je složitější, než je sto lidský mozek pochopit v souvislosti, všechna naše vědecká zjištění a filosofické konstrukce jsou pouhé útržky a fragmenty reality, jsou namíchány skutečnosti faktické i mylné. Lidská mysl má v případě překročení hranice pochopení vyvinutý obranný mechanismus, je jím takové to metafyzično, záhadno, při vyslovení slova jako bůh, smrt, nekonečno… Tohoto využili různí nejprve jedinci, kteří se snažili vykládat něco, co nelze ověřit ani dokázat a vzhledem k tomu, že našli široký okruh posluchačů a posléze i stoupenců, vznikl kolem všeho postupně, řečeno dnešní terminologií byznys, ( v dnešní době vidíme stejný efekt na různých kartářích a věštcích, kteří nalézají dostatek obětí k odsávání jejich prostředků/ uspokojování potřeb metafyzična),který osádce pirátké lodi, zvané církev zajistila pohodlný život a pěkný příjem, vše je vidět na venkově, kdy mnohdy přebubřelé kostely (neodmítám jejich architektonickou hodnotu), v kontrastu s malými domky vesničanů. Je to v podstatě nacucaný parazit na vyhublém těle své oběti. Tento parazit Postupně infiltroval společensko-mocenskou organizaci, nebylo to nic složitého, neboť se obojí vyvíjelo současně, církev se stala nedílnou složkou společnosti a její chapadla se napojila na důležité čí významné lokace, začala kontrolovat narození člověka (křest), spojení dvou jedinců (svatba), i smrt. Tzv. bůh začal kontrolovat lidskou společnost, tak jako virus kontroluje buňku kterou napadl, náboženské učení začalo kontrolovat i mozky svých obětí, například vyvolání pocitu viny, za věc tak přirozenou jako je pohlavní pud….. tragické je, že i v dnešní společnosti zůstávají zakotveny a jsou příjímány pravidla či hodnoty, které jsou pouze pasteveckými psy, kteří mají sehnat stádo oveček dohromady, rozuteklé ovečky jsou přece těžko ovladatelné, tyto tzv. memy fungují v sociálním mechanizmu a ovlivňují dění ve společnosti. Zkrátka církev, náboženství, bůh, a různí vykladači jsou sociální nemocí, virem, parazitem…..
  Co to je víra?? Otroctví ducha, kdo uvěřil podlehl nemoci.
  Co to je láska??? Pouze emise chemických látek v mozku, za účelem splnění nějakého účelu.
  Co je to naděje?? Blud, mýtus, křečovitý stav mysli, utkvění na nějakém požadavku, například slib posmrtné existence v edenu, ideální, nelze ověřit stejně jako zpochybnit, nelze dokázat podvod.
  Bůh??????
  Jedná se největší podvod v dějinách existence lidstva, civilizace, rafinovaná loupež za bíleho dne!!!
 • Zajímavý a podnětný názor. Největší vliv na víru bude mít dle mého soudu sociální klima a
  vzdělání. Nejde ani tak o popírání jednotlivých náboženství ( to je zakořeněná tradice a
  pro některé lidi i naděje - tedy berlička) , ale o uvedení na pravou míru církevních organizací.
  To jsou přece lidé se všemi svými klady a zápory. A nejmarkantnější pak je pohled na to
  jak tito lidé sami žijí a co dělají (ne co říkají). To možná vyřeší více vzdělání a informovanosti.
  Proto se přátelé "odpustků ů velmi pravděpodobně do budoucna budou snažit informovanost
  přidusit. Na to - mimo jiné potřebují peníze a moc.
  • že vzdělání není nic platné proti fanatizmu a primitivnímu fundamentalismu, který nyní ohrožuje stávající civilizace.
 • nabozenstvi nevymre jen se predelava v jinou podobu vic jak buh jsou penize a pro ty penize jdou lide umrit,a ze otrokarstvi vymrelo..mohu se jen pousmat dnes je spousta lidi v horsi situaci jak otroci a valna vetsina je v retezech aniz si to uvedomuje...a az si to uvedomi tak s toho retezu je nikdo neodepne, syty hladovemu neuveri

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit