Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já bych nazval článek nebezpečná hra EU vůči Rusku.Jsem až zděšen do jaké EU tento stát díky chátře vlezl.Je to logické,protože západní Evropa byla poškozena válkou a bylo tam kulové.USA pozlátko nejdříve rozbilo Německo a omylem okolní státy s 200 km rozptylem a pak mohutně investovalo a průmysl USA jel naplno.Tato praktika asi fungovala ve 20 stol.,ale v 21 stol.ani náhodou.Evropa se z války poučila a již žádnou nechce.Je to evidentně vidět na Německu a bude průšvih,když by největší přispívatelé peněz do EU skončili.Bylo by načase říci dost,protože 25 leté lavírování pod taktovkou USA a EU začíná mít špatné scénáře do budoucna.Již Čelakovský psal ...přiviň k tomu tam se dubisku.A já dodávám Rusko nezahyne,ale my ano.Export Bruselu v blbostech je opravdu katastrofální...pomazánkové máslo ,tuzemský rum ,banány rovné či zakřivené opravdu důležité věci.Bylo by asi lepší do Bruselu vůbec od nich nic nechtít a nic nepřispívat.Je vidět,že turecké hospodářství není tak turecké jako hospodářství EU a USA.
    • No, fakt ti přijde Putin normálnější, než EU? :o)))
      A tím se nechci zastávat evropských magorů

      " Pamatujete si jeho polonahé rybaření, vystopování tygra ussurijského, pózování s polárním medvědem či objevení podmořského pokladu? Další působivý kousek učinil Putin ve středu, když se proletěl v motorovém rogalu společně s migrujícími jeřáby. Video už se samozřejmě rozšířilo po celém Rusku."
      • a? to je zcela nepodstatné PR, podstatné je, jakou dělá politiku a ta je úžasná pro Rusko a výborná i pro zbytek Evropy, i když ta si to nemůže přiznat. Pán to nedovolí.
      • Jirko,odpovím politika je a byla vždy svinstvo,ale obchod je obchod a ten s politikou by neměl mít shodu,ale vidíme,že má.Já neberu ani Putina ani EU.Pracoval jsem v průmyslu a vím co tento stát dokázal ve světě a dnes jsou to již pověsti.Byl jsem vždy hrdý na to,že jsem z Československa a dnes se stydím.Jako obchodník budu vždy brát energetické zdroje z co nejkratší vzdálenosti a i cenově nejvýhodnější.Já pamatuji benzin za 2,10 a ne za 32,90 a více a el., plyn za 0,30 a 0,40 halířů.A být tam Brežněv tak je tady máme zase s plnou parádou.
      • Přesně tak - má chování Führera/Duceho/Diktátora. Silný, zdravý a agresivní vůdce, který sám rozhoduje o všem (slyšel někdo, že by v Rusku o něčem rozhodl i někdo jiný?), to je rozpoznávací znak fašistické diktatury.

        PS.: mnoha místním ovcím (občanům co potřebují být součástí stáda ovládaného neomylným géniem) to ohromně imponuje, zvlášť když na každý regionální i planetární problém má Putin jednoduché a snadné řešení ...
        • třeba jako jiným ukradené heslo (heslo Afrického národního kongresu) Pravda a láska zvítězí....?
  • Rusko tak vytváří i tlak na TTIP.Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) mezi USA a EU se hovoří jako o trojském koni nadnárodních korporací. Ve skutečnosti však nejde jen o obchod a investice, o odstranění netarifních bariér, o další prohloubení volnosti trhu na severních březích Atlantiku. Ve skutečnosti je její smysl daleko širší. Kráčí o geopolitický víceúčelový nástroj s dopady na ideologii, politiku,ekonomiku, ekologii, právo, sociální sféru, veřejný prostor, občanská práva a svobody. Není to jen trojský kůň, je to hned celá trojská zoo velkých nadnárodních korporací, přesněji jejich majitelů a manažerů, a jejich politických vyslanců podporovaná spřízněnými mediálními a odbornými kruhy.TTIP je rovněž krokem k dělení světa: Má odtrhnout Evropskou unii od Ruska a Číny. Zejména od Ruska, které je pro průmyslově vyspělou Evropu, její zpracovatelská odvětví a pro zajištění energetických potřeb hlavním dodavatelem surovin. Bez nich, resp. bez dodávek uzavřených ve výhodné partnerské atmosféře, bude oslabena pozice EU a evropských výrobců – a to především vůči konkurenci firem řízených z USA. Proto je zde krize na Ukrajině, kdy její počátky jasně ukazují,kde hledat její autory, a dlouhodobá protiruská hysterie jednak zveličující podíl Ruska na konfliktu a jednak dezinterpretující historické vztahy Ruska a Evropy. Třetím faktorem, který politika USA sleduje, je záchrana dolaru jako světové rezervní měny,resp. prodloužení agónie této role, která dovoluje USA vykořisťovat ostatní státy odkláněním jejich prostředků přes tiskárny dolarů a FED pod kontrolu amerických hospodářských a politických kruhů.
    • A nevypadlo vám z textu vojenské obsazení Krymu rusem?
      Nebo to je nepodstatný detail, o kterém není třeba hovořit?
      • jakým rusem? Rusové na Krymu tvoří, tvořili a tvořit budoui většinu obyvatel a ke komu se přidali je jen a jen jejich věc
      • Promiň Jirko, ale jakou má souvislost smlouva TTIP s Krymem?
    • Ano, napsal jste to dobře. Byť ti placení trollové, kteří vám dávají mínusy, to stejně nechápou.
      • Jejich rolí není chápat, diskutovat, oni musí splnit zadání, která jim zadal jejich najímatel a počet příspěvků, jinak by si nic nevydělali. *12* *16* *12*
  • no , nevím, jak moc jsou krymští Tataři vyděšení, když jich více než 70% hlasovalo proodchod u Ukrajiny a návrat k Rusku, asi to nebude tak strašné.
    Ovšem Turecko, které podporuje džihádisty v Sýrii, kde je dávno už sice mírnější, ale islámský režim, který tlakem nutí ženy zpět do zahalení... to je vážné nebezpečí a je vina a odpovědnost EU, která zabránila vývozu ruského plynu přes Bulharsko a tím v podstatě moc islámu jen posiluje - pokud vše zůstane jako dnes.
    • no s tím Tureckem - ač-li to není tím, že jim někdo podporuje zase Kurdy. Vždyť tam žili v pohodě. Pak ejúnila pořád odmítala - zdržovala přijetí Turecka a pak začaly ty nepokoje... proč asi? Další zvláštnost je že samostatnos v Kosovu/za pomoci bombardování/,a Kurdy /zbraně/ - ano, ale Donbas a Krym nee-- proč asi????
  • Turci a Saúdové šokovali Západ, v Sýrii vsadili na džihádisty
    Ankara a Rijád podporují v Sýrii protivládní koalici povstalců, která zahrnuje i džihádistická hnutí, jako je Fronta an-Nusrá, odnož teroristické skupiny al-Káida. Oznámil to britský deník The Independent. *13*
  • nakonec to dospěje tak daleko, že to, co za plyn zaplatíme navíc oproti dnešku (doprava z Turecka k nám...) půjde pěkně hned těm úchylným islámistům na další výboje... to je výsledem západní idiocké politiky všude nejen k Rusku.
  • Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Mě osobně kdyby někdo škodil, tak bych s ním již nemluvil a měl by ve všem smůlu.
  • Hezký takový inteligentní humor.

    K malému nepatrnému zamyšlení: Když adminem blokovaný nick Simča (nyní američanka.Simona) zdůvodňuje svou stálou přítomnost na webu, i přes blokaci adminem, tak perlí ve stylu, "mám dva počítače a každý má svou IP adresu". K tomu ještě se stejnou "nevinností" dodává, že přece nemůže být potrestána blokací za ten první počítač, když píše z toho druhého. *14* Jsem nevěděl, že za to psaní může ne nick Simča, ale "první počítač". Musel jsem to napsat. Logika tohoto "diskutéra" je totiž nad všechnu zábavu. Hezký den a admine, neřeš to.... *14* *14* *14*
  • Některé vejšplechty tady číst to se nedá.Článek je o Turecku a zemním plynu a ne o zakomplexovaných lidech.Jedině co múže Tiscali udělat,že každý bude mít jeden nick a nebude psát urážky pod několika.Jinak prosím co je to out?Já jsem se narodil v Sudetech a tam se takovou divnou řečí nemluvilo.Buď krásnou češtinou a nebo krásnou němčinou cca 600let.
    • chtěl jste patrně říci v českém pohraničí.....

  • Jen tak dál, spolupráce Ruska s asijskými zeměmi a zejména s bohatou Čínou se musí i nadále upevňovat a prohlubovat... EU ještě přijde s prosíkem...
  • Já mám doma tři PC , wifinu a jednu jedinou společnou IP adresu. To bude nějaká diskriminace, ne? *14*
    • Diskriminujete se sám. Dejte si na každý počítač jinou adresu. Výhoda je ta, že když se to dá na trvalé přihlášení, tak se to nepoplete. Já mám jenom jeden, nevím, proč jich mít více. Až se mi pokazí, koupím si modernější.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit