Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážení, blb Bartoška, co chceme více, ale nezdá se vám, občané a pisatelé, že se naši přední politici začali tak nějak méně ukazovat na veřejnosti?, čím to asi je?, nikdo z předních politiků na Velehradě, nikdo z předních politiků v Karlových Varech, že by měli STRACH, taky se vám zdá, že buď jsou již v prd-li a nebo ty kur-y něco chystají?
  • Pro zn. patriot.
    Problém české armády je letitý. Běžný vzdělanecký standard "hrdé a neohrožené československé armády" syrově předvedl rotný Topolánek. Další kopanec předvedl "vrchní velitel V. Havel", když ponechal ve funkcích komunistické generály s Topolánkovskou výbavou. Armáda ČR měla být rozpuštěna a znovu ustavena na základě ideových a výkonnostních zkoušek. Na zkoušky si mohli přizvat experty z NATO. Teprve po absolvování skutečného "založení" mělo být přistoupeno k plné profesionalizaci. Jenže předání "moci" mělo zřejmě doložku o převzetí bordelu a lumpů.
    • Máte chybné informace - v armádních soutěžích naši vojáci (i ihned po revoluci) se umísťují na předních místech a idee u vojáka žádné nejsou - nasazení je vždy politickým rozhodnutím ať vládne kdo chce.
  • Kecáte - vojnu jsem absolvoval 72-74, normální vojenský výcvik, střelby a fyzické testy každé dva měsíce. A to jsem byl u protichemické jednotky, takže každý kvartál týdení soustředění v Brdech.
    Miámochodem pochodování mě šlo také na nervy, ale je to součást výcviku každé armády - tzv. vylmývání mozků k absolutní poslušnosti (viz armáda USA). Do civiálu jsem šel jako vojín - odmítl jsem se stát členem SSM a následně komunistou.
  • Tak to zrušte,nééé?Na co armádu?vždyt to je na hovno.
    Kdo o to stojí?jen vláda,mi né.A ty ušetřený prachy dejte poslancům at mají co krást, mi to stejně zaplatíme
    z daní.
  • Víte, byl jsem na vojně za bolševika 2 roky. A byl tam takový nepořádek, že jistě známý film Černí baroni je velmi pravdivý co se týče základního vojenskho výcviku/není pravdivý o jednotkách PTP/. Když polovině manšaftu chyběla výstroj, někteří vystřelili z pušky jednou a to v přijímači, někteří neměli na sobě VOP-pro zasvěcené. Veškerý výcvik byl ten, že se pochodovalo...., nesmyslně uklízelo/každý týden se vše natíralo barvami..... každý víkend bylo90% vojáků v podnapilém stavu, Když bylo potřeba, tak se vojáci proměnili v osobní sluhy nebo lépe v osobní řemeslníky/zaharadníci, zedníci, natěrači, automechanici a když přišly prověrky, tak většina vojáků z kasáren se zamykala do skladů a garáží. Z toho je krásně vidět, jak to ani tehdy nemohlo fungovat. Nevěšte hlavy, ale ani v dobách jistot jsme nebyli schopni obrany....
    • Nevím kde si sloužil Ty ale já (78-80) si prostředky PCHOJ jak se to za nás nazývalo užil dost a někteří mí kamarádi si dokonce při jakémsi zrychleném přesunu v PCHOJ nablinkali do masky. Kde jsem byl já tak nikomu nic nechybělo pokud si to nenechal ukrást nebo neztratil. Naopak se prováděla kontrola skříní, skříněk, PP atd. jestli někomu něco nechybí. V podnapilém stavu se občas někdo vrátil z vycházky že by bylo 90% osádky ožralých jsem nikdy nezažil. Občas se pronesla PP lahváčů což si mohli dovolit pouze mazáci a ti většinou věděli jak to ukočírovat. Šikana byla (a to i od důstojníků) a asi je a bude (i v NATO a RA), vojna holt neni kojná. Film Černí baroni asi bude pravdivý protože spoustu těch historek nám jako dětem vyprávěl táta pro obveselení, kdy ani on ani my jsme ještě netušili že nějaká taková knížka vznikla. Z toho usuzuji že museli se Švandrlíkem někde v PTP sloužit spolu.
    • Pokud bylo o víkendu devadesát procent vojáků v podnapilém stavu,tak buďto sprostě lžeš,nebo jste byli vyjímečná jednotka celého nádoda.Pak by muselo skoro devadesát procent chlapů chlastat takto do dnešních dnů.Kdo chlastá ve dvaceti,tak toho jen tak nenechá.Jsi nejspíše prolhaný darebák.Zaměstnat nějakého vojáka jako osobního sluhu,nebo řemeslníka by si tehdy důstojník nedovolil.Asi jsi si službu v armádě vysnil a ve skutečnosti jsi měl"modrou knížku".
  • V roce 1968 měla tehdejší Československá armáde cca 230 000 mužů ve zbrani. Měla tisíce tanků. vynikající letectvo, protivzdušnou obranu raketovými vojsky, vybavené motostřelecké divize a další druhy zbraní. To vše jsme stačili financovat a kromtoho i zdravitnictví, školství, kulturu, dopravu, sport důchodový systém a vše co patří k fungujícímu státu. Pane generále Picku, kde to je? Zkuste se podívat jak to dopadlo, za vedení ministerstva obrany ministry s modriu knížkou, penem Baudyšem, Kalouske, Parkanovou a jinýmy vojenskými odborníky. Jinak to ani dopadnout nemohlo. Znalosti těchti " ministrů! odpovídali asi tak znalostem četaře., možná ani to ne.
    • Rozhodně četař,za komunistů,měl mnohem lepší znalosti,než to stádo blbů,které se na postu ministra obrany,při budování "kapitalistického ráje, vystřídalo.To byl buďto gauner,nebo blb.
    • Jste asi velmi mladý,že nevíte o tom,že naše armáda měla zá,kaz od tehdejšího ministra obrany ma příkaz ÚVKSČ,VYSTUPOVAT V JAKÉKOLIV FORMĚ PROTI "ARMÁDÁM OSVOBODITELŮ". jejich vojáci (hlavně ti sovětští) byli překvapeni jak dobře rozumí německy. Poděkujte potomkům a příznivcům tehdejších poměrů,když je ve svých příspěvcích požadují zpět.
      • A vy se domníváte, že armády států NATO by se bránily proti armádě USA? Přesto mají základny po celém světě a ve všech svobodných státech NATO
        • Myslíte,že se mezi sebou budou napadat státy severoatlantické aliance. Napadení Československa bylo napadení politické-hrozba změny režimu a případné vypovězení poslušnosti,nebo ukázka,že komunismus lze budovat bez násilí.
      • Píšete, že měla zákaz od......V dnešní době mají PŘÍKAZ jít zabíjet a okupovat lidi v Lybii, vAfganistanu, bývalé Jugoslavii, v Iráku, a Bůh ví kde ještě. Dělají to samé zlo, co jsme v roce 1968 odsuzovali...... *11*
        • Pro snufina. Plete si pojmy. My jsme byli napadeni jako svobodný stát a to díky vedení stranického sekretariátu a nesměli jsme se bránit. Ve státech,které jmenujete nebyly nasazeny naše jednotky do boje a na Balkáně jsou jako dozorčí orgán v rámci dohod NATO (do kterého nás přihlásila jedna levicová strana). V Afganistanu jsou součástí bojových uskupení NATO.Jinak si před příspěvkem prověřte,zda jsou Vaše tvrzení pravdivá.
  • Na to, že u nás platí "po bitvě je každý generálem", to není ještě tak mnoho *1*
  • a naco máme a živíme 100generálu
    • Tyto generály živíme proto,aby tato země rychleji zbankrotovala.To je cíl všech politických lumpů,kteří se po údajné revoluci,díky troubovitosti obyčejného českého blba,dostali k politickým korytům.
  • a co vyhlasit neutralitu.stejně je to vše na draka.jedina hrozba je naše slavna vlada
    • Máte pravdu.Nejvíce přítomnost a budoucnost tohoto národa ohrožuje to,co zde přes dvacet roků vládne a rozkrádá a zadlužuje tuto zemi.Neutralitou pouze oblboval národ prolhaný Havel,když sháněl příznivce.Pak nás ,tento darebák,pomáhal zatahnout do tak zločinecké organizace,jako je NATO.Je ho třeba .v budoucnost,postavit,za vlastizradu,před revoluční,nebo lidový sooud.
  • Nemáme kapacitu na to, abychom se sami bránili.Jsem obyčejnej voják ale tohle vím už dávno tak na naco si vlastně platíme takového generála?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit