Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • kdo ze slušných lidí by chtěl vraždit za banderovce a teroristické USA?
 • Pamatuji si z loňska první den letních prázdni na R10. Předjet se to nedá,pořád to staví a zdržuje.Místo plácání ropy to mají posadit na vlak.Stejně stou obstarožní technikou nikoho nepoděsí.A navíc se pak dočtete že je do misí odváží ruská dopravní letadla. *1* *1*
 • No ono je v tom i kus pravdy
 • Pravda. Ovšem oni tihle soudruzi vlastizrádci a jejich přisluhovači už dávno obrátili o 180° a lezou do zadku západu místo východu. Oni prostě už jiní nebudou. Jak říkaly starý báby, - když přijdou Indiáni tak si tam strčí orlí péro a budou halekat. Ergo - pro moc, slávu a peníze všechno - to je jejich heslo...
 • A jestli mají Němci vysoké majetkové podíly ve státě, to je jedině dobře....
  Typický příklad úrovně českého národa a člověka. Pokud to takhle půjde dál, skončí to opět protektorátem. Ať už tím německým, germánským, ruským či čínským. Prostě nějaká národní hrdost a úcta k národu a předkům neexistuje. Porovnejte prosím s židy či švýcary. A nakonec i ti rakušáci jsou něco zcela jiného. Slizák a prospěchář se nikdy nezmění, stejně jako českej švejk či kocourkov. Bohužel.
 • https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/473466-opusteni-sluzby-ci-dezerce-pocet-trestnych-cinu-mezi-ukrajinskymi-vojaky-prudce-stoupl.html
 • Neil Armstrong ty už vůbec ne
 • Neil Armstrong? Zpochybňuješ nacistická zvěrstva?
 • No bohužel někdy mi napadá totéž,jestli Merkel a Juncker nemají zájem na tomto kolotoči,jedno je jisté že soudruh Putin je ten třetí kdo se směje.
 • Přestante už kroutit historii Benešovi dekrety byly reakcí na hrůzovládu říše v protektorátu !!!!!Takže všichni vy co vám nikdo nevyvraždil rodinu v koncentráku držte už tu svojí prolhanou zkuurvenou držku o omluvách a podobně.Nedávno se objevilo jak do němec odjížděli vlaky plné mrtvol a pod.Ty vlaky jely drobet dřív a na druhou stranu Treblinka,Osvětim atd. a kočírovali je soudruzi z Německa ,ale dneska jsou všichni Němci bez viny,tak držte už ty prolhaný držky placený nevim odkud.Braun ,Mengele,Frank to byli lidumilové že ?Nikdo nic nevyčítá dnešním Němcům ale on se nepíše rok 1938.
 • Ty jsi ve škole asi nedával pozor.
 • Já jsem to už odnesl tím, že jsem strávil nad tvými výblitky svůj drahocenný čas.
 • Běž se léčit soudruhu, protože nevíš co mluvíš.
 • Takže odsun Němců z Československa a Polska zařídil Edvard Beneš jako soukromá osoba. Velké Británii platil za výcvik vojáků a vojenský materiál také jako soukromá osoba?
  Váš koníček je, jak vidno, paralelní dějepis.
  Inu, proti gustu...

  Jinak: "Kde mají dekrety prezidenta republiky kořeny a čeho jsou součástí? Jejich počátek lze nalézt v roce 1940, kdy byla vytvořena prozatímní exilová vláda, kdy Edvard Beneš prohlásil, že se ujímá funkce prezidenta republiky a kdy také byla utvořena Státní rada. Toto prozatímní státní zřízení pak bylo uznáno Velkou Británií. Prozatímní národní shromáždění v roce 1946 přijalo zvláštní ústavní zákon, kterým prohlásilo všechny ústavní dekrety od jejich vyhlášení za ústavní zákony a všechny ostatní dekrety za běžné zákony Československé republiky. Existovaly však také dekrety omezené na dobu londýnského zřízení, i tak ale byly zahrnuty do dodatečného schválení a na osvobozeném území byly v roce 1947 publikovány ve zvláštní příloze Sbírky zákonů. Takto se staly z dekretů zákony Československé republiky."
  "Problém, který se dnes v souvislosti s dekrety jeví jako problém česko-německý, nebyl ve skutečnosti v roce 1945 vnímán jako izolovaný československo- nebo česko-německý problém, ale byl správně vnímán jako mezinárodní, mezinárodněprávní a mezinárodněpolitický, protože se skutečně jednalo o výraz Spojenecké politiky vůči poraženému Německu a její projev v jednotlivých státech. Prezidentské dekrety, které zasahovaly vůči státnímu občanství a hlavně majetkovým otázkám, je třeba opravdu posoudit ve vztahu k zákonodárství jiných vlád v té době. Jak v rámci středoevropského regionu, tak třeba ve vztahu k Francii nebo Beneluxu. A pak samozřejmě s tou velkou Spojeneckou politikou vůči Německu, což je poněkud složitější záležitost."
 • Stačí si přečíst ty dekrety. V jednom se např. píše: "OBČANÉ německé a maďarské národnosti, jakož i zrádci a kolaboranti..." pozbývají občanských práv, svého majetku, nemohou se domáhat ochrany u úřadů a budou "odsunuti".

  Byli ale i tací, na které se to nevztahovalo. Znal jsem jednoho velice aktivního soudruha (malé postavy a zjevně trpícího napoleonským komplexem), který byl konfidentem StB a o němž pamětníci tvrdili, že byl za Protektorátu konfidentem Gestapa a byl za svou "práci" dokonce odměněn tím, že dostal vysoké boty. A když mu to lidé po válce připomínali, tak se bránil tím, že Gestapu ty boty vrátil. Takže na každého se ty Benešovy dekrety zjevně nevztahovaly. *3*
 • Museli, jistě. Ale závisí to "od zorného úhlu".
  Teta Marie ze Stonařova to podávala trochu jinak (pro přesnost: teta samozřejmě matčina) a "bratranci" to nepodávali vůbec, protože byli jako správní říšští Němci odsunuti do Stalingradu, kde leží dodnes. Možná, že až jako druzí, ale vyjde to tak nějak nastejno.

  Jistě, idea národa Československého byla účelovým konstruktem, který se přežil ihned po splnění účelu.
 • Benešovy dekrety vydával Beneš jako soukromá osoba - před Mnichovskou dohodou abdikoval a zbaběle uprchl do Francie, presidentem ČSR byl znovu zvolen až na jaře 1946. Ty své "dekrety" vydával pod záštitou Stalina, jehož armáda nás po válce obsadila. Západní mocnosti ho před těmi dekrety varovaly. Např. ve východních částech Francie a Belgie, v Alsasku a Lotrinsku se žádný "odsun" nekonal a dodnes se tam lze domluvit německy.
 • Oni to občanství přijmout museli, jinak se museli vystěhovat a to by bylo posuzováno jako zrada se všemi důsledky. Ti co nesouhlasili s připojením Sudet ke 3.říši, ti odešli do vnitrozemí a po vzniku Protektoratu Böhmen und Mähren to odnesli jako první.

  On totiž neexistoval žádný "československý národ", který by hovořil "československy", jak hlásal Beneš. Ale byli občané Československa, z nichž nejvíc mluvilo česky (různými dialekty), celá třetina mluvila německy a další slovensky, maďarsky...
 • Kdo zpochybňuje Benešovy dekrety, je neználek historie, hňup nebo vlastizrádce. Pokud byl český národ někdy v historii zajedno, pak to bylo po válce v tom, že už nechtěli žít po prožitých hrůzách a německém útlaku pohromady v jednom státě s Němci. Pro některé primitivy a manipulátory ale zřejmě historie začala až po květnu 1945, že ?
 • hňupe rusové jsou naši bratři, za nás bojovali a umírali, navždy budu Rusku vděčný za osvobození od nacistů, našich dnešních kamarádíčků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit