Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě by se líbilo nejvíc, kdyby firmy (provozovny) operující na území státu museli mít ZE ZÁKONA obchodní jmění kapitalizované aspoň z 50% v základním kapitálu a ten obchodovat na veřejném trhu. A to tak, že nabyvateli těchto zaknihovaných akcií jediného druhu by mohli být pouze občané - fyzické osoby - daného státu s trvalým pobytem v daném státu. Navíc by byli zastupitelní jedině jiným tuzemským akcionářem ve výkonu práv a dividend - nikoliv právníky později vykradených fondů. Ať je ta oligarchie aspoň z 50% tuzemská a její zisky zdaněné, utracené, reinvestované a děditelné v tuzemské ekonomice i v budoucnu. Fifty-fifty se mi zdá docela férovka a konečně by se i Češi (Portugalci, Španělé,Lotyši) starali o investice a aktiva.

    Co kdyby např. dividendy vinkulované na důchodové připojištění nedanili?. Nebyli by jen tupými spotřebiteli a prodejci své pracovní síly, přírodních zdrojů a budoucnosti svých dětí. Kapitalizovat řetězce českým kapitálem - to by mohlo pomoct. Když už to neumíme sami řídit, tak to aspoň vlastnit a platit si cizí manažery, jestli to bez nich nedokážeme. Ne opačně... "Jen hňup prodá půdu, která ho živí". Proto např. věřitelé - oligarchové - přitlačili na Řecko: Cizinci tam nemohli nabývat půdu ale když zařídíme, aby hňupi spotřebovávali a mysleli si (!), že mají hlad, prodají cokoliv...Něsú všici hňupi. Anebo jo?

    87% prodeje potravin je skoro 90% (a to není řeč o drogerii). Na zneužití dominantního postavení na trhu jsou sankce v rukou úřadů. Kdo ovšem platí našimi penězi mzdy 400 000 našich úředníků a kolik jich živíme v EU?.
  • "Český zákazník sice může těžit z cenových válek..." COŽE kde jsou ty nízké ceny? Když v německu vyjde stejný nákup levněji jak u nás ve "slevě" mega akci a ještě je to kvalitnější?? jako fakt by mne zajímali ty nízké ceny v ČR co to je za blábol!!!
    • sklapni socko, prostě si musíš na ten kabanos v ceně 40 kč /kg počkat
  • vivat Putin
  • Supermarkety? Myslíte ty obchody co nám nutí odpad z Německa. Včetně zeleniny, kterou by ani zvířata nepozřela. Například brambory co začnou hnít a zelenat po několika dnech ?
    • odpad z německa to je jejště to lepší co se u nás dá koupit většina sortimentu je "odpad pro východní blok" kde je pro náš specifický trh upraveno složení povětšinou tak že přírodní složky jsou nahrazeny umělotinama...
      • Ale nežvaň o německu soudruhu když nejvíc těch potravin pochází od českých výrobců kde ty výrobny potravin většinou vlastní bývalí soudruzi z kterých se přez noc stali draví kapitalisté soudruhu no *12* *12* *12* *12*
  • https://www.novinky.cz/domaci/411707-slavit-venku-po-desate-vecer-uz-nepujde-bez-vyhlasky.html
    • ááá pan Dobivatel *15* *15* *15* *15*
      • avasta alias pan Krabs nezapomeň střídat nicky *7*
        • zlej trolle, ty ruskej hlupáku, ty tu někoho moralizuj s nicky *15*
  • Je třeba je nemilosrdně dusit a za humusáctví, třeba prodej prošlého či zkaženého masa jim pálit pokuty v řádech desítek mega.

    Vedoucím manažerům kriminál za obecné ohrožení a za šikanu zaměstnanců.

    V Německu jsou vyplašení jako zajíček v brázdě a tady v podplaceném prostředí jim rostou křídla.
  • ... oberprase BIJEC do marketů nechodí, nedovede tam ani odemknout nákupní vozík :)))
    • ale ty prý bydlíš ve chlívku s prasátkama. Kam chodíte pro pomeje?
  • Teplouš Semjon Gayínek se v tý rudý úpe hňáhňá, njn komoušskej teplomet po fotrovi!!

    CHICHICHI !!!
    • parádně jsi mu to nandal, my Novorosijci se bohužel musíme uchýlit k partizánskému boji, včetně mínusovaní, stojím za tebou
    • dobře jsi ho zmínusoval

      vivat Zeman *3*
      • koho?
        • máš v hlavě piliny ty shapirův poskoku ? *11*
  • já zásadně konzumuji jen ruské potraviny z našeho obchodu Čajka *3*
    • tady jako předvádí uliční socální humor? Každý je to co jí. Musíš být pořádná zřícenina.
  • Soused pracoval v Německém masném průmyslu. Přivezl video jak tam dělají uzeniny pro střední Evropu. Podíval jsem se na malou část a odešel se vyzvracet a už jsem se nevrátil.
    • Poláci to samý.

      Na svůj trh lahůdky a do Čech sr@čky.
      • dostanes cesky prase .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit