Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 75 % českého národa o sobě tvrdí že jsou ateisti a ikdybychom byli křestanský národ tak KATOLÍKA URČITĚ není škoda!
    už se smaží nejspíš v pekle
    • Cuc! Rudý bastarde, zítra Ti upadne bota nebo se svalíš a upadne Ti bota!
      Je to s Tebou již špatné, každý týden Tě natírají štětkou jako Lenina!
    • Cuc! Rudý bastarde, zítra Ti upadne bota nebo se svalíš a upadne Ti bota!
      Je to s Tebou již špatné, každý týden Tě natírají štětkou jako Lenina!
  • No konenčně ovčáku - takhle to musí běžet s mínusy.
    Jen tak dál ať tvůj guru vidí nějaké výsledky a může ti udělit milostivý úsměv směšného ..... pokud se zas neválí zchlastán někde na rusácké pelešinci.

    M.j. - to zvládáš sám nebo ti pomáhá také mlynář s rusáckými "poradci".
  • Jako církev nemusím a taky nám v současnosti jen škodí. Jinak k Vlkovi můj děda ho pamatoval ještě když byl v Rožmitále pod Třemšínem a vyprávěl že se tam tradovalo,že nejedna žena v kostele k outěžku přišla když byla na zpovědi ! To asi byly ty politické důvody!?
    • No to sis ovčáčku nemohl pamatovat...takže i ty lžeš? Je to nakažlivé.. je to těžké.. já vím, udržet si odstup... kapénková nákaza? no , jo...Když někdo moc cintá, tak s tím zkazí celé ovzduší...
      • Teda krásné české jméno ale nevím jestli slečna a nebo paní ale je to jedno .Nejsem
        vysloveně proti výře člověk musí v něco věřit ale to je na dlouhou debatu.
        Jinak nejsem ovčáček a to jsem uváděl tak děda se narodil 1914 a zemřel 2007 takže ani nemohl být jak to nazvat "oponent nebo snad dokonce stejný ročník v zájmu o ženy !?!?!
        Ale jinak církev byla progresivní a znamenala pokrok někdy ve středověku ale nyní !?!?!
        Samozřejmě nevěřím/jsem materialista/ na církve ale budiž ale ať nedělajíí DUSNO a nebo dokonce atentáty nebo teroristické akce !!!
  • Ono totiž to tak funguje.. jak dokáži odpustit já, tak mi bude, doufám, odpuštěno.. Moc bych se nad Zemanem nerozčilovala, ... pohřeb je vždy událost, kdy mě to koriguje uvnitř života pro život... nejsem toho života všeho normou, netočí se vše kolem mne, kvalita mého života se řídí soucitem/pokud to umím/, v této konečnosti vidím i své mantinely.... je to škoda pro Zemana... mohl se projevit lidsky a na něco dobrého třeba i přijít...
    • 10.000.000.0% souhlas. Jenže to ten namyšlenecký na..ob nedokáže tím svým vypitým STB-ckým mozkem nikdy pochopit.
      • Nech to plavat a projev vděčnost i za kardinála.. Vlka... stojí to to za to...že jsme mohli žít v době a vnímat to jinak, než to neustálé potýkání se s tím nemocným pánem na hradě...
  • že české země měly jiného zářného duchovního myslitele jménem Jan Hus. sousední moravské země rozhodně měly vyšší osobnost byl jí biskup Jednoty bratrské Jan Ámos Komenský.
    • Kardinála Vlka si může člověk vážit ne pro pronikavé teologické úvahy, ale za jeho konstantní přístup k základním hodnotám i za cenu vlastní ztráty osobní svobody. Nebyl kam vítr tam plášť...Co je pro dnešní, tzv. pragmatickou, dobu dobrý příklad..vzor...
      • co si v čechách uděláte to máte. Když si nevážíte svých historických vzorů a necháte se vmanipulovat podsunutými osobnostmi, vaše věc. Nás se to naštěstí netýká. My si svých vzorů vážíme......
        • Já si vážím historických vzorů..Ale... Četl jsi něco od Husa nebo Komenského? ..totiž bez znalosti jejich přemýšlení, jejich tvorby.. je pouze vymezením se vůči jinému... a to je špatně...Musíš to vnímat obsahově...jinak je to, že si vážíš historických vzorů, pouze fráze bez obsahu... *3*
          • od Husa i Komenského znám. Od Vlka neznám nic kromě toho že byl protěžovaný režimem poslední dvě desetiletí kdy byl tento stát okraden skrze církevní prestituce.
            • nepochopení. Kdyby ses vzdělávala a pracovala na sobě poznala bys, že nezáleží na cestě, pokud hledáš Pravdu, dojdeš do společného cíle. Hora má mnoho stran a mnoho cest avšak pouze JEDEN SPOLEČNÝ VRCHOL. Komenský ač biskup jednoty bratrské Kathaří takzvaní kacíři, Hus odpadlý katolický kněz a Buddha tohoto společného vrcholu dosáhli. Různými způsoby poznali JEDNU SPOLEČNOU PRAVDU.

              Nevím čeho dosáhl Vlk kromě upevnění moci Vatikánu a zvětšení jeho majetku. Ten měl snad blíže k bankéřům než k duchovním osobnostem.
            • Nemám jinou možnost.. doporučuji ti přečíst od A. Molnára: "Na rozhraní věků" pak možná tyto všeobecné poučky/použité Tebou níže v diskuzi.. nemám jinou možnost reagování/... tak trochu vygůglené, jsou bez souvislostí odkazu na tyto dva úctyhodné muže.Píšeš tam o filozofii.. oni byli především duchovní, kněží nebo faráři..... spojuješ Komenského úplně s jiným náboženstvím...nejde u nich pouze o filozofii, ale hlavně o teologii .... víru v Boha...pro pochopení věci.. Komenského modlitba... .text..Chvála Bohu, nový den teď, kteréhož mi, Bože, zasvěť, ať mi v něm Tvé světlo svítí a Tvou milost srdce cítí... J. A. Komenský,
              o spravedlnosti.. o nenávisti, .. soudy nad druhými...tam nic není... kdo je větší nebo kdo je silnější.. kdo má větší pravdu...Takže můj pohled na J.H. a J.A. K. je velmi vřelý.. nic méně právě proto mě to nutí vděčně vnímat i takového muže, jako byl kardinál Vlk...
            • mne například zaujala Pansofie a úvahy o Podstatě světa. Musím přiznat že mi byly dost blízké. Mimochodem Komenského Pansofie se dost shodovala s Buddhovým pohledem na svět pod vlivem takzvané Máji (iluze) U Husa mne zaujala jeho odvaha a filosofie s níž rozebíral manipulační systém církve a její odtržení od BOHA. Měl úvahy velmi podobné filosofii Katharů jestli víš o koho se jedná. Také skončil jako oni.

              O Vlkovi nevím nic kromě toho že nám ho vnucoval skrze televizi režim a jeho prázdné řeči o ničem mi nic nedaly. Nic proti němu nemám, ať si každý dělá a věří čemu chce ale nepřinesl mi konkrétně žádnou hodnotnou informaci kromě poznatku že církev prahne po majetku.....zvláštní když idol církve Ježíš pravil "snáz projde velbloud uchem jehly nežli bohatec do království nebeského. Ale teď mi to došlo....církev se po staletí snaží lidi připravit o majetek aby je mohla chudobné dostat do království nebeského. Sama církev se obětuje a zavalena majetkem zůstane na zemi mimo nebe.....tuto oběť Hospodin jistě ocení..... *3* a co tobě dal Vlk ovečko tedy Alenko?
            • Copak jsi četl od Husa nebo Komenského...nemůžeš říkat.. tak něco málo...navíc porovnávat jednotlivé lidi a vynášet soudy tohoto typu asi není k ničemu.. nezlob se, prosím...
  • Král český a císař římský Karel, toho jména IV. se zasloužil, že jméno Zemí Koruny České zná celý civilizovaný svět a cizinci přijíždějící do Prahy v němém úžasu hledí na památky, které tuto osobnost připomínají.
    Země Koruny České se mezitím změnily na republiku, která nemá panovníka, ale prezidenta, který je podle Ústavy neodpovědný.
    PREZIDENT je SYMBOL země, tedy jejích obyvatel. Máme tedy na hradě českých králů svůj "symbol"...

    Říká se "jaký pán, takový krám", ale v daném případě spíš platí "jaký krám, takový pán".
  • Od imrvére ožralého prezidenta, který je navíc nemocný, se nic jiného nedalo čekat. Ostuda, kam se podíváš, klenoty, Peroutka, Brady, 100x koberec, ruský anus, jeden hnus za druhým. Už aby tam byl akademik Drahoš!
  • Je s podivem, že redakce nechává bez povšimnutí urážlivé výroky některých diskutérů na adresu jednoho z největších mužů, které Bohemie měla.

    Hospodine, Bože otců našich, v práci i modlitbě dopřej nám pokoje. Požehnej svým dítkám věrným, požehnej vlasti naší drahé, ať šťastna a po věky, slaví Tě, přesvatý!

    Služme Pánu Bohu svou myslí, svou modlitbou, svou prací a svou láskou - jako činil zesnulý bratr ve víře, Jeho Eminence Miloslav Vlk, kardinál a primas pražský.

    Amen.
    • vanhorne
      "jednoho z největších mužů"
      Vubec nic proti nemu nemam, ale zajimalo by mne co tak zvlastniho vykonal?
  • Smrt kardinála Miloslava Vlka je velkou ztrátou nejen pro katolickou církev, ale i pro celý český národ.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    nevím, co to bude pro český národ ale moravskému národu je to jedno
  • No už jsem se lekl ovčáku, že nejsi s cenzorem a svými noshledy z rusáckého pelešince na stráži.
    Těch mínusů přibývalo nějak pomalu. Koukej se víc činit kluku lhářská, takhle by ti soudruh milouš mohl taky hůlkou naplácat za neplnění "plánu" vytváření jeho aury "nej.nej,nej - pravdomluvnějšího, jedinečného, neomylného, ...... .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit