Přejít na výpis diskuzí

Nesledují i vás? Přenosy z bezpečnostních kamer jsou volně dostupné na internetu

19.1.2016 20:05
Vojtěch Ondráček 8 příspěvků

Až budete příště zadávat pin na platebním terminálu ve vašem oblíbeném obchodě, rozhlédněte se kolem. Pokud uvidíte průmyslovou kameru, zamávejte. Možná se na vás právě někdo dívá na internetu. Některé bezpečnostní kamery totiž v reálném čase vysílají na internetu, aniž by to jejich majitelé vůbec věděli.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Opět redaktor Ondráček ukázal svou pravdolaskařskou tvář. Duch článku vyznívá v neprospěch kamer, které již nejednou napomohly odhalit trestnou činnost. Mně osobně kamery nikde nevadí, pokud nebudou na mém záchodě, koupelně a v ložnici, protože tam, kde jsou, nedělám nic, coby vzbuzovalo pozornost orgánů v trestním řízení. Vadí pouze pravdolaskařům a těm, kteří nepatřičnou činnost dělají. Opět ukázka, jak umí média udělat z komára vola a zalíbit se těm "exotům" na nejvyšších místech. "Čistému vše čisté", a potom žádná kamera nebude vadit nikomu.
  • Zřejmě nesouhlasí lokalizace kamer, pod označením Pardubice byly záběry ze ZOO, které v Pardubicích není - snad to byla Jihlavská....
  • není to 2 krát veselé.Ale už jen pro to, že se takto podařilo vypátrat spoustu šupáků kteří si mysleli, že na ně nikdo nemá - je třeba se s tím smířit. Až teprve někdo na vlastní kůži pozná co to je anonymní grázl, zaujme ke kameře vlídnější názor.
  • to dříve museli záškodníci vytipovat kdo je doma, kdo má kolik v peněžence, a teď může klidně na tabletu sledovat on line a pak jít najisto. Nebo, že už došly v marketu banány,...
    Přijel vlak a vystoupil XY,....
  • Za komáru se zvedla vlna nevole když se instalovala kamera na Václaváku a směřovala do Vodičkovi ulice.
    Dnes nás sleduje mraky kamer a kdejakej duševní ona.ista vás pozoruje.
    V ulicích má být policie ne kamery.Kamera mne život nezachrání. *16* *16*
  • Dům o 1000 patrech
    Už jsem o této knížce kdysi psal.Je to psáno v 1929 ale přesně sedí na současnou společnost,kde v románu v každém patře v každé místnosti jsou kamery.Nedá se to takto popsat ale je to dobré čtení a doporučuji !

https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C5%AFm_o_tis%C3%ADci_patrech
    • Četl jsem, bohužel už je to moc let, tak si to nepamatuju...
    • Ano, vzpomínám. Na rozhlasových vlnách probíhala četba tohoto románu. Při vzpomínce na postavu Ohisvera Műllera, mám nepříjemný pocit. Komu on se jen podobá?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit