Přejít na výpis diskuzí

Nezaměstnanost dál hledá své dno. Čechů pracuje nejvíc od srpna 1997

10.5.2018 11:00
10 příspěvků

Brzy budou shánět práci jen úředníci z Úřadů práce. I tak lze s nadsázkou interpretovat nejnovější data ohledně nezaměstnanosti v Čechách, která v dubnu opět rekordně klesala a zastavila se na 3,2 procenta. Oficiální údaje hovoří o 242 798 uchazečích o práci. Méně jich bylo pouze v srpnu 1997. Analytici...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • To je super, že je tak nízká nezaměstnanost. Všem se daří a jsou spokojení. I tak je ale pořád hodně volných pracovních míst. Já čas od času mrknu na https://www.airjobs.cz/web/candidate/dnesni-nabidky , kde je velká nabídka práce, jestli tam náhodou není nějaká zajímavější práce, než ta, kterou mám teď.

 • Soudruzi, zapomněli jste na bolševickou umělou zaměstnanost a ta už nějak nefunguje. Romové jsou hájení, ti jsou na sociálních dávkách a invalidních důchodech proto ve statistice nezaměstnanosti nefigurují.
 • Nelze pochopit postup Úřadu práce - mám volná místa, nabídnu přihlášenému, odmítne, vyřadím z evidence a nedostane příspěvek. Na co by jej dostával, na co jsou rekvalifikace,že chci dělat to co není v nabídce? No tak musím dělat to, co nabízí. Proč se pak vozí ukrajinci,...to jen zase stát podporuje neziskové organizace. PROČ stát toto dělá?
  • Jiříku už jsi byl na úřadu práce? Úřad práce ti taky nabídne práci za 6 000 Kč. Ty by si za to pracoval? Když dělá nějaký zkrachovalý podnikatel výběrové řízení s úřadu práce na dělníka tak dostane dotaci na pracovní místo a ty mu tam rok makáš vlastně zadarmo.
   Jiříku ty jsi úplně mimo mísu je vidět, že o tom nemáš ani páru.
   Armstrong napsal, že to máš v hlavě pomatené a má naprostou pravdu.
   Nějak se ti to v hlavě plete a komu se to v hlavě plete ten si něco neuplete.
  • Máš to v hlavě pomotané ale co s tebou.
 • Ve vyloučených lokalitách téměř nikdo nepracuje a přitom tamní nepřizpůsobiví obyvatelé tvoří obrovský pracovní rezervoár. Proč nejsou mobilizováni do práce ? Co dělají úřady práce ?
  • Tak za všechno může úřad práce a co tam máš dál Einsteine ?
  • Jde asi možná o nějakých 300 - 400 tis. osob...
   Podle našich zákonů kdo nedokončil základní vzdělání, nemůže být přijat do pracovního poměru...stačí jim tedy nechodit do školy a nadosmrti jsou před prací hájeni.
   Zajímavé, že řidičák dostat můžou.
   Když už je někdo dokope k práci, schválně předvádějí takový nemehlismus, že bys jim tu lopatu omlátil nejraději o hlavu.

   Dobře vymyšleno.

   Ve světě těžce hákují miliony negramotů, jinak by zahynuli hlady.
   • To by měla být podmínka,
    ukončené vzdělání pro získaní řidičského oprávnění.
    Někdo kdo neumí číst nemůže řídit auto.
  • Kdo nic nedělá, nic nezkazí! Akorát, že za nicnedělání, by neměl býti štědře honorován.
   (Pardon, zapomněl jsem na dřinu při ... ).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit