Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To už tady mělo být dávno.Jinde např.ve Švédsku u lékaře zapatíte 150,-švésdkých korun,je sice pravdou,že po tel.objednávce na vás lékař čeká a na pohotovosti se platí 250,-kronnor a čekáte vy ... Přitom si stejně pojištění hradíte z platu...Tak co chtěli jste kapitalizmus tak ho máte!BREČÍTE DOBŘE,ALE NAD ŠPATNÝM HROBEM...Běžte za roh a dejte si pár facek a přitlačte děláte to prosebe.*1*
    • Jaký plat mají Švédové a jaký my? Jdu za roh. *11*
    • Platit za léčení samo o sobě není problém, ale mít při tom ještě povinné pojištění? To problém je.
    • Nebuď tak naštvaný na lidi jen proto, že se nechali napálit. O pitomce není nouze nikde na světě a u nás je to jen o něco početnější. Ale na tu manifestaci nepůjdu. Nikomu jsem v životě neudělal nic špatného a v listopadu jsem se bez jediného konkrétního činu či důvodu stal jakousi "starou strukturou" a jiné pejoratívní názvy tam byly také. Na lidi jsem proto nezanevřel, zblbli, to se stává i masově. Ale bojovat na demonstracích za jejich "lepší příští" za ně nepůjdu, ať si to vyřvou sami. No také všichni nebyli stejní. A jestli chtějí kapitalisty, tak souhlasím s Tebou, a aby si k těm fackám přidali i pár kopanců...ať nyní nekecají a mohou se z těchto "výdobytků" kapitalismu radovat
      • máte pravdu, ať si to jdou vycinkat Ti, co chtěli tento režim, mají co chtěli, tak ať nefňukají a jdou na Václavák. Já osobně, ač jsem komouše nemusel, jsem nebyl nadšený předáním moci s ústupky. Jenže mi to bylo prd platný, ostatní nadšenci by mě zadupali do země. *5* Musel jsem se tedy přizpůsobit a snažit se přežít. *5*
    • Mildo,dej mi švedský plat.Rád zaplatím i švédské daně a švédské poplatky,troubo.
      • A já chci americkej plat a český ceny! *2* *2* *2* *2* *2*
  • Heger to musí zvednout aspoň na 500, nikdo pak k doktorům nepoleze, staří vychcípáme a mladí se budou mít konečně dobře. Těch pár tisíc vysokopříjmových důchodců a výsluhářů už lehce uživí, ti mají stejně nahrabáno, tak tolik nepotřebují. Chudina do kopru, hotovo. 8E
    • A proč né rovnou na 1.000?. Pak k doktorům nikdo nepoleze a můžou se propustit pro nadbytečnost. Všichni si koupěj v knihkupectví "Domácího lékaře". A je to!
      Já se sám léčím "Moravským penicilinem" a vono to kupodivu funguje. A až to přestane fungovat, no tak mě zahrabou. Stejně všichni jednou umřeme, tak vo co de? Jen je třeba být připraven.*2* *2* *2* *2* *2* *2* *2*
  • postřílet *16*
    • Doktory??? *2*
  • volby se blíží. připravte si lůzo kešeně, začínám tisknout složenky. ovšem místo 120 tisíc budete teď cálovat 240 tisíc. já nejlepší ministr financí a rozpočtově zodpovědná vláda jsme při "umořování" státního dluhu pro..ebali jednou tolik tak teď můj dluh zaplatíte. Jó žijete si nad poměry jak prasata v žitě. kdybyste neměli žádné peníze, nemohli byste si dovolit vyhazovat je oknem tím, že mne a mé souputníky zvolíte. až budete mít bídu a budete muset opravdu šetřit, přestanete mne volit. ale zatím je to dobrý, zatím se ještě máte dobře, takže mne volíte a koryto mám jisté
  • Muze mi nekdo vysvetlit,kam smeruje zdravotni pojisteni,jinak nejdrazssi snad na svete?
    Je naka moznost se prehlasit k cizi zdravotni pojistovne v EU?
    • Samo že je, ale musíte emigrovat do jiného státu, a tam budete cálovat třeba eště víc.!
      No na Slovensku nebo v Bulharsku možná míň, ale zase si tam nevyděláte a péče tam bude asi horší. Tak si nestěžujte a plaťte ať je z vašeho doktora co nejdřív multi-milionář!. *1* *15* *6* *8*
      • V UK se plati v prumeru 11£ a pohotovostni priplatky neexistuji,leky jsou temer zdarma.Ze tady nekdo psal o Svedsku,tak mu oponuji.
        Jde o to,kdyz uz tedy jsme clenem EU,a kazdy vidi,jak se zdravotni pojisteni soustavne rozkrada,tak jestli jako obcan EU se mohu prehlasit do jine zdr.pojistovny,jez neni napojena na VZP.
  • Odpoví někdo místo Kalouska?
    V dubnu tohoto roku jsem po odvysílání pořadu Hyde park, kde vystupoval pan Kalousek a pořad se mj. týkal důchodové reformy, zaslal panu Kalouskovi následující e-mail s dotazy.
    Dobrý večer pane Kalousku.
    Protože jsem sledoval některé pořady, ve kterých jste vystupoval, měl bych pár dotazů k vysvětlení.
    1. V hyde parku jste řekl, že je 5 mil. pracujících, kteří odvádí ze své mzdy 28% do důchodového průběžného fondu. Za předpokladu že je průměrná hrubá mzda cca 25 000 Kč, mělo by to být 35 mld. Kč měsíčně. Dále jste řekl, že důchod pobírá cca 2,5 mil. osob. Na stránkách MPSV je uvedeno, že na konci roku 2010 byl průměrný důchod cca 10 138 Kč. To by představovalo cca 25,4 mld. Kč. Kam se káždý měsíc poděje těch cca 9,5 mld Kč které by měly být v přebytku?
    2. Dále jste prohlásil, že je u nás drahá pracovní síla. Můžete sdělit prosím kolikrát je u nás lidská práce dražší než např. v Německu ? I při vysokých odvodech (jak uvádíte) zaměstnavatelů, jsem toho názoru, že je u nás lidská práce (hlavně dělnických profesí a nižších technických pracovníků) velice podhodnocena (chápu váš výrok asi takhle:
    Německo 20% z 250 Kč/h- a to by musel být plat jen asi 1 620 Euro za měsíc- je 50Kč, a Česko 50Kč ze 100Kč/hod je potom 50% - hrubá mzda asi 16 200 Kč, (a vy porovnáváte ty % a ne finance). Z toho pak vyplývá problém státní pokladny (čím nižší mzda, tím menší odvody na daních, tím méně nákupů a z toho méně peněz z DPH atd, atd.).
    3. Co jste za své dlouholeté působení v politice a ve vládách udělal pro to, aby u nás platilo - evropská práce, evropská mzda ? Pokud chcete argumentovat nízkou produktivitou práce porovnejte prosím produktivitu práce a mzdy ve Škodě Mladá Boleslav a ve VW v Německu. Proč jste např. při snižování dání pro podniky nedohodl, že tyto prostředky podnikatelé přesunou do mezd ? Vždyť by si i oni zajistili do budoucna vyšší poptávku po jejich výrobcích a službách.
    Neměl bych nic proti šetření si na důchod, ale musel by tomu odpovídat plat zaměstnanců. Vaše (vládní) nároky na občany co se financí týče, odpovídají tak čistému příjmu pro čtyřčlenou rodinu ve výši cca 45 - 60 tis. Kč za měsíc při dnešních cenách.
    • A taková přišla odpověď od Kalouska: Vážený pane Slezáku,
      děkuji za Váš email a za Vaše připomínky. Z pověření pana ministra bych Vám rád sdělil, že Váš první dotaz spadá do kompetence Ministerstva práce a sociálních věcí, kam se prosím obraťte pro přesná čísla. Co se týče dalšího dotazu, vedlejší náklady práce v České republice patří k nejvyšším mezi vyspělými zeměmi, což je potvrzeno mnoha nezávislými studiemi jak Evropské unie, tak například OECD. Cenou práce je mzda, která se vytváří na trhu práce. Kdyby byly veškeré mzdy zvýšeny bez odpovídajícího nárůstu produktivity práce, vedlo by to k větší nezaměstnanosti, neboť zaměstnavatelé by si nadále nemohli dovolit zaměstnávat stejný počet zaměstnanců. Pokud jde o produktivitu práce ve Škodě Auto a.s. i předseda představenstva této automobilky Winfried Vahland veřejně prohlásil, že v České republice je na této oblasti potřeba zapracovat.
      • Cenou práce není a nikdy nebyla mzda. Mzda je cenou pracovní síly aby umožnila pracujícímu jejín reprodukci (obnovení), aby mohl dál pracovat a být okrádán o výsledky své práce. Mzda je tedy pohou částí z ceny práce, ne její celkovou cenou !!!
      • A ohledně důchodové reformy p. Kalouska: Pokud si propočítáte tabulky, měsíčně se vyplácí 27,896 mld Kč na důchody. Přitom příjem dle průměrné mzdy by měl být cca 34 -35 mld. Kč. Ptám se! Kam se poděje těch cca 6 - 7 mld. Kč měsíčně ? Kdo to ví ? Co jsem spočítal špatně ? O jakou částku se vybere na důchody méně, než jsem spočítal? Nebo nás „naši zaměstnanci“ ve vládě a na ministerstvech obelhávají? Pokud se opravdu vybere na důchody více než se vyplatí, proč nějaká důchodová reforma?
        • Z jeho odpovědi plyne,že číšnickým počtům moc nerozumí ale o dišku se nehodlá s nikým bavit.
  • Dobytkove, uz nevedi jak by lidi obrali, budeme platit za to, ze vubec dychame a to jeste ten vzduch nic moc. CIKANSKA KOMUNITA BUDE MIT OVSEM VSE ZDARMA.*12* *16* *11*
    • Udajne se pri poslednim scitani lidu k cikanske komunite hlasilo cca 15 tisic cikanu,pritom odhadem jich na uzemi CR preziva a parazituje 300 tisic.Tak by me zajimalo,podle ceho a jakeho klice ma cikan zdarma pojisteni a dalsi vyhody v tomto tzv.demokratickem rezimu.
  • že před patnácti lety jsem považoval ods jen za bandu zkorumpovaných grázlů. až teprve po letech jsem zjistil, že jsem se nemýlil.
  • ještě by měli taky zpoplatnit každé prdnutí..., ODS je hnus *16*
    • Na to chystají uhlíkovou dań
  • Nemoc dnes = ztráta práce, exekutor, funus, exekuce pozůstalých.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit