Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • My bydlíme v Hradci Králové a tady jsou přes léto ty ulice strašně rozpálené. Nedá se ani větrat, protože by si člověk pustil do bytu ještě větší teplo. Rozhodli jsme se proto, že si koupíme klimatizaci. Ta nám přišla jako jediné řešení. Hledali jsme proto klimatizace do bytu Hradec Králové a našli jsme takovou, která nám byt během chvíle vychladí.

  • Naši "experti" by jim vysvětlili, že na vedro je nejlépe pít teplé nápoje.

  • Amnestii politickým vězňům dal 8.12.1989, tedy 9 dní před svou abdikací, už Gustáv Husák (č. 150/1989 Sb.). Pokud chtěl nějakou amnestii při svém nástupu udělit i Václav Havel, v podstatě už mohl propouštět jen kriminálníky,Zdroj: https://globe24.cz/domov/67623-kriminalnici-to-co-husak-zacal-dokoncil-havel-pravnik-vyvolal-na-internetu-bouri
  • Každý z nás patří státu,a ten mu ponechává určitý prostor pro sebe vymezený zákony.Pokud je poruší,pak mu sebere i ten zbytek svobody a učiní jej vězněm.Tím pádem je to stav,kdy se ho stát zmocnil nejvyšší měrou.Vězni je zabráněno aby se o sebe postaral a tuto povinnost za něj přebírá stát.A jelikož vězeň nepřestal být člověkem,a je i nadále v lidské společnosti,má i nadále právo aby se s ním zacházelo určitým způsobem. Pokud Novozélandská vláda přiznává,že se nestará o zdraví a život svých vězňů,pak tím přiznává,že porušuje jejich lidská práva. A jelikož je pravděpodobnější,že se každý z nás spíše stane vězněm než dozorcem,nemůže nám být tato činnost lhostejná.Tím neříkám,že má naše vláda psát nótu,ale podivuji se nad tím,že autor článku ani redakce toto jednání neodsoudila.  

  • a taky není důvod se o zdraví vězňů starat,když jich pár pomře,mají pak bachaři míň práce,navíc je to zábavné pozorovat jak trpí když je bachař pěkně v chládku a tím se upevňuje vztah mezi méněcenným občanem-vězněm a nadčlověkem bachařem-státním zaměstnancem.Takové vztahy se za revolucí a převratů vyrovnávají provazem na kandelábru.Proto Novému Zélandu přeju brzkou revoluci aby se jim ta povýšenost trochu provětrala.

  • Nizozemské dolary neznám.

  • Vězňové mají různé možnosti, třeba na záchodku odstranit mísu a zřídit si provizorní sprchu s vodou svedenou ze splachovací nádržky. Nebo na cimře si mohou košili důkladně navlhčit studenou vodou z vodovod. kohoutku a tuto košili navléknout na sebe, košile namočená ve studené vodě báječně chladí. Kdo si nechce máčet košili, může si třeba namáčet kapesníky a tyto mokré kapesníky přikládat na místa, kde je teplota nejvíc exponovaná. Samostatnou kapitolou jsou kardiaci, jejichž tepelná regulace těla je fakticky rozvrácena. Lidé s nemocným srdcem, vysokým tlakem a dalšími problémy oběhového typu jsou ve vedrech smrtelně ohroženi. Vězeň je vynalézavý tvor a na rozdíl od bachařů si umí poradit. Vězeň ví, že musí přežít, aby zase mohl páchat lumpárny. Pykající vězeň není největší lotr. Největší grázlové byli za každého režimu na svobodě a mnohokrát se podíleli na uplatňování pochybné moci pomocí mocenských nástrojů státu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit