Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A teď už se jen nacistickým swiním omluvíme za to, že nás napadli a prosrali válku!

  • Vážně nechápu, jak se může někdo zastávat nacistických vrahů.

   Ať to potom bylo jak chce, vražda nevonného a bezbranného člověka, muže, ženy a dítěte není ničím omluvitelná. 

   I kdyby byla spáchána pod jakoukoliv ideologií. Obyčejní lidé jsou oběti vždycky a srovnávat to a hledat nějaké ospravedlnění? Promiňte.....

 • Odbojáři z Bílé růže si zaslouží připomínku a naši úctu. Snad každá připomínka povzbudí současné zodpovědné občany, kteří se nechtějí smířit s budováním eurohujerské totality, jenž existenčně ohrožuje evropskou civilizaci tak, jako za časů Třetí říše - nebo ještě víc...

 • ObcanHaveI

  Čím se liší nacismus a kapitalismus? Ničím.

  Ani nemůže vždyť nacismus je odnoží kapitalismu!

  • Nacismus je ideologie nelišící se příliš od komunismu.

   Kapitalismus je označení ekonomického systému, který si vymyslel syn židovského rabína Marx v 19.století. Jeho vidění světa je dávno překonané.

  • Nacismus a komunismus jsou totalitní hnutí hlásící se k tzv. socialismu a jsou v podstatě totožná

   Jde jen o míru, jakou je moc rozdělena mezi jednotlivé členy společnosti.

   Buď se jedná o totalitní zřízení (otrokářství=komunismus, fašismus=feudalismus), kde je vše, majetek i moc v rukách malé privilegované skupiny nebo o demokracii=kapitalismus, kde je majetek a moc rozdělen podle dohodnutých pravidel (se kterými musí většina souhlasit) nebo anarchii=feťákismus, která je zcela bez pravidel.

   To, co v současné době funguje v ČR má skutečně blíže k fašismu/feudalismu, než k demokracii/kapitalismu - moc i majetek si přivlastnili oligarchové, kteří si vydržují vlastní fankluby - ANO, SPD, SPO atd  a o tuto moc ani majetek se s nikým nechtějí dělit. SPOLEČNĚ DOHODNUTÁ pravidla, jako např. pravidla k přidělování dotací, placení daní apod., úspěšně IGNORUJÍ.

 • Čím se liší nacismus a komunismus? Ničím.

  Oba zavedly socialismus, komunisti rudý a nacisti hnědý.

  Rudý socialismus zavedl dřív syfilitik Uljanov, přejmenovaný na Lenina a hnědý zavedl psychopat Schickelgruber, přejmenovaný na Hitlera.

  Představitelé obou socialismů toužili po světovládě, nejprve si rozdělili Evropu: Pakt Molotov-Ribbentrop.

  Rudý socialismus má na svědomí nejméně 100 milionů mrtvých, hnědý socialismus nesrovnatelně méně.

  Hnědý socialismus v Německu byl zlikvidován a ti kdo ho vytvářeli byli po zásluze potrestáni. Rudý socialismus v CCCP stále přežívá, příslušníci rudého gestapa KGB jenom převlékli kabát a vládnou dál.


  • Ideologie a nenávist bez racia. Měl by jste víc číst pane Občane. Jde také o časovou posloupnost a to, jak se události děly. A udělejte si pořádek prosím v pojmech. Především si něco přečtěte o pojmu "socialismus." nebudete se alespoň zesměšňovat. To by byla škoda. 

   Ale v tomto směru je s Vámi jakákoliv diskuse zbytečná. Snad za sto let. 

   • Jindřichu2309, svého času jsem byl nucen skládat zkoušky z tzv. "marxismu-leninismu".  A i když tomu chybí racio, nenávist jsem nepociťoval, spíš údiv a pobavení.😯😀

    A pokud jde o "socialismus", to označení vychází z překonaných evolucionistických představ vyplývajících z materialismu 19.století. Podle nich se prý lidská společnost vyvíjí od tzv. společnosti prvobytně pospolné, přes otrokářskou, feudální, kapitalistickou, socialistickou až ke komunistické.

    Nezapomínejme, že i nacisti "budovali" socialismus:

    NSDAP = Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei = Národně SOCIALISTICKÁ německá dělnická strana).😉

    Nikoho samozřejmě nenutím, aby se mnou diskutoval nebo se mnou dokonce souhlasil. Ovšem po těch stu letech, obávám se, už diskuse se mnou možná nebude. ☹ 

    Jinak přeji hezký víkend. 🙂

 • Wolfcastle

  Dnes víme že to byly hrdinové VČAS ROSPOZNALI ZLO! Přesto, že tenkrát se na ně společnost dívala jako na xenofobní extremisty stejně jako dnes na voliče SPD...

  • Bílá růže se neuchylovala k teroristickým útokům, jako Balda z korejského spolku SPD, ani nehlásali nenávist a krutost k ostatním lidem, jako Pitomiovci.


   • Wolfcastle

    Jakej Balda? Ten senilní pomatenec z ktereho slunicka udelali teroristu?  😂 Nekoho dalsiho tam nemas? imho jedinej kdo tu hlasi nenavist k ostatnim lidem je ten tvuj slunickovej Koran, asi to nechapes no tenkrat taky VETSINA nemcu nechapala ze nacisti jsou zlo...

 • Včera večer jsem sledoval dokument o řádění nacistů ve Francii - Oradour. Celý dokument ukazoval s jakým potěšením muži v německých uniformách vraždili nevinné lidi. Nejen ve Francii, ale záběry z Běloruska a poprav ve francouzských městech byly autentické. Nešlo o vraždy v koncentrácích, ale na vsích, vraždy na obyčejných lidech.

  Nikdy jsem válku nezažil - a jsem za to osudu nesmírně vděčný.

  Pokaždé, když tady čtu od nějakého pisatele výzvy k věšení a vraždění (třeba komunistů) nařídíil bych těmto "hrdinům" povinné sledování, jak to skutečně vypadá. Když někdo věší ženu, nebo bezbranného muže, usmívá se u toho do objektivu a je sám se sebou spokojen. 

  Možná je Bůh potrestá, ale my lidé to neumíme. Museli bychom být stejné bestie. 

 • jaktože ta zrůda gestapácká Mohr, přežil v lázních až do r.1977, to si ho nikdo neuměl najít?

  • vanhorne

   "jaktože ta zrůda gestapácká Mohr," 

   Jaktoze ta estebacka zruda Alois Řezník Grebeníček, prezila s kralovskym duchodem az do r. 2003? Ze z toho te palice neboli a uslintana brada se ti z toho netrese, pohrobku. Nebo ruda zruda neni zruda? 

  • Komunistické zrůdy v CCCP i u nás také přežívají. Nikdo je nehledá, protože se to o nich ví.

   • Pokud o takových lidech, kteří se dopustili vražd na nevinných lidech (Vy jim říkáte komunistické zrůdy) pane Občane víte, sepište jejich seznam, připojte důkazy a odevzdejte to na Státní zastupitelství. je to Vaše povinnost!!!

    Co, kdy a kde a na kom za zrůdnost spáchaly. Nekonkrétní hulákání svědčí o všem možném, jen ne o rozumu. 

    • Přestaň pindat, 

     Vaš  v pohodě dožil, za peníze svých obětí, v domově důchodců, úchylný vrah Grebeníček ani nepřišel k soudu. Reicin, Toman a další tisíce komunisticko -gestapáckých šmejdů si v pohodě žili v socialistickém Československu, zatímco jejich oběti umírali v celách nebo hlady. Pokud se dostali na svobodu, neměli nárok na důchod a práci jim nikdo nesměl dát.

     • Ale pejsánku, pokud někdo nemluví jako buran, tak Vám to nevoní. Asi si u Hlavního nádraží povídáte tak, jak předvádíte i tady. 

     • vanhorne

      "úchylný vrah Grebeníček"

      Prase zemrelo v hospital v posteli, Reicin aspon zemrel rukou kata, ten si bohaty duchod v socialismu neuzil.

    • Já jsem v tom "socialismu" také žil, ale neviděl jsem nikdy žádného komunistu (nebo někoho, kdo by se za něj vydával) věšet nevinné lidi, střílet je na návsi, upalovat ženy a děti v domech. 

     A nakonec - v jisté formě "socialismu" žijeme i dnes. 

     • A co rok 1956 v Maďarsku, střílení do dělníků v Plzni, 1968 v Československu, střílení do polských dělníků v Gdaňsku? A to nebyla válka, ale hluboký mír.

      Furt nic? Ty jsi mi ale pořádný v úl....Jindro

      • ještě ti chybí 1921,1922,1923,1924,1925,1926 střílení do dělníků po demokraticku

      • Psal jsem o tom, co jsem zažil. některé věci snad ani nejdou srovnat i když zrůdnost toho, že zabije jeden člověk druhého bezbranného je stejná, ať jde o jednoho, nebo více lidí. 

       Možná jsem pořádný v.l, ale snad nemůže být každý dokonalý, stačí, že jste Vy. 

      • KIMCID

       střílení do lidí? Gerenada,Panama,Dominikánská republika ve jmenu demokracie z rukou vojáků USA

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit