Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vážení a pro přímou demokracii zde máme historický vzor, kterým je TGM. Asi to je pro mnohé pecka, jako to byla pro mě, ale opírám se sdělení jednoho velmi starého vzdáleného příbuzného, který je ze smíšeného, česko-německého manželství. On má tuto informaci zase od svých dávno zemřelých předků. O co jde? Když TGM změnil svůj původní požadavek na přeměnu Rakouska-Uherska na Unii a začal vyjednávat o vzniku samostatné ČSR, musel vést jednání se všemi národnostmi, které v té době žili na území, které se mělo stát samostatnou republikou. Mj. samozřejmě musel jednat i se sudetskými Němci, kterým prý slíbil, když jeho snahy podpoří a budou souhlasit se vznikem republiky, že (a teď to přijde!) nová republika bude mít stejný systém přímé demokracie, jako má Švýcarsko!!! Spokojeni s tímto slibem, sudetští Němci dali TGM souhlas a vznik nové republiky podpořili. Že to ale vzniknuvší politická garnitura Masarykovi skácela je vlastně tragédie, která nás dohání ještě dneska. Kdo ví, jak by se historie vyvíjela, kdyby mohl svůs slib Němcům TGM splnit? Musela být II. světová válka? Museli jsme přijít o pohraničí a stát se protektorátem? Museli jsme se na základě výsledku II. světové války stát ruským vazalem? Nemám důvod nevěřit člověkovi, kterého dobře znám a který v této zemi žije celý svůj život. Kdyby to vše byla pravda, pak ...???
 • Nestrašte nás, lidi nejsou trotlové a čeho je moc, toho je příliš a hůř už být nemůže. Zkrátka, měli jsme s vámi boží trpělivost dost dlouho, ucho se utrhlo! Sohlasím s jedním z předchozích příspěvků, že je lepší se napálit pokaždé něčím jiným, než pokaždé tím samým. Dejme šanci někomu jinému a uvidíme. Pokud by se opravdu podařil přechod k přímé demokracii, tak nemám vůbec strach. Strach musí mít ti, kteří potom půjdou do politiky. Bude nad nimi vyset Damoklův měč a to si každý rozmyslí nějakou levárnu. Funguje to Švýcarům, tak proč by to nemělo fungovat u nás? Nechť si potom pro mě za mě jde klidně zase do politiky Mirka, Mareček, Slávek a kdo ví kolik jich tam dnes je. Když budu mít jistou, ře budou pod kontrolou voličů a že po přešlapu je budou voliči moci odvolat, tak pro mě není nic demokratičtějšího. Budeš dělat dobrotu a budeš sloužit vlasti, jak se sluší a patří, tak si měj plat jako král. S tím nemá žádný problém. Ale, uděláš li podraz na voliče, dostaneš přez držku a půjdeš! Tak to je podle mě ta pravá demokracie. A přestaňte už strašit lidi, že každá jiná, než partajnická demokracie je ohavnost. Právě naopak. Takže závěrem si mohu jen přát, aby šlo k volbám co nejvíce voličů a volili už konečně jinak. A přímá demokracie není žádné ošklivé a zakázané slovo, jak se někteří tzv. vyvolení za vydatného přispění některých médií snaží lidem namluvit. Když to neuděláme, budou nás jednou naše vnoučata proklínat. Neše děti nás už proklínají nyní. *16*
 • ...další veverky na cestě!
  Snad si občan vzpomene jak si navolil ty zmrdy VV i s pí. Peak.
  • Veverky jsou béčko ODS, to sem nepleť. Pokud nevíš, co je to a jak funguje přímá demokracie, zajeď si do Švajcu, ať vidíš, co zastánce starých pořádků čeká. Už neukradnete ani floka ... *12*
 • Okamarův úsvit nás dostane jedině do pekla.Pane senátore , odejděte
  • Že by člověk s právnickým vzděláním nevěděl, co je to přímá demokracie. Je-li tomu tak, pak se nedivím, že má justuce takovou pověst. Leda, že by titul byl získán v Plzni. Nestrašte, nestrašte, nestrašte,prosím! Švýcaři jsou spokojení, ekonomika jim šlape, žicotní úroveň mají jednu z nejlepších na světě, tak co máte proti SKUTEČNÉ demokracii. Kdyby byla přímá demokracie tak zlá, tak jsou toho tady plné sdělovací prostředky. Ale, že to někde funguje, a to více než dobře, tak je to v české korlině tabu a skoro ošklivé slovo. Ono totiž, v té přímé demokracii se už nedá tolik krást. A v tom je ten zádrhel,že. Stačí navštívit jen stránky Wikipedie a něco přečíst o fungování švýcarského systému. Vřele každému doporučuji. Osobní návštěva Švýcarska by asi byla pro drtivou většinu zdejších voličů nemožná, tak alespoň takto. Uveďte jen jediný argument, proč by to tady nemohlo fungovat? Copak jseme o tolik horší než Švýcaři? Oni mají banky, my jsme dobří zase v něčem jiném, jen by se nám to nesmělo rozkrádat. Proto mají příznivci starých pořádků řiť staženou ... *11*
 • Kolik blbečků tomu zase uvěří ???

  „Nepartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.
  Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.
  Nepomůže nic jiného, než úplná, obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :
  „Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (TGM).
  Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé tzv. „přímé demokracie“): v článku „Právní stát" na google:
  http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby
  nebo:
  http://www.knihy-a.cz/16196/pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-obcanu-nikoliv-korist-politiku
  • I k tomu se můžeme pomocí přímé demokracie propracovat, pokud to budou lidé chtít a pokud se jim bude zdát, že ta "přímá" není ještě to pravé ořechové. Nikdy se nemá říkat nikdy. Hlavně je třeba současný humus zastavit! Hlavně musí už konečně mít poslední slovo občan a ne politik, který je oním občanem placený. Bílí koně mafie=strany, už nesmějí mít možnost beztrestně rozkrádat státy. Dokud toto lidé nepochopopí, není nám pomoci. Nejdříve je třeba dosáhnout přijetí zákona o všeobecném a závazném referendu. Od toho je potom možno se odpíchnout a začít se změnou systému. Proto tento zákon nebyl dosud přijatý, přesto, že je v naší ústavě zakotven od jejího samého počátku. Partaje=mafie z jeho přijetí mají strach, jako čert z kříže. A je jedno, jestli je to modrá, oranžová, rudá, nebo fialová ...
 • Kdyby se už něco dělo, tak je skoro pozdě.Lidi čekají až se to sesype všechno naráz a pak se budeme hrabat leta ze sraček.
  • Ano, včera už bylo pozdě! Jenomže si za to můžeme jen a jen my sami! Proč jsme stále dokola volili tohle zlo? Vždyť přece už po prvním volebním období Klause bylo jasné, kam se řítíme Tohle jsme přece v 89. nechtěli. Takže ruku na srdce a každý si přiznejme díl viny. Když už jsme to takto poaňkali, seberme nyní odvahu to změnit a jděme všichni k volbám a hlavně, volme jinak!!! Děláme to pro svoje potomky.
 • ....podnikatelé, kteří vyrostli z našeho marasmu posledních 25 let do veřejných funkcí nepatří dovedou nás jen zase do ještě větších zlodějen jako WW spoli s Píkou.
  ...ekonomové kteří radili těpto posledním zločinným pravičáckým vládám do veřejných funkcí nepatří....dovedou nás jen k dalším zlodějnám a bankrotům jako v Řecku...( 27 % nezaměstnanost )!!
  Podnikatelé a ekonomové typu Kohouta a Ševčíka nikdy nepochopí problémy běžných občanů a zničí i ty zbytky průmyslu a penzijního fondu co ještě zůstaly a budeme všichni ( dolních 10 milionů žebráci )!
  Občané jděte k volbám a volte pro začátek všichni a volte hlavně D O L E V A !
  • Ježiš marjá, jen to ne! Buď jste provokatér, nebo se bojíte občanské odpovědnosti. Dále nemá cenu se k tomuto vyjadřovat. Můžete doplnit, jaké důvody výs vedou k tomuto závěru? Vzpamatujte se člověče. To jen moci páni vidí svět rozdělený na pravý a levý, aby s námi mohli lépe manipulovat. Ale v životě to přece takto nechodí.
  • Kdybys nebyl kokotem, nestal by ses soudruhem, pizdo!
 • Nejsem ani pravičák, ani levičák pouze slušnej člověk a rád bych upozornil diskutující na jednu zajímavou věc.ODS žádá nezvyšovat daně.TOPKA je naopak pro určité zvyšování a soc. dem. taky.Zajímalo vůbec něko z politiků, že nejlépe se v Evropě vede zemím, která mají vysoké daně.Z toho mají nejvíc strach ti co si nejvíce nakradli.Takže můj lék na krizi opsat daňový systém od některé prosperující země a máme vystaráno.Kromě toho doložit původ majetku nad 10 milionů a myslím si, že tím většina národa postižena nebude.Kdo by mi tady předhazoval, že jsem rudej tak je pitomec, protože to by byli rudí všichni v těch evropských zemích, kde progresivní daň funguje.A ještě mimio jiné ač bývalý žák premiant, tak jsem za komunistů dělal manuelně, takže pokud mě někdo osočí, tak to nemá v hlavě v pořádku.Ještě takovou drobnost z mého života.Komunisti naší rodině ukradli dost majetku, ale přesto se na ně nezlobím, protože jsem měl práci a mohl se svou rodinou důstojně žít.V roce 2000 mě 3 roky před důchodem vyhodili na dlažbu pravičáci, kteří byli před rokem 1989 u komunistů a za to, že jsem se jich po 89 zastal se mi odměnili.To totiž nikdy nebyli komunisti, ale jen zloději a prospěcháři, kteří se léta za komunisty vydávali.Viz minulost našich politiků. Nemluvě o členech naší vlady.Do dnes se mi otvrá kudla v kapse, když si vzpomenu jak bývalý minist Vondra vyznamenával vrahy Mašíny.A to jsem zapoměl jakou pro to měl oporu ve vládě.Co k tomu dodat.Každý slušný čech mo jistě dá zapravdu.
  • Na tyhle kecy ti skočí tak akorát ožralej ERA a Zeman, estébáku!
   • Tohle může vypotit jen primitiv ...
  • Problém není ve výši daní, ale to, jak se s nimi hospodaří. Mezi prosperující země patří země jak s vyššími, tak i nižšími daněmi. Společné mají to, že se tam tak nekrade.
   • Plný souhlas a k tomu právě má posloužit systém přímé demokracie. Ta totiž zajišťuje, že mocipáni jsou pod stálým tlakem svých voličů, kteří je mohou kdykoliv, kdy se zjistí, že páchají nepravosti, je zkrátka odvolat - referndem. A je to! Ve Švýcarsku, kde je tento systém zaveden, toto prý ještě nikdy nebylo třeba použít, protože politici si dávají sec sakra velký pozor, aba neudělali přešlap.
 • Chce to úplně novou krev, coý Tomio Okamura je. Odvolatelnost neschopných politiků, kteří zadlužují tuto zemi.
  • I já mu fandím, jen mi zatím není jasné, co jej motivuje ke spolupráci s Vítem Bártou. Ale to by v případě změny na přímou demokracii nehrálo až tak zásadní roli. Protože každý, kdo potom bude chtít působit v politice, bude muset "šlapat pěkně v řádku", nebo mu bude hrozit "odejití" prostřednictvím referenda. Tím se velice jednoduše oddělí zrno od plev. A o to snad jde.
 • Nebylo tady už těch spasitelů, co nechápou, že kapitalizmus jde celkově do sr*ček, nějak dost?
  • No jde a to všude! Ale tady přece nejde o nějakého spasitele, on chce, aby si zde konečně vládli lidi samy, aby měl volič/občan vždy poslední slovo při správě svojí země. V naší ústavě je to napsáno již dnes, ale jaksi se to v praxi nedá použít. Pouze jednou za čtyři roky se můžeme vyjádřit ve volbách, ale dále už nad tím nemáme kontrolu. Tak to totiž chodí ve Švýcarsku. A kde je Švýcarsko a kde jsme my?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit