Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hezký příklad důsledků socanské politiky v praxi. Radostný jásot jejich voličů nad zrušením poplatků nyní nepříliš překvapivě zkazí prostý fakt, že sice ušetří třicet kaček za recept, na vyšších cenách léků ovšem zaplatí více, než činí tato úspora. Nechceme slevu zadarmo, že? Podobně je tomu u zrušení poplatků v nemocnicích a u lékařů, zde sice nevytáhnou pacienti peníze z vlastních kapes, nicméně úbytek příjmů zdravotnických zařízení a lékařů bude kompenzován z rozpočtu, tedy zase z peněz občanů. Můžeme mít na zdravotnické poplatky různé názory, ovšem nelze popřít, že dění kolem jejich zrušení ukazuje bezradnost a chaotičnost socanů, schopných naslibovat cokoliv komukoliv - vždyť zdroje přece jsou...
    • Je sice pravda, ze ti okradaji obcany se pokusi vzdycky najit jinou cestu ale to nic nemeni na faktech toho, ze lekari jsou fantastiky preplaceni ci vice jsou preplaceni tim mene delaji uzitecneho a tim vic se ukazuje, ze odiraji obcany na predrazenych zakazkach a uplatcich, zatimco se "nemohou obejit bez poplatku" , ani to nic nemeni na faktu, ze lekarny jsou opet predrazenymi prodejnami zbytecnosti, kde leky nejsou na sklade a momentalne dopaltky na leky jsou vyssi nez v USA.

      Minimalni mzda v USA je 8 dolaru na hodinu.


      Take to nic nemeni na tom, ze TOP09 evidetne vidi obcany, dle Hegera, jako kasicku pro vlastni kapsu politiku. *11*
  • Co to ten magor mele? Když ty poplatky zavedli, tak se cena léků nesnížila.
  • Lékarny zejou prázdnotou , vejdete dovnitř a tam nikdo , klidně si můžete něco vzít , odejít a nikdo o vás neví. Asi hrají někde vzadu mariáš tak co by se obtěžovali.Tento stav je už dlouhodobý a tak mně napadá že by byli užitěčnější v marketech kde je prodavaček zoufalé málo . Soustavně nějakou hledáte na prodejně a nebo na ní čekáte na požádaní . Pokladny jsou v provozu jen dvě , ty ostatní jsou trvalé neprovozní , jen výjimečně se zprovozní další pokladna ale to jen když se vedoucí probudí a pak vyzve k otevření další pokladny. Mám za to že vedoucí prodejen jsou neschopné posoudít situaci na prodejně, nechápou fronty u pokladen .Zvlášt v letních měsících když stojíte ve frontě s nanukama tak než příjdete na řadu k pokladně můžete tak akorát ty nanuky vylít vedoucí na hlavu.
    • Ano, to je ze života. Pravděpodobně i ty prázdné lékárny si dobře vydělají. Já chodím do lékárny na polikliniku, kde mám praktického lékaře a v té je tedy většinou šrumec. Co se týká obchodů (supermarket) - nelíbí se mi, že téměř nikde není tzv. expresní pokladna a když máte jen jednu-dvě věci, tak ve špičce stejně musíte stát půl hodiny za lidma s plnými vozíky (u nás expres kasa funguje pouze v Tempu - COOP). Samoobslužné pokladny (např. v Tescu, Albertu) to nevyřeší .
  • Jsem přesvědčen, že za stejné léky zaplatíme více než s původním 30 korunovým trestem.
    Ty peníze nepůjdou do zdravotnictví, ale do SOUKROMÝCH kapes lékárníků. V malém městě byly dvě lékárny a po převratu je jich 7.
    • 7 a všechny mají zlaté kliky a mramorové podlahy. *1*
      • Ne, to nemají. Ale jejich majitele neví, co by z rozežranosti dělali.
  • No paráda! TO se mi snad zdá. Teď bylo ve zprávách na ČT, že pan ministr uvažuje o ev. příplatku za poučení pacienta při výdeji léku. Tak k tomu už opravdu nemám slov. Snad jen ještě tolik, že za čas budeme platit už při vstupu do jejich "svatyně" za trest, že jsme tam vůbec strčili nos.
    • Přesně, to o "poučení" je pěkná blbost ! Pokud někdo bere léky pravidelně (dlouhodobě), tak mu nemusí nikdo radit, jak je užívat. Obecně - v každém balení je informační leták s podrobným popisem a předpokládám, že prakticky každý v ČR umí číst.
  • Tak takový pasqil dokáže vytvořit jen ohavný č u r á k. Vlk se nažral a koza zůstala celá.
    • Je to sprosťák,ale má pravdu!
      • že jsem necinkal klíči a mohu vám nadávat, že jste ...., ale teď přece máte co jste chtěli, tak snažte budovat lepší zítřky *1* *1* *1* *1* *1*
        • dobře napsáno, cinkálistů byla menšina, jen více řvali a tak díky domluvě se z toho tady stal absurdistán. *1* *1* *1*
  • Jsou tisíce lékaren kde se váš zlodějnovýpalný poplatek neplatí co tím zase chcete udělat lidu této zemičky dostat ty lékárny kam jezdily lidé z dalekého okolí na kolena tak na to nemáte ti vás vždy dostanou HLUPÁCI.
  • Před zavedením poplatků za recept nikomu nechyběly. Jenže lékáren začalo přibývat jako hub po dešti a tak bylo rozhodnuto lidi trochu podojit ! Nač máme tolik lékáren,stačí se podívat do Rakouska -1200 lékáren u nás -2500 lékáren. Oba dva státy přibližně stejně veliké.
    Kdo má tuto zbytečnost zaplatit?
    Tyhle státní gaunery,kteří o tom rozhodují je třeba poslat k lopatě at vidí jak to dojení lidem
    živících se poctivou prací prospívá.
    Koukněte na tento odkaz.--
    http://zdravi.e15.cz/denni-zpravy/komentare/v-cr-je-prilis-mnoho-lekaren-170145
    • To je pravda. Lékáren je čím dál víc . Staly se z nich vlastně obchody, které prodávají už kde co.
  • Pokud součet plateb za tyto léky bude v rozdílu větší pro toho platícího co léky potřebuje a kupuje, tak těm to pak určitě nepomůže a jen jim to vytahá ještě více peněz z kapes...Pomůže to hlavně akorát v tom, že "někdo" opět víc vydělá...To, že by to bylo výhodnější pro ty co to budou kupovat, je naivní si dělat jakékoliv iluze..Člověk je v nynějším systému až teprve hned po penězích.. jako podružná záležitost, jehož úkolem je dělat, mlčet, platit dokud může jak vycucaný citron a pak zavčasu umět raději umřít, aby mu tento systém nemusel už nic dávat a měl peníze na jiné věci a pro "potřebnější občany" co z toho pak žijí dál i za ně...
  • ostapkotab
    kdy už ty zkurv€nce KONEČNĚ pozabijime,nikdy,ze my-vy sr@čky *12* *12* *16*
    • To nejde, vyhodíš je oknem a vrátí se dveřmi. Viz politici co odešli z Topky a ODS. Přešli k jiným stranám a uskupením a bude to tu zase jako dřív. Jen nás tím oblbnou u voleb a půjde vše ve starých kolejích. Viz. Ano. Vypadalo to nadějně, a je to zase jak po staru. Nic se v tomto státě nezmění, pokud se neudělá radikální řez, jinak se nic nezmění. Musely by tady být funkční a spravedlivé zákony a ústava. Pokud zde bude slátanina jdoucí jistým lidem na ruku, tak zde bude stále humus a lidem se bude žít hůře než dřív.
    • Tak to zkus a uvidis. Nejde to.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit