Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Východisko bude , ale už bez politických stran
 • Kecá kecá - ale PROČ NEHLASOVAL ... TO BY NÁM ŘÍCT NEMOHL... to se to žvandá a skutek utek...
 • paroubka a jemu podobnym levicakum nefandim, bo jen odebiraj hlasy LEVICI a celkove ji skodej. 1 vychodisko vidim ve strane co uznava lidi a neboji se rikat PRAVDU-
 • moja řeč!
 • Uvědom si konečně ty zuřivý antikomunisto, že 90% národa nechce nic vracet. Ty peníze jsou potřebné jinde a už jste tady\ za 22 let rozkradli kdeco. Tak bude lepší držet hubu, protože veřejně když to někde budeš hlásat, tak ti přes ni nejspíš někdo nafláká a já bych jenom tleskal.Víš dobře z případu bijce Kraďouska, že se za to dává jenom 1000 kč a na to bych je klidně vyčlenil.
 • Tento problém s církevním majetkem se řeší jake moc věcí v tomto státu. Rozhodují o tom polovzdělanci, lídé kteří vůbec nemají na to aby věci rozuměli natož aby měli něco rozhodnout. Vyznat se třeba v právních otázkách ohledně títo věci chce od těchto lidí velmi dobré vzdělání, zkušenost a vůbec celkovou dobrou orientační schopnost. Pokud se to bude dělat metodou a la Kalouskovo chápání, bude ve věci neustálý zmatek a celé generace se s tím budou potýkat.
 • Ano, tak nějak to bohužel je. Jen si myslím, že v pozadí se opravdu může dopředu kalkulovat s tím, že již "nepotřebný" majetek církve se bude prodávat za "hubičku" kamarádům a kamarádíčkům politiků, kteří dostanou, nebo uvolní církevní majetek k podnikání. Ono mít takovou pěknou barokní faru za "kačku", to není špatné, zvlášť pro čekající překupníky s nemovitostmi, kterým "kamarádíčkové a kamarádi" opět udělají medvědí službu. A církevní majetek? Bude chátrat dál, jen tentokrát na serverech realitních kanceláří. A o majetku nemovitém....? Polích, lukách, lesích....? O tom radši ani nemluvit, protože český človíček rád prodá komukoliv i svoji duši...! Nebo snad ne....?*16*
  A věřící človíček? Ten jen zůstane dál přihlížejícím, jak se jeho církevní majetek dále ztrácí, jakoby zázrakem před jeho zraky.....! *13*
 • Je v ppřádku že církev spravuje kostely či se stará o lesy ..ale proč sponzoruje Vatikán , který má prsty ve všem co vynáší peníze ,? atd atd

  To je v přímém rozporu s posláním církví .
 • Je veselé zjišťovat, jak je celý diskuzní národ vždycky děsně chytrý a sečtělý a je radost číst ty příspěvky, v nichž se pisatelé ohánějí kradením církví v dobách čarodějnic, ó ty svatá prostoto. Tohle bude ještě asi několik příštích století stále vděčné téma. *1*

  Vracet se má majetek, který komunisté církvím uhradli po roce 1948 a nechápu, proč někomu vadí, že stát má vrátit to, co nakradl. Církve (a tím nemyslím jen katolickou) také mnohé vracela (chápu, že to už ale nikdo nevidí a neslyší). Nebo snad někdo krást smí? Modří - smí. Rudí - smí. Oranžoví - smí. Stát - musí, to se rozumí samo sebou. Rozhodně ale nikdo nečekejte, že restituce bude pro církve nějaké terno, polovina kostelů a budov je na spadnutí a druhá polovina spadla už dávno. Stát, coby aktuální vlastník, se o tyto památky nestará, protože na to NEMÁ, pro ty méně chápavé ještě jednou: NEMÁ. Nemá prachy na státní zámky, muzea, dálnice, zdravotnictví, školství blábláblá, tak sotva bude cpát prachy do nějakých církevních nemovitostí, které mimochodem vlastní. Se proberte. *1* Spíš bude rád, že se tohoto zbaví a milé církve, starejte se konečně samy.

  Jo a k těm kecům o kradení církvemi v dnešní době - zajděte si někdy do kostela. V tom našem totiž farář vždy na konci roku zveřejňuje finanční bilanci a zodpovídá se lidem z toho, za co se mezi lidmi vybrané peníze ten rok použily a kdo chce, může si přečíst účetnictví i daňové přiznání a výpisy z účtu. Protože tam, kde farář chce, aby věřící sypali do kasy, musí jim skládat účty, jinak mu už nic nedají. Kupecké počty.

  A konečně k těm kecům o tom, že církev má být zbožná, chudá, sloužit svým ovečkám.... ANO, to všechno má do posledního dechu, ale jak sloužit v kostele (jiné budově), kde střecha padá na hlavu? Šli byste do fitka, kde vám bude na hlavu padat omítka a místo činek vám dají petky naplněné pískem? Já ne. Činnost církví pro věřící je taky služba, jako každá jiná, akorát to z ní tak výhodně nesype. Jak nasytit hladové, utěšit zarmoucené, finančně pomoci chudé rodině, poskytovat jiné služby... když platy kněží jsou tabulkové, v závislosti na postavení a délce praxe a budete se divit, ale ne každý kněz je biskupem, který má slušný plat, takže všelidový farář z Hornídolní musí vyjít např. s 12-15 tisíci hrubého, a to nejsou prachy, které by si mohl hodit do soukr prasátka, to jsou prachy, z nichž musí zaplatit jídlo, nájem, elektriku, provoz kostela/fary/místnosti/cojávímčeho a ještě musí zbýt na opravy, protože stát nerad dá, i když je kostel jeho. *15*

  Kdo dočetl až sem, tak teď všichni do mě. *14*
 • Pokud církve potřebují majetky , luxus nebo stavět banky jako Vatikánská banka , či dokonce nepochopitelně Banka ducha svatého !!!! tak je jasné , že tyto církve nemají nic společného s mistrem Ježíšem !!

  On sem nepřišel založit žádnou církev , Vatikán zanikne do 2o let !!!
 • Pane jste vůl! I když Paroubka nemusím,má pravdu.Církev má být zbožná,chudá,sloužit svým ovečkám a ne shromažďovat mamon.Potom jen chlastají,dělají výtržnosti a jsou častými hosty záchytky.O pedofilii ani nemluvě. *1* *16*
 • Petře jsi jen dobytek a odpad společnosti, podle toho se chovej a nevystrkuj ramena.
 • Peppone, co je ti potom co bude církev se svým majetkem dělat a na co ho potřebuje. Nikdo se taky neptá na co potřebuješ počítač. který používáš k psaní nesmyslu a propagování rudého fašismu alias komunismu, což je trestný čin.
  To srovnání ne nepatřičné. Za ty problémy s odtržením Sudet a následným otroctvím hnědého a rudého socialismu můžeme poděkovat Benešovi a jeho skupině národovců alias nácků: vymysleli si, že ČSR je země neexistujícího tzv."československého národa" definované tak, že to jsou lidé mluvící "československy", tak území, kde žili lidé mluvící německy do ČSR logicky nepatřila.
 • Paroubek má pravdu. Na co potřebuje církev majetek. Církevní obřady se konají ve vrácených kostelech, které opravil a opravuje stát jako památku, příjem církevních hodnostářů je vyšší než má pracující lid, takže církev jen paratizuje. Jak se stará o vrácený majetek je také vidět, když to nechávají jenom chátrat / nebo budovou na Národní třídě v Praze (hned vedle Národního divadla)/, na polnostech a lesích by stejně nehospodařili. Vydáním tohoto majetku by došlo k podobnému případu, jako bylo odtržení Sudet od Československa v roce 1938.
 • Když sebere církvi, zbude víc na něj *1* *6* *11*
 • Šak se mu také říkalo Jyrka Pandur. *2*
 • Že by měl zálusk získat nějaké hlasy a to dva roky před volbami. Ozval se pozdě. Neberu to. Většina z nás tady ví, že církev nemá nárok na restituce. Proč se po nás opakuje?
 • Klasi Jaroslave, především by se mělo vědecky prověřit, jestli jsi při smyslech a svéprávný. Docela o tom tvých internetových výplodů pochybuji.
 • Paroubek na hrad.
 • Než se nějaká koruna vyplatí nějaké církvi,ze státního majetku,tak je nutno řádně vědecky prověřit,zda uváděný bůh skutečně existuje a uvedení kněží jsou jeho zástupci.Uvedené ověření je rychlé a zcela jednoduché.To se před kněžského žadatele o státní peníze postaví kýbl s vodou.Pak se mu dá minuta na to,aby poprosil svého boha o zázrak a ten přeměnil vodu na víno.Pokud jeho bůh existuje a on jej skutečně zastupuje,uvedený zázrak udělá,aby ho zachránil před pořádným výpraskem,zvaném cajmrsk.Pokud jde o kněžského podvodníka,který se v lidské nadutosti a svojí troubovitosti vydává za něco,co není a ani nemůže být,tak zůstane voda vodou.Takovému kněžskému podvodníkovi,který chce na státu finanční prostředky,je třeba za podvod,na katovské mučírně spráskat zadek kvalitním bejkovcem tak,že už se na něj v životě neposadí.Piolitické lumpy,kteří lumpácky rozhazují státní majetek,je třeba protahnout katovskou mučírnou.Tam jim vylámat prsty a vydloubat oči.Aby věděli,že takové se ve slušné zemi nedělá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit