Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Paroubek má pravdu. Na co potřebuje církev majetek. Církevní obřady se konají ve vrácených kostelech, které opravil a opravuje stát jako památku, příjem církevních hodnostářů je vyšší než má pracující lid, takže církev jen paratizuje. Jak se stará o vrácený majetek je také vidět, když to nechávají jenom chátrat / nebo budovou na Národní třídě v Praze (hned vedle Národního divadla)/, na polnostech a lesích by stejně nehospodařili. Vydáním tohoto majetku by došlo k podobnému případu, jako bylo odtržení Sudet od Československa v roce 1938.
  • Peppone, co je ti potom co bude církev se svým majetkem dělat a na co ho potřebuje. Nikdo se taky neptá na co potřebuješ počítač. který používáš k psaní nesmyslu a propagování rudého fašismu alias komunismu, což je trestný čin.
   To srovnání ne nepatřičné. Za ty problémy s odtržením Sudet a následným otroctvím hnědého a rudého socialismu můžeme poděkovat Benešovi a jeho skupině národovců alias nácků: vymysleli si, že ČSR je země neexistujícího tzv."československého národa" definované tak, že to jsou lidé mluvící "československy", tak území, kde žili lidé mluvící německy do ČSR logicky nepatřila.
 • Katolická církev si přišla v Čechách na své po r. 1621. Vše za tento běh času dostala několikrát zpátky.
 • Husitské hnutí vzniklo jen k vůli nenasytností katolické církve ta si nechala za vše pořádně zaplatit a odmítla dávat poslední pomazání chudým lidem kteří neněli peníze. Strašila chudáky peklem když nezaplatí a ti raději odrhli dětem poslední sousto od úst aby ukojiji nenasytné služebníky boží kteří v podstatě pravými služebníky boží nikdy nebyli.Byli to prostě jen mafiáni.Odpustky,desátky, krvavý hon na čarodějnice a protestanty ,a zabavování jejich majetku.Obrovský přesun majetku protestantů ve prospěch katolické církve po bitvě na Bílé Hoře. Císař Josef II ve svých patentech prohlásil církevní majetky za majetky veřejné a to platí v Rakousku dodnes.Převzalo toto pravidlo i nástupnícké Československo.Návrat v restitucích před dobu císaře Josefa II nemá právní a morální opodstatnění .Katolická církev již zase jako v minulosti po staletí znovu vyžírá občany bez ohledu na to že nemají dát co do hrnce a bude tomu tak hlavně díky Kalouskovi navěky. Ámen.
  • Příspěvek je krásně formulán. Jsem beznaboh od narození, církvi nic nedlužím. Ale přesto si na daních církev už ode mne vyžádala kruté poplatky. Děkuji Vám za podporu v příspěvku, děkuji panu Paroubkovi, že se vrátil na své místo. Bez něj to byl chaos. Chápu, že si především museli upevnit svou pozici v rodině. Díky paní Petře za podporu manžela. Nedejte se zastrašovat, vše je Vaše vůle a Vy na to máte. Je to správná cesta!!!
  • zvláštní...nemají co dát do hrnce ale za vánoce se celkově utratilo nejvíce peněz v historii...prosím vás...neberte si jako příklad vaši rodinu kde nemáte co do hrnce ale hlavně že máte funkční interent....jinde lidi žijou a pracujou stále normálně...nehledě na tom co si tady budou lidi stěžovat...
   • Ty ubožáčku, podle tebe je internet přepych, každý poctivý občan ho má vyhodit a nakrmit tvoji nenasytnou cítrkev. Tak na to ty buchto zapomeň!
   • Půl miliónu nezaměstnaných v česku z nichž většina marně shání práci a jejich rodiny což je dohromady přes 2 miliony občanů určitě nepopíjí mešní víno k obědu a do hrnce taky mnohdy nemají co dát ,ale to ti co kážou vodu a pijí víno a mají Ráj již zde na zemi nikdy nepochopí.Když je Katolická církev tak lidumilná tak proč vznáší nehorázné majetkové a finanční nároky v době kdy je každá ušetřená koruna národu dobrá ?
    • je vidět že o té probelmatice vůbec nic nevíte...tím že vrátili majetky církvím které je budou dál rozprodávat se přece ekonomika podpoří ne? a nebo si ymslíte že se ekonomika podpoří tím že tyhle stavby budou nadále chátrat?? Marně schání práci jen ten kdo pracovat neumí a nebo nechce...práce je dost ale člověk jí musí jít naproti a ne čekat že mu přistane v klínu...a jinak ti kteří mají problémy s penězma jsou ti co volají věštcovi za 99 kč za minutu aby se ho zeptali co mají dělat že mají finanční problémy....no tak těmto lidem bych osoběn peníze ani nesvěřoval a je dobře že je nemají když s něma neumí nakládat!!!
     • Rozprodáváním cirkevních majetků a přesun peněz do Vatikánu se ekonomika určitě nepodpoří to jsou bludy, akorát zbohatnou spekulanti s pozemky .Ti nakoupí levmě zemědělskou půdu a pak podmáznou obecní zastupitele kteří ji změní na stavební parcely a korupce jen pokvete.Nebo si myslíte že tomu bude v česku jinak?
     • Melete pane nesmysly že kdo chce pracovat tak práci vždy najde. Na jedno volné pracovní místo připadá kolem padesátí uchazečů o práci. Je to otřelá fráze která už neplatí a používají ji většinou ti co o životě běžných občanů toho moc neví jelikož žijí ve sklenikovém prostředí a většinou jsou přisátí existenčně na státní rozpočet.
 • církev kradla, krade a krást bude jak dokázali už mnohokrát v dějinách.., myslím že už mají nakradeno dost a nic bych jim nedal!! *16*
  • nejvíc tady za 40 let nakradli ty krvavý držky komunistický na ty nikdo nemá
   • Ale má, naši páni rádoby kapitalisti, ti to zvládli dříve. Dříve dávali peníze straníci straně, cca 600 mil. měsíčně (tj. 10 % z průměrného platu). Dnes stát dává stranám stamiloony ze státního rozpočtu,.
    Navíc vyhrávají nejdražší návrhy při různých tendrech, proč asi? Že by to bylo kvalitnější prací a nebo aby to stačilo na úplatky. Dneska pokud nedáš tučný úplatek, tak nemáš výnosnou akci. Dělalo se to již od počátku, když se sem tlačili západní firmy.
  • tebe ty komunisto bych dal na sibiř
 • Ani strany nepotrebuji penize. Ve vydirani lidi nahradili cirkve ruzneho druhu a pocinaji si jeste drzeji a bezostysneji...
 • Ano, tak nějak to bohužel je. Jen si myslím, že v pozadí se opravdu může dopředu kalkulovat s tím, že již "nepotřebný" majetek církve se bude prodávat za "hubičku" kamarádům a kamarádíčkům politiků, kteří dostanou, nebo uvolní církevní majetek k podnikání. Ono mít takovou pěknou barokní faru za "kačku", to není špatné, zvlášť pro čekající překupníky s nemovitostmi, kterým "kamarádíčkové a kamarádi" opět udělají medvědí službu. A církevní majetek? Bude chátrat dál, jen tentokrát na serverech realitních kanceláří. A o majetku nemovitém....? Polích, lukách, lesích....? O tom radši ani nemluvit, protože český človíček rád prodá komukoliv i svoji duši...! Nebo snad ne....?*16*
  A věřící človíček? Ten jen zůstane dál přihlížejícím, jak se jeho církevní majetek dále ztrácí, jakoby zázrakem před jeho zraky.....! *13*
 • Tento problém s církevním majetkem se řeší jake moc věcí v tomto státu. Rozhodují o tom polovzdělanci, lídé kteří vůbec nemají na to aby věci rozuměli natož aby měli něco rozhodnout. Vyznat se třeba v právních otázkách ohledně títo věci chce od těchto lidí velmi dobré vzdělání, zkušenost a vůbec celkovou dobrou orientační schopnost. Pokud se to bude dělat metodou a la Kalouskovo chápání, bude ve věci neustálý zmatek a celé generace se s tím budou potýkat.
  • moja řeč!
 • Paroubek má stoprocentní pravdu, církvi nepatří nic a to co má stejně nechává chátrat a ničit.Paroubek na hrad !!!
 • Paroubek na hrad.
 • Kalousek je největší zhovadilec a klerus. To prase hrabe kde se dá, prosatuji diktáty a diktatůru. Je to vymrdanes prvního stupně. Je ho třeba pověsit za kule do průvanu tu bestii. To si říká křesťan či co za zřitivypad to je? Zkurdupel zajebaný.
  • jeho by aspoň za kule mohli pověsit...protože on je má..narozdíl od vás a vám podobným....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit