Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Schovali jste si na památku klíče s kterými jste v listopadu 1989 zvonili? *1*
 • Kde komunista ve větru se houpá, tam mír, klid a pohodový život!
  • Špatně jsi četl článek, ty problémy jsou i v zemích kam komunisti nikdy nepáchli. Pravda je,
   že historie moderní civilizace je opravdu relativně krátká a čeká nás vývoj, kam nevidíme.
   Bohužel nejsme Lumíci, kteří když se přemnoží tak naskáčou do vody a začínaj od píky.
   Luboš
 • Vážení spoluobčané, nače země nevzkvétá. Komunisté vás straší nezaměstnaností. Nic takového nebude!!!
 • Bohužel dnes již i bývalí voliči pravicových stran, znám jich několik, jsou tak zhnuseni touto zločineckou vládou která i zavedla zločinecký systém za posledních 20 let, že volí KSČM a to proto, že je to jediná nezkorumpovaná strana!!!!
  Je to smutné,ale logicky k tomu došli!
  Já se jim nedivím, když vás několikrát zločinec(podnikatel) obere pomocí insolvence o mzdy a pak nemůžete sehnat slušně placenou práci tak jste v náruči KSČM.
  ...a z celého srdce přeji těmto Tykačům , Klausům , Topolánkům, Kalouskům, Bakalům, bývalým vekslákům, a všem nabobům co zločinně přišli k majetkům aby nastala nová revoluce a můžou si tomu říkat nový únor 48 , že Nečasi a Schwarzenbergu!!!
  Pak bude dost na důchody i soc. dávky pro nemocné a postižené!
  ...a ještě další zdroj, církvím odebrat jejich zločinně nabytý majetek a využít jej pro potřebné a nemocné, přestat platit církevní hodnostáře a't si je platí ti co je chtějí poslouchat ze svých příspěvků!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
  • Kdybys nebyl falusem, nestal by ses soudruhem!
   • ty jsi oboje
  • Kam to všechno kráčí? Do pr.ele. Přesněji řečeno vstoupili jsme do sebedestrukční fáze kapitalismu. Výsledkem bude krach euroatlantické civilizace. Kdy to bude nikdo neví. Ale znám spoustu blbečků a gaunerů, kteří ze zištnosti či blbosti pořád ty kapitalisty volí. Tak se nedá nic dělat a takový osud si zasloužíme.
 • VŠECHNO BY BYLO DOBRÉ,KDYBY SE VE STÁTĚ POŘÁD NEKRADLO.Také vláda ,kdyby byla rozumná nerozprodávala státní majetek za hubičku.Dále by se neměly nakupovat drahá vojenská letadla,pronájmy letadel a dávat hodně peněz do armády a policie.Také šetřit,ale šetřit fakticky ne jenom o tom mluvit ve státní správě a to do.Úspořit by se dalo hodně.Kdo ,ale jim v tom rozhazování zabrání?To je ten problém. *16* *6*
  • Přesně tak, kdejakej nabob urychlenej v Plzni si zaměnil masarykovské - Nebát se a nekrást- za " Nebát se krást ", a pak se divěj, že je vazba nelidská a nepříjemná.
   Luboš
  • Jako máte pravdu ale kapitalismus nikdy jiný nebyl,není a nikdy nebude!!!Stát je nástroj vlády jedné třídy nad druhou a tady vládnou kapitalisti /každý kdo žije z kapitálu/ no a proletář je každý kdo žije z vlastní námezdní práce./
  • ... když krajská policejní ředitelství mají odbory na vyhodnocování děkovných dopisů od občanů ...
 • Problém je řešitelný velmi snadno. Protože daňové ulevy na děti jsou naprosto směšné, dostávají bezdětní průběžný důchod témeř zdarma. Protože jaksi podmínkou fungování průběžného systému je investice do další generace. Kdo neinvestoval, neměl by dostat skoro nic, což je ovšem nerealizovatelné, ale co realizovatelné je, aby současní pracující bezdětní větší měrou přispívali do průbežného systému a až budou tito bezdětní v důchodu, opět na ně budou zvýšenou měrou přispívat budoucí bezdětní. Nikdo nikoho nenutí aby měl děti, ale taky by nikdo neměl nutit děti cizích lidí, aby mu platili na jeho budoucí důchod bez adekvátní protislužby.
  • Znám ze svého okolí několik dvojic, které si pro současný nedostatek peněz nemohou dovolit dítě. Velkou část jejich měsíčního příjmu spolkne hypotéka, kterou si museli vzít, aby měli kde bydlet, jenom proto, že se nenarodili se zlatou lžičkou v pusinkách.
   • Jenže kdyby existoval rozumný odpočet na dítě , tak by si to dítě dovolit mohli a my bychom nemuseli řešit důchody.
   • Kdybys nebyl penisem, nestal by ses soudruhem!
    • Vy pravicoví svazáci svou pověstnou inteligencí přihrajete bolševikům víc voličů, než jakákoliv předvolební kampaň. To ani nemluvím o tom, že většina rádoby pravičáků pochází z vyloženě bolševických rodin. Bojovat s komunismem jsi měl před třiceti lety svazáku.
     • To by mu ale mohli šlápnout na bebíčko *1*
 • Není na penze? Já to vidím trošku jinak.Po revoluci,či jak to nazvat, si politici sami pro sebe stanovily platy které neodpovídají situaci v ekonomice, za druhé, když by policie a soudy parcovali pořádně tak ty stovky miliard ba se pomocí exekucí dali od rozkradačů vrátit do státní kasy, za třetí, je nutné trestat i úředníky za jejich rozhodnutí a to prodáním jejich majetku.Nebudu ani psát o velkozlodějské velké privatizaci. Kdo ji navrhl a zrealizoval víme. Ale k důchodům.Oddělení do státního rozpočtu se po revoluci nechtělo, a to tam byl velký přebytek.Všichni politici okradli budoucí důchodce.Prodlužování věku do důchodu? je to blbost. To co bude muset důchodce pracovat navíc,tak tu dobu bude blokovat místo mladým. A na závěr. Ať mi stát dá to co jsem do jeho kasy za 40 roků odvedl a já nebudu chtít penzi, ale ne,že jsem platil jako mourovatej a teď mi řeknou,že nedostanu nic. Potom vezmu vidle a pojedu si pro svoje peníze na ministerstvo.
 • Stačilo by přestat krást, zlegalizovat akcie na doručitele a ostatní privilegia, které si naši političtí a vládní činitelé odhlasovali a dali do zákonů a bude peněz, že je ani nespotřebujeme. Bude školství i zdravotnictví zdarma, nebou chudí, žebráci a bezdomovci.
  Jak jednoduché - stačí chtít. Jenže s touhle vládní cháskou to nepůjde. *9*
 • jediné řešení je razantní snížení platů ve státním sektoru - tedy platy nad 40000Kč musí být historií. Takže ministři atd budou muset pracovat za 30 000 Kč a ani o korunu více. Tím stát výrazně ušetří. V soukromém sektoru se pak budou muset výrazně zvýšit daně bohatých třeba až na 70% a samozřejmě zamezit možnosti platit daně v zahraničí. Jinými slovy každý bude muset z hrušky dolů a radikálně si snížit svoji životní úroveň, aby měl jistotu, že ve stáří dostane důchod, který mu pokryje náklady. Jinak se to nedá vyřešit.
  • A taky nezapomeňte na snížení platů doktorů...Když všichni tak všichni.
 • Už druhá dobrá analýza z pera pna Hlavenky, kterou čtu. Chybí mi tu ale jedna věc: Žijeme v době a v oblasti s nejvýkonnější ekonomikou v dějinách lidstva - kam se všechny ty vytvořené prostředky podějí? Že nezbývají Evropě prachy ani na důchodce, ani na zbrojení?

  je to docela jednoduché: odtečou skrze nadnárodní společnosti a neuvěřitelně nenažraný bankovní sektor v celém světě do kapes těch bohatých, bohatších a nejbohatších. Přitom jsou to často lidé, jejichž skutečný přínos ekonomice je minimální či nulový - myslíte si, že práce tzv. "špičkového manažera" má opravdu HODNOTU mnoha set tisíc za měsíc? Má nějaký přínos činnost "špičkového finančníka", když se v podstatě jedná jen o virtuální přehazování peněz z jedné hromady na druhou??

  ten systém je prostě dlouhodobě neudržitelný, TOHLE nemůže nikdo ufinancovat, ne důchody chudáků. Euroatlantické civilizaci už cca 100 let chybí odborník - vizionář, nějaký "Moderní Marx", který by byl schopen říci co dál a jak z toho ven. Bohužel. Jediná varianta je zhroucení, chaos, občanská válka...
  • Teď co je lepší? Prodlužovat tu agonii, nebo už skočit do té občanské války a doufat, že až se to vybouří zůstane svět lepší... a my to přežijeme
  • Dobrý den,

   uvedu jeden odkaz abych jej nemusel opisovat a možná vám věci doklapnou.
   Mám ho uveden na svém blogu.
   http://poradcezdravi.blog.cz/1303/jest-li-mi-neverite

   Pepa
   • A souvislost s ekonomikou a důchody je kde?
  • Ne ve všem ale v mnohém je to pravda, stroje které jsou rychlejší, kvalitnější nahradili, to co kdys dělali tří lidi postačí jeden - zisk za ty dva se nějak ztratil, pokračujeme toho jednoho nahradí počítač - zisk se opět nějak ztrácí, kdepak jsou uložené penízky? Jenom nadnárodní banky mají stále víc a víc zlata, až bude skutečně zle copak udělají se zlatem-najíst se ho nejde a přesto jsou "lidé" pro něho ochotní i zabíjet. Z toho je možné dedukovat pouze jediné, až se lidé začnou chovat jako lidé tak se to změní.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit