Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tomasperny

    Vždyť tohle je přeci blbost. Proč bychom řešili třídění odpadů, když může být méně lidí? Jako tohle mi připomíná román Inferno od Dana Browna. :) Tam se taky snažili vyřešit globální krizi tím, že budou redukovat lidi. Ano, planeta se přelidňuje, to je pravda. Ale omezovat to nižší porodností podle mě prostě není cesta. Ale nejsem sociolog.

  • Ano chceme aby naše děti žily ne živořily.
  • Ahoj, vážení spoluobčané. Neodpustím si poznámku, že jsem se musel do příspěvkování přihlásit 2x, abych tu mohl něco napsat. No není nic dokonalého a bohužel ani sám člověk.
    A jaký člověk vlastně je?: sobecký, alibistický, egoistický, majetnický, masochistický, obžérní, nikdy mu nestačí málo a chce stále víc a víc a jde třeba i přes mrtvoly. Je to vir pro tuto Zemi. --Jaká je společnost: slepá, hluchá, chová se jak stádo ovcí, kterým káže kde jaký rádoby politik, které káže kde jaký pánbíčkář, které otročí kde jaké médium. --Ještě se divíte tomu, co se děje ve světě a obecně s naší Zemí? Co média ukazují, o čem píšou a referují. Je potřeba lidi držet ve střehu, ne? --Jaké fópá, Macron řekl, co si myslí a má pravdu. Proč ho zase tlačíte do něčeho, co se hodí jiným do kapsy?? --To "fópá" děláte z toho vy, vy po... média. Jako tomu bylo s "vládní krizí". Jaká krize, prostě si to chlapci vyříkali, ale vláda vládla dál a dělala svojí práci. Nebo máte jiné indicie? --Merkelová je alibistka a egoistka. To proto udělala takovéto gesto... aby se líbila všem možným státům a mohla tam dolovat, co se jí zrovna hodí pro svojí smečku. --Ať si Afrika rodí kolik dětí chce, ale ať nám sem nelezou. A ať si poradí sami... Humanitární pomoc to ano, ale chceš-li člověka nasytit, nauč ho chytat ryby! Nebo máš, ty...Merkelová tolik peněz v kase, abys to rozdávala mezi migranty?? Máš tolik území, abys jim ho mohla rozdávat?? --Trump jasně ukázal o co tu jde, o prachy. Jaká ekologie... Jde mu o to udržet americkou ekonomiku funkční. Vidí, že to stejně nikam nevede, že to stejně nikdo neovlivní... --Jak můžou tak zadlužené a prohnilé ekonomiky jako je ta USA a Ruska ad. diktovat světu, co se bude dít, co se kdy stane, nebo nestane. A o tom to je. Copak to nevidíte? --Nám kážou, že každý máme začít od sebe. Ale co oni?? Kolik je filmů o tom, jak se klima mění, kolik je fotek o tom, jak se hromadí odpad a nikdo neví, co s tím. Nikdo s tím už nic neudělá, to mi věřte. Lidé jsou neohleduplní, vidím to čím dál častěji kolem sebe. --A to máme my, co se chováme slušně, přivádět na tento svět svoje děti a vychovávat je v tom, že mají to či ono, když to jiní nedělají?? No to by byly brzo chudáci... --Jen intriky, lhaní, mlžení, to je to, co politici a média umí. Nikdy jim nešlo o jedince jako takového! Znám jen málo objektivních novinářů a slušných politiků. --A lidi, nezapomínejte, že sametová revoluce byla jen na oko. Pořád žijeme ve stejném režimu, stejné společnosti. V komunistické krabici. A pořád kradou ti samí a mají se dobře jen ti, co mají někde nějakého známého. Ti co poctivě pracují, viz třeba zdravotnictví, jsou na tom špatně. --Jeďte se podívat třeba do Německa, jak se tam lidi mají a jak jsou v pohodě. Nikdo je za pár peněz nehoní, to by si taky mohli zkusit, nikdo z nich nedře kůži. Kam se hrabou naše odbory. Lidi ve fabrice dělají za 20tis. na 3směnném či nepřetržitém provozu. Toto není ten spravedlivý kapitalismus, v který jsme všichni věřili, když jsme cinkali klíčema... Už si to vážení politici přiznejte, že jste to po... a že je na všechno možné, hlavně to pozitivní doooost pozdě. Jen udržujete něco, co se stejně jednoho krásného dne sesype. A to bude teprve rána! A to jsme na tom u nás ještě dost dobře. Nezávidím jižním státům, a kdo to od...se....re?? Lepší byl byl nějaký asteroid, a byl by klid na vždy pro všechny.
  • z ty 7,5 miliardy do 40 let 7 miliard zhebne
  • bezregistrace
    multinick občan je sice sebestředný omezenec s vírou ve vlastní myšlenkovou velikost která je nulová a to proto že vše co vydává za své myšlenky je jen opsaný blábol, ale proč se ho trochu jinak napodobuje bijec je mi zatím neznámou....
  • Ten poslední,
    prý filosofický aspekt je úplně na hlavu.
    Lepší když se bude méně lidí mít dobře, než hodně lidí umírat na špatné podmínky.
    7 a půl miliardy lidí hned tak nevymře.
  • ... nikdy se nenaučíš ani správně psát, ty zakomplexovaný smailíkový dětinský balíku :)))
  • Souhlas. Je pozoruhodné, že zrovna Čína pochopila ten problém a omezila docela "humánním" způsobem populační růst.
  • Nejde o to kolik planeta "uživí", ale o to, že desetinásobný počet populace znamená desetinásobné zhoršení životního prostředí a narušení rovnováhy. A udržení rovnováhy je zřejmě jedním ze základních přírodních zákonů. Víme už ze školské fyziky, že každá akce vyvolá protiakci.
  • No konečně se přišlo na to, že těch 7,5 miliardy je na tu malou Zemičku moc. Bývaly doby, kdy bylo samozřejmostí, že muž musel mít nejdřív zaměstnání a stálý příjem, pak si zajistil bydlení teprve pak se oženil a přivedl na svět děti. A dnes je tomu často naopak. A pak je křik "já mám děti tak mi dejte příspěvky a bydlení". A vidíme kdo a kde se nekontrolovaně množí. Otázkkou je jak tu populační explozi humánně zastavit. Pokud to neudělají lidé, tak Příroda si poradí s přemnožením toho namyšleného homo, prý "sapiens".
  • Číňanů a indů je sice nejvíc, ale ti už pochopili, že čím méně mají dětí, tím se mají lépe.
  • Pro koho? No pro Číňany a Indy když jich je nejvíc.
  • Wolfcastle
    Jsem pro! nezisky co budou sterilizovat afičany budu podporovat co to dá *14* *3*
  • 10x více obyvatel znamená i 10x více domů aut i obchodů a parkovišť, čili méně plochy která to bude živit. Takže těžko. Vše má svůj limit.
    Nebo snad už zase platí: ´´po nás potopa´´
  • tady se můžeme snažit kolik chceme. Darebáci z gumových člunů se ovšem poskáčí mezi sebou a budou plodit neustále další vyžírky. Příkladem jsou naprcané baby které to sebou tahalo už celý loňský rok. Banda si myslí že ta naprcaná vzbudí soucit. Houby! Nikdo tady nemá zájem živit cizí vetřelce. Nikdo nemá zájem ve vlastní zemi snižovat úroveň zdravotní péče, jen pro to, že je třeba přispět mohamedánům.Naprcaná - je vlastně dvojitý problém.2v1.
  • Snížení porodnosti lze zajistit především zvyšováním životní úrovně obyvatelstva a stěhováním lidí do měst. Obojí vede k nižší porodnosti všude na světě snad ve všech kulturách.

    Ke zvýšení životní úrovně je třeba zvýšit produktivitu a mít dostatek energie. Bohužel, lidé, kteří údajně bojují proti oteplování zároveň často bojují proti GMO, jaderné energetice a vymýšlejí mnoho nesmyslů snižující produktivitu (OZE nebo biopaliva, která zabírají zemědělskou půdu atd.).

    Při rozumném využívání dnešních technologií není problém, aby planeta uživila 10x více obyvatel než využívá nyní. Není problém například odsolování mořské vody, pěstování některých potravin vertikálně pod umělým osvětlením (ušetření zemědělské plochy) apod.
  • Nejprve by měli političtí populisté začít u sebe.Zrušit podpory nevýrobním etnikům na
    počet dětí.Ono se to "vyrábí" noví a noví občané,kteří stejně pracovat nebudou a stát je
    zase bude živit.uzavřený koloběh. *16* *16*
  • Ti co tvrdí že nařizovat někomu kolik maximálně může mít děti je špatné asi nechápe že za posledních 60-70 let se zvedla populace o kolik ? 5 000 000 000 ?? Jen za tenhle ten rok se narodilo přes 77 000 000 dětí. Současná populace na zemi je přes 7 500 000 000 lidí a stále roste obrovským tempem hlavně v rozvojových/chudých zemích (lidé tam asi z nudy neví co dělat), vzhledem k tomu že země je schopná efektivně uživit 6 000 000 000, si nedokážu představit jak to bude vypadat za 10-20 let. To že Evropa nebo Amerika tenhle problém nevidí (asi protože tyhle kontinenty drží rekord v obéznosti :) ) neznamená že není. Ve světě je přes 600 000 000 lidí bez přístupu k pitné vodě a více jak 730 000 000 podvyživených lidí kteří pravidelně umírají hlavně díky přelidnění. To že se bude všude možně posílat "pár milionů" nic nezmění protože ty peníze se dostanou ke kolika lidem ? 0,000001 % těch co to potřebují, jen mediální humbuk, Omezení porodnosti v zemích kde mají 4-7+ dětí je jediné řešení. Na udržení populace stačí aby jedna rodina měla v průměru 2,2 dětí, 5,6,7 .... takoví lidé odsuzují sebe a nás k jisté záhubě, nežijeme ve středověku kde taková porodnost byla akceptovatelná.

    http://gnosis9.net/populace.php
  • Afrika je největší hrozbou a jejich invaze do vyspělého světa jen začala.
  • Co jsem chtěl napsat,to tady je napsáno.Celkem rozumná dizkuze až na stejé dementy,kteří i rozumnou dizkuzi pohnojí.Tam pomůže jen práškovací letadlo.EU a ostatní by se měli zamyslet nad regulací počtu občanů a ne sem ještě tahat občany čtvrté kategorie.Je mi jedno ,že mě sluníčkář nazve rasistou.Čína světu ukázala,že to jde a ne nějaký póvl ze ziskovek,ale tady regulovat a ne krávy a prasata.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit