Přejít na výpis diskuzí

Politici dělají blbosti. A právě proto je volíme

16.7.2018 10:22
Pavel Jégl 31 příspěvků

Politici blbnou (eufemicky řečeno hospodaří) tak, že by si je málokdo vybral za finanční poradce a svěřil jim péči o své peníze. Přesto jim svěřujeme finance státu, kraje, anebo obce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Koukám že mne cenzůra demogratycky smazala. No proč ne..., když to režimu a jeho pohůnkům udělá radost.....asi na víc politruci nemají...🙂

  • Výběr příspěvků ku smazání by mne velice zajímal. Zdá se, že nepřípustná jsou některá slova a některá čísla, i když pocházejí z veřejně přístupných zdrojů...

   • Je zajímavé sledovat, jak jsou některá témata Tabu. Už jsem si toho všiml dávno. Může se "svobodně" diskutovat, zda mají vládnout Komunisté ANO či TOP ale běda jak se zmíní myšlenka, že samotný stranický systém je vadný a k ničemu ho nepotřebujeme. To se maže.

    Když byla sestavena vláda, vyjádřil se k ní každý "z oficiálně schválených stran" ale vyjádření Okamury s vizí polopřímé demokracie jsem tu neviděl. 

    Když je například článek o Američanech na Měsíci tak se může diskutovat že Američané za A na Měsíci byli a nic zajímavého se nestalo, za B na Měsíci prý nebyli. O variantě C že tam byli a potkali tam Mimozemšťany se tak nějak "mlčí". 

    Když se diskutuje o ekonomice omílají se bláboly zda vyšší úroky a dluhy ano či ne, ale informace že celý systém dluhu a úroku vnucovaný světu FEDem, je vadný a zločinný a že Rusové Indové Číňané a jiní rozvíjejí alternativu BRICKS opět ticho po pěšině.

    To je stejná manipulace jako za Galilea a Bruna kdy bylo přípustné diskutovat třeba i o tom zda Slunce obíhá Zemi od východu k západu, či naopak, ale běda jak se zmínilo že Země naopak obíhá okolo Slunce.


    Cenzor nám tvrdí, že prý maže spamy, ale když se někde objeví nedopatřením dva stejné příspěvky a cenzor o nich evidentně ví, nechá je být. Usvědčuje tak tím sám sebe že nedodržuje svá pravidla.

    Moc jsme si od socialismu nepomohli. Dezinformace a manipulace jak vidno je tu stále. Jen trochu sofistikovanější.😉

 • Přesně takhle jako zde vážení přispěvovatelé se chová parlament.Ten pan josef.novák to bude soudě podle jeho slovníku-hnojníku zřejmě Babiš sám.😂😂😂. Jen monology nabubřelého ega. Zaručené a jedinečné pravdy...Co od sebe očekáváte?

 • Proč je volíme??? protože nějaký chytrolíni to tu zavedli,a oblbují lidi,že parlamentní demokracie je to nejlepší na světě___VELKÝ OMYL,vážení___ je nutné zavést přímou demokracii,aby lidé si osobnosti vybírali a tím zvýšili jejich zodpovědnost,,,,,,současný systém je dobrý jen pro partu chytrolínů,zlodějů a veksláků všeho typu

  • V parlamentní demokracii volí občané politické strany na základě jejich programu. A politické strany si samy pohlídají, aby se jejich zvolení představitelé nezpronevěřili programu strany, kterou by tím poškodili a popř. i učinili propříště nevolitelnou. U nás chybí OBČANÉ. Převládá stádo ovcí a p.tomců, kterým chybí soudnost a odpovědnost za své jednání. Stačí jim dát koblihu nebo pár keců, že "bude líp" a že "strana a její vůdce" se o ovcánky postará, aby měli suchý pelech a plnou misku.

   • KIMCID

    pokud strany při těchto volbách měli jediný program -Ať tam není Babiš,není se co divit že nevyhráli.

    • Babiš jako manager je zjevně schopný, ale spravovat stát ve funkci premiéra vyžaduje i jiné vlastnosti, stát nelze "řídit jako podnik". Nechci hodnotit čestnost či nečestnost jeho jednání ani to, že požádal o dotaci na čapí hnízdo a někdo mu ji přiřkl. Ale člen vlády, dokonce premiér, by měl být morálně čistý. A pokud je trestně stříhán, měl by se nejdřív očistit. Také nechápu, proč to trvá tak dlouho. Jenomže u nás se takové vlastnosti jako čest, morálka, altruismus považují za slabost, za "buržoasní přežitek", jak to do nás vtloukali (někdy i doslova) komunisti po celé půlstoletí. To jsou ty komunistické způsoby východostepních nájezdníků.

     • KIMCID

      východostepní nájezdník byl tvůj děd a na tobě se to podepsalo

 • Kdy už bude vyhoštěn Okamura do Severní Koreje?


  • KIMCID

   Až ty dostaneš mozek.

 • Současný volební systém spatlali lidé, kteří myšlením zůstali skalní komunisti, prof. Jíčínský, Rychetský, Klaus,  Zeman a jim podobní. V podstatě převzali očesaný bolševický systém, zrušili nebo "zapomněli" na všechny potřebné kontrolní mechanismy a vytvořili v ČR něco, co má s demokracií a svobodnými volbami velmi málo společného, akorát místo jedné strany si stejným postupem volíme cca 3 - 5 hlavních, na které se ta původní KSČ chytře rozdělila.

  Volič si může vybrat modrou stranu převlečených bolševiků, oranžovou normálních bolševiků  nebo bolševiků s fašistickými sklony, jako je ANO, KSČM nebo SPD.

   Na rozdíl od demokratických zemí, má volič téměř nulovou možnost zasáhnout do toho, co  jím zvolená strana bude dělat a co za lidi nominuje do stranických funkcí. 

  Volební sliby jako "bude líp" a "z Brna do Prahy za 40 minut" , "Zastavíme nelegální migraci"  zrovna od těch typů, kteří to slibují, už nebere nikdo vážně. Konečně i  regulérnost voleb v ČR se vzhledem k tomu, jak vypadá sčítání u volebních komisí, stala dost nedůvěryhodným pojmem. 

 • josef.chmela

  Volíme je proto, že je tady tak blbě nastavený celý systém. Strany jsou založeny hlavně jako výkrmny lehkoživků a nemakačenků. Kdybychom nechodili k volbám, tak si pár straníků stejně zvolí ty své vyvolené v.o.l.y, kteří budou opět sedět v parlamentu. Z tohoto systému totiž není úniku, bohužel. Zlatí komunisti, zlatý socialismus.

  • přesně tak to je

  • Nesouhlasím s tou poslední větou, jinak souhlasím. Komunismus je totéž co fašismus nebo dokonce nacismus, jenom jedno je rudé a druhé hnědé. Ten nacismus však byl více vypočitatelný. Kdo držel h.bu a krok, mohl to přežít. U komunismu si nebyl nikdo nikdy jist. Ani špičky komunismu, jako byl Slánský a spol.

   • josef.chmela

    Neumíš číst. Já psal pouze o socialismu. O komunismu nepíši, protože jsem ho nezažil a neznám jej. Komunismus totiž nikdy a nikde na světě nebyl. Douč se dějiny a místo psaní těch tvých blábolů raději studuj.

    • A komunismus ani nikdy nebude. 😍

     Stačila nám vlajková loď socialismu. 

     • Jak občas v různých diskusích připomínám, komunismus je realizovatelný pouze za podmínky absolutního dostatku zdrojů.

      Toho lze dosíci buď rozvojem vědy a techniky, nebo nebo omezením poptávky.

      1) O zavedení komunismu omezením poptávky na minimum se patrně pokusil Pol Pot v Kampučii. Pokus exemplárním způsobem zkrachoval, protože nelze omezit poptávku na nulu a zároveň zachovat pokusnou skupinu osob naživu.

      2) Komunismus založený na rozvoji vědy a techniky nám je ukazován v dílech sci-fi, velmi názorně například v seriálu Star Trek. Lze předpokládat, že komunismus bude následovat hned po zavedení vlečného paprsku do dopravní praxe.

 • Vidíte tu čoboláckou migrantskou megazlodějskou komoušskou STB-ckou srač...vitou koblihařinu jak debilně čumí - už jen ten křivácký ksicht je na přes držku.🤮

  No co taky čekat od parchanta, který nejdříve křivě přísahá na život svých dětí a pak se k tomu nezná - prostě jen podlá swně - nic víc nic míň.😬

  A to zjevení vedle - to měli v Bohnicích vycházky?

  • KIMCID

   VILe zalez

  • josef.chmela

   No, ty jsi se tady pěkně vyblil. To má tedy ta opoziční pravice pěkně vypatlané a mentálně omezené voliče. Jaký pán, takový kmán.

   • sic sprostě ale pravdivě a to potvrdí projevy estebáckého čobola od r.2011.kdo nechce vidět prostě neuvidí.

    • Které projevy máte na mysli? Některé jsem slyšel a nedokázal po faktické stránce nic vytknout.

     Při srovnání projevů na odborných konferencích a politických vystoupeních nutně dojde badatel k názoru, že existují minimálně dvě osoby stejné vizáže, což je v případě angažmá v nejvyšších patrech tuzemské politiky přinejmenším nemilé.

  • Ty jsi velký myslitel.Copak je v parlamentu jen Babiš,vždyt těch lumpů je tam 200.Ty jsi obyčejný pitomec bez rozumu.

   • Ano, máte pravdu, je jich tam 200 a nejvíc lumpů si dalo důvěru vládě. 😀

    • "...je jich tam 200 a nejvíc lumpů si dalo důvěru vládě."

     Přesně! Od roku 1990 s neúprosnou pravidelností.

   • KSČM, SPD a  ANO mají 200 poslanců? To je novina. Takže Babiš se počítá za 150? 

    Konečně chápu, proč už dávno nemáme normální úřednickou vládu a musíme sledovat, jak PAT a MAT vedou ČR řeckou cestou do spirály dluhové pasti. 

    Do 1- 2 let začne krize, která se tvrdě dotkne především automobilového průmyslu (V USA a Německu už tahají za záchrannou brzdu, první vlaštovky - clo USA, milióny levných ojetin ve Východní Evropě, zákaz dieselů). Pak se teprve ukáže jak někdo umí řídit "stát jako firmu", ale tentokrát bez miliardových dotací. Co zbude, než to dělat jako v Agrofertu - vyhodit nepotřebné a a nadbytečné lidi na dlažbu.

 • Vždyť to říkám stále: u nás chybí Občané a převažují ovce a p.tomci, kterým stačí pár nesmyslných slibů a volí smečku ÁNO, která nemá žádný morální a vzdělávací program do budoucna, vlastizrdnou SPD - Sozialistische Partei Deutschlands, která nás chce předhodit východostepním nájezdníkům, anebo podle zákona zločinnou a zavrženíhodnou KSČ(m) propagující komunismus, jenž na má svědomí nejméně 100 milionů mrtvých a zbídačení a zotročení ostatních.

  • josef.chmela

   Sám jsi ovce.

 • Z článku: "moje babička říkala, že "zadarmo ani kuře nehrabe"."

  Moje (nebo lépe:Její) Babička zase říkala, že: "Ani kuře darmo nehrabe".

  K tomu také:https://pozitivnipristup.cz/zadarmo-ani-kure-nehrabe/

  Autor v článku připomíná návrh nulového jízdného v pražské MHD. Snad nás Pán Bůh před touto kolosální hloupostí ochrání.


 • KIMCID

  Jégl prosím jděte před volební místnosti a tam se ptejte a nespekulujte.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit