Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pro autora.. asi jste si nevšiml, že  podobně mluví  všichni populisté na světě..  Trump  mluvil v poslední tiskovce  podobně...  Je pravda, že  první  věty čtené  ve slabikáři  byly.. Ema má maso.. Ó my se máme...  to je fakt  podstatné...byl jste pozorný čtenář...   omlouvám se.. 


 • Andrej Babiš se raduje jako nepříliš chytrý, nezaměstnaný bezdomovec, který si bůhvíkde půjčil milión, utrácí a vůbec nemyslí na to, že jednou ten milión bude muset splatit. A s ním se radují lidé, které obelhal zvýšením důchodů, rodičovských příspěvků, slev na jízdné apod., aby je na druhé straně připravil nejméně o dvojnásobek utajovanými škrty a opatřeními, která vedou ke zvyšování cen, nedostupnosti bydlení a zdražování služeb.

  Důsledek: V exekucích je dnes mnohem víc lidí, než v době nejhlubší krize. Jen za loňský rok se jejich počet zdvojnásobil.

  Je to větší katastrofa, než jsou občané tohoto státu ochotni si připustit. Důvěra největších obchodních partnerů České republiky je na nule. EU kontroluje každé euro, které do ČR pošle, což dříve nedělala.

  Došlo k výměnám zkušených a schopných pracovníků za agilní, zkorumpované členy hnutí ANO. 

  Nedostatek a zadržování finančních prostředků potřebných pro chod škol, nemocnic, hasičů, policie a klíčových úřadů vede k tomu, že nejsou prostředky na platy ani na obnovu potřebného vybavení. 

  • Žvanite jako obvykle.

   Premiér i ministryně financí se dluhovou službou zabývají průběžně, protože musí v rozpočtu počítat s cca 40 miliardami Kč ročně jenom na úroky starých dluhů.

   Dokážete uvést, jak premiér provádí utajované škrty, případně podat příklad, když je zákon o státním rozpočtu projednáván ve Sněmovně za účasti opozice?

   Dokážete uvést některé obchodní partnery České republiky, když už je zmiňujete?

   K vašim žvástům o nedostatku a zadržování finančních prostředků jeden příklad za všechny::

   Dnes se ministryně financí Alena Schillerová a generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba dohodli na navýšení rozpočtu hasičů o 434 milionů korun oproti původnímu návrhu. Z této částky půjde 100 milionů korun na pořízení výškové techniky a 200 milionů korun na výstavbu a rekonstrukci budov. Celkové kapitálové výdaje budou ve výši 850 milionů korun. Navíc dochází k navýšení provozních výdajů o 134 milionů korun. Celkové provozní výdaje tak budou ve výši 1,3 miliardy korun.

   podle:https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2019/na-investice-a-provoz-hasicu-pujde-vice-35870

 • Musíme si přiznat,že nyní prožíváme období,kdy se poprvé od roku 1989 máme nejlépe.
  Zvláště potěšující je fakt,že se to týká i těch sociálně slabších a důchodců.Je to zásluha jednak ekonomického růstu,ale především rozumné politiky vlády.Nikdy předtím,žádná vláda nevytvořila takové podmínky,které by to umožnily.Pravicové vlády v první řadě vždy hleděly na sebe a až naposled na obyčejné občany.

  • Stokrát opakovaná lež se pro spostu lidi stává pravdou - pak vznikají "skvělé" věci, jako třeba fašismus, islamismus, komunismus a také vláda loupeživé oligarchie tzv. babišismus.

 • Každý moc dobře víme, že to stojí za hov....no, ale pokud si budeme říkat je to super máme se jako nikdy tak to skutečně tak bude. Je tu pouze jeden problém nemůžeme si ani zebékat a tak půjdeme jinam. Nadále spousta lidí kolem mne odchází na západ. Pokládám si otázku máme se vážně tak skvěle jak Babiš říká? Dneska u nás po zavedení EET a zákazu kouření nemáme ani jednu hospodu, byly zde dvě. Co zůstalo jeden krámek, když Vám doma dojdou rohlíky tak si dojdete do krámku, ale zjistíte, že už v 11 hod. žádný rohlík není. Lidé se už neschází na pokec u piva protože není kde, tím pádem nevíte ani co dělá váš soused, nedomluvíte si nějaký obchod, nemáte kontakt s elektrikářem, vodákem, zedníkem atd. Tyto řemesla občas potřebujete. Toto všechno Babiš u nás zlikvidoval to se mu vážně povedlo. Lidé nepotřebují miliardy k životu co také s nimi. Babiš je u mne nemocný člověk. Až to praskne to bude rána. 

  • josef.chmela

   To se pleteš. To vše nezlikvidoval na vesnici Babiš ale tzv. vlády demokratických stran a Havel po roce 89. Protože likvidace venkova a zemědělství nastala již v devadesátých letech min. století.

   • Hochu nepletu se velice dobře si to pamatuji i Babišovi jsem to napsal co udělal za hovadinu. Jak zavedl EET hned jeden prodejce alkoholu cigaret atd. hned zavřel protože byl již v důchodu a říkal, že raději nic dělat nebude. Dalo se tam u něj posedět manželka občas udělala něco dobrého k jídlu prostě paráda. Další 2 hospůdky taky zavřely a aby to nebylo málo zakázal v hospodách kouřit u nás se nikdy nevařilo zašlo se na pivo u toho se zakouřilo někdo si nechal ohřát párky to bylo všechno, tak že žádná likvidace zemědělství a podobný nesmysl. Dneska ani hasiči ani parta dělníků když něco dělají nemají si kam zajít zchladit hrdlo po práci. Toto uděl zákon od Babiše a nikdo mu to do dneska nezapomněl. Jo u krámu je vidět pár dělníků co popíjí pivo na stojáka podle tebe je to super že? 

    • josef.chmela

     Ano je to super. Zavřená zakouřená smradlavá a zaplivaná hospoda je super. Zákaz kouření v hospodách je super, alespoň nesmrdím když si zajdu na jedno. Že zavřel prodejce alkoholu a cigaret je super, prodejců těchto jedů je tu stále dost. A lopaty po práci alespoň nepropíjí to málo co si vydělají.

     • Vždy hospoda na vesnici byla setkáváním sousedů a lidí co se znají. Chmelo je vidět, že žiješ někde ve městě a o životě nevíš vůbec nic. Přijď k nám a řekni lidem co denně dřou, že jsou lopaty. Jak dopadneš ti musí být jasné. Zaplivanou, smradlavou hospodu to může říci jedině magor. Pokud chodíš na jedno to má asi hospodský s tebe radost. U nás se chodilo na deset jedno pivo nestojí za to jít do hospody. Cumlat jedno pivo celý večer a zabírat místo to bych tě hnal sviňským krokem.

    • Likvidace restaurací v malých obcích začala dávno před rokem 2000 - zažil jsem tuto aplikaci neviditelné ruky trhu. V průměrné obci pod 300 obyvatel nebylo a není ekonomicky udržitelné provozovat restauraci bez kuchyně jako podnikatelskou činnost - je to jednoduchý početní úkon.  Výjimkou jsou hospody provozované jako koníček majitele, který nalévá, až když přijde ze zeměstnání nebo o víkendu, případně je v důchodu. Podmínkou je, aby měl provozovnu ve svém vlastnictví - jakýkoli nájem je likvidační.

     Podobně v sousedním městě - zhruba 5000 obyvatel - se udrží jen stávajících osm restaurací. Každý rok se někdo pokusí provozovat novou hospodu a každý rok zkrachuje.

     Kvůli EET zrušily živnost dvě moje tety, jedna v šedesáti a jedna v sedmdesáti dvou letech. Ta mladší živnost, drogerii, zrušila, protože s nástupem EET otevřela ve městě provozovnu drogerie TETA a té nedokázala konkurovat. Ta starší předala živnost neteři, takže obchod pokračuje bez ohledu na zavedení EET.

     Co se týče protikuřáckého zákona, spojovat ho s Babišem dokáže jen trouba.

     Likvidace zemědělství není nesmysl, ale holý fakt. Blíže například zde: https://www.czso.cz/csu/czso/souhrnny-zemedelsky-ucet-predbezne-vysledky

     • Pokud někoho urážíš že je trouba, tak co jsi potom ty? Magore já podnikám 30 let a moc dobře znám na vlastní kůži co obnáší magorská rozhodnutí vlády včele s Babišem. Je vidět, že nemáš vlastní zkušenost ze zemědělství odkazuješ na nějakou stránku co někdo sesmolil. U nás jede zemědělství na plné obrátky jako dřív, ale musí být schopný lidi a ne troubové. 

      • Napsal jsem:"Co se týče protikuřáckého zákona, spojovat ho s Babišem dokáže jen trouba."

       Skutečně se domníváte, že jste moje tvrzení svým příspěvkem vyvrátil nebo alespoň zpochybnil?

       Jinak jste se trefil, živnostenský list jsem obdržel v roce 1992, takže se vám zkušenostmi nemohu ani zdaleka rovnat.

       Zemědělství u vás skutečně jede na plné obrátky jako dřív? Opravdu se od roku 1989 (pokud tedy podnikáte třicet let) u vás nezměnily počty chovaných hospodářských zvířat a osevní postupy? Nevěřím vám.

 • Oligarcha Babiš, dobře známý jako Bureš, je soukromý mocenský subjekt s babišoidy rozesetými všude.

  Babišoidní struktura má nově úvěr u Čínské banky téměř 1 miliardu CZK.

  Tento absurdní stát se nyní nazývá Babišistán a je prorostlý chobotnicí s přisátými chapadly. Jsou tu stále ti navenek zrovna ne moc viditelní, co tu byli už předtím a nabalují se další.

  Kalousek není svatý, ale nevšiml jsem si, že by disponoval obrovským majetkem v řádu mnoha miliard, čerpal si tučné dotace a byl jako soukromý subjekt ztotožněn se státem (stát Kalouskostán takového rozsahu se zcela jistě nekonal), ale Babišistán se koná.

  Vzpamatujte se včas! Teď jste opilí koblížkem. Takhle ale přece stát a ekonomika ve skutečnosti dlouhodobě fungovat nemohou... Nacházíme se na pokraji totalitního režimu a někde je to už přes čáru.

  • josef.chmela

   To je tedy blábol. Když budu akceptovat, že je tu dnes přisátá na stát  jakási chobotnice s 8 chapadly, tak je to pořád lepší než za vlád ODS, TOP09 a KDU-ČSL, kdy zde byla také přisátá chobotnice ale ta těch chapadel měla několik tisíc.

  • Z vašeho blábolu lze vyrozumět, že kdosi má u Čínské banky úvěr téměř jednu miliardu CZK. Kdo konkrétně má takový úvěr a co to znamená, respektice co je na tom špatného?

   Dokážete to srozumitelně vysvětlit?

   Na základě čeho tvrdíte, že se nacházíte na pokraji totalitního režimu?

 • "Hlavně se radovat a utrácet" ... to není celé. Podstatné je, abyste si na to utrácení, vy jedna lůzo, půjčili - a potom vás my, bankéři, budeme držet u huby.

 • Já bych vyhlásil soutěž o největšího polistopadovýho zloděje. Já myslí že to byl Kalousek. Co tady dokázali s Hávou rozkrást na oltáři lepšího vyzbrojení Česka, to nedokázali ani největší borci v nejjižnější Africe.

  • Tak tu soutěž by určitě vyhrál megazloděj Bureš, který si pro sebe nakradl  80 miliard!!! Nebo je poctivě vydělal???

   • Musíme si přiznat,že nyní prožíváme období,kdy se poprvé od roku 1989 máme nejlépe.
    Zvláště potěšující je fakt,že se to týká i těch sociálně slabších a důchodců.Je to zásluha jednak ekonomického růstu,ale především rozumné politiky vlády.Nikdy předtím,žádná vláda nevytvořila takové podmínky,které by to umožnily.Pravicové vlády v první řadě vždy hleděly na sebe a až naposled na obyčejné občany.

    • Mám oba rodiče v důchodu a hůř než teď,  za vládnutí Andreje Babiše jim ještě nebylo. 

     Lhát do sdělovacích prostředků a oblbovat lidi, kteří nemají dost vůle ani času si ověřovat fakta, to uměl už Goebles.

  • 70 Albatrosů za 50 giga  který nikdo nechce za účasti nejlepší kamikaze firmy v režii Kalouskova působení na MO. 

   • ne Albatrosů, ale Alek (L-159 ALCA), to zaprvé. 72, nikoli 70, to za druhé. 24 jich stále slouží k naprosté spokojenosti v českém letectvu, to za třetí. Zbytek byl za celkem slušný peníz prodán do Iráku a do USA firmě DRAKEN International, zabezpečující simulaci nepřítele pro USAF, opět k plné spokojenosti - to není zrovna špatná reference. Tak kde je blizna?

    Smutná je na tom jen degradace vojenských letectev - v 50. letech se počty bojových letadel v ČSSR počítaly na stovky, dnes máme 14 stíhaček a 24 lehkých bitevníků...  a podobně jsou na tom skoro všechny státy NATO - v poměru k počtu obyvatel i Německo nebo Francie, kteří v době "studené války" měly letectva čítající tisíce strojů a dnes mají 200 - 300 strojů typu Eurofighter či Rafale... Absurdní. Zvláště v době, kdy náš čeká nevyhnutelný konflikt s Islámskou rozpínavostí... • Ty rozbory projevů jednotlivejch aktérů na politický scéně jsou úžasný. Hned se pozná ke komu autor tíhne. Že je Fiala od narození blb, tomu se tady nikdo nevěnuje.

  • Pan profesor Fiala se svým projevem samozhřejmě nemusí zalíbit každému, ale na tu křivácky prolhanou štbáckou kr.sí tlamu rozhodně nemá. Ten křivácký podvodnický zloděj nemá konkurenci.

 • Spotřeba je tahounem výroby, výroba je tahounem zaměstnanosti, zaměstnanost je tahounem životní úrovně. Proč by se nezvyšovaly ceny, když na to spotřebitel má a nakupuje.

  • vanhorne

   ANO a cely ten circus tahne jediny tahac Bures a Alenka Boubelka tlaci, ze? 

  • Tahoun ... myslíte něco jako tohle?

   fraud money motivation

 • TheGGG

  demokratický bakalistický chlívek a marxistická levice je tak neschopná, že díky nim Babiš vypadá jako naprostý génius... to stejné v zahraničí: Democrati, liberálové, sluníčka a vítači jsou taková sebranka, že Trump nebo Johnson vypadají jako naprostí géniové a pro běžného občana poslední naděje před marxistickou vlnou. A zdá se že ani všichni pisálci, komedoši a miliardáři v pozadí, s tím nic nedokáží udělat.

  • Ano, to je holá pravda. Nebejt Babiše, tak nemají ostatní placený partajníci co dělat. Netrpělivě se čeká na každý slovo, aby bylo podrobeno tvrdé kritice. Z ODS se z konzervativní strany stala strana Pata a Mata.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit