Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vzpomínám na dobu před 30 lety. Bylo před Vánoci, synovi jsme chtěli koupit kolo. Ale bohužel obchod s názvem kola a šící stroje zel většinu roku prázdnotou. Mého muže jen tak napadlo se zeptat prodavače, zda náhodou nechodil asi před 5 lety do autoškoly. Pan vedoucí se rozpomenul a zjistil, že spolu dělali řidičák. Odešel do skladu a přivedl dětské kolo zn. Velamos. Na krámu nestálo jediné . Když jsme kolo dávali do auta nahrnulo se do obchodu tolik lidí a nechtěla bych vědět, čemu musel tehdy pan vedoucí čelit. I taková byla tehdy skutečnost. Proto mi vůbec nevadí, že obchodníci občas dělají na zákazníky triky. Tenkrát je museli dělat taky.
    • Lžeš !!! Prožil jsem celou dobu socializmu a kromě počátků okolo 50 tých let byla kola běžně k dostání. Jednak v roce 1955 jsem dostal kolo za "vízo", žádného známého jsme nikde neměli a prostě jsme s tátou ho šli koupit a já si jej sám vybral. Když potom už jako ženatý jsme kupovali dětské kolo dceři, tak to bylo také tak. Proč lžete a kecáte nesmysly ??? Asi jste žili někde na Marsu, či kde. Tenkrát samosebou nebyla kola speciální či dělená. horská atp. ale běžný tovar nebyl tak nedostatkový. Bídou nikdo netrpěl a když něco potřeboval, sehnal to. Jste nenávistní prolhaná hlupáci, a chcete přesvědčovat dnešní děti, kteří to nezažili, že tady byla bída jak na Sahaže, což je kec, a lež jako věž !!! Zato dneska - co obchodník, to podvodník !!! Zřejmě k nim patříš tak lžeš, protože kdo lže, ten i krade !!!
      • Vzpomela jsem si,jak bylo moderni,na draty od kola,ovazovat ruzne barevne dratky,ci lepit samolepky..,byly moderni riditka berany u panskych kol.Vse se taji,aby se doba budovani,vyvoje k lepsimu mlzila.Po sametu se palily dokumenty a klamou se lidi,aby mladi byli tupi a nevedeli,o co vse jsou dnes osizeni...Samet vykradl nadbytky penez komousu,i nasetrene duchody,prodal SSM chaty,detske tabory,rakreacky podn.,zliklidovali se prosperujici podniky a rozelila se zem,abychom byli oslabeni a driv se tu vse znicilo a ovladalo...Nestacili jsme vyvazet,byla kvalita.Exkurze z venku to tu obdivovali,fotili si pracujici v podniku,davali jim darky,Nemci cokolady,Rusove vonavky,Krajkova mesto zrcatka apod...,Vlastovka tocila telev.porady..Planovalo se vse,aby se stihal vyvoz,dovoz,byl prehled ekonomiky apod,pomahalo se lidem,aby bylo vic lip..Nyni jsou lide otroci 12 hod.se nesmelo delat ze zdrav.duvodu,venku delaji pouze 8 hod,vikend volno,Nemci chodi do kostela...Jsme tu izolovani,okradani,klamani a bude jen hur.Vse chatra,penize mizi,neni prehled,coz se panum hodi,lip se berou volne penize..Cilene jde vse ke krachu,lidem moc tu nezbylo a bude hur...Driv jsem zasla do podnikove sauny,osprchovala se v praci,byly levne divadla,vecirky,akce,podnikove zdrav.stradisko,i zubar,,,Proc se lze,ze bylo hur,kdyz hur je nyni.Same sizeniny,vse z Ciny,braky,predrazene,jidlo jedy,ochucovadla,E...Zlata doba driv....
      • Vzpomela jsem si,jak bylo moderni,na draty od kola,ovazovat ruzne barevne dratky,ci lepit samolepky..,byly moderni riditka berany u panskych kol.Vse se taji,aby se doba budovani,vyvoje k lepsimu mlzila.Po sametu se palily dokumenty a klamou se lidi,aby mladi byli tupi a nevedeli,o co vse jsou dnes osizeni...Samet vykradl nadbytky penez komousu,i nasetrene duchody,prodal SSM chaty,detske tabory,rakreacky podn.,zliklidovali se prosperujici podniky a rozelila se zem,abychom byli oslabeni a driv se tu vse znicilo a ovladalo...Nestacili jsme vyvazet,byla kvalita.Exkurze z venku to tu obdivovali,fotili si pracujici v podniku,davali jim darky,Nemci cokolady,Rusove vonavky,Krajkova mesto zrcatka apod...,Vlastovka tocila telev.porady..Planovalo se vse,aby se stihal vyvoz,dovoz,byl prehled ekonomiky apod,pomahalo se lidem,aby bylo vic lip..Nyni jsou lide otroci 12 hod.se nesmelo delat ze zdrav.duvodu,venku delaji pouze 8 hod,vikend volno,Nemci chodi do kostela...Jsme tu izolovani,okradani,klamani a bude jen hur.Vse chatra,penize mizi,neni prehled,coz se panum hodi,lip se berou volne penize..Cilene jde vse ke krachu,lidem moc tu nezbylo a bude hur...Driv jsem zasla do podnikove sauny,osprchovala se v praci,byly levne divadla,vecirky,akce,podnikove zdrav.stradisko,i zubar,,,Proc se lze,ze bylo hur,kdyz hur je nyni.Same sizeniny,vse z Ciny,braky,predrazene,jidlo jedy,ochucovadla,E...Zlata doba driv....
      • Byli i neseriziozni vedouci obchodu,rodina ,znami a pak zakaznici.Bida nebyla,luxusni zbozi
        bylo v Tuzexu,ovsem bezne nebyl problem koupit.Takovemu POTIZISTOVI je zbytecne neco
        o te dobe rikat,on snad za to ani nemuze,Hlupaci a SNOBOVE ziji v kazde dobe.
      • Máte to špatně. Kdo krade, ten pak lže a pak je něho podvodník a pak obchodník. Je třeba si nakrást a pak být seriosním obchodníkem.
        • Kdo si nakrade, tak už nikdy seriozním obchodníkem nebude a není. Je to jen sprostý zloděj. Klaus zhasl, a začali krást a to se ještě nezastavilo. Pořád nemají dost , dokud je nedostaneme tam , kam patří, za katr a zabavit nakradený majetek.
    • Opravdu to bylo hrozné. Muselo se pořád dávat stokoruny, mít všude známé, nakupovat bony Po 5kč) a pak wizoury (za 20 bonů) v tuzu a těch višní v čokoládě (za 50kč) co jsem se nakupoval pro zubaře a neurology. Dnes je to mnohem lepší, peníze převedete s účtu na účet, přispějete na nadaci, koupíte dovču nebo kožíšek milostivé, pronajmete autíčko na rok atd. A za první republiky to ještě mělo šmrnc a eleganci.
      • Jenom Hlupak daval vsimne ,rozumny zakaznik si zjistil ,kdy bude zavoz a nechal si predlozit
        dodaci list za pritomnosti prislusneho urednika.Slo to bez podmazavani .Tak nas neoblbujte svymi historkami ,to z vas nedela lepsi klassu.
      • Potizisto, platte a mlcte,snad vam to vydrzi do smrti.Jen aby neprisla moc brzy.Clovek nevi dne ani hodiny,potom kozisek pro milostivou nebude mit zadnou cenu.Uz jen pomysleni ,ze si budete moci zaplatit Morfium vas musi hrat u srdce.Budiz vam to prano,posledni rubas kapsy nema.
      • A kdyby jsi si zajel za totáče na venkov do vesničky střediskové u Jindřichova Hradce nedaleko rakouských hranic, tak jsi si mohl potížisto bez bonů koupit v Jednotě rakouské tavené sýry, čokoládu Milku bez i s oříšky, rakouské kečupy Felix atd. Neříkám , že to bylo všude, ale tady to opravdu bylo. Bylo to možná v lidech, když to tady měli a ne úplně v systému.Vozila jsem si to vždy do Prahy z vesnice nikoliv z tuzexu.
      • V té době jsem také žila, renovovala byt a řadu věcí jsem získala normálním způsobem, všimné jsem nedávala , řadu věcí jsem si dokázala udělat sama a nemusela jsem podporovat šmelináře a veksláky. Pokud byl zubař blb, tak ti zuby pokazil i s flaškou stejně jako bez té flašky a naopak, což se dnes nezměnilo. . Dnes přijede řemeslník, jen za cestu si napočítá sumu nevídanou, pak si za opravu účtuje částku atronomickou a ty jen zíráš , protože v podstatě plus mínus to dělají všichni stejně, skoro kartelové dohody. Za totáče ti pračka Tatramatka stejně jako Philcofordka vydržela bez opravy 15-20 let, dnes je to science - fiction. Ještě je v záruce a už má poruchu, za 5-6 let si můžeš jít koupit novou a takových to skvělých výrobků je čím dál více. Všude je toho plno, akorát mnohdy chybí ta kvalita.
        • Adriano,mnohe vyrobky ceske vyroby byly neznicitelne,dnes po trech letech -po zaruce
          padnou do kolapsu.Oprava se nevyplati,je drazsi nez nova vec.V Nemecku pokud vim je jeden
          remeslnik ,ten opravuje produkty z doby NDR za par euro.Vsude je plno techniky
          ale kolik domacnosti s podprumernymi prijmy si je muze koupit?
      • Tak tak, bez úplatků to nešlo nikde. Hnus. *12* *16* *12*
        • maly motocykly prece byly bezne ne .
          • Zrovna tyto malé motocykly ano, ale jinak sehnat nedostatkové zboží, nebo nedej bůh opravu v autoservisu v rozumném termínu, bylo bez všimného velmi velmi složité. *1* *1* *1*
    • Nějak mi unikla souvislost o slevách po Vánocích, viz nadpis. *16*
      • Pán v souvislosti s tím naznačuje, že podvádět je normální a morální. A že když se podvádělo před 30ti lety, tak je to omluva pro to podvádění, co se děje dnes. Takže to defacto schvaluje a chválí obchodníka, jak je šikovný, když podvádí.
    • Tenkrát je dělat nemuseli. Dělali je jen pro vlastní prospěch. Všechno je v lidech, dnes i tenkrát.
      • No spíše nemohli, než nemuseli. Pokud nešlo o brak a procházející zboží.
    • Jo, ženský jsou velice přizpůsobivé vnějším podmínkám - a mužům, které chtějí dostat. Ale kruté jsou k vlastním manželům. To bych nechal trestat, co dělá ČOI, že dopustí tak špatný obchod? Předstírané kvality i slevy a nakonec pomsta za Sudety!
    • Ano , tehdy prostě ač jsme kola vyráběli, tak jich určitou dobu byl nedostatek na vnitřním trhu, protože se vyvážela do zahraničí a to na západ, např. právě ty Velamosky z Jeseníků dokonce až do Kanady.Když PZO uzavřela velký kontrakt na západě, tak kapacity nestačily, doplatil na to tuzemský trh. Stejně tak byl nedostatatek obkládaček, a přitom my jsme je vyráběli a krásné, ovšem vyváželi jsme je za devizy na západ a tady nebyly, stejně tak luxusní mýdla, rovněž na vývoz . Hodně lidí ani nevědělo, že krásné obkladačky v Itálii se vyráběly u nás a luxusní mýdla též. Komunisté šetřili, vyváželi a trh pak tohoto zboží měl nedostatek . Dnes je to naopak, dováží se každá blbost a šunt, jako např. i kypřící prášek z Číny, zákazník to ani neví, protože to nečte a stát se tímto způsobem neuvěřitelně zadlužuje, zvyšuje se deficit a navíc se krade. V potravinách jsme se stali natolik nesoběstačnými, že nás dovoz stojí cca desítky miliard ročně, vyvážíme komodity a přivážíme jako rozvojová země zboží z toho vyrobené s přidanou hodnotou a tak se my zadlužujeme a ostatní státy podporujeme v jejich rozvoji, počtu pracovních míst a v jejich lepší obchodní bilanci vůči nám. Kdyby nás komunisté zadlužili 2 biliony, tak dnes bychom měli i na veřejných WC pomalu kahoutky ze zlata. Ani jedna ekonomická strategie není tou správnu, toto Babiš, ač jsem ho nevolil, řekl naprosto přesně - za 10-15 let budeme na tom stejně jako Řecko, když se s tím něco neudělá. A pak si to kolo také většina nekoupí, protože na to nebude mít.
      • Zajímavé, že Klaus tvrdil před téměř třiceti lety, skoro totéž. Proto, žádnému dobytku již nelze věřit.
      • Bylo to dáno tím, že ČSSR byla nejrozvinutější zemí východního bloku. Proto se např. naše šicí stroje Lady vyvážely na západ a k nám se dovážely méně kvalitní Veritasky z NDR a naprosto příšerné stroje z Polska Lunik. Prostě východní blok táhlo ČSSR a v tom byl ten problém. Kola z SSSR - Ukrajina byla děsná, proto se říkalo -- kup si kolo ukrajina alespoň poznáš co je dřina. Prostě východní blok a vývoz na západ tahla ČSSR a od toho se odvíjelo úplně všechno. Tyto státy nebyly soběstačné ani v potravinách a to my jsme ještě živili armádu Varšavské smlouvy, zatímco u nich zely obchody doslova prázdnotou, v Polsku jsem v 80tých letech zažila doslova hlad, čtyřhodinové fronty u soukromníků na pečivo, abychom to vůbec přežili. Polsko mělo i soukromníky a přitom doslova vyluxované smoobsluhy. To u nás nikdy nebylo. U nás v sedmdestátých letech se už vše sklízelo kombajny a u nich jak za první republiky sekali ručně nebo sekačkou. A dnes jsme z naší země udělali rozvojovou zemi a dovážíme šunty právě z toho Polska, tak si o těch, co nám tu vládnou nedělejme žádné iluze. V EU pro nás nedokázali ani vyjednat stejné dotace jako mají Poláci. Nastoupili zloději, diletanti, povl, co se pasoval na elitu a ještě ovčánkům vymývají zdárně jejich mozky.
        • Zdravím Teda Vy máte s Jupiterem odvahu. Tvrdit v dnešní době, že se tady něco vyrábělo a stavělo, je dost odvážné. Všichni přece ví, že se v ČSSR od r.1948 do 1989 nic nepostavilo a neudělalo. Vše pochází z let 1918 - 1948 a pak tady byla inkvizice a temno. Puntik Vám dá nálepku bolševik nebo komunista. V r.2007 ekonomové z Japonska a Německa spočítali, že pokud by se privatizovalo a ne rozkradlo, tak by každý zaměstnaný občan měl mít na účtu 2 000 000 kč. Ne kuponovou knížku. Ten majetek tady se asi nějak narodil před válkou, během první republiky.
          • Potizisto,probudte se .Copak Panelaky a cela sidliste byly postavene behem 2 svetove valky?
            Nase vyrobky kupovali Cesi v zahranici za TOTALITY.To jste vazne tak zaostaly?!Ze vas zeme nosi,to musi byt Otrava.Neco tak hloupeho napsat muze jen P.........,zbytek si domyslete.
          • Stavěla se tu sídliště, sice nebyla kdoví jaká, ale mustr přišel ze západu, i ty panelárny jsme od nich také přebrali a lidi měli kde bydlet, pod mosty jako dnes nebyli . Navíc u nás se stavěly
            chatové oblasti a chalupařilo se. Takže se stavělo, prolhaný potížisto, Jupiter popisuje výstavbu průmyslovou. Potížista lže jako když MfDnes tiskne.
          • Já jsem nikdy na rozdíl od těch 2 milionů stranickou legitimaci nedržel a proto dnes nemusím si své špatné svědomí čistit pravicovými kydy a pravicovou demagogií.i pravicovým fanatickým řvaním za každou cenu. Prostě mohu si dovolit ten luxus hrát fér. Pokud jsi si nevšiml, tak po r. 48 byl propastný rozdíl mezi Českými zeměmi a Slovenskem , stejně jako rozdíl mezi městy a venkovem a to se za toho totáče srovnalo ať se ti to líbí nebo ne a něco to stálo a ne málo. Slováci nám sice za to nejsou vděční, ale měli by být a měli by si to uvědomit. Na Slovensku žádné fabriky v podstatě nebyly, na to ta první republika z vysoka kašlala a ty se postavily až po válce,a nebylo jich vůbec málo, ovšem české země to prostě zaplatiy. Zbrojní závody, chemické závody - např. Slovnaft, Duslo Šala, Partyzánské, Dimitrovovy závody, Petrochemické závody Nováky, Jaderné elektrárny jak u nás tak na Slovensku - Dukovany, Jaslovské Bohunice, vodní elektrárny, tepelné elektrárny, staré podniky se v mnoha případech rozširovaly a modernizovaly - Madeta, postavily se nové cukrovary, protože ty staré nedostačovaly kapacitou, chemické závody Litvínov, Silonka Planá nad Lužnicí a další chemické závody, protože v 60 tých letech začal celosvětově boom chemie , takže závody se musely postavit, takové kapacity tu z první republiky prostě nebyly. K FSB se dostavěly až v padesátých letech Filmové laboratoře, Krátký film, Dermacol, Filmový průmysl, z té první republiky byla akorát hlavní budova FSB a pak přistavěl jednu budovu Hitler s atelliery. Vznikl kolos, ovšem z té první republiky byla pouze jedna budova. Připočti Filmové atleliery Bratislava. Připočti si Českou a Slovenskou televizi.. Škoda auto též nebyla v té podobě z první republiky, to se rozšířilo. Auto sice nebylo skvělé, ale z východního bloku nejlepší a v podstatě bezporuchové a navíc jsme ho vyvíjeli my, nekoupili jsme licenci jako jiní. .Naposledy komunisté investovali obrovskou částku do nejmodernější linky v SONP Kladno do nejkvalitnější nerezové oceli ve východním bloku , srovnatelné s tou západní, linka byla koupena od nich a po skvělé privatizaci si to rozebrali bezdomovci - viz projev prof. Komárka na sjezdu ČSSD. Masokombináty a vůbec potravinářské závody - zpracovatelské byly postaveny ve většině případů až po válce, protože za první republiky to téměř nebylo třeba. Spotřeba tehdy byla mnohem nižší, protože většina občanů na to finančně nedosáhla. Maso bylo pouze v neděli, tak se prober. Tím neříkám, že se za totáče jelo skvěle, ale mohu si dovolit luxus, nenechat si vymývat mozek, plácat demagogické kecy a lži. Navíc naši vědci dokázali vytvořit i za toho totáče patenty, které byli přínosem prof. Otto Wichterle - kontaktní čočky, silonové vlákno, prof. Holý - léky na AIDS, antivirotika, očkování žloutenky typu B atd. Tyto patenty byly z výzkumu A , což je základní výzkum, nejdražší, protože na tom týmy pracují celý život a neví, zda na konci ten výsledek bude, tak je to složité, zatímco aplikovaný výzkum je rychlý , 3-5 let a máš to v průmyslu realizované a vrací se ti investované peníze , ovšem základní výzkum ti přinese objevy, které aplikovaný nikdy nedokáže. Radiolokátory Tamara a Věra - dokážou odhalit neviditelná letadla a vzniklo to za toho totáče. Dá se pokračovat, takže nebudˇ zaslepený, nenávistý a nebuď demagog. Lidi pracují za jakéhokoliv režimu a přináší užitek, takže ty tvoje kecy neobstojí. Po revoluci se vše rozkradlo. V Kamenici nad Lipou byla opravdu z první republiky fabrika na krajky a záclony a tu dostal Turek, přivezl si svoje lidi, nechal je vyškolit, stroje odvezl a nám zůstala budova a nezaměstnaní a takových příkladů ti mohu dát hafo. I nejnovější cukrovar , postavený za totáče zbourali Angličané, protože byl konkurenční, a tak ho zlikvidovali . Takto se likviduje i konkrurence. EU dala kvóty na cukr, nás poškodili a nyní kvoty zrušili. Zahraničí jede, my máme smůlu. Jen se podívej co všechno za blbosti se dováží ze zahraničí, včetně prášku do pečiva až z Číny a to nás zadlužuje, protože občané to ani nevnímají a nekontrolují. Vyvážíme suroviny a dovážíme ze ze zahraničí zpracované s přidano hodnotou. Tak se nedivme, jak dluh stoupá. To si bohaté Švýcarsko nedovolí, ti prodávají ze zásady svoje výrobky a dováží minimum, aby se nezadlužovali. Česká blbost , zaslepenost a demagogie nezná mezí .
            • Musím jen říci "Děkuji za ten článek„ . Jsem velice rád, že jste jej napsal. Dovolil jsem si jej vytisknout a dám to vnoučatům, ať to dají paní třídní. Ta řekla dětem, že vše tady je od Masaryka, Beneše a Havla. Komunisti to tady přivedli cugrunt. Konečně někdo, kdo nemá krátkou paměť. Dík
            • Potížisto, majetek v hodnotě 2 milionů by každý občan, kdyby se to po sametovce v tomto státě všechno nerozkradlo, opravdu měl, ale jsi demagog a lhář, protože tuto sumu by rozhodně nedal majetek z první republiky. Máš smůlu, lžeš a nejsi schopný vnímat realitu tak jak opravdu byla. Jsi zaslepený zlobou a nenávistí a rozhodně nejsi objektivní, akorát tu píšeš ty plky, kterými nás tu krmili ODS, ODA, Lidovci, TOPka , kteří drželi vesměs právě ty stranické knížky a pak je zahodili. Kariéristé bez morálky, charakteru a lháři prolhaní a prohnaní, proto jsme dnes v takovém marasmu v jakém jsme a Řecko je naším vzorem a rok od roku se mu přibližujeme. . .
            • Jupitere, házíš perly sv.ním. Někdo, kdo nemá argument hu - ústa nezavře a končí debatu vždy tím, že za to mohou komunisti. Nikoliv, za to si můžeme my sami. Ozvat se, to si každý rozmyslí. Co kdyby ztratil mizerně placenou práci! Prostě se bojíme víc, než kdykoliv dříve. A lepší to nebude!
    • jsem sehnal kdysi motocykl znacky Simson . Se spoluzakem jsem si udelal jako 15 lety ridicak na ten zazrak a jeho mati delala nekde na vedeni mototechny. Oba jsme ho dostali hned , ja dokonce stribrny , to byl jeste vetsi poklad nez zeleny !! Stal nejak okolo 6000 , to bylo dost penez tenkrat. Odber byl v mototechne u veletrzniho palace . Konspirace vysoka. Odber , resp prichod v 17,55 , cekani az vypadne posledni zakaznik a odjezd zadem ze skladu. Vse do detailu vymysleno. Meli jsme dokonce sebou asi 5 litrovy kanystr s benzinem abychom dojeli k pumpe. Rict kde jsme koupili prisne zakazano . Uz je to pres 20 let , tak jsem promluvil.
      • Pamatuji,ze kola byly bezne,zn.Pionyr,Lady,Velamos,Liberta,Eska skladaci kolo,byly vystaveny ve vyloze i v obchodakach,tez moped Simson za 1600 Kc,pak dyl za 2500 Kc,co jsem okukovala a touzila ho mit,pujcovala jsem si ho od kluku.Byl i moped Mustang,Pionyr,i v obchodech bylo vse v prodejne s auty...Dodnes kola slouzi,u dnesnich padaji sroubky,umela hmota se zlomy a je po kole.Vse je vetsinou z Ciny,setri se materialem,same sizeniny,braky,ve vsem..V kramech jsou pouze Cinske vyrobky drazsi,co u Cinanu..Driv sla ekonomika i kvalita,naplno,stale neco noveho vznikalo,aby lidem bylo vic lip.Nyni je jidlo z letaku na pridel,co kdo sezene,i brambory se tezce shaneji,jsou nekvalitni,predrazene,driv je vezli rovnou z pole krasne,kg 2 Kc.Tech druhu vseho a ty dobroty,venecek dort 1Kc,puncak vetsi co nyni,vse zmensili a zdrazili stal 1.50 Kc,vetrnik 2.50 Kc,ten vyber ovoce,co dnes neni,ruzne piti mosty,ovony,dzusy,zlata doba driv,jeste ze mam co porovnavat,o co jsou ml.okradeni o vyhody,akci co bylo,i zdarma,zlata doba...Nyni je bida,vse chatra,lide prezivaji jen plati Kc a maji se stale hur a budou..,moc jim tu nezbylo.Nikde se nedozvi jak bylo,pred sametam se palily ruzne dokumenty a doba se zkresluje,aby mladi byli hloupi a poslusnejsi..,i lid.Jsme tu izolovani,klamani...
        • vsechno jedno , jeste chybi Tleskacova letaci skladacka primeros a je to komplet.
      • Kecy kecy, neříkám že všechno, ale zrovna pionýra, nebo simáka bylo možné u nás koupit běžně, *1* *1* *1*
        • nemam slov
          • A pamatuji se, že cena Pionýra byla dle typu (20-21)okolo 3,800 Kčs, ty "staříku". *1* *1* *1*
            • 20 stala 3600 kcs , jawa 21 3650 kcs , jawa mustang 4090 kcs / vsechno pionyr / a simson 6070 kcs. Cenik jsem nedavno objevil v garazi , Je k nahlednuti.
            • Můžu tě upřesnit, ten první jednosedadlový Pionýr stál 2000 Kčs a ty dvousedadlové vylepšené stály 3600 Kčs, vím to přesně.
  • Naštěstí mám obyčejný selský rozum a na nějaké rádoby slevy neslyším.
    • To teda máte kliku. A kde jste jej sehnal?? To je dnes vzácný artikl. Nemohl by jste poslat trochu do parlamentu.
      • prdlament je infikován zevnitř ... kdo tam vleze, hned se z něj stane nenažraný zákonodárce s hordou známých jako poradci ...
        "Dědo, jaký byli to komunisti, červený nebo rudý?" (tak těm vnoučkům už ta čeština moc nejde)
        "Zlatí, byli zlatí, vnoučku !!!" *1* *1* *1* *1* *1*
        • V prdlamentu jsou ti, koho si volíme. A "bývalému" komunistovi stačí převléknkout kabát, slíbit stádu levnější pivo a stádo ho volí.
          Když byli komunisti zlatí, tak se můžeš odstěovat do severní Koree. Tam ještě ti "zlatí komunisti" vládnou. To se jim to budovalo komunismus když komunisti uloupili zemi bohatší než Švýcarsko. *1* *1* *1* *1* *1*
          • Korea bez Koreje, řekl bych.
  • Kdy už tohle skončí??Kdy už ČOI zakročí??chce to rozdat pár milionových pokut.
    • Nikdy, protože tržní ekonomika je v podstatě založena na ošizení a podvedení toho druhého. Čím více a lépe ho ošidíš, tím jsi úspěšnějším.
    • vlastne nema v cem by zakrocovala ta COI: Blbci byli vzdycky soli a pohonnou jednotkou kazde spolecnosti. Nikdo te nenuti kupovat . Stejne jako toho tupce korektora nebo jak se pise , pokud vubec vi co to znamena, Ten uz urcite stoji ve fronte na slevu aby mu neutekla.
    • To vše skončí opětovným nastolením spravedlivého režimu - socialismu.
      • Máš na mysli ten rudý nebo ten hnědý socialismus. Ono je to vlastně jedno.
        • Ne, ten cikánský - krade celá rodina !!!
    • Ptáte se kdy to skončí. Odpověď je, nikdy. Vždy byla menšina, která chtěla ovládat většinu, vždy byl jedinec, který chtěl mít tolik jako by pracoval za většinu. A bude se to zhoršovat. Možnosti jak vydělat balík legálně a v souladu s morálkou ubývá a tak dostane na zadek morálka, etika, rozum a soudnost proto se bude kšeftovat se vším a bude se to postupně legalizovat. Pokud jste zastánce používání selského, zdravého rozumu, morálky atd. tak jste na špatném místě.
      • Nic nemusí končit stačí mít v hlavě alespon malý mozek.A to většina těch co tady skučí nemá. *6*
  • My to z té začouzené, smogem sužované a černé jak uhel Ostravy vidíme asi tak: pseudoslevy krvelačných kapitalistů jsou zvěrstvo na lidech od počátku až do konce. Začíná to bezuzdným rozkradením všeho co je státní. Poté je ukradené zpeněženo a dělníci posláni na ÚP. V poslední fázi jde o ovládnutí zahraničním kapitálem a mafianskými oligarchy typu majitele Agrofertu a končí to pseudoslevami braku všeho druhu, který by v cizině nedali ani zdarma bezdomovcům...
  • Člověk který má v hlavě rozum už dávno chápe že obchodníkům jde jen o peníze.
    Na zákaznické blaho z vejšky kašlou. Jídlo se dělá z odpadků takže náklad na něj klesá
    zatímco cena zůstavá stejná nebo i větší.
    Často se také uměle zboží nadhodnotí a potom se s velkou pompou jako sníží cena.
    Když vláda zvedá DPH obchodníci nelení a zvednou ho ještě předtím a poté ještě jednou
    tentokrát oficiálně. Staré fintičky které lidé znají. Je jen na nich zda se nechají šidit.
    • ... je kouzelné, když pako, které se s rozumem nikdy nepotkalo, píše o rozumu, blbečku :)))
      • jsi zde dosti znamy jako individium nizsiho radu tipuji tak prvok , jestli si najdes co to je. . Bez upaluj do fronty na slevu at ti neutece . Nebude , posledni na krame .
    • slo o penize a zisk od doby opic , kdy nekdo nekomu neco prodal nebo vymenil neco za neco. Bez tvorby zisku neni mozne obchod a v podstate zadnou cinnost na svete provozovat. Jestli koupim nebo ne , je jen na me. Takze kdosi , kdo zde napsal ze pouziva normalni selsky rozum zodpovedel vse. Potrebuji - nepotrebuji , porovnam ceny , koupim - nekoupim . Tot vse. Hazet to na nejakou dobu je nesmysl. Vzdy tomu tak bylo a bude vsude.
  • že by obchodníci odkloukali praktiky od politiků nebo politici od obchodníků? *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit