Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID
    prosím přirodo den nehájení
  • Drtivé většině se makat nechce a žijí jen z cucání sociálních dávek. Tento nešvár
    bohužel převzala i řada Bílých rodin. A ti co pracovat chtějí mají bohužel smůlu protože
    práce tu skutečně moc není. Kdo tvrdí opak je lhář!

    Je však ostudou státu že sociální dávky jsou tak štědře nastavené že ti co je berou
    se mají často lépe než pracující. Když chce mladý člověk založit rodinu je nucen si vzít
    půjčku zatímco dávkařům stát rodinky sponzoruje až do smrti.
  • Z příspěvku se nedá nic vyčíst. Je to jako: " Co se kdy stalo na divadle ".
  • Kdy už konečně přestanete dělat z Cikánů ty ubližované chudáky, svůj život si vybrali stejně jako všichni ostatní a to jakou cestou se vydali je jenom jejich volba. Stát je všemožně podporuje, ale je to marná snaha, ten, kdo nemá pracovní návyky, nikdy dělat nebude a Cikáni je nemají, to snad ví každý normální člověk. A to, že jsou zvýhodňováni proti ostatním lidem je snad každému soudnému člověku jasné. Jeden příklad, jak se to u nás dělá. Cikán přestal pracovat v 35 letech a měl z toho legraci, jek jsou ti doktoři blbý, říkal, já mu řeknu že nevidím a on mě nechá marodit. Tak to domarodil až do invalidního důchodu. Doma najednou slepý nebyl a vytahoval se, že dostal invalidní důchod skoro devět tisíc. Druhý příklad, topenář který odpracoval 43 roků, více jak 20 let pracoval jako OSVČ, platil řádně daně a býti nemocný si nemohl dovolit, (jednou měl úraz a stát mu nadělil nemocenskou 3 600,- Kč za měsíc) se po odpracovaných 43 letech rozhodnul, že tahat radiátory, bojlery a další těžký materiál je již nad jeho síly a odešel do důchodu( předčasného v 61 letech), vysloužil si důchod 10 200,- Kč. Rozdíl mezi odpracovanými 17 lety Cikána a 43 lety topenáře činí cirka 1 200,-. Co se týče zdraví, cikán si jezdí bez řidičáku do lesa a krade tam dříví, topenář je rád, když si zatopí a prohřeje bolavá záda. Tak takhle nějak vypadá naše demokracie a spravedlnost a jak je vidět tak i podle TISCALI.
  • Oni si skutečně tento životní styl nevybrali, jistě by raději žili jako milionáři v amerických filmech. Ale jejich styl jim vyhovuje, zvlášť když jim všechno zajistí majorita (včetně chlastu a drog). Nejhorší je ovšem to, že ke stejnému, parazitickému, životnímu stylu vedou své početné potomstvo. Převážná většina těch co vychází ze sedmé, osmé, případně deváté třídy míří rovnou na UP. Nikoli pro práci, jen pro dávky! A rychle mít spoustu dětí, ať dávky rostou ... *16*
  • Kocábe, za slušnej peníz si se zbavil rusů, co kdybys to udělal i s cikánama?? Minimálně vděk bude vrchovatý. Ale na to nemáš. Jen blbě kecáš o prezidentovi a hraješ si na lidového. Je mi z tebe zle.
    • Dovolím si nesouhlasit s tím, že p. Kocáb byl ten, co donutil k odchodu ruská vojska z Československa. On se tak prezentuje, ale kdyby Rusové sami nechtěli, tak jen tak neodešli. Je to ukázka, jak vznikají báje a legendy, z kterých se dá těžit. A to tento pán taky zná.
    • Jájinku co jsi pro tuto zemi udělal ty?
      • "Jen" poctivě platil všechny daně, poplatky, nic neničil, "jen" vychoval děti, které vystudovaly, či vyučily se s maturitou a také pracují, pokud všichni sehnali práci!
  • Pane pisateli tohoto článku jste zřejmě velmi mladý a důvěřivý. Já jsem na tomto světě bezmála 63 let, zažil jsem v 50 a 60 minulého století pozitivní diskriminaci cikánů, ale toto etnikum neudělalo ani krok vpřed ba naopak, demokracie je vrhla spíše o několik desítek let zpět. Před 600 lety napsal Jan Hus dnes již známé prohlášení na téma cikáni a jejich sociální ohodnocení. I po šesti stoletích jsou jeho slova stále platná. Bylo by dobré si je přečíst.
  • blegh
    Chudáci, je mi jich faaakt líto. Skoro jsem se při čtení článku rozbrečel. Oni jsou tak utiskovaní, normální život kvůli svému cigánskému původu nemají, chodí do špatně placené práce.... Člověk by jim dal nejradši korunu nebo uspořádal sbírku. *7*
  • A rád bych se redakce zeptal jestli si uvědomuje absurditu tohoto článku. *7*
    Bílý feťák dojemně popisuje "těžký" život těch, kteří mu to prodávají. Asi z vděčnosti, že byli tak obětaví a sehnali mu matroš.
    Čeho se dočkáme příště?
    Srdceryvného příběhu prostitutky, která navzdory ledovce stála na chodníku a poskytla službu nadrženému zákazníku?
    A nebo dojemného příběhu o vykradačích aut, kteří musí do "práce" před koncem noci, bez ohledu na počasí, aby umožnili někomu levně zakoupit autorádio?
    A samozřejmě, že všichni jsou obětí diskrimace a tmavší barvy pleti. Oni by strašně rádi studovali a seděli v kancelářích za pohádkové platy, jenomže zlá společnost jim to nedovolí.
  • Vážení, ten nadpis není nesmyslný. Je to prostě produkt redakce Tiscali, čili stručně řečeno lže jako Tiscali. Je to jednostranné jako zpravodajství v ČT 1. Ovšem zajímavý je výsledný dojem, který se nám redakce Tiscali snaží vtlouci do hlavy, a to je, že Romové si tento život nevybrali. Kouzelný nesmysl co? "Práce, automaty, drogy" to nazvali. Ale jak se tam k sakru dostala ta práce? Přece Romové kteří opravdu makají mají rodinu, byt a na ty automaty a drogy jim nezbude ani časově, ani finančně.
    Bomba je ale to, že si ten život nevybrali. Jako bychom si ten život s nimi vybrali my. Opravdu výkon Tiscali. Žeman vám už vyšuměl, nebo jste už poznali, že jste se na tom tématu pouze ztrapnili? Ukrajina je taky pasé, teda že by nebyla opravdu zajímavá, ale mainstream se na to téma vybodnul, protože je na tom dobré pouze to, že Evropa bude prát s Ruskem a Amerika na tom profitovat, tak vám nezbývá než vytáhnou chudáky Romy, co "musí" hrát automaty a brát drogy, i když si to "nevybrali". Bravo tiscali. *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit