Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Wolfcastle

    Jsem Husákovo dítě celej život do nás hustěj jak se maj důchodci špatně přitom vidím že tomu tak není bydlí v bytech co získali za hubičku důchody maj slušný + možností plno jak si přividělat ať už pronajmout ten jejich vlastní byt či chalupu a současně nám porát říkaj jak si máme šetřit na důchody že pro nás nebudou k tomu bydlení jedině přes hypotéku to nevím z čeho šetřit na důchod a až my budem v důchodu tak co jako? Řeknou nám že jsme si našetřit měli... Dnešní důchodci na tom budou v tu dobu hůř jasně budou po smrti, ale obávám se že my Husákovi děti jim TO BUDEM ZÁVIDĚT!!!  IMHO DNEŠNÍ DŮCHDCI SI ŽÁDNÉ ZVYŠOVÁNÍ NEZASLOUŽEJ ty prostředky by se měli šetřit na důchdy pro horší časy evidentně!

    • vanhorne

      "Jsem Husákovo dítě celej život"

      Gottwaldovy deti jsou lepsi.

      • Já jsem dítě čs jara 68 a vím jedno že rodina je základ státu a bez dětí to nepůjde a počítá se co máš v peněžence a budoucí očekávání je vzhledem k různé době imaginární požitek i když si ho zasloužíme.

    • O přivydělávání k důchodu, které většina důchodců musí praktikovat aby nemuseli žít o chlebu a vodě, bych rozhodně nemluvil jako o úžasné MOŽNOSTI kterou mají aby si pak žili (dle mínění "wolfcatle") jako milionáři, ale naprostou NUTNOSTÍ, aby jim něco zbylo třeba na doplatky k lékům. Vykonávají přitom práce, které většinou ti mladší nechtějí nebo neumí dělat. A že by někdo získal byt za hubičku, o tom jsem taky nic neslyšel, většinou si na to museli brát úvěry a hypotéky, protože koupit to prostě museli, aby je případný nový vlastník rozprodávaného státního či obecního bytového fondu z bytu za pár let nevyhnal nesmyslně vysokým nájemným (na které si samozřejmě hypotéku vzít nejde...).
      • Wolfcastle

        A kam pujdou Husakovi deti co bydlej dnes v najmu ted to utahnou, kdyz maj dva platy tak tak a v duchodu ten najem platit budou z ceho? Jasne asi si vyberou duchodove pripojisteni pokud si ho platili no tak za to mozna na rok az dva (na ubytovne pro socky) jim to vystaci no a pak??? kremace leda

        • vanhorne

          "jim to vystaci no a pak??? kremace leda"

          Co mas proti kremaci? V hospode jeden povidal, ze kremace je uz dnes bezbolestna.

    • Krom toho, že se potýkáte s pravopisem jste úplně mimo...Kolikpak asi vyděláváte oproti

      mému důchodu 11.670,-Kč? A to jsem od 60-ti invalida, který musel jít do předčasného

      důchodu. Ještě byste chtěl ubírat. Tam se snažte a hlavně nezapomeňte jít k volbám.

    • Podle ceho soudite, ze se maji duchodci dobre? Ze byty ziskali za hubičku? Nebo ze maji chalupy a chaty? Nebo ze si mohou k duchodu privydelat??? To nemuzete myslet vazne..tyto vase argumenty jsou zcela mimo logiku......ano mohou si privydelat navic k duchodu,ale proc??? Vzdyt platili do duchodoveho systemu cely zivot a ted maji pravo vyuzit starobni duchod a uzit si relativne klidneho stari,jako kazdy ,kdo drive pracoval. A ze maji duchody k dispozici byla vec predesleho systemu,ktery to mel vymyslene....a nastupujici system, ktery jsme si demokraticky "vycinkali" tento duchodovy fond doslova vybrakoval, takze NASE chyba, nikoliv duchodcu, kterym nyni spilate.....nebyt jich ,tak minimalne polovina veci, ktere jeste nyni vsichni vesele vyuzivame by tu nebyla....viz napr. Vami zminovane byty za hubicku.......,ktere byly vytvoreny take predeslym systemem by tu take jaksi chybely. Mohl jste si ho take, pri trose snahy, poridit....a vetsina vlastniku bytu si to take brala "na dluh",samozrejme s rizikem......ale spousta lidi v tom videla riziko neunosne a radeji nic neporidila, protoze "co kdyby"...., a ted nadavaji, ze to poridit "musi" ale za ceny, ktere jsou kapitalisticke, nota bene jsme je tu vsichni chtely(viz samet.revoluce)......Podle teto Vasi logiky, by se duchody mohly zrusit zcela,nebo naprosto minimalizovat, vzdyt prece kazdy muze pracovat a prividelavat si i v duchodovem veku....a kdyz si muze privydelavat, tak to znamena, ze muze pracovat a duchod prece nepotrebuje,nebo jen minimalni.....

      A ze na duchody My mit nebudeme je NAS problem......Tento nynejsi system je z tohoto a i z jineho hlediska zcela nefunkci, a jen se prodluzuje jeho agonie......a jen ekonomicky negramot nevidi pricinu a snazi se vinu svalovat na druhe.......Ale MY jsme vinici, protoze jsme to tomuto systemu umoznily prostrednictvim vlad, ktery tento system "spravuji" a NIC jsme proti tomu neudelaly, ale naopak jeste jsme system, ktery je vuci lidem nepratelsky, podporovaly at o svym chovanim a letargii............Jinymi slovy : Vlada si dovoli, to co lid povoli.....!

      A ted to mame a dobre nam tak........!!!

      ...a mimo to jsem take "husakovo dite".....


      • Nynější důchodci platili důchodový systém duchodcum, ano s příslibem, ze ve stáří díky tomu budou mít duchod, tedy že až budou stáří stát stejně tak donutí pracující dávat jim duchod. (Tomu z mojí generace věří málokdo... Ze to musime platit vime.... ale stejně  tak Hodně lidí ví že se statnem garantovaného důchodu nedozijou na ať prodluzovanim, nebo reformou)

        Ten systém byl od začátku letadlo... byl vymyšlený, ale systemem "poslední to zacvakne"... 

        Politici se posledních 30 let jen hádají kdo to poslednímu řekne. 


        K tomu že to měli vymysleny snad jen toto: Když to uděláme tak jako komunisti v Číně tak to taky může fungovat ... Místo zapadni zdravotní péče zavedeme akupunkturu jako hlavni způsob léčení starších lidí  je to. Jednak to vyjde levněji (koupíme pár sad na síti a ty vědmy z TV pošleme na kurz) a jednak nebude třeba vyplácet důchody dlouho. On totiž hlavní problem všech letadel je, když je těch co platí ubývá těch co na nich vydělávají přibývá... 

        Btw: já bohužel nejsem husakovo dítě..  takže demokraticky rozhodnuto budu ten co to "zacvaka  a  při odchodu zhasne".


        Jo a jestli zase vyrukujete s tím že za to si může generace sama, tak nikoliv .. já si myslim, ze az budou mé děti vydelavat, přijde nařízení ze státní důchody budou vyplaceny jen lidem bez potomků ;)... O důchodce se přeci postará rodina... Případně bude něco jako důchod jen pro lidi bez majetku (nejprve si prožerte majetek, pak pridte žebrat na úřad)

        • Léčba akupunkturou a masáží stojí od 600 Kč za jedno "sezení", nasazení pijavic s masáží asi od 1000 Kč za jedno "sezení", takže to žádná láce není. Dávka bylinek na měsíc zhruba od 350 Kč za balení.

          Vlastní zkušenost, absolvoval jsem to.

          • Víte kolik stoji léčba rakoviny konvenční metodou? 

            Víte co stojí třeba "blby" doléčení po operaci tlustého streva u seniorů? ... To nemluvím o předoperačních vyšetřeních nebo operaci jako takové.


            •  Vím.

              V případě, že by postupy tradiční čínské medicíny mohly tyto procesy nahradit, stály by stejně. Takový je trh.


    • Příklad: pokud bych bral v dohledné době průměrný důchod, nestačil by mi ani na zaplacení stávajícího "obytného záchoda" (1+1, 43 m2, 13500 Kč měsíčně včetně poplatků a energií).

      To lze za "slušný důchod" považovat jen stěží.

      • s tím se musí počítat prostě dřív, nedá se čekat, že na důchod dostane člověk miliony. Máte to stejně jako pracující člověk, nemáš na to, tak se musíš přestěhovat někam mimo Prahu.

        Nemůžete chtít po současné generaci chtít aby Vám vydržovala byt v praze, když na něj často sami nemaj.

        • Ale já jsem pracující člověk, momentálně v zaměstnaneckém poměru - srovnal jsem výšku průměrného důchodu s výškou tržního nájemného ve smyslu příspěvku, na který jsem odpovídal.


      • Za tyhle prachy vám pronájmu 3+1. 

  • Stálesetu objevuje výraz prachy zmizely.Vy věříte na zázraky.?Prachy jsou věc,která nemůže zmizet. Tak si laskavě dosaďte,kde jsou a potom teprve pochopíte všechno to svinstvo tohoto režimu.

  • Opravdu nejsou finance: 16:56 Stát v letech 2013 až 2017 vyplatil nevládním a podobným organizacím 61 miliard korun. Největší roční suma, téměř 13,6 miliardy korun, připadá na rok 2017, čísla za loňský rok ještě nejsou k dispozici. Nejvíc peněz proudí do sportu, především do fotbalu. Vyplývá to z dat ministerstva financí, která dnes zveřejnil server Deníku N. Vypracovat přehled dotací pro neziskové organizace nechal loni premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s jednáním o státním rozpočtu na letošní rok.  


  • Tuhle jsem na netu viděl, zcela náhodně,  život ruských důchodců.  Babušky musí přežít za našich cca 2,5 tisíce. My si žijeme opravdu nad poměry. A buďme rádi za to, co máme. 😈 Jinde bychom, s tou rozežraností, asi nepřežili. 😯

    • vanhorne

      "A buďme rádi za to, co máme"

      Neco podobneho pri jine prilezitosti kdysi prohlasil Kalousek, ze v Nigerii je situace horsi nez v Czesku. Prostudujte peclive "život ruských důchodců" Czeske babusky, vemte si priklad z Ruskych babusek, jedine tak klidne prezijete a nekterym z vas jeste zbude na dustojny pohreb.

  • 😯

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit