Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kde jsou ty časy,kdy večerní procházky voněly romantikou a hlavně  bezpečím.Tenkráte vás nikde neobtěžovali arabští a romští prodavači se "zakázaným zbožím" a nabídka ženského těla na veřejnosti byla zakázaná.Všichni se museli živit prací a tak jim nezbyl čas na "toto podnikání".Škoda .......

  • No, normální občan přece hledá nějaký Koncert pro všechny slušný lidi, protože Pravda a Láska vítězí a přitom Nejsme jako oni!


  • Už samotný příjezd na Hl.nádr. je pro mě trauma , vyřídím a prchám nazpět těch 5 hod.ve vlaku .Ještěže je mi dopřáno využít slevy na vlak , jinak tam nepáchnu roky !  O památkách si radši přečtu,je tam špatná  energie .

  • Doba úpadku. Do toho se čumí do mobilů a všelijakých chytrých telefonů, jedete v tramvaji a holka se zahnutými "drátky" v obou uších nerušeně a hlasitě žvaní (prokecá tři - čtyři i více stanic než vystoupí) s někým na dálku o naprostých hovadinách, poslouchá to nuceně a nechtěně půlka tramvaje. Totéž vás klidně postihne ve vlaku. Pamatuji ženskou, která prokecala s mobilem u ucha víc jak hodinu, než vystoupila na konečné z vlaku. Někdo to nevydrží a jde si sednout jinam, kde by měl trochu klid. Ohled a slušnost vůči ostatním, to se dnes nenosí. Lidi na sebe nemají čas, povětšinou stále chvátají, mezi chodci se do toho motají výrostci na prknech, teď jsou v módě ještě koloběžky. Panuje bezohlednost. Blbeček v podchodu z prkna spadne, to se odrazí a narazí vás do paty. Vynadáte mu a nejraději byste ho kopnul do míst, kde končí záda. Takhle bych mohl ještě dlouho pokračovat. Žijeme v bláznivé době, kde mezilidské vztahy jsou dost narušené, prostě panuje všeobecný úpadek. 

  •   Možná za par desetiletí třeba takové airbnb ,či uber nebo globální pracovní agentura v rámci co největšího profitu udělá pustinu všude.V době psaní románu 1984  Orwell taky netušil co bude a dneska je to realita.

  • Přesně tak, do centra Pražák nepáchne, když nemusí. Na Karlově mostě jsem nebyl snad 10 let - co bych tam dělal?! Strkal se japonskejma turistama s teleskopickejma selfie tyčkama? Nechal si vnutit obrázek Hradčan od místního mazala-kýčaře? Koupil od Rusa fejkové české sklo, matrjošku nebo plyšový cylindr s hvězdami a pruhy?? Mimochodem, tentýž, ale úplně stejný póvl jsem viděl (prodávaný stejným lidským póvlem), když jsem byl v Benátkách - tak daleko už pokročila globalizace!!!  

    Přes Václavák přece jen výjimečně občas chodím, je to přece jen zóna, které se nelze při pěším pohybu po Praze vždy vyhnout. Tady je to pro změnu slalom nejen mezi turisty, ale i mezi černými bordelovými "vhazovači" z Duplexu a Darlingu, arabskými a romskými dealery drog. Jen prodejce pólu tu nahrazují obchody s botami (za měsíční výplatu), hodinkami (za dva roční příjmy) a podobně... co by tu proboha pohledával normální občan, pokud zrovna nepřestupuje z metra na tramvaj ve Vodičkově???

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit