Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vůbec nešlo Kazachstán, ale o pokus prověřit, jestli si bude medvěd chránit své teritorium.

  Kdo někdy viděl mapu, chápe, že by bylo super mít raketové základny na Ukrajině, Kazachstánu nebo Estonsku. 

  No a to se ruskému medvědu nebude líbit. Docela jistě si svůj perimetr ubrání. 

 • mun.go

  "Tokajev v projevu děkoval ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi za to, že „soudružsky vřele“ zareagoval na jeho prosbu o pomoc s nastolením pořádku v Kazachstánu. Putin již ve čtvrtek do spojenecké země poslal ruské výsadkáře."

  Ve skutečnosti jde o "Smlouvu o kolektivní bezpečnosti" z 15.5.1992 (článek 4), jejímiž účastníky je šest zemí: Arménie, Ruská federace, Kazachstán, Tádžikistán, Kyrgyzstán a  Uzbekistán. Celkem se operace účastní asi 3600 osob z uvedených států.

   Viz také "Kazachstan - pokus o farebnú revolúciu ako z učebnice"

  • realista

   No je to sprosté, že Rusko vyslalo v rámci "soudružské pomoci" na pozvání z Kazachstánu své "okupační" jednotky. 

   Mnohem lepší by bylo kdyby tam USA v rámci "demogratycké pomoci" bez kazachstánské pozvánky vyslalo své "osvoboditelské" jednotky. 

   Na nežádanou "demogratyckou" pomoc USA bez pozvání dodnes s dojetím a slzou v oku vzpomínají ve Vietnamu, Jugoslávii,  Afgánistánu, Iráku, Sýrii, Libyi a řadě dalších "šťastných" míst.....😉

   • Mají to Kazachstánci prostě smůlu. Mohli být obohaceni kulturou, která marodí sama na sebe. 

 • V Kazachstánu a jejím rozvratu má prsty  Anglije a vůdce všech zločinců USA. Vazalská Evropa je musí podporovat v každé lumpárně.

 • V Kazachstánu který je bohatou zemí regionu neb má ropu a plyn tak lidská práva jsou tak nějak opomíjena , vzhledem k Rusku a pod. jestli to není tím že v zemi investuje hodně americký bankovní sektor . Prostě ten pohled na lidská práva taky není košer , to je jako s tím Chile a Kubou .Podle posledních zpráv to vypadá na vyřizování účtů mezi stranickými šéfy místní státní  mafie , to možná vysvětluje i tu vlnu násilí která je vyprovokovaná  . Tak jim držme palce at to skončí a pohnou se dopředu a ne že zabetonujou staré "pořádky".😎

 • Zase je zajímavé sledovat některé emotivní reakce. To je moc a síla médií.

  Málokdo máme informace z místa a ověřené, ale zaujímáme mnohdy hraniční postoje a pozice, nadáváme a lajeme.

  Nevím, ale když někdo rabuje v obchodech, zapaluje auta a napadá policisty, tak tomu jde docela jistě o demokracii a pořádek.

  Tomu snad nemůže uvěřit nikdo kromě patologických nepřátel všeho, co se nelíbí jedné straně. Kdyby někdo u nás  raboval, ničil, tak bychom je jistě podporovali. 

  Je to věc Kazachstánu a snad se v tom vyznají alespoň oni. Mrtví na ulici? Takových studentů Šmídů může být. A jestli stříleli na policisty, potom se děj vůle Páně. 

 • Jukněte na to : https://www.youtube.com/watch?v=iCD0i4E8yz4

  • A co z toho plyne, že britská tajná služba všechno zmrví. My tady na Tiscali už dávno víme, že to jsou dřeváci...

 • Dovolil bych to i myslivcům, a ti nikoho předtím nevarují !!!

 • Ale zatočili s nimi perfektně. A je po revoluci.

  • Jen prorurácký pri..iv a přivrženec komouš.bestií může mít  takovýto názor.

 • jak můžeme někoho, kdo odřeže hlavu příslušníku policie, označit za demonstranta ?

 • Bez varování střílet do lidí...?!!!


  • To je přece u "rudých socialistů", tj. komunistů stejně jako u"hnědých socialistů", tj. nacistů naprosto běžné.

  • KIMCID

   Jak bez varování? oni už tři dny vypalují vládní budovy a rabují .Všude  ve světě by se snímá nikdo nemazal.

   • Co se všude ve světě snímá?

    • KIMCID

     samo oprava telefonu : s nima.

   • Přesně, měl píše realista  - co je to za "lidi" , kteří rabují...

    Ale i tak, se střílením bez varování já nesouhlasím - ale to je můj názor...

    Alespoň nějaké slovní varování...

    • Také jsem zásadně proti násilí za politický názor. Zásadně.

     Tak zásadní už asi nebudu, kdy se zasahuje proti osobám rabujícím, zapalujícím a ubližujícím lidem ze záchranných sborů.

     Ono je to těžké a složité a snad se někdy dovíme i pravdu. Zatím nás účelově masírují média. 

  • realista

   Otázka zní....co to je za "lidi"? Jsou to normální nespokojení občané, nebo jsou to "zaplacení barevní" provokatéři? Na Ukrajině prezident nedovolil střílet a kde je ta země dnes? Pokud by se do toho nemontovala CIA (jsem si víc než jistý, že je to opět jejich rukopis) bylo by správné s nespokojenci v klidu jednat a situaci řešit. A věřím, že by k tomu i došlo. Ale pokud tam jsou najatí žoldáci kteří mají za úkol za každou cenu vyvolat chaos jako u nás kdysi henlainovci nebo v současnosti Ukrajina, "arabské jaro" v Sýrii Libyi, Egyptě atd. nedivím se tvrdšímu postupu. Loni o amerických volbách se s demonstranty v Kapitolu taky nemazlili.

   Až tam budem, uvidíme situaci na vlastní oči a promluvíme s tamními lidmi, můžeme objektivně hodnotit situaci a prostředky. Dokud nás ale informuje náš oficiální režim, který komunistickému zpravodajství "jako z oka vypadl" jen zrcadlově změnil stranu, musíme brát všechny veřejné informace velmi obecně a se značnou rezervou....taková je životní zkušenost...

   Když se podíváme na mapu, zjistíme, že kdyby proběhla další "barevná revoluce" po Ukrajině v Kazachstánu, je Rusko už z velké části obklíčeno NATem a zbýval by pouze převrat v Bělorusku a Mongolsku. Takže odtud asi vítr fouká.....

   • jednoduché jedna famílie která sahá mocensky až do dob komunistů v SSSR si uzurpuje moc a to nejen v Kazachstánu , vytvoří totalitku místních rozměrů a půl prachů co ždíme z nepředstavitelné korupce ukladá v demokratických zemí typu Kypr , Švýcarsko , Velká Británie a ostatní rozhazuje , na obyčejný lid ssere a spoléhá že se z toho v nejhorším vystřílí  , ale jen do té doby než vojáci začnou chápat o co jde . V každém případě totéž hrozí v Kyrgystánu , Tadžikistánu ,Uzbekistánu .Prostě sovětský svaz socialistických republik který ještě myšlenkově  nepřeskočil středověk a už dosahuje mety komunismu kdy všichni budou mít co potřebujou - houno , ale věrchuška bude bohatší než ropní šejci.

    • KIMCID

     🤣🤣

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit