Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nechutná komedie oranžové mafie pokračuje. Neví, jak se dostat z vlády a tak když nevyjde Staněk - najdou si záminku v rozpočtu.

  Pološílená Amazonka Maláčová bude požadovat navíc 11 miliard (a když je získá bude chtít 20 atd.) pro černou díru MPSV. 

  Kdyby nebyl pan Hamáček poka.aný, tak řekne, že ČSSD roli vládní strany nezvládá a vzdává se jí a odejdou do skanzenů z nakradených milionů. Jedno oko by nezůstalo suché, ale bylo by o lepší, než ta trapná komedie na pokračování. 

  Docela by mě zajímalo alespoň jeden důvod proč by měl někdo tuhle zoufale zadluženou partu volit. Prosím o odpověď voliče této strany. Děkuji.   

 • Stanek je vlastne takovy maly pucista CSSD. Divim se, ze je jeste clenem socanu. Svuj ukol pro Hrad splnil a muze se uspezne stat zemanovcem.

  • Kdepak zemanovcem - ten "černý" vzadu - Staněk - svůj úkol zadaný tím podlým křiváckým .... zeMANem - rozjebat co se dá, splnil a bude jím teď odvrhnut jako řada dalších, kteří pro něj v minulosti "cedili" krev. Vzpomeňme třeba na šloufa nebo jak se ten správně ten zeMANův poskok jmenoval a řadu dalších.

   Mílovými kroky se blíží den, kdy si český národ konečně uvědomí co živí na hradě za nestvůru a zopakuje si 30. červenec 1419, tentokrát místo na radnici na hradě.

   • pavel.zajda.7
    Kam by to prase hodili? Do jeleního příkopu?
    • No vidíte to není špatný nápad, kam s takovou špínou.

     Problém jediný že v tom současném horku začne brzy ta ..... smrdět ještě víc než teď.

     • KIMCID

      Chudák Duka.No ještě že pan prezident bydlí v Lánech

 • opravdu máte všechny informace aby jste relevantně hodnotili kroky prezidenta.

  stav SR

  • Já bych řekl, že nejde o kroky, ale o vrávorání směrem východním.

   • KIMCID

    Ty nikoho nevaruji nemáš na to

    • Mezi VRÁVORÁNÍM jednoho z představitelů této země a VAROVÁNÍM před jeho kroky na východ jistá souvislost je. 

     A NE, ŽE NE...

     • KIMCID

      Ne.

 • Tuto "aféru" kolem ministra kultury považuji za zcela poplatnou "okurkové sezóně" - ve vládě se jedná v podstatě o zcela bezvýznamný post... 

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Proč ve zprávách Tiscali dosuď není nic o VRAŽDĚ OSMILETÉHO CHLAPCE jistým MIGRANTEM Z ERITREJE, který chlapce shodil pod vlak spolu se čtyřicetiletou ženou. Té se naštěstí podařilo před přijíždějícím vlakem zachránit. 

  Ti dva přitom se s oním zrůdným Afričanem neznali, nikdy ho předtím neviděli!

  Vrah, který dvojici do kolejiště strčil, se po činu pokusil z místa utéct, podle agentury DPA ho ale zadrželi kolemjdoucí, kteří ho pronásledovali až před nádražní budovu.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Smutné ovšem je, že šéf frakce sociální demokracie (SPD) v regionálním hesenském parlamentu Günter RUDOLPH se nestyděl vyslovit "varování", že je nepřípustné, aby se tato „hrůzostrašná vražda zneužívala “pro politické účely!

  • Onen eritrejský gauner žil od roku 2006 ve Švýcarsku - v kantonu Curych

   Tam měl i povolení k trvalému pobytu (sic!). 

   Je ženatý a má tři děti - přesto zavraždil jiné dítě, které nejspíše ani neznal! 

   Do Frankfurtu nad Mohanem přijel před několika dny vlakem z Basileje. 

   Ohledně motivu činu ani toho, proč do Franfurtu nad Mohanem přijel, zatím vyšetřovatelé nevědí nic.

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Zato má "ve věci jasno" šéf frakce sociální demokracie (SPD) v regionálním hesenském parlamentu Günter RUDOLPH se nestyděl vyslovit "varování", že je nepřípustné, aby se tato „hrůzostrašná vražda zneužívala “pro politické účely! 

   Nepochybuji, že stejně se vyjádří i představitelé ČSSD, nota bene - když okupují Ministerstvo vnitra ČR!

 • " že ústava nemluví o žádném konkrétním termínu, do kdy tak musí učinit. Podle ústavních právníků by však měl prezident v takové situaci jednat bez zbytečných odkladů. !

  .

  Doplňte do ústavy termíny a nebudou muset právníci teoretizovat. Nebo jste slyšeli, že by soud naurčil odsouzenému termín nástupu do vězení a jen stanovil, že se tak má stát bez zbytečných odkadů?

  • 1. Termín v ústavě není žádný, takže nemůže být ani žádný vyžadován.

   2. I kdyby platil výklad že pokud není termín stanoven, tak že se má jednat bez zbytečného odkladu (jak někteří ústavní právníci tvrdí), tak to znamená, že pokud odklad není zbytečný (tedy že je potřebný), tak odklad není nic proti ústavě.

   3. V daném případě (tj. výměna ministra) je odklad potřebný, protože stojí za to pokusit se dojednat aby ve vládě zůstal člověk, který mě odvahu poukázat na naprosto protiprávní sebeobohacování ředitele Národní galerie tím, že sám se sebou uzavírá smlouvy na to, co je jeho běžnou pracovní povinností, tj. působit (za velmi vysoký plat) tak, aby tato instituce co nejlépe fungovala. Jeho kecy o tom, že dělal něco doma navíc co neměl zaplacené v základním platu jsou prostě ubohé. Pokud má pocit, že není dostatečně oceněn svým platem, tak to místo neměl vůbec brát.

  • Ono je to tím, že president ČR nerozhoduje, ale koná to, co rozhodnou jiní. Podle Ústavy ČR je totiž president pouhý symbol země, takže on musí činit to, co rozhodnou jiní. A morální, slušný člověk by činil bez zbytečného odkladu, aby nesnižoval vážnost úřadu, který zastává a především také vážnost svoji. 

   • Takže máte pocit, že prezident koná bezodkladně a musí činit bezodkladně následující? Nejlépe každý den? Nebo to bude stačit 1x týdně.  😀

    Článek 62

    Prezident republikya) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi,b) svolává zasedání Poslanecké sněmovny,c) rozpouští Poslaneckou sněmovnu,d) pověřuje vládu, jejíž demisi přijal nebo kterou odvolal, vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenování nové vlády,e) jmenuje soudce Ústavního soudu, jeho předsedu a místopředsedy,f) jmenuje ze soudců předsedu a místopředsedy Nejvyššího soudu,g) odpouští a zmírňuje tresty uložené soudem a zahlazuje odsouzení,h) má právo vrátit Parlamentu přijatý zákon s výjimkou zákona ústavního,i) podepisuje zákony,j) jmenuje prezidenta a viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu, k) jmenuje členy Bankovní rady České národní banky.

    • Naše ústava vychází v těchto ustanoveních z Ústavy ČSR první republiky, kde byla ustanovení o presidentu republiky vytvořena s ohledem T. G. Masaryka.

     To byla osobnost, pro kterou víra v Boha, čest, morálka a zájem obyvatel ČSR  nebyla pouhá prázdná slova. A ten rozhodně nekonal v zájmu svém nebo v zájmu cizí mocnosti.

     Jak se ukazuje, časy se mění. Do dnešní ústavy musí být vtěleno co president udělat musí, a pokud tak neučiní, tak ho stihne přísný trest.

  • KIMCID

   Nástup do vězení je s datumem

 • Prezident Zeman svá alotria obhajuje infantilním, tedy snadno napadnutelným způsobem. Jako kdyby kdysi mocné myšlenkové toky v Zemanově hlavě vysychaly a zanechávaly vyschlá řečiště, jimiž teď už jen protéká bahno morální špíny. Zeman zpychl a dělá naschvály a náramně se raduje z krizových situací, které způsobil. Zeman nepoškozuje jen stát, ale především sebe a pochopitelně i instituci prezidenta republiky. Odvolání Staňka vnímám jako úhybný záškodnický manévr prezidenta Zemana, jehož hlava je nabita poťouchlými plány. Se zvědavostí sobě vlastní si počkám na další Zemanovo kroky...
  •  Nevím, jak máme "poškozený stát", ale vím, že:

   !14. června 2019 Česko nadále patří k nejmírumilovnějším zemím světa, ačkoli si proti loňsku mírně pohoršilo. Zaujímá desáté místo ze 163 hodnocených zemí, zatímco loni bylo sedmé.

   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bezpecnost-mir-svet-cesko-index.A190612_133201_zahranicni_remy

   .

   16. 7. 2019 Česká republika je zemí s nejlepším udržitelným rozvojem ve střední a východní Evropě. Vyplývá to ze zprávy Organizace spojených národů o udržitelném rozvoji, která zkoumala mimo jiné míru chudoby či boj proti klimatickým změnám

   .

   Takže z mého hlediska ať to tak zůstane i nadále a ať se vám ty vaše hnojomety otočí proti vám samým. Doufám, že se tady nikdy nedostanou k moci naivní troubové typu Macrona nebo Merkelové. Většina voličů se o to postaré, ke vzteku vás pravdoláskařů, plných nenávisti a nesnášenlivosti.

 • Toník Staněk?Takový mistr kotrmelců?Moc pěkné bylo že odvolal toho bezejmeného šejdíře z postu ředitele ND. Kvalitní všivák.Tak on si v práci udělá kurátorování výstavy a k platu si přihrábne jen tak 1 mil.A to dokonce dvakrát.Každému by se líbilo. A pak ten sám ministerský odsouhlasí jako nějakého uměleckého ředitele nebo co v Národním divadle cizokrajného vetřelce. Co umí jen německy nebo anglicky,Se úplně pomátli v té Praze?Copak by na kterékoliv světové scéně akceptovali ředitele jen s češtinou a slovenštinou?A navíc dělajícího v divadle čistky?

 • Tak a opět se zhaslo.
 • Celé dění kolem ministra kultury se zřejmě inspirovalo filmem POŠETILOST MOCNÝCH! Ministr kultury připomíná figuru, zde se jmenující "Don Salluste" (ve filmu ministr policie a financí na dvoře španělského krále) a stejně tak je nenáviděn i obáván "kulturní obcí" už jen z titulu své funkce. 

  Ale ČSSD je kapitola české politické (rádoby)scény sama o sobě!

  A propos - už "socáci" zaplatili dluhy rodině JUDr. Altnera?

 • KIMCID
  Jiří Fajt Proč nechtěl tohoto pána jmenovat prezident Zeman profesorem? Spíš jak to, že je ještě na svobodě... Další podvod - podle předpisů Univerzity Karlovy toto řízení vůbec nemělo být zahájeno. Univerzita Karlova od uchazečů o hodnost profesora požaduje pět let soustavné pedagogické činnosti. V tabulce, k níž nepochybně poskytl podklady sám uchazeč, je doložena pedagogická činnost pouze v délce tří let. Jiří Fajt se tedy před komisí vůbec neměl ocitnout!!! Kolik dluhů tento pán ještě napáchá... Ohromující, šokující informace! Odbornice, která dlouhodobě sleduje dění kolem Národní galerie a aktivit Fajta, vstupuje do války šéfa galerie s Hradem. Fajt je člověk, který dokázal v průběhu patnácti let ve třech různých institucích vytvořit nekryté závazky ve výši minimálně 129 milionů korun a dnes disponuje rozpočtem kolem tří set milionů korun. Tento člověk stojí v čele Národní galerie Nestoudnost, s níž docent Jiří Fajt vykonstruoval a prostřednictvím spřízněných duší do veřejného prostoru vnesl představu, že se stal obětí zločinného spiknutí. Tohoto podvodníka jmenovala Alena Hanáková - původně vychovatelka ve školní družině ve Vizovicích, v roce 2013 toho času ministryně kultury za TOP 09 - proti vůli výběrové komise, kterou sama jmenovala, a přes hlasitý odpor velké části odborné veřejnosti Jiřího Fajta generálním ředitelem Národní galerie. Učinila tak ve chvíli, kdy byla ve dvojí demisi: jednak své osobní, jednak v demisi vlády jako celku. Daniel Herman Fajtovo jmenování potvrdil a v létě 2014 ho uvedl do funkce. Skandál, který vypukl už v prosinci téhož roku, když se ukázalo, že podvodník Jiří Fajt si řekl Komerční bance o příspěvek k platu ve výši 80 tisíc korun měsíčně, ve výši 1,3 milionu korun na rok. Takové zjištění by každého státního úředníka mělo okamžitě stát místo. Daniel Herman však Jiřího Fajta podržel, a nejen to: aby mu vynahradil ztrátu způsobenou selháním této nestandardní finanční operace, dal mu v roce 2015 bezmála půlmilionovou odměnu a v roce 2016 více než milionovou odměnu jako přilepšení k základnímu platu 89 tisíc Kč měsíčně. („PROBŮH,ZA CO,SOUDRUZI,ZA CO?!!!“) Tady se přímo vtírá na jazyk legendární věta Jiřího Paroubka: „Dámy a pánové, nechci se vás dotknout - kdo z vás to má?“ A mimochodem, plat, jímž se těmito slovy pyšnil tehdejší premiér České republiky, činil ubohých 77 tisíc korun měsíčně. Za tak mizerné peníze by se Jiří Fajt asi ani nenamáhal dojít do práce. Jen dluhy a podvody... Danielu Hermanovi však ani tyto informace nebránily v uvedení Jiřího Fajta do funkce generálního ředitele Národní galerie. Státním organizacím, které předtím Jiří Fajt řídil a opustil, způsobil mnohamilionové ztráty. Nestojí v čele Národní galerie poprvé, při prvním působení-od 1995 do 1998 - dluh NG, vymáhaný státem za neoprávněně užité prostředky, činil na jaře 1998 včetně penále 68,3 milionu korun, které Národní galerie splácela až do roku 2005. V té době už Jiří Fajt vytvářel nekryté finanční závazky jinde. V roce 2006 se v Obrazárně Pražského hradu uskutečnila velkolepá výstava Karel IV. - císař z Boží milosti, jejímž hlavním kurátorem byl Jiří Fajt. Celkové náklady, které Správa Pražského hradu na tuto výstavu vynaložila, dosáhly cca 71 milionů korun. Výnosy činily přibližně tři miliony a zhruba sedm milionů korun získali organizátoři výstavy od sponzorů. Deficit ve výši cca 61 milionů korun. Za svou koordinační činnost si měsíčně účtoval zhruba dvojnásobek průměrného tabulkového platu kvalifikovaného galerijního kurátora. V roce 2012, kdy připravoval výstavu Europa Jagellonica, měl Jiří Fajt schválený rozpočet pět milionů korun a reálnou vyhlídku na další tři miliony, hovořil na tiskových konferencích o tom, že výstava bude stát 25 milionů korun. Podle vyúčtování ze 14. ledna 
  • Ezopovy BAJKY jsou proti tomuto pravdivým obrazem světa...

   • No co lze asi tak čekat od něčeho takového jako je to zeMANofilckové .......  Že Ááááňňňo KIMCIDEČKu, ty jeden koblihářský spratku.

    A pozor na cévku.

    • KIMCID

     Co to má s Ano společné?

  • KIMCID
   2013 stála tato kutnohorská výstava nakonec neuvěřitelných 44,8 milionu korun. Tento dluh v říjnu 2012 zaplatila štědrá státní pokladna, tedy my všichni. Stojí za povšimnutí, že v závěrečném vyúčtování výstavy figuruje položka 3,26 milionu korun za předtiskovou přÍpravu. Čeho? To se můžeme ptát vzhledem k tomu, že plánovaný katalog nikdy nevyšel. Uvedené náklady na předtiskovou přípravu navíc odpovídají přinejmenším luxusně tištěné třicetisvazkové encyklopedii. O tento finanční zázrak se, pokud vím, již tehdy zajímaly orgány činné v trestním řízení, ale s jakým výsledkem, to zůstává dodnes utajeno. Sám Jiří Fajt přitom toužil, zdá se, především po nejvyšší vědecko-pedagogické hodnosti, podle předpisů Univerzity Karlovy toto řízení vůbec nemělo být zahájeno. V době, kdy už bylo víceméně jasné, že do čela Národní galerie nastoupí, zažádal Jiří Fajt Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy o zahájení řízení ke jmenování profesorem pro obor dějiny umění. Celá tato záležitost jistě ještě bude předmětem živého zájmu médií, a tak jenom ve zkratce: přihlédneme-li k protokolu ze zasedání Vědecké rady FF UK ze dne 20. března 2014, snadno zjistíme, že podle předpisů Univerzity Karlovy toto řízení vůbec nemělo být zahájeno. Univerzita Karlova od uchazečů o hodnost profesora požaduje pět let soustavné pedagogické činnosti. V tabulce, k níž nepochybně poskytl podklady sám uchazeč, je doložena pedagogická činnost pouze v délce tří let. Jiří Fajt se tedy před komisí vůbec neměl ocitnout. Podklady mu měla vrátit už příslušná úřednice oddělení vědy s tím, že nesplňuje podmínky pro zahájení tohoto řízení. Nic Jiřímu Fajtovi nebránilo odučit další dva roky na příslušné katedře a podat přihlášku k řízení znovu. Ze zápisu vyplývá, že si vědecká rada byla této skutečnosti vědoma. Snažila se tento evidentní nedostatek napravit prohlášením, že uchazeč bude v pedagogické činnosti pokračovat, což ovšem nijak nenapravuje okolnost, že Jiří Fajt v okamžiku zasedání Vědecké rady FF UK 20. března 2014 nesplňoval podmínku pro jmenování profesorem. Pikantní je, že podle veřejně dostupných údajů tuto podmínku Jiří Fajt nesplňuje dodnes. Jak se mohlo stát, že s ním univerzita řízení ke jmenování profesorem zahájila v rozporu s vlastními předpisy, to už je otázka pro její vedení. Postupně vyšlo najevo, že v rámci tohoto řízení Jiří Fajt opakovaně operoval jako jednou ze svých největších vědeckých zásluh editorstvím monumentální knižní řady Handbuch zur Geschichte der Kunst in Ostmitteleuropa. Již v té době ovšem nabralo vydávání této příručky mnohaletý skluz. Ještě rok poté, kdy Vědecká rada FF UK Jiřího Fajta navrhla ke jmenování profesorem, z ní nevyšel ani jediný svazek. K tomu se přidaly i další drobné nedostatky v uchazečově bibliografii, takže místo profesury sklidil Jiří Fajt v lednu letošního roku po zveřejnění obšírného prezidentova odůvodnění, proč jej profesorem nejmenoval, přinejmenším v odborné veřejnosti pořádnou ostudu. 
   • Nezbývá, než opakovat - Ezopovy BAJKY jsou proti tomuto pravdivým obrazem světa...

    A když kopíruji, dávám si pozor, abych nekopíroval úryvky dvakrát téhož textu!

    • Ezopovy bajky pravdivým obrazem světa jsou. Samozřejmě jde o vyhraněný literární útvar obsahující alegorické prvky, jeho účelem je uvedení pointy.

     Dovolím si vám jako znalci položit otázku? Farma zvířat bajkou je, nebo není?


    • No, pane Janáku, já nevím. I kdyby 50% z uvedeného bylo pravdou, je to na takové pěkné tepláčky a ne na titul profesora.

     I když na Univerzitě jména slovutného Karla je dnes asi možné všechno. Tam je potemníků pod kameny.....😀

    • KIMCID

     Neraď četls?V čem bajka?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit