Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • z neznámého důvodu označovaný jako údajná "demokracie" je omyl a státní katastrofa
  • Já jsem podobného názoru jako 6 jedniček.Pan Sokol rozhodně není pro mě autoritou,která se tehdy ucházela o presidentskou funkci.Podivně dosažený za Havla titul.Kdy znám dost lidí,kteří měli smůlu a nikdo se s nimi nebavil.Já nemohl studovat do r.1968 a nevytrubuju to do světa.Ono bývá pravidlo,že skuteční hrdinové mlčí.Jsem pro volbu presidenta a to p.Švejnara než p.Fišera.Nic nedokázal jenom poslouchal co Topolánek.Ovčané hledejte silnou osobnost s kvalitními životními hodnotami.Poslední šance jak zvrátit tento 23 letý marazmus.Začněme presidentem.Je nás cca 10mil.-že by se kvalitní člověk nenašel?
  • Servilní vlezdopr.elistahav.ista Sokol ať netlápe zobákem, zřejmě je ukřivděný z neúspěchu v roce 2003 a přímá volba je mu nemilá, tak jak ostatním, protože se naskytla šance a cítí, že jim bude klepnuto přes paprče. Jenomže - kdo by jim šlapal na přezky ? Každý, kdo se dostane na takové posty se změní - sám o své vůli, nebo nějakým nátlakem - třeba se něco něj ví. Nedá se opravdu věřit nikomu. A kdo se nezmění, tomu chamraď ve vládě zařídí odchod - "dobrovolně" nebo jinak, šak ono se něco najde nebo uměle vytvoří provokací atd. Tož co ?
  • přímou odvolatelnost politiků potřebujeme.
  • "...V letech 1994-2003 působil jako ekonomický poradce prezidenta Václava Havla..." - dosť bolo oného, nech odcválá nazpak do Hamerického Nef Jorku. Poradce. *16*
    • maršál Krutinožka, nazdáva sa vam, že lepšie by bolo mať opäť dajakého kokota a kremelského poskoka ako teraz? *1*
      • Naše názory stejně nic neovlivní, psí hlas do nebe nevolá, tak " co še budzeme jebac", ta hej ?
      • Tak jsem se pobavil: když napíši, že ovce dostaly čerstvou pí.ci, tak to server přečte s "č" a odpoví mi, že p.ce za zakázané slovo. No keď napíšem slovo kokot, to sa serveru páčí, lebo nievie po slovensky, do matkinej p.ci. *1*
  • pokud kvičí potrefené husi, tak to znamená, že přímá volba je správným krokem !!!!!!
  • Já jsem pro přímou volbu presidenta, myslim že je to správné. Tohle je konečně demokratické. Líbí se mi to proto, že pokud si nebude správně plnit své povinnosti a bude dělat ostudu, tak by se do dalších voleb neměl dostat. Nynější president, je prolezlí korupcí a zlodějinou, která jeho rodinu, zaješťuje na x generací dopředu. A to není jediný zloděj, od roku 1989. Když budu volit, tak se budu rozhodovat, mezi panem Fischerem, nebo Švejnaram,proč. Pana Švejnara, není prolezlí politickou špínou, jako nynější politici, kteří jsou u koryt od roku 1989 a kradli jako straky.
  • Nevidím v přímé volbě prezidebnta ČR prohloubení demokracie. Nepovažuji to za dobré politické řešení,
    uznávám československou tradici volby prezidenta. Přímá volba není rozšířením demokracie, ale povede
    k "tátrům" jako v USA. A pak, asi se uvolíme. Nebo také otrávíme. A to mnozí "vrchní" politikové chtějí.
    Volební kampaně při přímé volbě, založené pravděpodobně na "gulášových" s předváděním "sexyhvězd" mítincích není prohloubením demokracie, ale davového "póvlu". Ono kdo více na to dá, počítá, že více
    hlasů získá.
    • No a v USA to je zaběhlá záležitost a ne jen v USA. Tak proč ne. Určitě každý občan má víc rozumu než 15 poslanců!!!
  • Nebyl Sokol náhodou prokurátor? Nebyl náhodou velký komouš? Před rokem 89
  • Pokud by měl člověk v úřadu prezidenta mnohem větší pravomoce, jako je tomu v USA, tak jsem pro přímou volbu. Ale role našeho prezidenta je žel poněkud oslabená.
    Nebál bych se nechat volbu prezidenta na sněmovně. Přeci jen je jakousi tradicí obou posledních prezidentů být v určité opozici vůči vládám. Ale prakticky nemají takovou pravomoc, aby něco zásadního udělali. Proč tedy zbytečně plýtvat penězi na tyto volby a nesmyslné reklamy, meetingy spojené s přímou volbou prezidenta? Chtě-nechtě je náš úřad českého prezidenta spíše rolí reprezentativní, než rolí s velkou výkonnou pravomocí.
    • Vicarie, president USA má sice větší pravomoc, ale také větší ODPOVĚDNOST PRÁVNÍ i MORÁLNÍ vůči USA a v krajním případě může být za své činy postaven před soude. V USA je také přísná DECENTRALISACE a vyvážení moci zaručující demokracii. Ta naše přímá volba je pouze ukázka amatérismu a populismu zákonodárců a jejich neschopnosti a nechuti řešit skutečně odborně zásadní problémy. Je to jenom kost předhozená davu, aby se o ni tahal a domníval se, že o něčem zásadním rozhoduje a hlavně aby "nezlobil" a nekoukal politikům pod pokličku. U nás může být přímá volba nebezpečná, kdyby si ovce zvolili nějakého nemorálního sobeckého psychopata zaprodaného Kremlu, který si dělá co chce, porušuje Ústavu a krade na státní návštěvě v zahraničí jako Klaus. Jsou důležitější věci, které by měly být řešeny: odstranit ten neuvěřitelný monarchistický paskvil v Ústavě, že volený president je "NEODPOVĚDNÝ", tj. nesvéprávný a přitom má doživotní IMUNITU. To samé jaké doživotní imunita poslanců a senátorů, o jejíž "zrušení" zase začnou žvanit před volbami a předhodí davu další slib, který nehodlají splnit. A další závažný problém je, že naši volení zastupitelé za dvaadvacet nebyli schopni přijmout zákon o státní službě, tj. DEFINITIVU, aby v úřadech lidé konající dobře svou práci a odpovědní pouze zákonu a svému svědomí měli jistotu. Aby tak politici nemohli po každých volbách dělat ve veřejné správě rošády a dosazovat si tam své kamarádíčky. Takže ovce zase jásají, že budou o něčem "rozhodovat" a přitom jsou schopné dát svůj hlas tomu, kdo jim slíbí suché kotce a dostatek čerstvé p.ce. Přitom zapomínají, že ty kotce musí někdo postavit a tu p.ci musí někdo vypěstovat.
      • ´Při odesílání příspěvku jsem se pobavil: server mi vytýkal, že je tam zakázané slova pí.ce, které přečetl s "č". Inu, "inteligentní moralisté" z Tiscali. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit