Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže premier země jde jednat s tajnou službou cizího státu????? Vy jste se už úplně POMÁTLI.

    Tak jsem to viděl a myslím , že i Vetnamec na tržnici umí lépe anglicky než Fiala.

  • Na
    jejich podporu vznikla mezinárodní koalice vedená Brity a Lotyši. Do
    dronů dneska už Ukrajina zapojuje umělou inteligenci, to znamená, že
    v poslední fázi letu jsou nezachytitelné těmi ruskými elektronickými
    zbraněmi. V momentě, kdy ji vrhnou na frontu, s podporou té koalice, tak
    to bude znamenat tu změnu. Rusové nemají v podstatě jinou šanci tu
    válku vyhrát, než že by Západ přestal Ukrajinu podporovat.

    19:00 Vy
    současně působíte jako poradce předsedy zahraničního výboru pana
    Benešíka z KDU-ČSL. To znamená, že máte možnost být nějakým způsobem
    blízko formulaci koaliční politiky. Proto jsem se ptala, zda to není
    příliš optimistické vidění situace a neměli bychom se také připravovat
    na horší scénáře, jak o tom mluví představitelé některých evropských
    zemí včetně Polska, nebo třeba náčelník generálního štábu Řehka?
    -
    Vybíráte si jednotlivá prohlášení, s kterými já nesouhlasím. A znovu
    říkám, že Ukrajina tento konflikt vyhraje a nevidím žádnou možnost na
    ruské straně, aby to nějakým způsobem zvrátilo, vyjma jedné jediné
    situace, kdy pomoc Západu přestane. Podle mě nepřestane.


    zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-situace-se-zhorsuje-i-na-ruske-strane-expert-odmita-cerne-scenare-pro-kyjev-250240#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart

    jsem rád, že konečně nějaký expert sdělil tu nevyhnutelnou pravdu pro Kreml a sice, že je to jen otázkou času. Psal jsem to už před časem (čtvrt rokem, půl rokem) a nyní čtu týdny, že svět ta sovětská zastaralá armáda převálcuje a máme se tady připravit na válku.
    Vždyť přeci nemůže být problém zastavit je už v Doněcké oblasti s tím, čím disponují západní armády, včetně AI, která už zasahuje i do armádních sfér prostřednictvím dronů, které jsou levnější a rychlejší pro výrobu než cokoliv dalšího, přitom natropí stejné škody jako čipy řízené rakety.
    Podle mě se hrálo jen na to schválení té masivní pomoci přes americký Kongres a nyní už se přejde od slov k činům a ty kremelské komunisty z bývalé KGB to donutí ke zpytování svědomí, zdali jim to vše stálo vůbec za to + úprku zpět do své sovětské džungle.. čajnu to pak odradí, navíc v její prohlubující se ekonomické krizi :) , zaviněné samo prudkým myšlením soudruhů v rámci úvah o demografické politice násobené virem, který sami vyprodukovali a zamezí jim tu situaci zachránit rozjetím cestovního ruchu (kdo by se hrnul z turistů nyní do čajny??) , vůbec od nějakých myšlenek na něco podobného v jejich teritoriu.

    • Vážený pane, respektuji váš názor , leč asi neberete v potaz stav ekonomiky EU, současnou linii fronty , která je hodně vlevo a v neposlední řadě  území je dobito až na něj svtoupí noha pěšáka!!!  To , že někam posíláte drony a v podstatě děláte divezní činnost je jako součást strategie dobrý. Stavět na tom finální vítězství-no držím vám palce ale asi ne.  Pokud budete pořád podporova více diverzi v týlu, tak akorát dotlačíte útočníka k ještě razantnějšímu kroku. Dočista- dočista, Zatím se rus snaží mít co nejmenší ztráty civilů, protože území bez civilů je na nic. Kolik ještě musí umřít lidí aby jste pochopili , že měřením pindíků se to nevyřeší. Už teď mne jímá hrůza kolik budou muset platit Ukrajinci západu za poskytnutou pomoc. To jen češi to dávají zadarmo, ostaní si to nechají zaplatit do halíře. Že by to bylo z ruských držav NATO RYCHLE ZAPOMEŇTĚ!!!  To dřív bude jaderná válka, ale jak to tak pozoruji některým to pořád nevadí a nedochází.  Prostě podnikatelský plán se nezdařil. Je čas uchopit fakta!!!  Ideologie je cesta do záhrobí.

    • "V těch komentářích je ještě jedna věc.
      A ta spočívá v tom, že až tahle válka skončí - a já jsem přesvědčený, že
      skončí vítězně pro Ukrajinu, pokud by se ta pomoc nezastavila - tak tam
      je jedno velké nebezpečí pro různé lidi, i našeho náčelníka generálního
      štábu, které pro ně bude nepříjemné. A to je to, že v příštích 10 až
      15 letech se nebude v Evropě opakovat žádný konvenční konflikt, protože
      ruská armáda na to mít nebude. A to řada lidí v  Evropě nechce slyšet.
      Zejména část představitelů armády a představitelé zbrojního průmyslu,
      protože se může ukázat, že konvenční armády nebudou potřeba."


      😂 tohoto experta by měli tesat do kamene. na tohle jsem narážel i ve svém komentáři + kolegu Řehku nekomentuji (už jsem se do něj navíc pustil dříve), protože to není můj obor, nicméně mi přijde, že v naší situaci, kdy nakupujeme za 330 miliard nejmodernější americké letouny, už více pro armádu naší velikosti nepotřebujeme. Protože tím přispějeme k obraně západních hodnot a regionu v rámci členství v NATO dostatečně v poměru k naší velikosti země (navíc se jedná podle mě i o výhodnou ekonomickou investici v poměru k životnosti a technologické vymoženosti, která se nemá už moc kam posunout ani za 50 let, kdy ty letouny budou navíc dosluhovat) a další peníze bychom jako země měli směrovat do smysluplnějších kapitol jako zdravotnictví nebo školství, věda, výzkum, kde naopak můžeme hrát i jako takhle malá země celosvětově prim.
      Ale svou roli, jak říkám taky, tady hraje i vždy silná zbrojařská lobby, jejímiž ústy jsou právě takoví představitelé armád jako pan Řehka. že tím zbytečně straší národ a já  jen poslední týdny kroutím hlavou jako tento expert, na to neberou ohledy. Tady zase férově jako v otázce řešení migrační politiky pochvala pro Andreje, který Řehku taky kritizoval hlavně ve chvíli, kdy chtěl pomalu už verbovat mladé Čechy s tím, že je třeba se připravit na to, že nás tady soudruzi z Kremlu začnou v těch polorozpadajících se tancích sovětské armády válcovat..
      Navíc armádní tendry a zase úlitby peněz z nich, což se nepodařilo odstranit ani téhle ministryni obrany, bohužel.. nastavením transparentních principů soutěžení + u soudů následnou výškou trestů pro ty, kteří takhle v podstatě fungují protistátně, protože kradou z veřejných peněz.. a mohli bychom zase do minulosti - Kalousek/Háva..

  • Spíš servility nejvyššího stupně...  Všichni jeho soukmenovsi a voliteleé to mají za přednost.. Já v tom vidím prvky vlastizrady.. 

  • "důkazem vysokého renomé Česka ve světě" :DDD židovský PR článek jak dělo

  • "důkazem vysokého renomé Česka ve světě" :DDD židovský PR článek jak dělo

  • Cennější by bylo setkání s Trumpem. Právě Orbán se setkal s Trumpem. 

  • gaheris

    Fiala to je ten náš anální speleolog a vlezdobruselista! Už vědí v bílém domě že Čečna a Česko nejsou jedna země? Pozdrav Bideta byl nazdar Fidel jak se máš!

  • goyim

    Lekce pro fialového (údajně politologického) neumětela:

    "USA nemá spojence, jen zájmy." -Henry Kissinger

    Tento citát se před našima očima plně zhmotňuje na Ukrajině, ale fialový šašek má bohužel dlouhé vedení.

  • janhrom

    Ten senilní Lojza už je dobře vymletej.Cituji:.

    Biden zakázal Izraeli útočit na Izrael

    Americký prezident řekl: "Dal jsem Izraelcům jasně najevo - neútočte na Haifu."🤣🤣

  • USA zaslaly Rusku oficiální protest. Veřejně jej přednesl
    jejich člen nejvyššího vojenského vedení – generál Thompson. Tvrdí: v důsledku
    odpálení ruské rakety Nudol byly zneškodněny hned čtyři americké
    vojenské družice. Sám generál přitom zdůrazňuje, že k přímému zásahu nedošlo.   Američany vyplašil už první test protirakety systému „Amur“, který
    nazvali zabijákem satelitů a která, jen tak mimochodem, dosud nemá ve
    světě obdoby. Následně vyvolali hysterické pozdvižení poté, kdy v roce
    2018 jeden z prvních následníků tohoto systému – „NUDOL“ zlikvidoval na
    vzdálenost 550 km vysloužilou sovětskou družici řady Kosmos. A posledně
    jmenovaný systém zanedlouho plně nahradí předchozí „Amur“. „NUDOL“:
    Jde o projekt založený ještě v SSSR, určený k likvidaci objektů na
    orbitálních drahách kolem Země. Cílem mohou být útočící rakety,
    orbitální stíhače a také satelity.  Poprvé byla tato raketa vypuštěna v roce 2019 a hned poté začala hysterie USA kolem ní, poté, co – dle jejich sdělení – tato raketa
    odklidila dva supertajné americké satelity, přičemž bez jejich přímého
    fyzického zasažení.
    Ruská raketa má k dispozici unikátní bloky radioelektronického boje
    (REB), které dokáží přesně identifikovat umístění vojenských satelitů
    USA a NATO a trvale je neutralizuje. Takové technologie nemá žádná jiná
    země na světě. V dnešní době letí americké satelity v řetězci, takže jsou
    vzájemně nahraditelné a ztráta jednoho z nich není tedy kritická. A
    kromě toho bývá raketa mnohem dražší než onen satelit. Takže jediným
    efektivním způsobem likvidace satelitů je REB – a jak ukázala „NUDOL“,
    má takový systém k dispozici jen Rusko, které navíc počítá s jeho
    postupným zařazením do výzbroje jak v šachtovém, tak v mobilním
    provedení. David Thompson, představitel vrchního
    velení USA, generál kosmických sil, první náměstek náčelníka kosmických
    operací USA a jeho prohlášení:
    „USA ztratily hned čtyři důležité bojové družice. A to je přímý
    důsledek jednání Rusů – vypuštění rakety „NUDOL“ 4.dubna tohoto roku.“ – a pokračuje:
    – „V důsledku toho jeden z objektů podporujících fungování
    globálního systému Nav Star spadl do vod Tichého oceánu. Další 3
    satelity supertajného systému NRO se vymkly řízení i spojení a jsou
    neopravitelné. Počínání Rusů je nepřípustné, způsobilo globální škodu
    obranyschopnosti USA, proti čemuž rozhodně protestujeme!“…

    Všimněte si, že Rusko na oficiální úrovni incident nekomentuje. Sypat protesty Američané mohou, ale dokázat nikoliv. Zajímavé jsou poznámky jejich expertů. Podle nich je počet neutralizovaných satelitů podstatně podhodnoceno, Pentagon tak činí záměrně, aby
    nepoškodil svoji pověst. Jen Elon Musk přišel loni během jediného měsíce o 212 satelitů ze svého systému StarLink. Pravda je, že Rusko Ameriku několikrát varovalo, že její vojenské satelity nad jeho územím nemají co pohledávat, takže ať si USA a NATO pouštějí své
    družice mimo území Ruska – jinak riskují jejich osud.

     

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit