Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stát má mnoho složek, které se dají řídit jako firma, aby zbylo na ostatní jeho funkce. Autor článku však plní zadání toho kdo platí......jinak volby jsou mi šumák, dokud se nezmění volební systém.
    • ... a co si má jako kdo koupit za informaci, co je tobě šumák?
  • Stát má mnoho složek, které se dají řídit jako firma, aby zbylo na ostatní jeho funkce. Autor článku však plní zadání toho kdo platí......jinak volby jsou mi šumák, dokud se nezmění volební systém.
  • Srovnávat rodinu,stát a firmu je taky dobrá blbost !
  • Takhle nějak by podle mě mohl vypadat článek na objednávku...jen pro pořádek, Babiše osobně nepreferuji.
  • Zásady , že příjmy musí být vždy vyšší nebo stejné jako výdaje, že mohu mít jen na to co si vydělám, že si nemohu do nekonečna půjčovat, že kdo nepracuje ať nejí a kdo krade má být potrestán zabavením majetku nakradeného jsou objektivní. Stát je firma a rodina se také řídí ekonomickými zásadami, nebo aspoň by měla. *11*
  • Velmi zajímavá úvaha. I když chápu, že některým jedincům bude činit potíže celou ji přečíst natož pochopit.

    K tomu bych dodal:
    V podniku je primární MAJITEL (majitelé), který za dohodnutých podmínek kupuje od občanů práci s cílem, aby podnik vyráběl (poskytoval služby), prodával a vydělával peníze. Občan se stává zaměstnancem a má tolik práv (a povinností), kolik mu majitel udělí, respektive na nichž se dohodnou.

    Ve státě je primární OBČAN (občané), kteří vytvářejí stát k zajištění svých potřeb, které by sami zajišťovali méně efektivně (nebo vůbec nemohli zajistit). Stát má tolik práv a povinností, kolik mu občané udělí. Tak je tomu v euroatlantických civilizacích.

    Pokud ovšem v zemi převládá nesamostatné stádo, které musí někdo "řídit" a říkat mu co má a nemá dělat, pak platí model první. Tak je tomu ve východních despociích. Tam má obyvatel tolik práv (a povinností), kolik mu stát (panovník, gosudar) (milostivě) udělí a určí.
  • ... není divu, že toto téma příliš vysiluje závity babráku zde, viz třeba jura a solder
    ... o ubohých primitivech jako KUBIKULA nemluvě :)))
    • Tak na ně nereaguj, trotle. *11*
      • ... bavím se skvěle, vypatlo :)))
        • Když ti to stačí k přežívání, tak si užij. Honíš si zde Ego?*11*
          • ... žiji si skvěle, ego mám na rozdávání, troubo :)))
            • ...rozumím, nepíšeš to zadarmo, platí tě pravděpodobně ČSSD, která se bojí, že ANO dostane víc procent, než je pro levici přijatelné... *12*
  • V celku zajímavá úvaha.
  • Ani jsem nekoukl, kdo tenhle paskvil splodil. Pokud majitel firmy vystačí dloudobě s tím, že začne pect housku a bude tu jednu pect 20let a nic dalšího časem do sortimentu nepřihodí, tak brzy skončí. Další odvětví jako školství - rozvoj, důchody a podobně není daleko od rozvoje firmy. Bohužel novodobý kapitalizmus provozuje pouze činnosti, ze kterých kape a to co je příjmově na nule se nedělá. Vždycky jsem razil myšlenku, že každá výdělečná činnost by měla sebou nést i to méně, nebo zcela neziskové. Je vzpomenuto životní prostředí. Autor asi vůbec netuší , co dokážou někteří rádoby akologové dnes vymyslet. Každopádně půjdeli to takhle dál, utopíme se v nařízeních a na práci už jaksi nezbydou síly a tím pádem ani finance. Ještě když aktivita našich úředníků je taková, že pokud EU něco vymyslí, úředník to pro jistotu stupluje, aby dobře bylo. Dokud stát tento neudržitelný trend ponechá, na což majitel firmy rychle přijde, ale nemůže s tím niic moc dělat. No a tak jsme u toho, že stát musí hospodařit jako firma. Pokud budu dusit nesmyslama ty co vydělávaji, nebo se snaží vydělávat, tak holt úředník bude mít čím dál méně a začne rozkrádání zbytku, co je ještě k mání. A toto je u zaměstnanců stejný. Jak to bylo v jednom filmu :" Nepodceňovat, lidi nejsou hloupý. Vědí, že když si to rozkradou, nemohou nic vyhrát."
  • Pisatel tohoto antibabišovského článku, kterého nejspíše platí Babišovi odpůrci jaksi zapomíná, že těch jeho 5% věcí ve státě, které se řídí jako firma, vydělává nebo potápí těch zbylých 95% věcí, které stát řadí k "rodině". Ovšem přirovnávat stát k rodině je ještě stupidnější, než snaha řídit jej jako firmu. Ostatně bez rodinného zázemí nemůže dlouho přežít žádná velká firma, což asi pisálek nějak zapomněl. Stačí se podívat co opravdu prosperující firmy dělají pro své zaměstnance, viz Google, Microsoft Apple a podobně. Jejich zaměstnanecké podpůrné programy dělají ze zaměstnanců "rodinu". Ale nejprve si na tyto vymoženosti musí firma vydělat. Takže ano, já osobně budu volit Babiše, pokud tedy Klaus nepřijde s něčím ještě rozumnějším. Po dlouhé době se tu někdo nesnaží schovávat za proevropskou politiku nebo reformu důchodového systému, ale říká na rovinu, že tyhle věci jsou zcela vedlejší, pokud stát stejně hospodaří jako kre**n po opici, navíc negramotný.
    • souhlasím

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit