Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • pro Řím a jeho kulturu je typický římský reliéf.Ten představuje základní druh výzdoby římských artefaktů,také vítězných oblouků .A tam se objevují vyobrazení římských vojáků v kalhotách.Ale ne u všech vojáků na témže artefaktu,takže patrně jednotky ze severu měly jinou výstroj než na jihu.Tradiční oděv vyobrazený na mincích ale kalhoty nemá a to ani v pozdně římském období.Je to tedy asi tak,jak píše autor článku,ale vzhledem k velmi časnému kontaktu římanů s germány musel být tento oděv v Římě neoficiálním,ale častým. 

 • to je ale nedodělaný článek.

  obyčejní lidé samozřejmě kalhoty nosili odjakživa od pravěku.

  kalhoty odmítali jenom urození Římané aby se odlišili od plebs

  • O tom není nic moc známo, ale když tomu věříte...

 • A taky se pod těmi látkami krásně nosily skryté zbraně.

  • něco jako burka?


   • Akorát že ještě nebyly dráty 🙂

 • Intuitivně tušili, že spermie potřebují pro správnou funkci nižší teplotu, než je teplota tělesná -jev, co není specifický pouze u člověka, ale platí i u všech dalších ssavců.

  Nejen spermie, ale i hlavně celý proces tvorby spermií ze zárodečných pohlavních buněk, kterému se říká spermatogeneze, potřebuje pro svůj průběh  teplotu o 1,5 – 2 stupně nižší než je teplota tělesná. Proto jsou varlata i nadvarlata sestoupena vně těla. Vyšší teplota má totiž negativní vliv nejen na počet spermií, ale i na jejich morfologii a pohyblivost.

  Proto dnešní móda úzkých nohavic a slipů působí na zdraví budoucích  dětí kontraproduktivně - spermie jdou nekvalitní a neoplodní vajíčko vůbec, pokuď ano, rodí se děti s různými odchylkami od normy.

  A to i když oba rodiče a jejich dědičné linie nic podobného nevykazují!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit