Přejít na výpis diskuzí

Proč staří Římané nenosili kalhoty

24.9.2019 21:45
Lukáš Strašík 7 příspěvků

Kalhoty jsou tuze praktická věc, staří Římané by si je ale nenavlékli ani zanic. Místo toho na sebe složitě motali metry těžké vlněné látky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • pro Řím a jeho kulturu je typický římský reliéf.Ten představuje základní druh výzdoby římských artefaktů,také vítězných oblouků .A tam se objevují vyobrazení římských vojáků v kalhotách.Ale ne u všech vojáků na témže artefaktu,takže patrně jednotky ze severu měly jinou výstroj než na jihu.Tradiční oděv vyobrazený na mincích ale kalhoty nemá a to ani v pozdně římském období.Je to tedy asi tak,jak píše autor článku,ale vzhledem k velmi časnému kontaktu římanů s germány musel být tento oděv v Římě neoficiálním,ale častým. 

 • to je ale nedodělaný článek.

  obyčejní lidé samozřejmě kalhoty nosili odjakživa od pravěku.

  kalhoty odmítali jenom urození Římané aby se odlišili od plebs

  • O tom není nic moc známo, ale když tomu věříte...

 • A taky se pod těmi látkami krásně nosily skryté zbraně.

  • něco jako burka?


   • Akorát že ještě nebyly dráty 🙂

 • Intuitivně tušili, že spermie potřebují pro správnou funkci nižší teplotu, než je teplota tělesná -jev, co není specifický pouze u člověka, ale platí i u všech dalších ssavců.

  Nejen spermie, ale i hlavně celý proces tvorby spermií ze zárodečných pohlavních buněk, kterému se říká spermatogeneze, potřebuje pro svůj průběh  teplotu o 1,5 – 2 stupně nižší než je teplota tělesná. Proto jsou varlata i nadvarlata sestoupena vně těla. Vyšší teplota má totiž negativní vliv nejen na počet spermií, ale i na jejich morfologii a pohyblivost.

  Proto dnešní móda úzkých nohavic a slipů působí na zdraví budoucích  dětí kontraproduktivně - spermie jdou nekvalitní a neoplodní vajíčko vůbec, pokuď ano, rodí se děti s různými odchylkami od normy.

  A to i když oba rodiče a jejich dědičné linie nic podobného nevykazují!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit