Přejít na výpis diskuzí

První šéfka Evropské komise. Lídři navrhli Ursulu von der Leyenovou

2.7.2019 14:16
šar 19 příspěvků

Lídři zemí EU na mimořádném summitu v úterý navrhli, aby se novou šéfkou Evropské komise stala německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. Na twitteru to oznámil současný předseda Evropské rady Donald Tusk. Von der Leyenová by se stala první ženou v této funkci. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • dante

  Co je jejím kladem že má  7 dětí tak bude myslet na jejich budoucnost ne jako zločinci Merklová a spol který nemá děti--ten kdo nemá děti nemyslí na budoucnost !!!!

 • Řekl bych, že nová šéfka je přijatelnější než Timmermans, který proslul jako zuřivý zastánce a prosazovatel plánu utopit nebohou Evropu v migrační žumpě. Ale pozor, nová šéfka se oddávala snění o Spojených evropských státech....

 • Tak trochu pocit, jako by "západní" země EU opětovně použily "východní" coby toaletní papír. 

  Jaká je míra respektu politiků z východu uvnitř EU ukazují i tyto skutečnosti. 

  Dvoukolejná Evropa není jen teorií, ale současnou praxí.

  S tím se musíme

  a) smířit a přijmout skutečnost, že na plese opět nehrajeme, ale skáčeme podle silnějších muzikantů

  b) opustit tuhle podivnou taneční zábavu, kde se jedni potí a druzí baví

  A idea "Spojených států evropských" nevoněla už T.G. Masarykovi, když jej o tomto přesvědčoval pan Coudenhove Calerghi. Jako "mrtvý projekt" jej nerozdýchal ani Churchill.

  Ale i u nás jsou příznivci této utopie. 

  • V eurohujerské kapele, kde jsou "silnější" muzikanti, je slyšet příliš moc falešných, resp. disonantních tónů. Tato muzika je mi krajně nepříjemná.
  • Nejprve se ta "východní Evropa" bude muset chovat jako civilizovaná evropské země a ne si vymýšlet jakési "vyšegrádské čtyřky" a dupat a vynucovat si nějaké ústupky. My se musíme vrátit k hodnotám evropské civilisace a ne vnucovat druhým své východostepní zvyklosti.

   • Když v předklonu přijdete, tak v něm i zůstanete. 

    Vstoupili jsme do EU jako rovnocenní a rovnoprávní partneři.

    Pokud nemáme respekt sami vůči sobě, tak jej nemůžeme očekávat od okolí!!

    Já na rozdíl od Vás, milý Občane nesdílím postoj a pocit nějaké podřízenosti a "elity západní Evropy." Možná proto, že jsem tam hodně let žil. 

    Máme úplně stejná práva si vymýšlet a vynucovat si jako ostatní členové tohoto společenství. 

    • Pane kolego, není nutné chodit v předklonu. Já jsem se neklaněl ani rudým vládcům  a jejich stoupencům v době "budování šťastných rudých zítřků" a přesto jsem mohl dělat zajímavou a užitečnou práci... celý život jsem se ovšem učil. 😉

     • Tu dobu moc nepamatuji, byl jsem dítě, ale asi jste udělal dobře. Možná už to nebyla 50. léta a zase tak moc nehrozilo.

      My jsme s rodiči šli na 1.máje také jen když bylo hezky a chtělo se nám. Nikdo tatínkovi hlavu neutrhnul. Je potřeba vidět souvislosti. 

      Škoda, že máte o českých lidech tak nízké mínění. 

 • senil666

  Leyenová je katastrofa. Otevřeně říkala, že chce Spojené státy Evropské. Integrace bude pokračovat a stím omezování národní suverenity.

  https://www.epshark.cz/clanek/2427/ursula-von-der-leyenova-junckerova

  • Spojené státy evropské by měl být náš cíl. V opačném případě by nás čekal návrat k ČSSR - Češskaja sovětskaja socialističeskaja respublika.

   Jinak pro zajímavost v USA nechápou naši evropskou rozhádanost maličkých zemiček jako středověkých knížectví a běžně o nás říkají "vy Evropané"

   • ty jsi kolaborant jako občan havel


   • Trochu s úsměvem.

    Říkal mi jeden kolega z USA: "sakra, jak se máte v té Evropě vlastně domluvit? Jedeš dvě hodiny autem, a už se tam mluví jinou řečí!"😛

    Za nevzdělanost některých jedinců z USA nemůžeme nést odpovědnost my.

    I průměrně vzdělaný Čech ví, že USA a Amerika nejsou to samé. 

    • No jo, holt jsme malá země a s češtinou si vystačíme jenom doma. A tak je potřeba mít v zásobě nějaké další řeči a pak může člověk dát na výběr.

     Jednou na jednom mezinárodním jednání se mě Číňani ptali, jestli umím také rusky, když jsem z ČSR. Takže jsme se chvíli bavili rusky a ostatním jsem musel vysvětlit, že je to ruština, že čínsky neumím. 😍

     • Umět jakoukoli cizí řeč je vždycky výhoda. O tom není asi sporu. Nám, jako menšímu národu ani nic jiného nezbývá.

      Osobně jsem se ale divil, jak málo lidí na vysokých školách třeba v Itálii nebo Francii mluví anglicky. Nebo možná (Itálie) tak mluvit odmítali - když přijedeš do Itálie - mluv italsky říkali. Trvalo to dva roky, ale dalo se. V Německu mluví anglicky každý školák.  😛

 • Logika úvahy kompromisu.

  Najít někoho, kdo není příliš výrazný, aby si chtěl něco prosadit, ale kdo je alespoň přijatelný, aby byl publikovatelný v médiích. 

  Tak byla vygenerována tahle dáma z německé politické scény. 

  Dobře - gender splněn. Jen veliká škoda, že to vzhledem k rasové korektnosti není třeba černoška nebo eskymačka. 

  Inu, ani Evropa nemá osobnosti. kde bychom je chtěli brát před volbami my? 

  Tedy pokud nám zase CT1 nevyrobí dalšího Drahoše. 

 • Pani Ursula von der LEYEN je profesionální politik nejvyšší úrovně. 

  Naposledy ministr obrany SRN, zná i problematiku rodin, seniorů a mládeže, práce a sociálních věcí - kterážto ministerstva rovněž vedla. 

 • rychle pryč z fašistické unie

 • Když se nestane předsedou ten Timermans, tak tobude dobré. Pryč s tím sluníčkářem. Já ti dám kvoty ty Z M R D E holandskej. Poslední dobou si začínám být rád, že Babiš vyhrál volby.

 • Marcelskrc

  Anarchie

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit