Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Boze, ochranuj me pred tim, aby me nejakej Rom obohatil! *16*
    • "obohatil", jo? *3*
      Mám takovej dojem, že spíš Tvá prkenice nebo autorádio obohatí jeho.
    • tebe neobohatili ani ve škole takže to ti nehrozí neboj *7*
  • Kdybyste šli cikáni do nebe to by bylo žrádlo !
    • Myslím, že by stačilo, aby dostali někde ve světě kus země a ukázali jak se tanečkama, bordelem a leností uživí.
      • ZUZO-neuživí-k životu potřebují blbce jako jsou tady kteří jim
        za to že je to pakáž k ničemu ještě lezou do zadku !!!!! *12* *12*
      • Kdyby se měli živit sami tak by podle zákonů přírody s největší pravděpodobností vyhynuli jako neúspěšný druh.Jsou schopni přežít pouze jako paraziti.
  • Koukám, takový národ, s dlouhou historií, jazykem, kulturou (pravda, písemnictvím zrovna ne *3* ),
    proč je musí celý svět znát jen jako zloděje, vyžírky a apriori problémové lidi?
    • A jsou tací všichni ?? Asi ne , ...kdyby jste radši řešili sami sebe , jestli jste dokonalí , a zda tedy máte právo kritizovat ostaní ?!
      • Ne nejsou takoví všichni ---jen 98 % /buď jste jeden z nich ,nebo nejsou
        ve vaší blízkosti / až vás některý z nich vezme po hlavě změníte názor,
        nebo už se tak stalo?????????? *12* *12*
        To co zde většina lidí píše není kritika jen holá fakta -probuďte se už prosím!
        • já ne rozdíl od vás nespím ani jeden z vás tu není bez vady , takže nejdříve pracujte na sobě , aby jste mohli kritizovat ostatní !!!!!
  • Navrhuji u příležitosti tohoto svátku přejmenovat letiště Václava Havla, (bývalé Ruzyně) na Rómské letiště nebo Letiště Roma, či snad Letiště Rómů. Případně nouzově najít jiný objekt, který byl hoden této cti - budova parlamentu, nebo z Pražského hradu udělat Rómský hrad. Stane se to jistě projevem naší kulturní vyspělosti a Evropě a světu ukážeme, jaký pozitivní postoj máme k této kulturně zajímavé minoritě v budoucnu majoritě.
    • Taky nápad, dobrý.
  • Souhlas -cikáni jdou do nebe -ráj na zemi /ale můžou jít i do pr....!Sorry tam
    by se nevešli už je jich mnoho.je ještě jedno řešení ale to se nedá napsat *16* *16*
  • Já myslel že oslavůjí každý měsíc kdy jim pracovití gádžové pošlou peníze na rozmnožování *16*
    • Snad oslavují každé ráno když v poledne otevřou oči a nemusí do práce, cigoš má hned vydělaný.
    • Dobry! *3*
      Ale oslava cikanskyho svatku je i kdyz se jim podari nekoho bezbrannyho okrast (slaby lidi,nebo duchodce),popripade vyradit drazni zabezpeceni po kradezi medi...
    • tak to jsem se takle už dávno nezasmál.
      trefils to přesně. *2*
  • ...k dosažení ohleduplné a tolerantní společnosti..
    To aby se mohli nerušně množit a dále nás beztrestně okrádat?
    ....poukázalo na důležitou roli, kterou Romové ve světě mají...
    Jakou? Parazity nemá nikdo v lásce a všichni se jich snaží zbavit.
    ... Romové jsou součástí i české kultury...
    To je jen zbožné přání. Nevybavuji si, že by v nějaké expozici vystavovali cikánská umělecká díla, nezjistil jsem, že by nějaký cikán dosáhl úspěchů třeba ve vědě, literatuře atd.
    Co ta Šimůnková užívá?
  • Cikán- Rom. Jaký je v tom rozdíl. Kdo tedy má svátek ? Když mám důvod se přejmenovat tak jsem hned jiný člověk ?
    • cikán je česky a Rom je mezinárodní...ještě něco nechápeš ?
      • ROM (z anglického Read-Only Memory) je v informatice typ elektronické paměti, jejíž obsah je dán při výrobě, není závislý na napájení (je tzv. nevolatilní) a nelze ji později přepsat.
      • Co to meleš za bludy?Podívej se do slovníků a nebo enciklopedií,všude je cikán a ne rom. *16*
        • cikán je česky , gitano francousky atd. Cikáni se dohodli že mezinárodní název pro jejich etnikum je _ Rom, Romale .
          • "gitano" je to ve španělštině. Francouzsky je to "tsigane" anebo také "bohémien", což ovšem doslova znamená "obyvatel Čech", protože "la Boheme" jsou Čechy. Najdi si to ve slovníku.
            • w, Boheme" = Čechy, jejich obyvatel je "Bohmémien", "Autriche" = Rakousko, obyvatel = "Autrischien", "Italie" = Itálie, obyvatel ´"Italien"... slovo "bohémien" je synonymem pro "tsigane" = cigán, pro slovo Čech mají výraz "Tcheque". Když si s tím dáš trochu práce, tak to ve slovníku najdeš.
            • bohemian není obvytel čech..to máš opravdu špatné slovníky :-))
        • Slyšel jsem, že prý to pochází z věty "me som rom", což prý znamená já jsem člověk. Tedy "rom" by podle toho znamenalo "člověk". Co znamená "gádža" nevím, nemám cikánsko-český slovník. Asi opice.
          Roma je italsky Říma, Romano, Romani je Říman, Římané.
  • Lidičky, že se nad tím vzrušujete dnes už přeci máme mezinárodní den snad i sraček tak už si toho vůbec nevšímám vždyť každičký den je něčeho mezinárodní čímž byl tento " Mezinárodní Den " totálně znehodnocen.
  • Ať žije ten kdo má rád Romadůr, to nemá s cikány snad nic společného. Tak aby to nakonec nebyl nějaký den Romadůru. To je přeci blbost oslavovat cikány, to je jako oslavovat válku. Někdo to třeba popletl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit