Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Byla to válka hlavně monarchů. Čechů padlo a zemřelo na následky zranění přibližně 300 000 na francouzské straně 5 500  ale ještě legionáři na ruské straně Přesně to niko ani neví. Stačí se projít jakýmkoliv náměstím a návsí, kde nechybí pomník k I.sv. válce. Zjistíte, že jedna rodina přišla o otce syny bratrance a strýce. To nelze Rakousku odpustit. Rakousko si z Čech udělalo průmyslovou zónu pro rozkvět hlavně Vídně s prorakouskými zákony včetně jazyka.

  Tyto články ,které se poslední dobou objevují chtějí, abychom se zřekli své identity a byly opět sluhové mocnějším.

 • Lidé kteří hlasují,že by chtěli žít v R-U bych nechal týden žít v té době,hodně rychle by je to vyléčilo!!!Autor tohoto článku P.Jègl ,je opravdový eurohujer,jinak by takovou slátaninu nemohl ani napsat.Pánům Masarykovi a Benešovi patří velký dík za to že poslali Rakouskouherské mocnářství k šípku a vytvořili,zde stát pro nás Čechoslováky.Lidi jsou neponaučitelní a když jsme vyndali hlavu z Ruské ŘITI,strkáme je do EUROŘITI!

  • přemýšlel jste někdy o naší stoleté samostatnosti ? Trvala jen 20 let. Pak přišel Hitler a co hůř komunisti, myslím že je jen dobře že jsme v EU 

  • Co kdybyste pohlédl,jak si vede Rakousko.Mám za to,že na také úrovni bychom byli my,nezříkaje se Rakouska-Uherska.Selský rozum by určitě zahlušil extempore samozvaných radikálních revolucionářů.Jejich světem nebyla Evropa,ale český šovinizmus.

   • Rakousko je tam kde je neb nemuselo 40 let krmit východního otesánka.

 • Rád bych věděl, kolik má zase na té fotce ten kořala v žíle!? Že mu to ta jeho stará trpí, dělá ostudu celé ČR! Měl by sedět v protialkoholické léčebně, ne na Hradě.
 • Jako vždy trefné a pravdivé, naprostý souhlas s panem Jéglem🙂.

  • Pan Jégl neodpověděl,jen poňoukal.To Vám stačí?Podle mne je chudozubý.

 • josef.chmela
  • Rozbili jsme Rakousko-Uhersko,rozbijme i EU.A pak co?Českoříši?

  • Tak, tak, a staneme se ruskou gubernií jako Krym. Nebo nás "přestěhují" na Sibiř, jak v r. 1968 vyhrožoval chán Brežněv.

   • Tuhle Tvoji smyšlenku jsi už minule nebyl schopen doložit, multilháři!

   • josef.chmela

    Tam budou stěhovat pouze taková individua jako jsi ty. Ostatní se bát nemusí.

 • Rodiče se narodili za RU otec 1887prošel Ruskou frontu. Matka 1903 vyprávěli něco jiného. V létech 1915 až 1918 proběhlo v Evropě několik Revolucí. Rusko 1917,Německo 1918, a RU 1918. Ve všech chtěli odstranit monarchii a ustavit republiky a odstavit církve hlavně Římsko katolické.
  • No a co?Chybí Vám vyústění.

 • Vzpomínky na 28. října rozhodně patří do učebnic a do historie.

  Ale ta agitační hysterizující pompéznost je pro běžného člověka až směšná.

  Spousty, jinak normálních lidí, se obleče do prazvláštních oblečků a exhibují v dešti na náměstích s extází v očích vysazují lípy.... kdo Vám vážení sázet lípy každý týden? Máte-li potřebu se pirotesktně oblékat, na to máme maškarní ples. 

  Z člověka, který měl spoustu kladů, ale taky samozřejmě spousty nedostatků děláme napůl boha? Kdo to má za potřebí?

  Hrdost máme v srdci a je vyloženě soukromým vlastnictvím, netřeba karnevalů. 

  • vanhorne

   " je pro běžného člověka až směšná"

   Nebozka zemrela v 74 letech a dnes se oslavuji jeji stolete narozeniny? S kym si asi pripije na zdravi s Klausem a Meciarem?

   • Technická: je-li někdo stoletý, lze oslavovat pouze jeho sté narozeniny.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nesmysly jako "stoleté narozeniny" nebo "stoleté výročí" dnes bohužel leckdo používá, protože to neustále slyší z rádia či televise a čte v tisku. Nelze tedy věřit nejen obsahu sdělení, jak je obecně známo, ale ani jejich formě a nastává tedy kýžená jednota obsahu a formy. Sláva novinářům! Díky nim máme možnost sledovat demontáž jazyka a vznik novořeči v přímém přenosu.


   • Bohužel slovenský nacionalismus se s otevřením svobody opět projevil a Klaus moc dobře věděl že pokud tomu tlaku neustoupí tak nás Slováci budou vydírat vždy když se jim to hodí.Mečair chtěl absolutistickou moc tak nějak po komunisticku ale s kapitalismem lumpů v zádech a k tomu mu Praha vadila.

    • Petr Bezruč by to vyjádřil verši:

     Sto roků na pole chodila,

     sto roků kradla zelí

     Až přišel z Frýdku Pepíček

     a zkopal ji po zadeli!

 • Pisatel tohoto článku by byl radši, kdyby na Hradě seděl patolízal a poslušný kýval, který by bez řečí podepisoval další a další protektorátní zákony? Pokud vím, Klausovi vyhrožovali, že pokud nepodepíše Lisabonský diktát, skončí v polstrované cele na psychiatrii. A než mi někdo napíše, že podléhám proruské propagandě, - oni se tím nijak netajili, zveřejnili to a byli na to pyšní. Dokonce si už oťukali psychiatra, který jim to podepíše. Zeman se jich nebojí, ale bohužel, nevidí si do huby, takže jim leje vodu na mlýn. Já stojím za Zemanem, ne kvůli Zemanovi, ale kvůli tomu, že v nové EU totalitě, plné černochů a mešit, žít nechci. Ať je z této země malinký ostrůvek rozumu, uprostřed multi-kulti šílenství.

 • rebel1234

  Za císaře pána a jeho rodinu !

  Ani náhodou !

  Chudáci mrtví, zmrzačení a jejich nejbližší. I to bylo to stupidní RU. Žádný potentát ani zelený bezmozek si nezasloužil jedinou kapku potu padlých nebo zraněných vojáků.

  • Takže za Miloše Zemana a jeho rodinu????????????????? 

   Jen z toho pomyšlení je na zvracení.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Milý příteli, nebojujete za Miloše a jeho rodinu. Bojujete za sebe a svou rodinu. Nestačí vám cca milion romů? Myslíte, že potřebujeme další milion arabů a černochů? Byli i tací, co se radovali, když do úřadu zasedl první černý politik v této zemi - "konečně jsme světoví, blablabla." Co budou říkat, až jich tam bude 200?

 • My jsme něco rozbili? Především ne my, ale naši předkové. I z nich k tomu přišla většina jako "sleoý k soudu." Dozvěděli se až výsledek.

  No a rozbíjet už nebylo téměř co. Stejně jako v roce 1989. Systém byl starý, rezavý, neschopný vlastního rozvoje. Našla se skupinka mužů toužících po vyniknutí, po moci a tak se jim to povedlo, protože systém už téměř nedýchal.

  Tanec nad mrtvolou Rakouska Uherska mohl začít.

  Co následovalo?

  Kavárníci roztáhnou bílé plachty nevinnosti na význačnými poliiky a událostmi té doby (je ale třeba podívat se do archivů na dobové reálie).Ona ta navoněná dnes růžově viděná doba byla kapinku odlišná.Komplikovaná, jako každá doba.Ne každý byl továrník Vraný v kabrioletu s tenisovou raketou pod paží, co vřele miloval prostinkou Marušku z místního chudobince....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit