Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Petr Bezruč by to vyjádřil verši:

  Sto roků na pole chodila,

  sto roků kradla zelí

  Až přišel z Frýdku Pepíček

  a zkopal ji po zadeli!

 • "...mně zajímá, jakou mám mzdu, kolik
  zaplatím za jídlo a inkaso + proč je v Česku tolik Ukrajinců a jiné
  verb...že." V Česku máte tolik Ukrajinců, protože se vám nechce pracovat. Podle zpráv z tisku je naprostá většina oné verbeže zaměstnána.

  "Rakušaci by se o sjednocení nemuseli ani moc snažit, stačilo by zvýšit mzdy na Rakouské minimálni mzdy, to by bylo voličů !" Dokázal byste načrtnout ekonomický rámec své úvahy? S přihlédnutím k tomu, že mzdy v tom vašem Česku určují vesměs sice evropští, ale z cca 98 % nerakouští zaměstnavatelé?

 • gaheris

  Hlavně že s velkou slávou se zboural mariánskej sloup na Staromáku, hurá vlastenci, hrdindký to čin, žejo.

 • wendy2

  Nevím jak vy, ale já bych raději sympatického a vzdělaného monarchu než to co nás representuje teď.

  Skoro 30 let od plyšákove revoluce a kde jsme? Rodiče se v 1989 radovali z Havla, do 8 let byli oba po padesátce bez práce. 

  Celá republika rozkradená, výroba zlikvidována, vždy jsme vyváželi do celého světa sklo, tramvaje a já ani nevím co všechno... kvalitní boty se vyráběli... a co je nejhorší, potraviny... dnes skoro vše dovoz, to co by na západě ani něžrali!

  Mně je naprosto fuk, kdo je na hradě - mně zajímá, jakou mám mzdu, kolik zaplatím za jídlo a inkaso + proč je v Česku tolik Ukrajinců a jiné verb...že.

  Rakušaci by se o sjednocení nemuseli ani moc snažit, stačilo by zvýšit mzdy na Rakouské minimálni mzdy, to by bylo voličů !

  Otázkou je, zda li by o chudé příbuzné z rozkradené republiky vůbec stali.

 • Technická: je-li někdo stoletý, lze oslavovat pouze jeho sté narozeniny.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Nesmysly jako "stoleté narozeniny" nebo "stoleté výročí" dnes bohužel leckdo používá, protože to neustále slyší z rádia či televise a čte v tisku. Nelze tedy věřit nejen obsahu sdělení, jak je obecně známo, ale ani jejich formě a nastává tedy kýžená jednota obsahu a formy. Sláva novinářům! Díky nim máme možnost sledovat demontáž jazyka a vznik novořeči v přímém přenosu.


 • Rozhodně to za to stálo.

  Například Rakušané si neprodleně zřídili republiku a zrušili šlechtické výsady s tím, že používání šlechtických titulů je třestně stíháno. Atd.

  Takové drobnosti ( První rakouská republika byl státní útvar v období od konce První světové války do roku 1934, kdy byl opuštěn koncept parlamentní demokracie ),
  ovšem R-U plačkám v českém tisku unikají.

 • Jégle, mluv za sebe. Já židy do plynu neposílal, holocaust mi nezajímá, já církev neokradl, ona nyní okradla mně, Rakousko - Uhersko jsem nerozbil a v již mrtvém Československu i s nedostatkem sametu a bez politických samic od vepřů jsem žil v míru rád.
 • Tuhle Tvoji smyšlenku jsi už minule nebyl schopen doložit, multilháři!

 • Nečtu Jégla.

 • Nadpis článku a foto prezidenta jsou neprofesionálně dány do jiného významu, než si tento datum zasluhuje. Kdybych byl autorem článku, tak bych rád prokázal svou novinářskou erudici, ne to, jaký jsem neprofesionální  šmejd, který nedodržuje ani vlastní profesní kodex. 😈 

 • ono to Rakousko v 38 dopadlo jako neutrální stát ?, tady máte někdy tak vymyté palice že snad váš dějepis končí vždy o pololetní vysvědčení níž.

 • no ale ty rybníky už tam byly nebo ne?převed je snad na svěřenecký fond nebo je vyjmul na pět let?

 • nene to byl Babiš🙂

 • Rakousko je tam kde je neb nemuselo 40 let krmit východního otesánka.

 • no on zápal plic Clintonové je taky síla,takže až Nás budou vláčet nažraný na záchytku tak můžu být oslaben zemanovou virozou popř,jukersovo kýlou či mít zápal plic tkzv.clintačku.Tím pádem pobyt platí zdravotní pojištovna.🙂

 • jo jo a za pět let a rachota by v tom Práglu nebyla, bohužel mi to někdy připomíná čoboláky před r.1993,ale co udělejte z malého houna ještě menší až už nebude na botě ani vidět.

 • bohužel hlas lidu i výsledek voleb může být ddebilní  , ale přesto platí a to že Zeman dělá ostudu je známé a že Babiš je lhář a pravděpodobně podvodník nedělá ještě jednání s jinými něco jiného ,jednat se musí i s Kimem.Co se týče Macrona tak jsem nezahlédl nějaké protesty proti jeho tradiční rétorice nepřijímání emigrantů- rozpad Unie,ten mimoň se domnívá že unii likvidujeme nepřijímáním a poněkud mlčí že Brexit je odezva na bezbřehé zadlužení Francie která si chce vyskakovat na všechny spolu s Německem.Tak kdo rozbíjí Unii mamánku Macrone.Babiš je jenom slouha dotací který v okamžiku kdy se má jednat má strach aby na něj někdo nevytáhl pravděpodobné vykrádání fondů v EU.

 • Jako vždy mimo , ale co věřit pohádkám je tvoje hoby.

 • Ona se ta monarchie rozbila sama a vyžraná po 1 sv.válce kterou začala , prostě v těch dobách nemohla přežít.

 • Bohužel slovenský nacionalismus se s otevřením svobody opět projevil a Klaus moc dobře věděl že pokud tomu tlaku neustoupí tak nás Slováci budou vydírat vždy když se jim to hodí.Mečair chtěl absolutistickou moc tak nějak po komunisticku ale s kapitalismem lumpů v zádech a k tomu mu Praha vadila.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit