Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jak to tak čtu,tak KSČ,ponechána sama sobě nedokázala vymyslet vůbec nic nového a točila se v kruhu obvyklých státních praktik -policie,armáda,LM.Takže ne "zvrhlé nápady",ale spíš žádné nápady,prázdnota jako stav degenerace mocenského monopolu.

  Monopoly jsou příznakem degenerace kapitalismu říká Marx a KSČ měla monopol desítky let.Navíc se nejednalo o suverénní stranu,ale o cosi cizího,cizí moci sloužícího,tudíž stačilo málo-Gorbačov jako náměsíčný,nevěda co činí rozložil Stalinovu říši a nesamostatní tvorové v KSČ byli zdegenerovaní do totální neschopnosti-nebyli ani schopni udělat něco špatně,tak nedělali nic.

  Co se dalo udělat-vyprovokovat násilnou konfrontaci prostřednictvím tehdy ještě neznámých agentů,                         -pozatýkat rodiny aktivistů a vydírat je  -exponovat kompromateriály nebo hrozit zveřejněním                         -amnestovat kriminálníky a vytvořit z nich násilné bandy   -vyjít vstříc všem pravicovým změnám a uskutečnit je samostatně     -vylikvidovat aktivisty(nemoci,infarkty,nehody) 

  Toto všechno mohly být způsoby jak převzít iniciativu,jenže jaksi ....

 • GregorMoldavit

  ANTIQUE Já tedy napočítal 102 roky.
  Horší ovšem bylo, že se vůbec nejednalo o nějakou revoluci (ta vychází z
  lidu), ale o vojenský puč jedné totalitní strany. Lid na to měl draze
  doplatit. Leninova ČEKA vyvraždila asi půl milionu lidí, hladomoru padlo
  za oběť 5 milionů (bolševici neuměli hospodařit!) a přišla občanská
  válka, která stála 9 milionů životů.
  Pak trvalo ještě 70 let, než se národ bolševiků zase zbavil.

 • Pavel.Jegl

  Připomenul jsem mu holý fakt, že máme jiný rok a také holý fakt, že diskutujeme o jiném tématu. Toť vše. A tím končím.

 • Jde o to,  jak dlouhu ti ten menzes vydrzi. 

 • Pavel.Jegl

  V článku jsou zvrhlí komunisté přesně jmenováni...

 • Ja vasi metaforu pochopila, vy mou ironii ne... :-)

 • Ten svet je opravdu malej. Dnes 9 listopadu , ale den sem nebo tam , jsme na tohle divne tema nahodou zabrousili pri takovem cekovem pozvaneni v ramci nekolika lidi dost pomychanych. Myslim vekove , co kdo dela -  uz i delal - a tak vubec. No a jeden pan , uz starsi rocnik se rozpovidal. Jo, v tom roce 75 ! To se slavilo 30 ! to tricataty vosvobozeni tou slavnou Rudou armadou. A fest a naplno. O jinych vosvoboditelich nesmelo padnout ani slovicko, Tedy ti emerikancii treba , ze by jako dorazili tenkrat do Plzne , v tom ctyrycatym patym ? Kdepak, vsechno sovet , charaso. A Pridal jeste takovy pomerne i dnes aktualni vtip. Tenkrat pry dost frcel , jak se vyjadril ten pan letech . 

  Prijde pan do Masny ( maso uzeniny , zkratka Maso -narodni podnik , poznamka pro ty co jiz nepamatuji ) a povida. Dejte mi 29 ,dvacet devet , deka gothajskyho salamu. Prodavacka na nej kouka a : Snad tricet deka jste myslel , kdo se bud vazit s dvaceti deviti ? A pan na to : Jdete uz s tou tricitkou do pr@dele , ne chci 29 . Jak slysim uz 30 chce se mi blejt ! 

  No a jak je tomu dneska ? Podobnost ze z toho az brni palce u nohou . 

 • Když už tak pro přesnost pane Jégle bych upravil nadpis článku "..některých komunistů." Asi šlo o zvrhlé nápady několika staříků mimo realitu ze kterých jmenujete dva - Jakeše a Václavíka....Není to trochu málo Antone Pavloviči? 

  Komunistů bylo víc, než jen dva a kdyby měli všichni zvrhlé nápady, tak by nebyla dnes oslavována ta společenská změna, ale pěkný masakr. 

 • Ale jistě. Pan A jen konstatoval holý fakt. 

 • ivislo

  S tímhle jménem se divím že s vámi někdo ještě komunikuje. Jedině tak z recese.

 • Row

  Parada, takze protoze ma nekdo jinej skill nez se ohanet lopatou, coz zvladne kdokoliv kdo je alespon prumerne fyzicky zdravy a vladne motorickyma funkcema a nepotrebuje na to vychodit v zasade ani tu povinnou zakladni skolu, nezaspal dobu a treba se naucil programovat tak nevytvari, jak vyrikate hodnoty, bude povazovan za vyzirku a nemakacenka a ma dostavat 15k?Vite proc byly za komousu zavreny hranice? Proc cely blok socialistickeho zrizeni stalo ekonomicky za prd? Protoze se bez tech vzdelanejch a schopnejch spolecnost neobejde a protoze socialismus nebyl o tom, ze se meli vsichni stejne dobre, ale ze se meli vsichni stejne na ho***. A tak by se proste zvedli a odjeli tam, kde jejich praci oceni a stat by se zhroutil protoze by tu zustali jen ti s lopatama. Misto toho tu pak vladli "udernici" ktery sice narubaly nejvic uhli, odlili nejvic odlitku nebo narolovali nejvic toaletniho papiru, ale relevantni vzdelani na rizeni statu v souvislostech nemeli, zato meli nalejvarnu marxismu leninismu. A ti co tu museli zustat a jeste se jim zadarilo ze jim strana neznicila zivot tim ze treba doktora nedotlacila delat v nemocnici maximalne kotelnika byli radi, nic mene kdo by drel na jiny kdyz dostane stejny kulovy. Socializmus nemuze fungovat... stejne to skonci kleptokracii protoze kdo ma moc a moznost si zacne hrabat.

  Rozhodne souhlasim s tim, ze pokud nekdo dela praci za 14k tak je to zejmena jeho problem a nedostatek snahy. I prodovacka v Lidlu ma dneska nastup kolem 30ti a vysokou na to fakt nepotrebuje. Ridicak ma podle toho jak to na silnicich vypada taky kazdej kdo ma do zadnice diru a ridicu je nedostatek, platy se pak pohybujou v obdobnych intencich.

  To je proste obraz dnesni doby... vzpoura frustratu vuci tomu, ze se ti kteri pro to neco delaji, maji dobre, zatim co ti co na to z gauce od televize s lahvacem v ruce nadavaji ne a prijde jim to nespravedlivy. Hlavne hodit vinu na nekoho jineho a nehledat ji u sebe...

  Ja nerikam, ze je vsechno v tomhle state dobre a vesmes za to muze aktualni politicka reprezentace a brutalni korupce, ve vlade zlodej strida zlodeje a jeste ma drzost ukazovat na ty predchozi jak kradli z fondu A zatim co krade dvakrat tolik z fondu B. Taky nerikam ze neexistujou znevyhodneny nebo naopak lidi co si mastej kapsu na jinejch. Ale drtiva vetsina lidi ma v tehle dobe svuj osud ve vlastnich rukou a pokud se jim na jejich zivote neco nelibi tak maj moznost to zmenit. Navic jak pravila "Zelezna Lady" Problém se socialismem spočívá v tom, že ani peněženky těch druhých nejsou bezedné.

 • Pavel.Jegl

  Nedostanete. Patrně jste nepochopila, že se zmíněnou metaforou ohrazuji vůči lži pana Namhala o tom, kdo mě řídí. Pěkný víkend,

 • Pavel.Jegl

  Zdroje (mimo jiné VHÚ) jsou přímo v článku. V článku jsou také hypertextové odkazy. Takže si ho laskavě přečtěte. A zdroje si rozklikněte, videa poslechněte... a nechte si těch nechutností o tom, jak se kdo budí, jinak budete out. 

  Pište, prosím, jen názory. Sprostota není názor.

  Nevím, co má Dražská společné s názory Jakeše, Václavíka a dalších.


 • Pane Pavel.Jegl už jste četl toto: "Již 17. listopadu se začala mezi demonstrujícími šířit fáma o tom, že při zásahu údajně zemřel student Martin Šmíd. Tuto fámu si vymyslela Drahomíra Dražská, když v nemocnici čekala na ošetření. Ona sama byla při zásahu lehce zraněná. [38]
  Jak sama uvedla v rozhovoru ke 20. výročí sametové revoluce, udělala to
  prý jen ze vzteku. Odpoledne 18. listopadu se Drahomíra Dražská setkala
  s manželkou Petra Uhla. Tak se zpráva dostala do zahraničního vysílání rádia Svobodná Evropa. Zveřejnění této zprávy mělo za následek radikalizaci převážně mimopražských studentů a celé společnosti.[30][36][23] Později po revoluci se objevily zprávy, že celá kauza byla vykonstruována agenty StB a že údajný mrtvý byl člen StB poručík Ludvík Zifčák.[39]
  Podle zprávy parlamentní vyšetřovací komise skutečně Zifčák po zákroku VB ležel na zemi, avšak jeho bezvědomí nebylo předstírané, neboť v průběhu zákroku - pravděpodobně v důsledku psychického vypětí - omdlel.[33]
  Mnozí studenti a i Dražská sama viděla bezvládné tělo, jeho odnášení do
  sanitky a její odjezd, toto "rychlé zametení stop" spolu se vztekem a
  bezmocí dalo vzniknout fámě." To parlamentní  Zdroj : Wikipedie a Závěrečná zpráva vyšetřovací komise
  Federálního shromáždění pro objasnění událostí 17. listopadu 1989, část
  III. 6) - Úloha por. Zifčáka, [cit. 2009-10-23]. Dostupné online.

  To, co jste napsal v článku, jste sebral kde? Uveďte zdroj.

  Nebo se Vám to zdálo před tím, než jste se probudil s rukou v ...

 • Tato ''diskuse'' je o radiu Jerevan pane Jegle...?

  Nedostanu opet za svuj dotaz stopku...?

 • Pavel.Jegl

  Nic takového jsem netvrdil. Naopak. Jen jsem soudruhu A. připomínal správné datum, patrně má doma ještě nějaký starý stoletý juliánský kalendář. A taky jsem upozorňoval na téma článku, ke kterému je otevřena diskuse. 


 • Nevím přesně jak to měli Rusové tenkrát s kalendářem, ale pan Antique nelhal. Tahle událost opravdu změnila svět. Nebo pane Jégle budete tvrdit, že ne? Sice ne moc pozitivně, ale byla to realita. 

 • Asi tak nějak. Dneska se ale dětem zase vymývají mozečky. V tom umíme prostě chodit. Bohužel. 
 • Skoro by se mi chtělo napsat, že celá ta současná "masáž" kolem 17. listopadu má nám, kteří jsme ještě tehdy teprve brali rozum říct, že všichni komunisti byli krvelačné šelmy. 
  Možná pár staříků, kterým už strašilo na věži - to snad ano, ale kdyby to byl ten milion členů téhle strany, tak by to asi neskončilo hadrovou revolucí, ale pěkným průšvihem. 
  Měli armádu, měli zbraně, měli moc - a nevyužili je - a pár podivných existencí provedlo něco jako revoluci. 
  To zase tak špatné nebylo, ale není třeba kolem toho dělat karneval. To neděsí, spíš je to k smíchu. 

  To jsem myslel tím strašením. 

 • Rudou barvou dneska září sedmička v mém kalendáři.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit