Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Rusko, a to i v dobách SSSR bylo vůči svému lidu a okolnímu vyspělému světu vždy zaostalé. Nepůjdu daleko do historie, ale například nevolnictví bylo v Rusku zrušeno až 100 let po západní Evropě. A tak se táhne ruská zaostalost až do dnešních dnů. A nyní k dnešní skutečnosti. Když v roce 2014 byly proti Rusku zavedeny za okupaci části cizího státu oprávněné ekonomické sankce, slyšeli jsme z hlásných trub ruské propagandy výsměch ve stylu: nás nic neohrozí, budeme platit zlatými rubly, s jinými státy druhého a třetího světa (Indie, Brazílie, JAR atd.) založíme vlastní ekonomická společenství a na Západ se vykašleme. A co se vyplnilo ? Po uplynutí pěti let konstatujeme, že vůbec nic. Rusko stále pouze lže, podvádí a slibuje všem nesplnitelné. Ať se Rusko podívá především samo sobě do tváře, přestane harašit zbraněmi a podvádět ve všech oblastech lidské činnosti, vrátí vše, co jiným ukradlo a začne pozitivně spolupracovat s celým světem a celý svět mu podá pomocnou ruku. Vrátí se mu to nevídaně.

  • Vážený pane jaroslave7777.

   Dovolím si Vám ve vší slušnosti oponovat, protože se zabývám právními a ekonomickými aspekty vývoje ekonomiky ve světě. V racionální argumentaci jsou důležitá fakta a ne to, koho máte rád a komu nemůžete přijít na jméno.

   Projděte si prosím údaje  (ekonomické v komparaci se světem) o skupině zemí skupiny BRICS a jejich ekonomickém vývoji. Pokud už se na to alespoň malinko podíváte - narazíte na pojem New Development Bank. Možná zjistíte něco zajímavého. Vlastní mezinárodní ekonomické společenství v konkrétní podobě existuje a funguje. Podívejte se na rozšiřující se seznam spolupracujících zemí a dynamiku investičního vývoje za posledních 5-6 let. 

   Ve vojenské oblasti se podívejte na  The Shanghai Cooperation Organisation. V roce 2017 se v Astaně jejími členy staly jaderné státy Indie a Pákistán. Každý rok reálně cvičí vojenské jednotky na zemi, moři i ve vzduchu.

   A Vy "konstatujeme, že se vůbec nic nevyplnilo?"

   Inu, nemusíte vědět všechno, ale formuje se pomalu, ale jistě ekonomický, finanční a vojenský blok, který potenciálně může ohrozit pozice "západu" a NATO. Zavírat před touto skutečností oči by bylo nejen neodpovědné, ale i hloupé.

   Projděte si prosím doporučené a pak mi napište, jestli jste svůj názor náhodou nekorigoval. Děkuji. 

 • V Rusku byla bída za cara, za Stalina či Brežněva, prostě vždycky. Na druhé straně potenciál obyvatel Ruské federace je obdivuhodný, proto je Rusko zemí budoucnosti. Rusko nestojí a nepadá s Putinem, stejně jako předtím se Stalinem či Chruščovem a dalšími šéfy. Rusko si zaslouží naši úctu a nabídku k přátelským bilaterálním vztahům při vzájemném respektu. Permanentní nepřátelská hysterie vůči Rusku, generovaná Bruselem a Berlínem, je pro naši zemi škodlivá a potažmo pro celou Evropu. Nepřátelství vůči Rusku odsouvá EU na periférii globální politické scény.
  • V tomto bodě máte úplnou pravdu.

   Rusko disponuje něčím, čemu se říká genius socialis.

   Vlastní země se k nim většinou chová macešsky a přesto málo který národ je ochoten přinášet takové oběti na oltář vlastní země jako prostý Rus.

   Nemám na mysli ty zbohatlíky, které potkáváme v Praze, Frankfurtu nebo Londýně v drahých autech, ale ty lidi, kteří dřou do úmoru za mizerný plat. (V tom jsme si nakonec podobní víc, než by se nám líbilo). 

  • Výhrady je třeba mít vůči těm, co se považují za vládce Ruska a osobují si právo o všem rozhodovat. Jako za cara. Jinak jsem tam poznal mnoho obyčejných Rusů, kteří byli velice přátelští, upřímní a ochotní vždy nezištně pomoci.

   • Výhrady je třeba mít vůči těm, co se považují za vládce Ameriky a osobují si právo o všem rozhodovat. 

    Samozřejmě - tvrzení je obecné a tedy nemá žádnou argumentační hodnotu vzhledem ke konkrétnímu státu.

    Ale to vy víte, že?

    • aha, filius-syn zase rozdává "moudra". Spíš bych mu doporučil držet se hesla

     "Uč se synu moudrým býti" 😍

     • Pokud máme přejít do této roviny, pak:"Vaše doporučení jsou mi lhostejná."

      Zejména pokud nesouvisí s příspěvkem ani za mák.

      • Já se rád podělím se svými zkušenostmi a je na každém, aby sám posoudil zda jsou pro něho užitečné a svobodně se rozhodl, zda se jimi bude řídit. 😍

       • Reakce na příspěvek:

        Netuším, jak se kdokoli může podělit se svými zkušenostmi - může se maximálně podělit o něco, nebo se s něčím svěřit, případně s něčím přispět.  

        Učí-li se někdo moudrým býti, záhy zjistí, že zkušenosti jsou nepřenosné.

        • Reakce na příspěvek:

         Filozofická disputace na téma "využitelnost zkušeností" by byla zajímavá někde u pivečka. Některé zkušenosti vážený Občane, mohou dokonce časem škodit. Jejich nositeli i ostatním. 

         Ale pomalu bychom se mohli dočkat od redakce napomenutí, že nediskutujeme k tématu. A asi by to byla pravda. Sorry jako. 😀

 • Marcelskrc

  Někdo má zlato někdo nemá. Nam je po ruském zlatu ouno jako po jejich chudých. A vite proč? Naší chudí a naše rozfofrované zlato je nezajímá taky.

 • Nevím, jestli Rusko syslí zlato. Asi má na rozdíl od nás co syslit.

  Zameteme si napřed před vlastním prahem, než začneme lkát nad těžkým životem obyčejných Rusů?

  Kolik lidí žije u nás pod oficiální hranicí chudoby? Víte to?

  Kdo z našich obyčejných lidí, kteří chodí každý den do práce si může koupit byt, aby mohl důstojně žít? Nemluvím vůbec o Praze, tam je to místo jen pro zbohatlíky a zloděje všeho druhu, protože na byt už nestačí ani hypotéka!

  A to Vás nezajímá pane Juste?

  Penzistům se přidá 900 - ale nájemné, maso, zelenina (blbé brambory jsou dražší než ananas), voda, teplo, plyn - všechno letí cenově nahoru!!

  A Vy nám tady budete kázat o ubohých Rusech?! Minimálně 5 milionů Čechů buď s platem nevyjde (to myslím ty, co pracují) nebo naprosto bez úspor. Stejně jako Babiš - nikdy jsme se neměli líp - někteří jistě. 

  Rusko syslí zlato - fakt informace dne. 

  • Z článku: V posledních letech se životní úroveň občanů snížila. Nyní žije pod hranicí chudoby 12,5 milionu lidí.

   V České republice je to mnohem lepší: Milion a půl lidí v Česku pod hranicí chudoby. S jídlem jim pomáhají potravinové banky (podle https://www.seznamzpravy.cz/clanek/milion-a-pul-lidi-v-cesku-pod-hranici-chudoby-s-jidlem-jim-pomahaji-potravinove-banky-66491).

 • ivislo

  Nás nutí šetřit že nebude na důchody a tady píší takové nesmysly.

 • Češi taky chdnou a jejich zlato ze nejnižší cenu prodala ČNB už dávno

 • Jó Rusko pod taktovkou Moskvy syslí zlato. To "česko" pod taktovkou Prahy syslí akorát dluhy. Rusko kontroluje svou vodu, nerostné zdroje atd. Rusko má zlaté rezervy. "česko" už nic svého nekontroluje, nic mu nepatří, majetek v hodotě 3 bilionů korun je v pr..eli, státní dluh 2 biliony buší na dveře, část země má Vatikán, část si nárokují Sudeťáci,  voda, nerostné zdroje,  zlaté rezervy čečenska pardon česka, co to je? A když se ten volný pád do demokratůrní žumpy snaží trochu zmírnit nějaký Babiš, milionový chlívek vytáhne na "křižáckou výpravu".......

 • Hmm, "země kde zítra již znamená včera"... psal Julius Fučík.  Nějak se jim nedaří budovat ty šťastné (rudé) zítřky. A to před tři čtvrtě stoletím vydrancovali a kolonizovali střední Evropu včetně poloviny bohatého Německa, s nímž se předtím kamarádili (Pakt Molotov-Ribbentrop). A nedávno dokonce udělali nájezd na Krym a anektovali ho.

  • Vážený Občane, kromě toho posledního konstatování píšete (bohužel) samé žlučovité nesmysly. Nebude to horkem? 

   Nebylo to u Vás zvykem. Děje se něco?

   Nepozvali Vás na sjezd krajanů? Snad někdo nepřijede a ještě si s nimi v klidu zavzpomínáte "Zpět do vlasti." 

  • KIMCID

   No ta země ale má zlato.To my nemáme.A Fučika si neber do huby vydržel 7 neděl výslechů ty bys nedal ani den.

   • Je zajímavé, jak někteří "pováleční hrdinové" rádi otírají svou špinavou ideologickou botku o osoby, které byly statečné, když jiní kolaborovali k vyznavači hákového kříže. 

    Inu košile bližší kabátu. 

 •                     NĚCO MI na tý špatný úrovni NEŠTYMUJE

  Putin za pouhých 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12-krát,rozpočet na armádu 30-krát, hrubý domácí produkt 12-krát.Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo.Zlaté státní rezervy zvětšil 48-krát.Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5-krát.Průměrné důchody se zvýšily 14-krát.Svým postojem ubránil Sýrii.Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce.Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví.Zvedl produktivitu průmyslu a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2. – 3. místě vesvětě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce2011, což v absolutních číslech znamená 71,5 násobné snížení úmrtnosti.Kromě toho Putin zrušil tzv. "Chasavjurtovskú smlouvu" (smlouva o vzájemných vztazíchmezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1. čečenské války, zároveňzachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku."Postavil do latě" nevládní organizace a "5. kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovníúčty v zahraničí.Protože dnes je trend pomlouvat Putina, co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co vRusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.• Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci• zprostředkovávat.• Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně• soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.• Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba• Sorose).• Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.• Zakázali geneticky upravené potraviny.• Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli• kohouty gruzínské mafii).• Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.• Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).• Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními• kožešinami. Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodejisvých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc. ) Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčnýchproduktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU aUSA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

  • Zlodeji...

   • Jen klid, ty zrůdy nestojí za rozčilování. Ono na ně také dojde při Posledním Soudu. Zatím vyznávají heslo jejich  guru-syfilitika:"K dosažení vytčeného cíle jsou vhodné jakékoliv prostředky."

    • Marcelskrc

     Přej  a bude ti přano

  • gaheris

   To budou sluníčkáři pištět !

 • mun.go

   ... snižování životní úrovně, neuspokojivý stav zdravotnictví a přebujelá korupce ...

  To je jako v ČR. Ale na rozdíl od Ruska nemá ČR ty zlaté rezervy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit