Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Filozofická disputace na téma "využitelnost zkušeností" by byla zajímavá někde u pivečka. Některé zkušenosti vážený Občane, mohou dokonce časem škodit. Jejich nositeli i ostatním. 

  Ale pomalu bychom se mohli dočkat od redakce napomenutí, že nediskutujeme k tématu. A asi by to byla pravda. Sorry jako. 😀

 • Vážený pane jaroslave7777.

  Dovolím si Vám ve vší slušnosti oponovat, protože se zabývám právními a ekonomickými aspekty vývoje ekonomiky ve světě. V racionální argumentaci jsou důležitá fakta a ne to, koho máte rád a komu nemůžete přijít na jméno.

  Projděte si prosím údaje  (ekonomické v komparaci se světem) o skupině zemí skupiny BRICS a jejich ekonomickém vývoji. Pokud už se na to alespoň malinko podíváte - narazíte na pojem New Development Bank. Možná zjistíte něco zajímavého. Vlastní mezinárodní ekonomické společenství v konkrétní podobě existuje a funguje. Podívejte se na rozšiřující se seznam spolupracujících zemí a dynamiku investičního vývoje za posledních 5-6 let. 

  Ve vojenské oblasti se podívejte na  The Shanghai Cooperation Organisation. V roce 2017 se v Astaně jejími členy staly jaderné státy Indie a Pákistán. Každý rok reálně cvičí vojenské jednotky na zemi, moři i ve vzduchu.

  A Vy "konstatujeme, že se vůbec nic nevyplnilo?"

  Inu, nemusíte vědět všechno, ale formuje se pomalu, ale jistě ekonomický, finanční a vojenský blok, který potenciálně může ohrozit pozice "západu" a NATO. Zavírat před touto skutečností oči by bylo nejen neodpovědné, ale i hloupé.

  Projděte si prosím doporučené a pak mi napište, jestli jste svůj názor náhodou nekorigoval. Děkuji. 

 • Rusko, a to i v dobách SSSR bylo vůči svému lidu a okolnímu vyspělému světu vždy zaostalé. Nepůjdu daleko do historie, ale například nevolnictví bylo v Rusku zrušeno až 100 let po západní Evropě. A tak se táhne ruská zaostalost až do dnešních dnů. A nyní k dnešní skutečnosti. Když v roce 2014 byly proti Rusku zavedeny za okupaci části cizího státu oprávněné ekonomické sankce, slyšeli jsme z hlásných trub ruské propagandy výsměch ve stylu: nás nic neohrozí, budeme platit zlatými rubly, s jinými státy druhého a třetího světa (Indie, Brazílie, JAR atd.) založíme vlastní ekonomická společenství a na Západ se vykašleme. A co se vyplnilo ? Po uplynutí pěti let konstatujeme, že vůbec nic. Rusko stále pouze lže, podvádí a slibuje všem nesplnitelné. Ať se Rusko podívá především samo sobě do tváře, přestane harašit zbraněmi a podvádět ve všech oblastech lidské činnosti, vrátí vše, co jiným ukradlo a začne pozitivně spolupracovat s celým světem a celý svět mu podá pomocnou ruku. Vrátí se mu to nevídaně.

 • Netuším, jak se kdokoli může podělit se svými zkušenostmi - může se maximálně podělit o něco, nebo se s něčím svěřit, případně s něčím přispět.  

  Učí-li se někdo moudrým býti, záhy zjistí, že zkušenosti jsou nepřenosné.

 • Já se rád podělím se svými zkušenostmi a je na každém, aby sám posoudil zda jsou pro něho užitečné a svobodně se rozhodl, zda se jimi bude řídit. 😍

 • Pokud máme přejít do této roviny, pak:"Vaše doporučení jsou mi lhostejná."

  Zejména pokud nesouvisí s příspěvkem ani za mák.

 • aha, filius-syn zase rozdává "moudra". Spíš bych mu doporučil držet se hesla

  "Uč se synu moudrým býti" 😍

 • Výhrady je třeba mít vůči těm, co se považují za vládce Ameriky a osobují si právo o všem rozhodovat. 

  Samozřejmě - tvrzení je obecné a tedy nemá žádnou argumentační hodnotu vzhledem ke konkrétnímu státu.

  Ale to vy víte, že?

 • Z článku: V posledních letech se životní úroveň občanů snížila. Nyní žije pod hranicí chudoby 12,5 milionu lidí.

  V České republice je to mnohem lepší: Milion a půl lidí v Česku pod hranicí chudoby. S jídlem jim pomáhají potravinové banky (podle https://www.seznamzpravy.cz/clanek/milion-a-pul-lidi-v-cesku-pod-hranici-chudoby-s-jidlem-jim-pomahaji-potravinove-banky-66491).

 • V tomto bodě máte úplnou pravdu.

  Rusko disponuje něčím, čemu se říká genius socialis.

  Vlastní země se k nim většinou chová macešsky a přesto málo který národ je ochoten přinášet takové oběti na oltář vlastní země jako prostý Rus.

  Nemám na mysli ty zbohatlíky, které potkáváme v Praze, Frankfurtu nebo Londýně v drahých autech, ale ty lidi, kteří dřou do úmoru za mizerný plat. (V tom jsme si nakonec podobní víc, než by se nám líbilo). 

 • Výhrady je třeba mít vůči těm, co se považují za vládce Ruska a osobují si právo o všem rozhodovat. Jako za cara. Jinak jsem tam poznal mnoho obyčejných Rusů, kteří byli velice přátelští, upřímní a ochotní vždy nezištně pomoci.

 • V Rusku byla bída za cara, za Stalina či Brežněva, prostě vždycky. Na druhé straně potenciál obyvatel Ruské federace je obdivuhodný, proto je Rusko zemí budoucnosti. Rusko nestojí a nepadá s Putinem, stejně jako předtím se Stalinem či Chruščovem a dalšími šéfy. Rusko si zaslouží naši úctu a nabídku k přátelským bilaterálním vztahům při vzájemném respektu. Permanentní nepřátelská hysterie vůči Rusku, generovaná Bruselem a Berlínem, je pro naši zemi škodlivá a potažmo pro celou Evropu. Nepřátelství vůči Rusku odsouvá EU na periférii globální politické scény.
 • Marcelskrc

  Někdo má zlato někdo nemá. Nam je po ruském zlatu ouno jako po jejich chudých. A vite proč? Naší chudí a naše rozfofrované zlato je nezajímá taky.

 • Marcelskrc

  Přej  a bude ti přano

 • Jen klid, ty zrůdy nestojí za rozčilování. Ono na ně také dojde při Posledním Soudu. Zatím vyznávají heslo jejich  guru-syfilitika:"K dosažení vytčeného cíle jsou vhodné jakékoliv prostředky."

 • Nevím, jestli Rusko syslí zlato. Asi má na rozdíl od nás co syslit.

  Zameteme si napřed před vlastním prahem, než začneme lkát nad těžkým životem obyčejných Rusů?

  Kolik lidí žije u nás pod oficiální hranicí chudoby? Víte to?

  Kdo z našich obyčejných lidí, kteří chodí každý den do práce si může koupit byt, aby mohl důstojně žít? Nemluvím vůbec o Praze, tam je to místo jen pro zbohatlíky a zloděje všeho druhu, protože na byt už nestačí ani hypotéka!

  A to Vás nezajímá pane Juste?

  Penzistům se přidá 900 - ale nájemné, maso, zelenina (blbé brambory jsou dražší než ananas), voda, teplo, plyn - všechno letí cenově nahoru!!

  A Vy nám tady budete kázat o ubohých Rusech?! Minimálně 5 milionů Čechů buď s platem nevyjde (to myslím ty, co pracují) nebo naprosto bez úspor. Stejně jako Babiš - nikdy jsme se neměli líp - někteří jistě. 

  Rusko syslí zlato - fakt informace dne. 

 • Je zajímavé, jak někteří "pováleční hrdinové" rádi otírají svou špinavou ideologickou botku o osoby, které byly statečné, když jiní kolaborovali k vyznavači hákového kříže. 

  Inu košile bližší kabátu. 

 • Vážený Občane, kromě toho posledního konstatování píšete (bohužel) samé žlučovité nesmysly. Nebude to horkem? 

  Nebylo to u Vás zvykem. Děje se něco?

  Nepozvali Vás na sjezd krajanů? Snad někdo nepřijede a ještě si s nimi v klidu zavzpomínáte "Zpět do vlasti." 

 • ivislo

  Nás nutí šetřit že nebude na důchody a tady píší takové nesmysly.

 • Češi taky chdnou a jejich zlato ze nejnižší cenu prodala ČNB už dávno

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit