Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na rozdíl od evropanů jsou tam na takové nízké teploty teploty zvyklí....

    U nás stačí -2° a 5  cm sněhu a máme kalamitu, kde se podíváš...

  • goyim

    A jak bude v Evropě další 3 měsíce? 

  • Děkuji za seznam, takhle pohromadě jsem je ještě neviděl a vlastně mne to množství překvapilo; že jich je až tolik, to jsem si ani nemyslel. Ovšem ono tam bude určité množství jmen, jejichž nositele zřejmě nebyli příliš významní skladatelé.

  • mun.go

    Cožpak o to, konkrétně anglických skladatelů napočítáte mnoho - jen je rádia tak často nehrají jako Evropany ... 

    Chronological list of English classical composers a přehled ve formě grafu: List of classical music composers by era
  • Já mám v tom současném neštěstí to pofiderní štěstí, že už jsem rentiér a tak si mohu najít čas na vše, co mám rád. 🙂 

    Mimochodem - mám předladěnou i australskou ABC Classic, kde na  programu Classic 2 dávají "Night Music" s příjemnými meditačními skladbami v čase našeho dne bílého.

    Ještě poznámka k těm Anglosasům: když to vezmu od středověku přes baroko až k romantizmu, neřekl bych, že těch skladatelů mají málo. Velmi rád poslouchám skladby pro Viola da Gamba Consort.


  • mun.go

    To ne, jen sbor zakladatele Sergeje Jaroffa doputoval z Turecka přes Bulharsko až do Vídně.

    P.S.:

    Ono je těžké si v dnešní uspěchané době najít čas a osobní prostor na  poslech dlouhé symfonické skladby. Celé skladby hraje tradičně ClassicFM (anglické i holandské - krátké přes den, dlouhé v noci) nebo severoněmecké NDR Kultur.

    P.P.S:

    Když jsme u volaček rádií z USA - kromě klasiky existuje v Kalifornii stanice KCEA, která hraje výborný tradiční swing.

  • Pavel.Jegl

    Dva odkazy jsou hned v prvním odstavci. V závorce.

  • Autore článku, dejte sem odkaz na ruskou propagandu, kde píší, že přejí Evropanům to co mají nyní doma -60stupňů. V opačném případě se omluv za dezinformace.

  • Právě jsem zjistil, že na D-dur teď hrají Čajkovského; omlouvám se redakci stanice D-dur za má nespravedlivá slova a také jim přeji dobrý den 🙂.

  • Pane Radime, nejančím, hudbu, kterou mám rád, si umím najít sám, a jak vidíte i ve Spojených státech, kde mám několik přátel, s nimiž si dopisuji.  Nepochopil jste mne. Přečtěte si ještě jednou to, na co jste reagoval, hlavně poslední větu. Přeji Vám pěkný den. 😐

  • Když Vám to chybí, tak si ji pusťte proboha. Spíše bych Vám v tomto směru položil otázku, myslíte si, že v Rusku teď hrají rádia něco jiného, než jejich skladby a písně ? Tohle je hledání nesmyslných témat za každou cenu. Zdrojů, kde si můžete Ruské autory vážné hudba poslechnout, je dost. Tak nejančete. 

  • No to ano, a dobře jim tak :-D Nic to na věci nemění v tom, že jejich plány o tom, jak my budeme mrznou a oni se ohřívat u věčného ohně, zatím dostal na zadek. A to je dobře. Můžou teď natáčet hodinová videa o tom, jak jim zbytečně hoří plyn na sporáku :-D 

  • Myslím si, že ti Ruští blogeři, co si natáčeli hodinová videa o tom, jak jim zbytečně hoří plyn na sporáku, natáčejí i nadále :-D.  Ale oni mají informace tak filtrované, že jsou přesvědčeni, že ve v Evropě (civilizované) je - 80. 

  • Děkuji za reakci a informaci, ale Classic Praha neposlouchám; v době, kdy jsem ho zkusil - a to už je velmi dávno - nehrál celé skladby, ale jen části, což mi nevyhovuje. 

    On si Don našel nové koryto a teď protéká Vídní?😯-😉


  • mun.go

    Kaťušu v rádiích ČR asi neuslyšíte. 

    A neočekávám, že by přijel soubor Donských kozáků - přestože je z Vídně ...

    Ale Classic Praha hraje Glinku, Šostakoviče, Stravinského, Rachmaninova, Čajkovského ...

  • Doplním o předtím na závěr příspěvku nevyřčenou otázku, která byla mezi řádky: umíte si představit, že by dnes u nás, na Vltavě, nebo na stanici D-Dur, zazněla třeba Kaťuša? Její melodie, beze slov, na All Clasiccal zněla nedávno. A zdá se mi, že to u nás ani s Ruskou klasikou v současné době není jiné. Nu, jsme holt - na rozdíl od Spojených států - ve válce.😐

  • mun.go

    Výše uvedené teploty na kontinentálním předělu v Coloradu jsou Fahreheitovy:

    42 °F  ... +5,5 °C  |  5 °F ... -15 °C

  • mun.go

    A proč by neměli hrát klasickou ruskou a vůbec slovanskou hudbu? Oni Anglosasové zas tolik klasiků nemají - ti byli domovem v Evropě (britské ostrovy nepočítám k Evropě ...). A proto neoliberálové považují klasickou hudbu za rasistickou ...

    Taky odbočím od tématu: V USA stále používají volací znaky rádií Kxxx (západ) a Wxxx (východ). All Classical má několik vysílačů (89.9 KQAC FM Portland, Oregon; 88.1 KQOC FM Gleneden Beach; 90.1 KQHR FM Hood River; 88.1 KQDL FM The Dalles). 

  • No zapomněl dodat, že na rozdíl od USA jsou na sibiři na takové mrazy zvyklí...

  • Chybička se vloudila, správně je "kdybyste" ☹

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit