Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Že je Minář hodný do blázince, to ví většina lidí. Že bude ale pan Bican obhajovat tyto jeho akce, to je ale známka zabedněnosti Bicana. Již jenom ten nápis na úvodní fotce "Demokracii nedáme". Většina národa si ve svobodných volbách zvolila Miloše Zemana prezidentem a Andrej Babiš zvítězil jako nejsilnější politik v zemi. Já myslel, že to je demokracie, zvolit si někoho ve volbách. Ale akce Mináře jsou pokusem o převrat. A všichni ti "moudří" herci, kteří z tribun hlaholili ty své bláboly, by si toho měli být vědomi. Jenomže - zdá se - nejsou. To svědčí o jejich přirozené inteligenci

  • Přesně.

   "Milionáři" by se v rámci chvilek pro demokracii měli vzdělávat, nejlépe pomocí kompetencí, o fungování demokracie, například podle Ústavy České republiky: Demisi podává předseda vlády do rukou prezidenta republiky; odstoupení premiéra přitom znamená demisi celého kabinetu. "Milionáři" vyzývají premiéra, aby odstoupil a odvolal ministryni. Proč by ji odvolával, když odstoupením premiéra odstupuje celá vláda? 

   "Milionáři" údajně nechtějí předčasné volby. Ovšem v případě odstoupení vlády je to velmi, ale opravdu velmi, reálná varianta. A jak vyplývá z odstavce níže, jediná varianta demokratická.

   V případě odstoupení vlády je pravděpodobné, že president jmenuje novým předsedou vlády Andreje Babiše, předsedu politické strany, která zvítězila v demokratických volbách. 

   Odtud plyne mediálně umělecký tlak na presidenta, aby  neváhal a konečně zemřel (ústavní žaloba je také hezký pokus, ale dlouhý proces). Pan Kubera by pak mohl předsedou vlády jmenovat libovolného představitele libovolné demokratické politické strany a "milionáři" by se na chvíli elegantně vyhnuli volbám, aby měly demokratické strany čas na vypracování zbrusu nových převratných volebních programů a vytvoření zázračných koalic..

  • Vetsina naroda fakt ne. Mozna vetsina tech co sli volit, ale i tak to bylo o prsa korejsky atletky

   • Vyhrál, jsi, ale jen o prsa korejsky atletky. To vlastně žádné vítězství není a kdyby býval šel k volbám i soused, tak jsme vyhráli my. To je přímo milionové uvažování.

 • Nemyslím si, že bych pověřil nějakého pana Mináře, aby za mě bránil demokracii. Oni si jí prostě přivlastnili a teď si hrají na ochránce. A udělali si z toho docela dobrý kšeft. Makají za současnou opozici a jsou její mediální hlásnou troubou.

  Nemluví za většinu a ani za všechny. To by si mohli panáčci uvědomit. 

  O své pojetí demokracie se musí starat každý sám. 

  • Taky nestojím o podobného zástupce. Ovšem na to se nás nikdo neptá. On se do té role pasoval a tisíce mu to žerou i s navijákem


 • Demagogie jednoho spolku, který ani netuší, co vlastně demokracie je. „Demokracie" je spojena i s odpovědností přijímat výsledek vůle voličů. A takovou tahle parta vůbec nerespektuje. Covají se jako fašisti!

 • "Nese v sobě natolik základní a všeobecné sdělení, že by se na něm měl shodnout úplně každý. Jsou to slova, kterým se nedá skoro nic vytknout a která by měla být široce přijatelná."

  .

  A o to právě jde. Nechat si podpořit peticí s obecnými pravdami. A z podpisů usuzovat vlastní podporu.

  Je to podobné jako kdyby Babiš vydal petici, kde by bylo uvedeno, že je potřeba bojovat za světový mír, proti hladu v rozvojových zemích, investovat do obnovitelných zdrojů a bojovat za práva menšin.Takže já bych mu tu petici nepodepsal z toho důvodu, že by se pak chlubil jakou má podporu lidí a ze stejného důvodu ji nepodepíši Minářovi. 

  Beru takové petice jako docela zákeřný způsob, jak vykázat falešnou podporu

  A ty neustálé kecy, že je potřeba bojovat za demokracii? Ne, rozhodně nevidím, že by se nám demokracie někam vytrácela. Různé úplatkové aféry, krádeže a podvody nemají s demokracií nic společného. Za to demokracie nemůže. Jde o kvalitů zákonů a jejich (ne)vymáhání. Podpora trestné činnosti se začíná stávat normou a je jedno, jestli jde o nelegální migraci, protiprávní zabrání cizí nemovistosti a nerespektování následného soudního rozhodnutí o vyklizení (Klinika) nebo o nesmyslné rozhodnutí Ústavního soudu, že je v pořádku, když se podnikatel, poskytovatel sklužeb rozhodne, zda zákazníkovi službu poskytne podle toho, jestli mu písemně podepíše, že má stejný politický názor jako podnikatel.

  A jistě se toho najde mnohem více. Třeba že se snad nestal případ, kdy by byla odstraněna nemovitost, kterou si bez stavebního povolení postavil nějaký milionář, kterého zákony nezajímají atd.

  Mohli bychom se bavit i o různých megapodvodech, např. svého času fotovoltaikami, které jsme museli krutě zaplatit a platíme, aby mohli jiní zbohatnout celkem bezplatně. Ale toto opravdu není o demokraci. Není potřeba "bojovat" o ni. Bojujte o vylepšení práce politiků, tvořících zákony, vylepšení práce Policie a hlavně soudů. To, aby lidé čekali na konečný rozsudek často i víc, než deset nebo dokonce 15 a více let je prostě nesmyslné.Jenže ono je o hodně jednodušší shromáždit jednoduché lidi, kteří si vyposlechnou jednoduché fráze o demokracii, zatleskají si a poplácají se po ramenou, jací jsou "bojovníci"  

 • Partička naháněčů dušiček do sítí opozice. Ty jejich stránky to je teda dílo. 

 • ingarch.jspacek


  Při čtení "výzvy" nerozumím, proč to, co chtějí signatáři a vyzyvatelé nerealizují.

  Kdo jim brání, aby byli občany " kterým záleží na druhých lidech, zajímají se o stav
  společnosti a převzali za ni svůj díl zodpoědnosti." ?

  Jestliže chtějí "žít v
  zemi, v níž se daří svobodě a spravedlnosti, má zdravou krajinu, a kde
  každý může žít beze strachu, důstojně a rád" měli by formulovat program, kterým to budou realizovat! Nebo k tomu je třeba aby odstoupil Babiš?

  Bůůů

 • Minář a demokracie jsou dva nesourodé prvky, které se ve skutečnosti vzájemně odpuzují. Minář již stihl učinit vše potřebné k tomu, aby se dokonale znevěrohodnil. Minář je jen pozlátko k ošálení méně  bystrých občanů.
 • Tak až bude někdy ohrožena dejte vědět

  • Vzhledem k tomu co za zrůdnosti se potácí po hradě a co okupuje "strakovku" je v ohrožení více než akutním.

   • Naprosto nemáte pravdu neb vše vzešlo z demokracie a ta nadále pokračuje

   • Tak pokud vidíte v tomto "ohrožení demokracie", tak o demokracii nevíte vůbec nic 😉

    • Přesně. 

     Pokud "strakovku" okupuje vláda získavší důvěru Poslanecké sněmovny vzešlé z demokratických voleb, je demokracie opravdu v ohrožení více než akutním. Na ulici Edvarda Beneše 128/4, Praha 1, leží tam v komoře, nožky má nahoře, bojím se bojím, že umře. Ach ne, neumře, to jen slyším ozvěnu milostných stenů paní Jany Veliké.


 • Kdo by se netěšil na ranní nástup k chvilce demokracie s modlitbou či písní na rtech na zaplněném apelplacu?

  Někteří přítomní něco takového jistě pamatují.

 • DEMOKRACII NEDÁME....!!!! Docela bych jim to i věřil....když nám ji nedali celé čtvrtstoletí předtím, proč by ji měli dávat teď?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit