Přejít na výpis diskuzí

Schwarzenberg je jako prezidentský kandidát nepřijatelný, tvrdí odbory

17.1.2013 11:58
47 příspěvků

Pro odbory je jako prezidentský kandidát naprosto nepřijatelný Karel Schwarzenberg (TOP 09). Na dotaz ČTK to dnes uvedl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil. Miloši Zemanovi (SPOZ) ale přímou podporu nevyslovil. V pondělí o volbě prezidenta bude oficiálně jednat...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Kandidát Schwarzenberg slibuje, že bude dobrým prezidentem pro všechny - i matky s dětmi, důchodce, zdravotně postižené. Co ale pro ně udělal, když vláda ve které sedí odhlasovala i za jeho pomoci všechny asociální zákony, namířené právě proti těmto skupinám. Neudělal nic a já jeho slibům bohužel nevěřím.
  Všechno je to v naší rozkradené, vytunelované a zkorumpované republice postavené na hlavu. Stávající konzervativní pravicový prezident proslulý svojí slavnou amnestií doporučuje levicového kandidáta, aristokrat kandiduje na prezidenta, i když už zapomněl slova české hymny.
  Svoboda a demokracie je u nás na velkém štíru nebo spíš v háji - zločinci jsou chráněni více než oběti. Máme u nás prvního politického vězně, tykadlového banditu z Olomouce , kde se při tvoření amnestie muselo hodně dávat pozor, aby se na něho amnestie nevztáhla. Nedivil bych se, kdyby po návratu z vězení požádal v některé opravdu demokratické zemi o politický azyl.

  Vzhledem k výrokům premiéra i prezidenta o chybném kroku v souvislosti s přímou volbou prezidenta bych se vůbec nedivil, kdyby tato vláda odhlasovala zpět volbu parlamentní. Něco jako v tom smyslu - Občané už jste si to zkusili, už jste se vyblbli dost, teď to zase bereme pevně do rukou my, vámi demokraticky zvolení zástupci a vy nám do toho nebudete mluvit.
  Pořád ale věřím tomu, že jednou budeme přímo volit i tyto své zástupce a všichni tuneláři, kriminálníci budou potrestáni, včetně politiků, kteří nebudou moci dokázat zdroje svých příjmů a majetku a ten jim bude nekompromisně zabaven. Nebýt Klause a všeho, co se na nás upeklo kuponovou privatizací, mohli jsme být s demokracií i ekonomikou mnohem dál. Pro demokracii jsme měli dobré historické (předválečné) předpoklady, bohužel porevoluční garnitura současných politiků (nebo zlatokopů?) pokřivila charaktery velké části společnosti a náprava, pokud bude vůbec možná, bude dlouhá.

  K nápravě všeho nám dopomáhej Bůh, ano Bůh, nemyslím rozhodně pozemské kněžstvo, myslící v současné těžké době ne na své ovečky, ale spíše na svůj mnohdy neprokázaný, v historii často křivě nabytý majetek a na svůj blahobyt.

  Ve druhém kole prezidentské volby budu volby budu volit MILOŠE ZEMANA
 • Tak to já znám tedy jiné mladé lidi...... Ono je to vždycky o výchově. Tak jako jsou špatní a dobří mladí, tak jsou dobří a špatní staří. Když byl někdo špatný už jako mladý, tak stáří z něj dobrého neudělá. Stáří není čest a výsada. Stáří je biologický stav.
 • Kníže lže, vykrucuje se dodatečně z toho, co již třeba sám řekl ( sám jsem slyšel v televizi 17.1.), je starý, mluví tak, jak by si ministr zahraničí republiky neměl dovolit ( byť zatím jen potenciálně ohrožovat její zájmy) a je to vše velmi nevkusné , republika ho platí ! Připouštím, že Zeman není ideální kandidát a se skřípěním zubů dávám hlas Zemanovi. Pěkný den.
 • Volím šlechtice ze starobylého rodu - Karla Schwarzenberga, to je totiž to nejlepší řešení pro Čechy. Přestat si stále něco nalhávat a podívat se historické pravdě pěkně do očí! Všelijakých lží a obezliček už tady bylo moc. Žádného Zemana, který tvoří s Klausem starou mocenskou strukturu, nechci na Hradě!
 • Vyžírkové jsou bohužel i politické strany.
 • Trautenberg prezidentem nebude !!!!
 • Studenti by měli poznat, co je to práce. Takhle z nich budou jen vystudovaní pitomci, kteří si myslí, že jim životní potřeby zajistí ty jejich "učené" bláboly...A ti důchodci by neměli určovat budoucnost, zde se jedná jen o to, že mají rozum a mohou zabránit mladým, aby nespadli do senkrůvny. Jinak jim to může být jedno, ono důchodci už v těch exkrementech žít nebudou, jenom by udělali pro mladé dobrý počin. Když to ale nechtějí, ať si v tom potom žijí a nekuńkají. Mladí lidé totiž mají keců jako opice čůránek proti důchodcům, ale pro jejich penzi si chodit umí a nestydí se. Přitom jim ještě i tu malou penzi nepřejí a zapomínají, že když nebudou mít ty prarodiče, nebudou mít ani od nich příspěvky.... nebo jsi tak hloupá(ý), že ty zlikvidované důchody snad bude vláda posílat jim ??? Hahaha, ta je přece ukradne sama a ráda !!!
 • A ty teď k debilitě.
 • Schwarzenberg se sám přiznal ke korupci!

  Aby mohl kníže v Česku restituovat, musel i uplácet, což ministr později sám přiznal. „Nechme to být. Nešlo o nic velikého. Ale jiná cesta prostě nebyla. Bylo to k uzoufání. A po dvou letech, kdy se všechno zablokovalo... Nebyl to přímý úplatek, šlo řekněme o jistou protislužbu. V té době jsem ještě vůbec nebyl v politice. Dodnes z toho mám špatné svědomí,“ řekl v roce 2010 v rozhovoru pro MF Dnes o svých zkušenostech z 90. let. A to má být morální autorita pro celou zemi! A ještě je tu případ úředníka „jeho“ ministerstva zahraničí! Jakub Klouzal, který upozornil v létě 2010 Schwarzenberga na podezřelé zakázky na nákup počítačových sítí, nakonec sám přišel o místo a kníže s tím nic neudělal
 • Odbory mají, coby rukojmí, pitomce, kteří jim platí za prtdělání.
 • Klídek komunisto; nebo ti zůstal z dob, kdy jsi byl lidový milicionář doma samopal, že si tak vyskakuješ?
 • Zato ty jsi přínosem pro tuto "debatu" a vaši uliční organizaci ksčM.
 • No vidíš a ty jsi jen malý blbeček, tak zavři rypák!!
 • Je to cizák a polo Němec, jeho rodiče byli fanatičtí příznivci Hitlera, takže vy všichni hňupové kteří ho tady chválíte zavřete tlamy!!
 • Souhlasím s předchozím komentářem. Stačí se podívat na tohle video:

  http://www.youtube.com/watch?v=5-ywNyQOzJY

  chce se mi křičet při představě, že by tohle měl být náš prezident..
 • Odbory mají pravdu, že je Karel je nepřijatelný kandidát. Já teda nechci za prezidenta, národního reprezentanta někoho komu není rozumět!
 • A kolik ty znáš jazyků? On prožil celý život ve Švýcarsku kam ho komunisti vyhnali. Tebe se nikdo neptá jestli ho chceš.
 • Vyžírkové odboráři ať držej h*bu a jsou rádi že jim pitomci platí příspěvky na jejich povalování se.
 • To je sice pravda,ale i Zeman,by měl sedět na Mírově s klausem! Oba kandidáti jsou k hovnu. Všichni víme,že jde zase jen o loutky. To že je česko v hnoji,nás ty dvě atrakce nezachrání! *12*
 • On jinej vercajk nezná !!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit