Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Emigrant, ktery pri uteku vrazdi NENI totez co dizident ci odbojar, ktery napada system. Za hranice emigrovalo mnoho lidi (osobne je znam), ale take bez loupezi a bez vrazd. Pokud by uloupene penize venovali na podporu dizidentu, pak by to bylo neco jineho. Takto prospeli jen sami sobe a tim nevidim duvod k "narodnimu" obdivu.
 • Zde se mluví neustále o komunistických lágrech, milónech usmrcených komunisty. Je to propagandisticky velmi zveličené. Politické procesy ve velkém skončily již v koncem 50 let. I v některých kapitalisticky "demokratických" zemích existovalo pronásledování nikoliv komunistů, nýbrž jen lidí s levicovým názorem. Co takhle odbor pro neamerickou činnost. Nelze zapomenout, že 50 leta byla léta studené války, léta rozkvětu špionománie. Řada ruských i našich vyzvědačů rejdila na Západě, řada západních na Východě. Někteří naši občané prekračovali hranice a naopak. Každé vyzrazené vojenské tajemství se mohlo obrátit poti mírumilovným lidem na obou stranách. Nebo si snad myslíte, že bomby či rakety se na Západě vyhýbají levičákům a na Východě zastáncům kapitalistické demokracie?
  Objektivně nutno přiznat, že ve východním bloku byli odpůrci režimu perkekvováni mnohem více než na Západě. Avšak i mezi 200 odsouzených na smrt v politických procesech nebyli samí nevinní. Přesto smrt za protistátní činnost je zločin, který se omluvit nedá. A omluvou nemůže být ani současný systém, přestože je příčinou lidských neštěstí, obětí a sebevražd.
  Čin bratří Mašínových byl činem mladické nerozvážnosti. Oni si asi sami neuvědomovali k čemu může dojít. Jenomže byli mladí, život měli před sebou. Museli VRAŽDIT, aby sami nezemřeli. Pokud by je totiž chytili, dostali by provaz. A řekněte, kdybyste byli na jejich místě, podřezávali byste také.
  Jejich převeliká vina byla ta, že byli mladí, hloupí a dostali se na scestí , z něhož nebyl možný čestný návrat. Že nechtěli navštívit ČR se jim nedivím. Sami si totiž v pokročilejším věku uvědomili, co to vlastně spáchali . A že neexistuje omluva, třeba by dostali milón vyznamenání ...
 • tahle diskuze a všechny ostatní na tohle tema je pouze důsledek, že komunisti jsou nepoučitelní a proto- zakažte už konečně ty rudé sv.ně.
 • TO: Jaro, Jarda, avyboje@tiscali.cz, Karel VII, David, já, Vaclav II, Radek, a jim podobným
  ZVRACÍM NA VAŠI HLAVU - MOC ČTETE BLESK A ČUMÍTE NA BEDNU!
  *11*
 • Můj život v předválečném, válečném i poválečném období byl vyplněn činností ve skautském oddíle, Sokole, jakož i za války v klubě. V této činnosti byla rozvíjena čestnost, zásada - silnější chrání slabšího a tyto zásady mně po celý život neopustily. Nikdy nebylo uvažováno o použití násilí natož pak o usmrcení člověka. To je to nejhorší co může člověk udělat ještě navíc je-li to ze zjištných důvodů. Nikdy bych se v životě nechtěl zviditelňovat jako pan Hučín obhajovíním ať již chce nebo nechce vrahů Mašínů, pro ty není v naší společnosti podklad pro obhajobu, nebo snad navraždili? A nemá snad syn zavražděného právo na tuto skutečnost tvrdě poukazovat?
  • Zase jeden co se plete-1940 Junák rozpuštěn nacisty
   1945 obnoven
   1948-1950 likvidace Junáka komunisty
   1968 obnoven
   1970 rozpuštěn - a podobně to bylo i se Sokolem, náš oddíl Skauta se ještě scházel tajně do r. 71 , Takže zase nějaký pomílený komunista co si neumí dát dohromady historická fakta, ale jak zpívá K.Kryl - vrah o morálce káže. Proto zakažte ty rudé sv.ně. *16*
 • Jaká osvěta? Vražda je vražda a je to neomluvitelné ničím.Hrdina ne hrdina. Hrdina vraždí nevinné lidi? Je to zbabělec a vrah. A může si říkat každý co chce. Jeden Mašín za svoje zvěrstvo už trpí. Ještě ten druhý Mašín.
 • Po roce 48 většina národa s nadšením volila komunisty v jakž takž demokratických volbách kterých se zůčastnily i jiné politické strany . I exsoudruh Štětina ,starý Nečas či Topánek a řada dalších nynějších komunistobijců pochází z komunistických rodin.Vždyť v KSČ bylo 1,5 miliónů občanů a tak skoro v každé rodině měli komunistu. Čechoslováci po válce chtěli vybudovat sociálně spravedlivější stát. Žádný válečný už tady nebyl, platily tady poválečné zákony, a není pravda že bylo tak dovoleno všechno i sprosté loupežné vraždy jak tvrdí účelově demagogicky farizej století exbolševik Štětina či Vondra. V každém systému je nějaká nespravedlnost a naše kapitalistická mafiánská demokracie která je pokryta mrtvolami bílých koní obětí tohoto sociálně nespravedlivého zřízení zvaného standardní demokracie.Vše co vlastnil stát potažmo tak všichni občani je rozkradeno ve jménu mafiánské privatizace a často pomocí bílých koní jejichž mrtvoly hnijí na dnech přehrad či zahrabány v lesích.Kapitalismus ve své nahotě je daleko zrůdnější než klasický socialismus s lidskou tváří.
  • zase oprava- první tvz. svobodné poválečné volby byly 24.5. 1946 ovšem na nátlak komunistů byly zakázany největší a nejsilnější strany, které by mohly ohrozit komunisty a ostatní byly sloučeny do tvz. Národní fronty, pod vedením komunistů. Takže r. 48 byl pouze vyvrcholením, protože už od r. 46 měly komunisté v rukou všechny silové úřady. Je pravda, že rodina mého otce-jeho bratři byli komouši, ovšem v rodině mé matky nebyl nikdo a naopak byli téměř všichni zavření a moji bratranci a sestřenice, až na pár vyjímek emigrovali, včetně mne. S rodinou otce jsme se nestýkali a oni s námi.Takže prosím nepaušalizovat, byli i slušní lidé. Po té revoluci opět začali první privatizovat komunisté a jejich kamarádi, důsledek toho, že se bolševici nezlikvidovali. Kdy už se zakáže ta strana rudých sv.ní?
 • Hučínovi by pomohlo,kdyby mu komunisti ,hned každý den ráno ševcovským potěhem zmalovali zadek do ruda.Po takové měsíční léčbě by možná i čestprácoval.Když teče pravici do bot,tak neustále předhazuje národu názory blbů.
 • Nikdy nepochopím proč ten kdo zavraždil účetního, strážníka, atd. je pokládán za hrdinu. A ještě dnes lituje že jich neoddělal víc. Proč se neodhodlali "oddělat" Čepičku, Gottwalda, Zápotondu, Vaše, Slánského,Urválka a další, kteří byli v čele komunistické mašinérie? Tak jak se to "povedlo" u Heidricha. Vůbec se nedivím, že většina obyvatel ČR s jejich počínáním nesouhlasí. *15*
  • Je to stejné jako s banderovci po válce. I Mašínové vraždili zákeřně a ze zálohy. Naštěstí banderovce nikdo nevyznamenával.
 • Chápu Mašíny, měli odvahu se nechovat jako ovce. Nechápu lítostivé soudruhy, kteří se v diskuzi profilují svými názory, kterým by určitě tleskalo publikum na Kubě. Nevinné oběti mají smůlu a vždy při skrytém boji proti diktatuře k nim dochází. Komunistické závěry volající po spravedlivém potrestání silně kontrastují s tím, co komunisti v minulosti prováděli a zdá se, že by někteří chtěli provádět i nyní. Pokud by náhodou mělo opakovaně dojít k podobným situacím, ve kterých bych sám byl postaven řešit svoji cestu za svobodou, odprásknu kohokoliv kdo mi bude stát v cestě a nebudu se cítit jako vrah. Nesnášel jsem minulý režim, nikdy jsem mu nesloužil, po změně jsem nekopal do lidí kteří byli aktivními soudruhy. Věřil jsem, že komunismus, stejně jako fašismus bude řešen jako období za které by se měli Češi stydět. Bylo největší chybou politiků že toto nezvládli. Schopní (všeho schopní) komunisti dostali čas se stát kapitalisty a ti co na to neměli nyní píšou příspěvky proti Mašínům. Jak ostudné...
  • Já nesnáším tuto vládu, která nás okrádá a za to půjdu povraždit nevinné a pokladníka, nebo tvého otce či syna, abych mohl jít do ciziny? Jsi primitivní ho,vado, stejně jako Vondra.
  • Ty tvoje názory jsou k blití. Vrazi jsou vrazi a odvaha vraždit? Největší sviňárna co může být.
  • Ty blbečku, kdybys toto mlel před jednadvaceti léty,tak by ti možná český blb tleskal.Dnes když i obyčejný český blb ví,že ho příští rok začne bída kurýrovat z troubovitosti,tak už na něj tvoje keci nezabírají.
  • Ty máš asi hubu křivější než Vondra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit